Türk Telekom Arena İnşaatı Başladı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türk Telekom Arena İnşaatı Başladı

Stadımızın Bitiş Tarihi Açıklandı !

3315_B_bakk.jpg

STAD 29 EKİM 2010'DA BİTECEK

Galatasaray'ın, bir süre duraklayan ancak yeni yapılan ihaleyle inşaat çalışmalarına yeniden başlanan Seyrantepe'deki stat projesinin 29 Ekim 2010 tarihinde tamamlanacağı açıklandı. İnşaatın yeniden başlaması ile ilgili olarak Seyrantepe'deki Türk Telekom Arena'da düzenlenen toplantıya, VARYAP Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, Uzunlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Numan Uzun, TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanı Niyazi Özdemir ve Galatasaray Kulübü'nün projeden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi katıldı.

Stadın, sözleşme tarihinden itibaren 360 gün sonra, 29 Eylül 2010'da teslim edileceği, inşaatın bitimin ardından geçici ön kabullerin tamamlanmasıyla stadın 29 Ekim 2010 tarihine yetiştirileceği açıklandı. VARYAP-Uzunlar ortaklığı adına açıklama yapan Varlıbaş, Türk sporunun en prestijli projesi olarak gördükleri projeyi devraldıktan sonra kolları sıvadıklarını, ancak yarım bırakılmış inşaat olması nedeniyle zorluklar yaşadıklarını söyledi. İşin prosedürüne, teknik şartnamesine sadık kalıp, en iyi ve en kaliteli şekilde stadı yapacaklarını kaydeden Süleyman Varlıbaş, ''Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir stat 3 yıldan önce yapılmamaktadır. TOKİ'nin 1 yıl süre koyması, bizim biraz daha fazla çalışmamıza neden olmuştur. Ancak yaptığımız incelemede 1 yıl içinde bu stadın tamamlanabileceğini gördük'' dedi.

Varlıbaş, inşaatı devraldıktan sonra şantiyede yapılan işlemleri ise şöyle anlattı: ''Şantiye çalışır hale getirildi, iç yollar düzenlendi. Çevre temizliği ile iş ve işçi güvenliğine yönelik önlemler alınmıştır. Mevcut vinç sayısının işin yetişmesinde sorun olacağını görüp 3 vinç daha montajına başlanmıştır. Tribün ekipmanları ve çatı yapımı için taşeronlar seçilmiş ve sözleşmeler yapılmıştır. Personel istihdamı 314'e ulaşmıştır. Bu sayı her hafta, gün gün artacaktır. İşin planlanan sürede tamamlanması hepimizin vazgeçilmez hedefidir.''

-''EN MÜKEMMELİNİ YAPARIZ''-

VARYAP-Uzunlar ortaklığı olarak girdikleri işlerde her şeyin en iyisini yapmak istediklerini kaydeden Süleyman Varlıbaş, Seyrantepe Projesi'nde de bu felsefelerinden vazgeçmeyeceklerini söyledi. Varlıbaş, şu anda Türkiye'nin Türk Telekom Arena'nın 3 kat büyüğü olan Çağlayan'daki Adliye Sarayı'nı yapmakta olduklarını belirterek, ''Bu projeyi de Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği üzerine 2010 yılı içinde teslim edeceğiz'' dedi.

İyi bir Trabzonsporlu olduğunu vurgulayan Süleyman Varlıbaş, ''Eski bir Galatasaraylı ve iyi bir Trabzonlu olarak Galatasaray'ın bu stat projesini yapmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. 2010 yılında stadın açılışını bütün Galatasaraylılarla birlikte yaşamanın hazzını duyacağım'' diye konuştu.

-İNŞAAT İNTERNETTEN İZLENEBİLECEK-

Süleyman Varlıbaş, başlayan inşaat çalışmalarının 7 gün 24 saat internet vasıtasıyla izlenebileceğini söyledi. Varlıbaş, ''seyrantepekompleksi.com'' internet sitesine girecek olan kişilerin, inşaat içine konulacak kameralarla, çalışmaları dünyanın dünyanın her yerinden izleyebileceğini dile getirdi.

Öte yandan, inşaatın durması nedeniyle çalışmalarda kullanılan demirlerin az miktarda oksitlendiğini kaydeden Varlıbaş, bunun için de İTÜ'den gerekli raporu aldıklarını ve temizleme çalışmasıyla bu sıkıntının aşıldığını belirtti.

