UEFA Avrupa Ligi 2. Tur 2. Maç | Galatasaray 2-0 Tobol | 23 Temmuz | Maç Sonucu - Sayfa 51 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA Avrupa Ligi 2. Tur 2. Maç | Galatasaray 2-0 Tobol | 23 Temmuz | Maç Sonucu

Cevap: UEFA Avrupa Ligi 2. Tur 2. Maç | Galatasaray 2 - 0 Tobol | 23 Temmuz

İlk önce Rijkaard gibi hocaya sahip olduğunuz için çok şanslısınız.

Belki ben Galatasaray'dan cok anlamam ama Serdar Eylik gibi çok genc oyuncuları korkmadan oynatabiliyo.Tobol dün turu gecseydi Rijkaard'a yüklenirdi basın.

Açık konuşmak gerekirse ben Avrupa maçlarında Galatasaray'ı tutmam:D.

Ama rakip İsrail takımı olunca bu turda bende galatasaraylıyım :D.

Maç sonu yorumları okuyunca çoğunlukla şaşırdım açıkçası. O kadar rahat bir maç izledimki, beraber izlediğimiz arkadaşlar bile hadi gol lazım, gol lazım dedikçe ben oyundan çok memnunum, 4-3-3 oturmaya başlamış dedim, gol elbet gelecektir. Ben mi çok yanlış açıdan izledim bilmiyorum ama gayet keyif verici, sistemin oturmaya başladığının net olarak gözlemlendiği bir maçtı, tek nokta gol yollarında sıkıntı yaşamaktı, ama belli oluyorki Rijkaard buna da çare bulmaya başlamış, geçen senelerdeki gibi duran toplarda içerde bir yığılma, hengame yaratılıp karambolden gol düşünülmüyor, bildiğin organize işler. Ben çok umutlandım bu maçla birlikte, hele bir de Keita ve tam hazır bir Kewell gelince, stoperde de Gökhan yerine Güngör oynamaya başlayınca tüm taşlar oturmuş olacak. Kewell hazır olmasa çok mu şey kaybederiz sorusunu direk Serdar cevapladı zaten fazla söze gerek yok. Arda sadece forma numarasının 10 olmadığını gösterdi, sanki yıllardır oyun kurucu oynamış gibi, tabi zaman zaman eski alışkanlıkla sola çekiyor:D Bu takım transfersiz de çok iş yapar, sorunsuz ilerler bir talihsizlik olmazsa ama gene de alternatifli bir kadro için 2 takviye yapılırsa önümüz tamamen açılır.

Öncelikle beni en çok sevindiren 2 maçtada gollerimizi duran toptan atmamız.. Artık kornerlerde koşelerden kullanılar serbest atışlarda heyecanlanabilirz artık..

mustafa sarpı heyecanlı gördum. attığı golden sonra heyecanı geçmiştir umarım..

sabri bildiğimiz sabri.. ne bir eksik nede fazlalığı var:) sanırım biraz hakemle yada rakiple didişmeyi bırakmış gibi..

defansımız gerçekten sorun.. gökhan zan 1-2 pozisyonda yerini kaybetti.. benim hatırladığım tobollu elemanın sabri ve gokhana bi çalımı vede rakibin bomboş kafa vurdurmasıydı.. servetinde aklı hala fransada galiba..

Baros hazır değil henuz.. gerci o savunmaya karşıda tek başına elinden pek bişi gelmezdi.. çok yalnız kaldığını hissettim.. ilk yarıda yaser ve serdardan pek yardım alamadı.. 2. yarıda kewell girince baya rahatladı ama..

Arda ya soylenecek söz bulamıyorum.. bi 10 numara bu kadarmı yakışır bi çocuğa:) harıkasın Arda.

medyada iyice deli oldu takımımız konusunda.. ne yazarlarsa tutmuyor.. Arda ortada oynayamaz dediler çatır çatır çatlattı hepsini Ardamız.. 4-3-3 sistemini bırakt dediler 4-3-3 sistem oturmuş şekilde izledik..

Maç boyunca nerdeyse hiç şişirme top yoktu.. en çokta bi köşeden diğer köşeye uzun paslar hoşuma gitti. çoğunda başarılı olamasalarda güzeldi..

bana göre şu anda en önemli sorunumuz defans ve pas yüzdemiz. özellikle servet ve gökhan zanın pas yuzdesini artırması lazım.. sabride keza..

