uA'dan Adnan Öztürk'e Tehdit! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

uA'dan Adnan Öztürk'e Tehdit!

Cevap: uA'dan Adnan Öztürk'e Tehdit!

Yahu zorla savundurtacaksınız uA yı. Bakın adamlar ne yazmış:

"Sayın Öztürk, 07.03.2012 tarihinde Galatasaray Üniversitesi’nde katıldığı bir etkinlikte *kendisini karşılayanlara “burada beni meşalelerle pankartlarla değil de aklı başında elit gençlerin karşıladığını görmek beni çok mutlu etti diyerek açıklama yapması takımını canı gönülden her yerde destekleyen biz ultrAslan UNI üyelerini derinden yaralamıstır. Bu davranış Sayın Öztürk’ün konumuna yakışmamaktadır."

uA nın yerinde ben olsam ben de bozulurum bu lafa, kim olsa bozulur. Aklı başında ve elit insan olmak nasıl olur da pankart ve meşaleyle karşılamamayı gerektirir? uA iyi kötü yaptığı onca desteklerden sonra "akılsız ve anti-elit" damgası yemeyi hakediyor mu?

Siz sokakta yürürken Galatasaray lehine bir pankart taşıyan veya coşkuyla meşalelerle Galatasaray lehine tezahürat yapan insanlar gördüğünüzde gocunuyor musunuz? Mutluluk duymuyor musunuz?

Aynı şekilde rakip taraftar pankartlarla meşalelerle takımları lehine pozitif bir atmosfer yaratırken sinir olmuyor musunuz?? "Nekadar anti elit ve aklı başında değiller" deyip mutlu mu oluyorsunuz rakibinizi içinde gördüğünüz hal için.

Bunu akıl dışı ve anti elit olarak tanımlamak saçmalıktan öteye gitmez.

Dolayısıyla uA buna bozulduysa çıkıp da "niye bozuluyorsunuz, siz kimsiniz ki bozuluyorsunuz" gibi garip bir savunma içine girmeyin. Zaten bu tutum komik oluyor, sanki bir uA komplexine sahipmişsiniz gibi GÖZÜKÜYOR. (Var demiyorum, fakat 100de 100 haksız bir durumu böyle savunduğunuzda böyle gözüküyor).

Adnan Öztürk ün bu söylediği sözü yanlış bulmak ve tepki göstermek için sizin deyiminizle "birşey" olmaya gerek yok ("Siz kim oluyorsunuz da posta koyuyorsunuz" laflarına istinaden diyorum). Dünyanın en büyük sivil toplum örgütü veya çok önemli bir oluşum olmaya da gerek yok. Tek başına bir birey bile bunun mantıksız olduğunu görüp tepki verebilir. Sen kimsin de tepki koyuyorsun diyemezsin çünkü tepki haklı bir tepki.

Nefretinizi önyargınızı aklınızın önüne geçirmeden tekrar okuyun yazıyı derim ben.

vidyosu varmi o adnan ozturkun soyledigini iddia ettikleri seyin

adnan ozturku azcik taniyan biri nasil dikkatli ve zekice konustugunu davrandigini bilir

bize kimseyi anlatmasinlar kimin onceligi ne cok iyi goruyoruz.

adnan ozturk ergen cocuk tribi yapmis dicekler bizde aaaaa ua hakli dicez

aklinizi peynir ekmekle yediniz belliki

Bukadar önyargılı yaklaşıyorsan diyecek birşeyim yok. Kendini haklı çıkarmak için düpedüz iftira atmakla suçluyorsun şimdi de uA yı. Görün artık şu halinizi.

Yahu zorla savundurtacaksınız uA yı. Bakın adamlar ne yazmış:

"Sayın Öztürk, 07.03.2012 tarihinde Galatasaray Üniversitesi’nde katıldığı bir etkinlikte *kendisini karşılayanlara “burada beni meşalelerle pankartlarla değil de aklı başında elit gençlerin karşıladığını görmek beni çok mutlu etti diyerek açıklama yapması takımını canı gönülden her yerde destekleyen biz ultrAslan UNI üyelerini derinden yaralamıstır. Bu davranış Sayın Öztürk’ün konumuna yakışmamaktadır."

uA nın yerinde ben olsam ben de bozulurum bu lafa, kim olsa bozulur. Aklı başında ve elit insan olmak nasıl olur da pankart ve meşaleyle karşılamamayı gerektirir? uA iyi kötü yaptığı onca desteklerden sonra "akılsız ve anti-elit" damgası yemeyi hakediyor mu?