-ÇELEBİ: ''DÜNYAYA ÖRNEK STAT OLACAK''-

Işın Çelebi, projenin 2010'un son çeyreğinde bitileceği inancını taşıdığını ifade ederek, Seyrantepe Projesi'ni UEFA ve FIFA'nın da çok başarılı bulduğunu vurguladı. Geçtiğimiz perşembe günü UEFA ve FIFA'dan uzmanların İstanbul'a geldiğini anlatan Çelebi, ''Bu projenin uluslararası standartlar düzeyinde çok başarılı olduğunu söylediler. Bu proje teknoloji düzeyi çok yüksek bir proje. UEFA ve FIFA kriterleri için dünyada örnek gösterilebilecek bir proje'' şeklinde konuştu.

Çelebi, ulaşım altyapısının bu projeyi destekleyecek bir şekilde bitmesinin, stadın bitirilmesi kadar önem taşıdığını anlatarak, ''Metronun bu sene sonunda bitirilmesi, kara yolu bağlantılarının zamanında tamamlanması gerekiyor. Ancak bağlantı yolları çok zorlu ve karmaşık bir iş. İhale açılmak üzere, ancak yapımı 1 yılda bitebilir mi, belli değil. Ben büyük projelerde çalıştım. Her şey dört dörtlük olmayabiliyor. Zamanla bunlar da tamamlanır. Biraz hoşgörü bekliyorum'' dedi. Galatasaray'ın maçlarını stat tamamlanana kadar Ali Sami Yen Stadı'nda oynayacağını anlatan Işın Çelebi, stadın çatısının açılır-kapanır sisteme ayarlanabilecek şekilde yapılacağını, ancak bu sistemin uygulanıp uygulanmayacağına 1-2 ayda karar verileceğini söyledi.

Çelebi, stadın bitmesi anlamında hiçbir endişesinin bulunmadığını, gecikme olması halinde her takvim günü için maliyetin onbinde beşi kadar gecikme cezası ödeneceğini söyledi.

-TOKİ: ''TÜRK DEVLETİ VE SPORUNUN PROJESİ''-

Projenin ''Türk Devleti ve Türk sporunun bir projesi'' olduğunu anlatan TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanı Niyazi Özdemir ise stadın Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 87. kuruluş yıldönümünün kutlanacağı 29 Ekim 2010 tarihinde açılmasını planladıklarını ifade etti.

Özdemir, Seyrantepe Projesi'nin 52 bin seyirci kapasiteli çok amaçlı stadın yapılarak GSGM'ye devir işi olduğunu belirterek, ''Stat en ileri inşaat teknolojisiyle yapılacak ve her dönemde konserden fuara kadar bir çok amaçla kullanılacaktır. Bu proje devletimizin, dolayısıyla Türk spor camiasının bir projesidir'' şeklinde konuştu.

Uzunlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Numan Uzun ise inşaatın başladığını ve şu an çalışan 300'ü aşkın personelin yakın zamanda 1400 kişiye kadar ulaşacağını dile getirdi. Bu stadın kullanımının yol yapılmadan olmayacağını anlatan Uzun, ''Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yakın zamanda meydana gelen insanların stada ulaşım zorlukları yaşanmasın. Seyirciler konforlu bir şekilde stada gelsin istiyoruz'' dedi.

09.11.2009

Kaynak : AA

YENİ RESİMLER

B_eeed1f5ab4ebd20f737dab9b194a9252.jpg

B_f7266f22e74164855ca897b80d071ada.jpg

B_58be70292ed437c656b333c461667185.jpg

B_8ed7cda17aa5807d193c3924cf6cbcfc.jpg

B_5a6c6cfe9864883971834364ddaea0ba.jpg

B_0ed2b5ab863727a3f52be0c0d32b5f96.jpg

B_e0553efceec471758aaa51c9503d1813.jpg

B_d0237140a8d0c4931fd80d1e44f9ec31.jpg

B_165912e06aa40b2b572766d7c773a5a4.jpg

B_138cc20f993012d9f2f28b66a595b1b0.jpg

B_3d4da7a32b245de02720758790ffb931.jpg

B_c6273954862979d5f80ce609994086c1.jpg

B_d4f7206c8b83e8d37fe108205a9bd7bb.jpg

B_7dff2effa0500f80af95e49830dac176.jpg

B_585ee56de87909c75dd9f47e88732904.jpg

B_28cfe93e0713b0eda35fd8ba4244dde3.jpg

B_78d093460257020ec5ee4be415e153fa.jpg

B_49698849584c86f3e8e3bb0ca2bd9308.jpg

B_1beea20704cf8ed47f278cdd60840562.jpg

Cevap: Stadımızın Bitiş Tarihi Açıklandı !

Işın Çelebi, stadın çatısının açılır-kapanır sisteme ayarlanabilecek şekilde yapılacağını, ancak bu sistemin uygulanıp uygulanmayacağına 1-2 ayda karar verileceğini söyledi.