Bir de bu takımda duran toplarda kewell,linderoth'un iyi olduğu bilinirken kornerleri sabrinin kullanması beni sinir krizine itti umarım sabri sezon içinde haddini bilir her duran topa atlamaz.

Temmuz ayında sürpriz bir şekilde açıldı Ali Sami Yen için sezon bu sene.Rijkaard ve yeni transferlerin getirdği heyecan taraftarlar tarafından fazlasıyla hissediliyordu.Stadın tamamen dolu olmasıda bunu gösteriyordu zaten.Ultraslan'ın çoğu Eski Açık tribününe geçtiğinden Kapalı tribünde bir eksiklik olduğu açıktı.Ancak Yılmaz Başkan liderliğindeki bir grup Ultraslan, hala Kapalı'daydı.Onlarında etkisiyle Kapalı sahaya olan etkisini herzamanki gibi sürdürüyordu.

Maça gelince ,Tobol karşısında alınan skor iyi olsada oyun çok tatmin edici değildi.Bireysel olarak genelde iyiydi futbolcuların performansı.Ancak takım oyunu olarak eksikler görülüyordu.Bunun da zamanla yapılacak maçlarla aşılabileceği ortada.

Takımımız maç boyu kontrollü bir oyun sergiledi zayıf rakibi karşısında.Topla oynama oranı bir hayli yüksektir sanırım.

Kalede Orkun'a pek fazla iş düşmedi zaten.

Stoperde Servet-Gökhan ikilisi başarılıydı.Servet başarılı oyununu son dakikada kornerden gelen topa vurarak golle süsledi.Gökhan ise birkaç basit hata dışında çok fazla oyunda gözükmedi denilebilir.

Backlerden Hakan Balta ve Sabri bildiğimiz gibi.Sabri müthiş şutlarına aynen devam ediyor!

Ayhan-Mustafa Sarp ikilisi orta sahada çok çalıştılar.Özellikle Mustafa Sarp'ın Galatasaray formasıyla Ali Sami Yen'de çıktığı ilk maçta golü bulması güzel oldu.Yerinde müdehaleleri vardı oyun içinde.

Serdar Eyilik ise tek kelimeyle mükemmel oynadı.Çok rahat oynuyor.Senelerdir A Takımdaymış gibi.Bu sene Rijkaard'ın vazgeçilmezi olacağı kesin.Kendisini ödülünüde devre arasında Kapalı tribün olarak onu çağırarak yaptık ancak şanssızlık peşini bıramadı ve 2.yarı sakatlandı.Umarım ciddi birşeyi yoktur.

Arda Turan'ın ise maç başlamadan önce Büyük Kaptan diye tribünlere çağırılması onda doping etkisi yaratmış olacakki maçta iyi bir performans ortaya koydu.Daha iyi oynayabileceği kesin ama.

Yaser beklenen performansı sergileyemedi.Kötüydü ve 2.yarı yerine Kewell girdi.

Milan Baros ise bildiğimiz gibi çalıştı,çalıştı ve çalıştı. :)

Her sezon başı olduğu gibi Linderoth'u gene sahada gördük ama bu sene bunun devamlı olmasını diliyoruz.

3. turda rakip İsrail temsilcisi M.Netanya oldu.İlk maç deplasmanda İsrail'de oynanacak.O turuda geçip yola emin adımlarla devam etmeyi umuyoruz...

(Blog'uma yazdığım yazı :))

Maça beklediğim 11 ile başladık. Bana kalsa hazır bir Uğur Uçar ekler öyle başlardım. Sabri Sarıoğlu bildiğimiz Sabri çünkü. Neyse biz galibiyetin keyfini çıkaralım. 2 tane duran toptan gol bulduk. Birisini Arda Turan ortaladı Servet Çetin attı. Diğerini Beğenmediğim Sabri ortaladı Mustafa Sarp attı. Bunlar hepimizin bildiği şeyler. Kendi yorumlarımı katacak olursam bu goller duran top sıkıntımızı çözdük gibi görünüyor. Umarım öyledir. Sezon içinde bir çok kırılma noktasında işimize yarayabilir. Defans hattımız ve forvetlerimiz buna oldukça müsait oyunculardan kurulu. Defans yönünü de hallettik mi tamamdır.