Siz sokakta yürürken Galatasaray lehine bir pankart taşıyan veya coşkuyla meşalelerle Galatasaray lehine tezahürat yapan insanlar gördüğünüzde gocunuyor musunuz? Mutluluk duymuyor musunuz?

Aynı şekilde rakip taraftar pankartlarla meşalelerle takımları lehine pozitif bir atmosfer yaratırken sinir olmuyor musunuz?? "Nekadar anti elit ve aklı başında değiller" deyip mutlu mu oluyorsunuz rakibinizi içinde gördüğünüz hal için.

Bunu akıl dışı ve anti elit olarak tanımlamak saçmalıktan öteye gitmez.

Dolayısıyla uA buna bozulduysa çıkıp da "niye bozuluyorsunuz, siz kimsiniz ki bozuluyorsunuz" gibi garip bir savunma içine girmeyin. Zaten bu tutum komik oluyor, sanki bir uA komplexine sahipmişsiniz gibi GÖZÜKÜYOR. (Var demiyorum, fakat 100de 100 haksız bir durumu böyle savunduğunuzda böyle gözüküyor).

Adnan Öztürk ün bu söylediği sözü yanlış bulmak ve tepki göstermek için sizin deyiminizle "birşey" olmaya gerek yok ("Siz kim oluyorsunuz da posta koyuyorsunuz" laflarına istinaden diyorum). Dünyanın en büyük sivil toplum örgütü veya çok önemli bir oluşum olmaya da gerek yok. Tek başına bir birey bile bunun mantıksız olduğunu görüp tepki verebilir. Sen kimsin de tepki koyuyorsun diyemezsin çünkü tepki haklı bir tepki.

Nefretinizi önyargınızı aklınızın önüne geçirmeden tekrar okuyun yazıyı derim ben.

alp kusura bakmada adam hakli yaeni, her ota b.ka mesale yakip pankart acip mars söylüyorlar. bu sadece GS icin degil tüm takim taraftarlari icin gecerlidir.

avrupada yada amerikada yada herhangibi gelismis bir ülkede adamlar spor klüplerinin yöneticilerini dahi tanimaz ama bizimkiler masallah klüpden birini görünce direkt basliyorlar apacilige, sencede sacma degilmi bu?

Bukadar önyargılı yaklaşıyorsan diyecek birşeyim yok. Kendini haklı çıkarmak için düpedüz iftira atmakla suçluyorsun şimdi de uA yı. Görün artık şu halinizi.

siz ozturke iftira atinca guzel biz uaya atincami kotu:)

arkadasim sen adnan ozturkun ua kotu igrenc salak bir yapidir dedigini kulaginla duydun gozunle gordunmu

bu yazida oyle bir kanit varmi

hadi ordn be 3-5 capulcuya koca adnan gelecekteki baskan ozturkumu yedirecegiz

bu adamlara 8 dkklik konusma yapsa ayagini operler adnan baskan buyuksun diye acik ve net

neymis efendim nasil tasvip etmezmis uayi

ne var arkadasim sen farkindamisin ne kadar cok GS linin ua denen kapsonlu polarcilari tasvip etmedigini

Yahu adamların yalan söyleme ihtimaline dayandıryorsun savunmanı. Bunu ne ben bilebilirim ne de sen. Yapabileceğimiz tek bir şey var o da adamların iddalarının doğru olduğunu kabul ettikten sonra buna verdikleri tepkiyi değerlendirmek.

Yazıda da kanıt var ayrıca gittiği panelde ağzından çıkan cümleyi tırnak içinde alıntı yapmışlar. Bunun yalan olma ihtimali %0 dır. Fotomaç ın transfer sayfasını okumuyoruz burda, adamların yaptığı bildiriyi okuyoruz.

Söyledikleri doğruysa verdikleri tepkide de haklılar bukadar basit. Kimsenin kimseyi yem ettiği yok ayrıca. Seviyoruz diye olaylara taraflı bakmamız gerekmez.

ben adnan ozturku savunmuyorum yanlis anlasilma olmasin ben uaya saldiriyorum

adamlar diyorki adnan ozturk ua ile ilgili sorulara sessiz kalmis akilli olsun

bunu demislermi dememislermi hemen cevap ver alp kardesim

ben bu lafi eden adamlarla ayni oksijen nitrojen c2o yu soluduguma yanarim

aslinda dusunuyorumda belkide carsinin ctesi sidik torbasi biraktigi tt arenada pazar gunu kirmizi polarlarini bandira bandira oturuyor olma ihtimallerinin varligina karsi cikan ve sereflerini koruyan GS daki tek yoneticiye bu laflari sayabilen adamlara cok az demis

keske sessiz kalmasaymista saydirsaymis

bu arada diger arkadasin dedigi gibi adnan ozturku mesaleyle karsilayan olmussa zaten bu aciklamayi kagida dokenler olma ihtimalleri cok yuksek

sasirtici degil o acidan

alp kusura bakmada adam hakli yaeni, her ota b.ka mesale yakip pankart acip mars söylüyorlar. bu sadece GS icin degil tüm takim taraftarlari icin gecerlidir.