Ben en çok buraya takıldım. Ne demek açılır kapanır sistemin uygulanıp uygulanmaması ? Projede açılır kapanır olarak geçiyor eğer yapmayıp sonraya bırakırlarsa sonradan çatı yapmak çok çok zor olur diye düşünüyorum.

Cevap: Türk Telekom Arena İnşaatı Başladı

Stadın açılır-kapanır tavanı stadın bitiminden 1 yıl sonra tamamlanacak,öyle biliyorum ben.

Yani proje neyse o olacak ancak bu kadar gecikme durumundan ötürü açılır-kapanır tavan sonraya bırakıldı.

Ayrıca şu noktada unutulmamalı,fifa bu açılır-kapanır tavan mevzusunda maç gününde hava şartları top oynamaya müsait ise (yağmuru,karı dahil) kesinlikle stad tavanının kapanmasına müsade vermiyor,rekabeti kötü etkiler,evsahibine yada konuk ekibe avantaj sağlayabilir düşüncesi ile bu tavan kapatma olayına karşılar.Herşeyin doğal ortamda olmasını istiyor fifa ve uefa.Zaten böyle olmasaydı ruslar öncelikle böylesi bir stad tipi düşünürlerdi kendilerine zira rusya havaları malum çok sert.Zaten bu açılır-kapanır tavanın asıl espirisi maç gününden önce ağır hava koşullarından ötürü stad zeminin kötü etkilenmesini engellemek içindir.

Ben stadın artık belirtilen tarihde biteceğine inanıyorum.Zaten stad olsun açılır-kapanır tavanıda yapılır,değişik sistemlerde ilave edilir.

Stadın açılır kapanır tavanı yapılmayacak bence.

Tepki gelmesin diye açıklamıyorlar, muğlak kelimelerle uyutuyorlar.

Açılır kapanır olmazsa stadın pek bi özelliği kalmaz bence.

Gereken tepki konulmalı

Sonunda stadımıza kavuşuyoruz yani.

İnşallah bi daha grev felan olmaz

Stad zamanında teslim edilmek için çatısı 1 sene sonraya atıldı.

Seneye belki de sezon başında stadmızda oynyacağız. 1 sonraki senede Lig bittiğindeki 3 aylık sürede Çatısı kapanır açılır şekilde inşaa edilecektir.

Işın Çelebi sözünün eri biridir. Dediği gibi Herşey projeye uygun açılır kapanır şekilde olacak ve 2011 de çatı inşaası yapalacaktır.

hadi bakalım inşallah sabırsızlıkla bekliyoruz:D açılış maçımız barcayla olsun yalnız :D:D

Açılır kapanır olmazsa stadın pek bi özelliği kalmaz bence.

Gereken tepki konulmalı

Çatı yapılcak. Sadece stadı kapatan kapaklar sonraki sezon takılcak. Eğer projeye o da dahil edilseydi 365 günde bitmeyecekti stad. Sadece ilk sezon stadın üstü açılır kapanır olmayacak. Endişeye gerek yok yani :)

demin ntvspor da da dediler.stadın çatısını eğer yapcak olurlarsa 2011 sezonunda yapcaklarmış.ama yinede çatısı kapanır açılır sisteme uygun olcakmış.bunada şükür demekten başka yapcağımız bişey yok artık.kötü günleri çabuk atlattık.bir ara çok kötü durumdaydık.hergün dalga geçilir olmuştuk.para yok,oyuncu yok,isyanlar,başarısız sonuçlar.ne günlerdi...şimdi ise süper kadro var.ve şu stad bir bitse GS dünya kulüplerinin yanında çok rahat yer alcaktır..

demin ntvspor da da dediler.stadın çatısını eğer yapcak olurlarsa 2011 sezonunda yapcaklarmış.ama yinede çatısı kapanır açılır sisteme uygun olcakmış.bunada şükür demekten başka yapcağımız bişey yok artık.kötü günleri çabuk atlattık.bir ara çok kötü durumdaydık.hergün dalga geçilir olmuştuk.para yok,oyuncu yok,isyanlar,başarısız sonuçlar.ne günlerdi...şimdi ise süper kadro var.ve şu stad bir bitse GS dünya kulüplerinin yanında çok rahat yer alcaktır..

Çatı yapılcak. Sadece stadı kapatan kapaklar sonraki sezon takılcak. Eğer projeye o da dahil edilseydi 365 günde bitmeyecekti stad. Sadece ilk sezon stadın üstü açılır kapanır olmayacak. Endişeye gerek yok yani :)

Kafa karışmasın. :)

Stadın yapılması GS icin bir cag degisimi olucak ve yeni bir cehreye bürüncek ve taraftar profilindede önemli degisiklikler olucak . Ve bu stadla avrupada bir barcelona bir real madrid bir manu olma yolunda emin adımlarla ilerlicez .

Üst Alt