Galatasaray gol yollarında sıkıntı yaşıyor. Topu iyi çeviriyor. Zaten Frank Rijkaard'ın takımından da bu beklenir. Biraz daha seri çevirebilirsek daha iyi olur. Gol yollarındaki sıkıntı ve hızlı top çevirme için orta sahadaki adamlara bakmak lazım. Barış Özbek, Ayhan Akman orta sahası bu konuda sıkıntı yaratır. Rakibi çok iyi ıssırsalar da topu seri çevirmek onların işi değil. iyi bir Linderoth bu işi yapabilir. Ama onun ne olacağı muamma. Arda'ya attığı pas mükemmeldi bu arada. Tam bu noktada bir isim aklıma geliyor. Deco.. Onu ilk tanıdığımda bildiğimiz Lincoln gibiydi. Tabi disiplin olarak çok daha ilerideydi. Aslen Brezilyalı olması onu bu kadar teknik kılıyor. Ama Barcelona'ya gelince koşmayı mücadeleyi öğrendi. Rakibi Rijkaard ile tanıştıktan sonra daha çok ısırmaya başladı. Bu konuda bize ilaç gibi gelir. Ama mevcut oyuncular varken isim kullanmak haksızlık olur. Gol yollarındaki sıkıntı ancak böyle çözülür. İleride Baros,Keita'nın yeri garanti. Bir transfer olursa Arda ileriye kayar. O zaman Kewell yedek olur. Ama muhteşem bir rotasyona sahip olur Galatasaray.

Tekrar maça dönersek Arda Turan sahanın yıldızıydı. Çok iyi oynadı. 10 numara pozisyonunda o formanın ve kaptanlığın hakkını verdi. Tabi sahanın yıldızı dedik ama rakip takımın kalecisini de saymak gerek. Hayatının maçını oynadı o arkadaş. Arda'nın yanında Serdar çok iyiydi. Özellikle sol kanatta çok daha etkili. Rijkaard bir tek onu bırakarak doğru karar vermiş gibi görünüyor. Mehmet Güven'in bulduğu şansları bulursa yeni bir Arda kazanabiliriz. Eğer Sabri kadar sabredilirse dünya yıldızı olabilir. Tabi hemen nazar boncuğunu da ekleyelim. Sakatlanması ayrı şanssızlıktı. Bu rotasyonda zor yer bulsa da Rijkaard'ın isimlere bakmadan hak edene formayı vereceğine inanıyorum.

Gökhan Zan Servet savunmada iyi olsa da oraya hala teknik bir isim alınıp Emre Güngör'ün kiralanması gerektiğini düşünüyorum. Hakan Balta ve Orkun kötü değillerdi. Mustafa Sarp sahanın iyilerindendi. Takımda kötü oynayan pek gözükmedi.

ultrAslan Eski Açık (Alpaslan Dikmen) Tribününde ilk maçını geçirdi ve başarılıydı. Üstü kapatılınca çok daha iyi olacaktır. Kapalı her zamanki gibi bağırdı. Ayrıca Bu sene baskette tarih yazalım bestesinin futbola uyarlanması gayet hoş olmuş. Yeni açık alt tribünde loca gibi birşeyler gördüm ama hala anlayamadım ne yapıldığını. Yakında resmi açıklama gelecektir.

3. turdaki rakibimiz İsrail temsilcisi Netenya oldu. Rakip kesinleştiğine göre yarın ayrıntılı bir analiz yaparız. Şunu bilin. Rijkaard ve ekibine inanırsak çok iyi işler başarırız. Her şey çok güzel olacak çok..

https://armaninpesindeyiz.blogspot.com/2009/07/galatasaray-2-0-tobol.html

Oyundan memnundum ancak yine Sabri'den memnun değildim. Bütün atakları onun tarafından yedik. Artık yedeğe çekilmesi lazım.

Sabri,Yaser bir an önce gitmeli bu takımdan.Bunlardan ne yedek olur,nede as.Sağ kanadımız felçti adeta Sabri-Yaser ikilisiyle.Yaser bir bakıma geliştirebilir belki kendini fakat Sabri'de hiç umut yok valla.