avrupada yada amerikada yada herhangibi gelismis bir ülkede adamlar spor klüplerinin yöneticilerini dahi tanimaz ama bizimkiler masallah klüpden birini görünce direkt basliyorlar apacilige, sencede sacma degilmi bu?

Renkdaş şahsen ben şu ana kadar açılan hiçbir pankarttan veya yakılan meşaleden rahatsızlık duymadım. Böyle bir hassasiyeti varsa insanların da ilk defa senden duyuyorum bunu.

Ama varsayalım ki böyle bir rahatsızlık var, yine de bunu bu şekilde (akıl dışı ve anti-elit) tanımlayarak dikkat çekmek yanlış. Resmen adamları hedef almış oluyorsun ve iyi niyetle yapılan işin aktörlerini ortaya atıyosun.

Gereksiz bir açıklama yani. Rahatsızsan da daha güzel bir şekilde söyleyebilirsin yani. Her yerde pankart açılmasını meşale yakılmasını tercih etmiyorum dersin olur biter. Mesaj gereken yere ulaşır zaten. Böyle hedef gösterip akıl dışı ve elit bulmamak nasıl bir tavirdir yani anlamak mümkün değil. uA da alınır buna haliyle bu gayet normal.

ben adnan ozturku savunmuyorum yanlis anlasilma olmasin ben uaya saldiriyorum

adamlar diyorki adnan ozturk ua ile ilgili sorulara sessiz kalmis akilli olsun

bunu demislermi dememislermi hemen cevap ver alp kardesim

ben bu lafi eden adamlarla ayni oksijen nitrojen c2o yu soluduguma yanarim

Olay sırf bundan ibaret olsa gösterdikleri tepkiyi ben de haklı bulmazdım. Bunun yanında bir de o tanımlamayı yapınca hepsini bir olarak düşünmen lazım.

Sadece uA yla ilgili konuşmamayı seçmesine kimse birşey diyemez fakat bununla birlikte uA yı akıl dışı ve anti-elit insanlardan oluşan bir topluluk olarak değerlendirirse uA da bütün bunları bir araya getirerek cevap verir. Puzzle ın parçaları gibi. "Bize böyle böyle diyor, zaten sürekli de görmezden geliyor, hakkımızda sorulan soruları geçiştiriyor" gibi.

ya adam nerede ua demis arkadas

yoneticiye bos bos mesale yakan adamlardansa akli basinda adamlarla konusmayi tercuh ederim demis

sen hangisini tercuh edersin muhabbet etmek gs in sorunlarini konusmak icin

jo alvesi hava alaninda karsilayanlarimi gs li is adamlari dernegi uyelerinimi

mesela al sana ornek

daha once dedigim gibi ozturk spor camiasinda en cok kafasi calisan adamdir

dogru konusur

gene dogru konusmus

capulculuk yapmayin demis kibarca:)

adnan Ozturk ulke standartlarinin ustunde bir yonetici ,tartisilmasi gereksiz.

Kardeş belli ki araları gergin Öztürk ve uA nın. Dolayısıyla seni beni kastetmiyor heralde pankart açıp meşale tutan insanlarla ilgili konuşurken. :D

Bir topluluğa iltifat edeyim derken öbür guruba laf atmış Öztürk. İkisinin arasından aklı başında olanları tercih edebilirsin bunda bir sorun yok, fakat bunu bu şekilde mi söylersin yahu.

"Heryerde pankart açılmasını ve meşale yakılmasını doğru bulmuyorum, bu yüzden beni meşalelerle, pankartlarla karşılamadığınız için teşekkür ederim" dersin.

Veya amacın sırf iltifat etmekse "Sizin gibi aklı başında insanlarla birlikte olduğum için çok mutluyum" dersin.

Ama ikisini bir araya getirip "Pankart açıp meşale yakanlar yerine sizin gibi aklı başında elit gençleri görmek güzel" diyemezsin. Ozaman çok çok yanlış bir anlam çıkar.