Onun dışında Tobol'un bütün oyuncularının savunmaya çekilmesine rağmen güzel bir futbol oynadığımızı düşünüyorum,Arda,Baros,Serdar,Hakan,Servet başarılılardı,hiç sırıtmadılar.Özellikle Arda'yı çok beğendim,çalımları,attığı paslar,içeri kat edişleri çok iyiydi gerçekten.Yavaş yavaş kondisyonumuzu ve taktiğimizi oturtunca harika bir takım çıkacak ortaya,fakat 2 transfer şart bu takıma.

Rıjkaard geleceğin sistemini kurarken günü kurtarmanın yolunuda bulmuş:duran top.Bu takıma Uğur&Emre Güngör&Keita gelişleriyle çok daha iyi olur.Ayhan ve Arda'nın verkaçları mükemmeldi.2-3 kere yaptılar ve hepsinde rakipten 4-5 kişi oyundan düştü.Daha sık yapmalılar bunu.Ayrıca Sabri'nin kötü orta ve şutlarının yanında oyun disiplininde olmadığını gördüm.Rahat pozisyonda uzun top atıyordu.

Sunu demem yeterli olacak benim icin. Eskiden iyi oynadigimiz maclari duran toplardan gelen gollerle kaybediyorken dun duran toplar ile kazandik. Duran top konusu bana gore cok onemli bu yuzden bunun daha da gelismesi hayrimiza olacaktir.

Tobol'un kalecisi iyi bir performans gosterdi.Tabi biryere kadar.

Macta en hosuma gidenler ise Arda'nin o mevkide beklenenden iyi performans sergilemesi ,Serdar'in performansi.Linderoth'un sorunsuz donmesi ve Servet'in ilk maca gore kendini biraz daha toparlamasi idi.(Sarp'in gol atmasi ve Kewell'in da kulube katilmasi hosuma gitti tabi ki :) )

Galatasaray maçta vasat bir görüntü göstermesine rağmen ilerisi için umut verdi. Top kaybı diğer maçlara göre daha azdı. Defans oyuncuları topa dan dun vurmuyordu. Arda orta sahada beklenen daha iyi bir oyun sergiledi. Serdar ise futboluyla göz doldurdu. Tam kadro mücadele ettiğimizde çok daha iyi olacak. Uzun bir aradan sonra duran toptan iki tane gol attık. Bu da çok güzeldi.

Aslında iyi oymaöadık ama bazı şeyler değişmiş takımda..Çok iyi olacağımıza inanıyorum özellikle tamkadro olduktan ve keita geldikten sonra..

karşımızda doğru düzgün bi rakip olunca daha iyi oynayacağız bence

11 kişi defans yapan tobol karşısında fazla pozisyon üretemedik ama ilerisi için umut var biraz da olsa...

bir de kesinlikle orta sahaya iyi arapası atacak bi oyuncu almak şart...

Halen daha, sağ bek, orta saha ve forvet eksiğimiz devam etmektedir. Serdar Eylik'e ilk yarıdaki oyunu nedeniyle, ikinci yarıda kesinlikle nazar değmiştir. Ben daha bu yaşta ve böylesine önemli bir maçta, kendisine bu denli güvenen ve oldukça rahat hareketlerle orta yapan bir oyuncuya fazla rastlamamıştım. İnşaallah biran evvel iyileşir ve güzel futbolunu izlemeye devam ederiz. Söylediğimiz bölgelere oyuncu alınmasını ardından, bu takımın çok daha iyi şeyler yapacağına inanıyorum ve 2-0 lık galibiyetin ardından tüm takımımızı ve teknik ekibi kutluyorum..

hala tam olarak hazır olmasak da her geçen maç biraz daha iyi olacağımıza inanıyorum...

arda gerçekten mühteşemdi 2 asist yaptı 2 de gol atabilirdi kaleciyi geçemedi helal olsun sana arda turan...

biraz kaliteli bir takımla oynasaydık halimiz yamandı.adamlar kaç tane pozisyonda boştaki adama topu aktaramadılar. acilen transfer gerekiyor bu takıma

Göbekten topu alıp dağıtacak veya adam eksiltecek bi adamımız var o da Arda. Bu şekilde gitmez bi sezon. Galatasaray Arda'ya umut bağlamamalı. O bölgeye bi transfer şarttır.

Linderoth inşallah sakatlanmaz ben dün beğendim. Sırıtmadı takımda.

Ayhan'da yaşlılık belirtileri var bunuda söylemeden geçemem.

Üst Alt