Bu çıkan anlamın hedefinde de sen ben veya bir başkası olmaz herkes uA nın hedef alındığını düşünür.

Belki amacı bu değildir fakat sözlerinden bu anlam çıkıyor.

yoneticinin sozunden anlam cikarip bildiri yayinlayacak kapasitede yada yetkide olmadiklarini anlatmaya calisiyorum bende

hadlerini bilecekler

adnan ozturk boyle birsey demisse aklimizi basimiza alalim diyecekler

firlamalik yapmayacaklar

kim abi bunlar kantinde king oynayan insanlar degilmi bizmi yanlis

biliyoruz:)

Ben pek birşey bilmem açıkçası uA hakkında ama kulübün ikinci adamı tarafından haksızca hedef alındıklarını düşünmüşler işte.

Benim yorumum böyle yani sen hadlerini bilsinler dersen birşey diyemem reis :) Belki A. Özütürk de bir açıklama yapar daha da netleşir olay.

bence yapmaz aciklama biri sormazsa

tahminim o:)

bu seferde bunlar adam bizi kaale almiyor diye uyuz olurlar

dedigim gibi ua haddini bilmeyi ogrenmeli

gerek tulun gerek diger aciklamalari mide bulandirici hadlerini bilmezlikle dolu

biz shike muhbbetinde, polat yonetimindeki tutumlariyla coktan puan verdik elit taraftarlar olarak uaya:)

ben 8 senedir tribündeyim üniversite dönemim eskişehirde olmasına rağmen 2 kez de orada kombine aldım (toplamda 4) ve mümkün olduğunca (deplasmanlar, store, sosyal medya) GALATASARAY'ımızı desteklemeye çalıştım. şunu söylerken biraz utanıyorum ama nur içinde yatsın Alparslan abinin vefatından sonra ultraslan biraz sokağa düştü. demek istediğim 25 milyonluk bir klup için herkesin eşit hakkı vardır tabii ki ancak tribünlerde rant sağlamaya serserilik yapmaya ergenliğini atlatmaya gelen birçok renktaş türedi. renktaş dememin sebebi GALATASARAY'lıyız diye geçinip sadece derbi maçlara bilet arayan, korsan alışveriş yapan insanlardan daha çok destek verdikleri, yağmur çamur dinlemeden futbol,basketbol,voleybol ve diğer branşlara destek verdiklerindendir. Kareografiler, şovlar bu sezona damga vurdu kuşkusuz. ben kimsenin hakkını yemek istemiyorum içlerinde olduğum için söylüyorum GALATASARAY'lılık destek verince karşılığını beklemek bu karşılığı kendine hak görmek olmamalıdır. 10-15 senelik tribüncülerin küskünler olarak gruptan ayrıldığı, kararların eskisi gibi demokratik değil bir kaç kişi tarafından verildiği, yönetimin, imparatorun, oyuncuların vermediği kadar medyaya demeç verip reklam yapan insanların olduğu bir yerde Adnan ÖZTÜRK sonuna kadar haklıdır. mesele liseli alaylı meselesi değil, mesele "elit" taraftar meselesidir ki bu da tamamıyla eğitim ve diğer sosyolojik ve pskolojik durumlarla alakalıdır. demokratik olduğu için övündüğümüz GALATASARAY'ımızda da bazı ayrımların olduğunu kabul ediyorum (özellikle yönetim kurullarında ve kongre üye alımlarında) ancak bir yerde bu da bizim farkımızı yaratmaktadır. ayrımcılığa sonuna kadar karşıyım bu yüzden birliği önce tribünlerde sağlamalıyız ki o zmn sesimizi daha gür ve güçlü şekilde örümcek kafalı (her yerde olduğu gibi maalesef bizde de var) ayrımcılık taraftarı liselilere duyuralım.

Biri kuyuya atıyo taşı 30 kişi bi durup düşünmeden arkasından gidiyo resmen olacak şey değil şu topicde yazılanlar.

Aynen öyle ortada tehdit yok.. Adamlar kendilerine göre birşeyler sezmiş ve demokratik bir ortamda açık yüreklilikle dillendirmişler.. Başbakana ana avrat düz gidildiği bir ortamda Adnan Öztürk kim oluyor da laf söylenmeyecek? Herkes tutturmuş mükemmel bir yönetici diye.. Sana göre öyle bana göre değil.. İyi yönetici olduğunu söyleyenler bir icraatini, Galatasarayı ileriye taşıyan bir adımını söylesinler de biz uyuyorsak uykudan uyanalım.. Efendim?

Üst Alt