UEFA Avrupa Ligi 2. Tur 2. Maç | Galatasaray 2-0 Tobol | 23 Temmuz | Maç Sonucu - Sayfa 50 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA Avrupa Ligi 2. Tur 2. Maç | Galatasaray 2-0 Tobol | 23 Temmuz | Maç Sonucu

Cevap: UEFA Avrupa Ligi 2. Tur 2. Maç | Galatasaray 2 - 0 Tobol | 23 Temmuz

Ekim'e kadar sıkın dişinizi.O zamana kadar maksimum 8-10 maç yapmış olacağız ligde. Eleştirecekseniz o zaman eleştirin.Yüreğinden bir gram Galatasaray sevgisi olanlara sözüm. Bu kadar düşmanımız varken en azından Ekim'e kadar sabır edin.O zamanda aynı yolda olursak, eleştirin.İçindeki eleştiri hevesi Galatsaraylılıktan büyük olanlara sözüm yok.İstedikleri gibi davranabilirler...

çok daha uzun bile sabredebiliriz. Sonucuna güvenimiz tam.

Tüm hatlarıyla kapanan, hem de iyi kapanan; kalecisi gününde olan bir takıma karşı daha iyi oynayamazdık. Sinir bozucu bir defans futbolu vardı karşımızda. Her oyuncumuz topu ayağına aldığı anda 3 kişi tarafından çevrildi.

Zaman geçtikçe düzeleceğimizi ve açık oynayan, hatta bırakın açığı, normal bir oyun oynayan takımlara karşı daha fazla pozisyon ve gol bulacağız (Yalnızi muhtemelen daha fazla da gol yiyeceğiz).

Bu dediklerim olmasa da sonuna kadar umudumuzu kaybetmeyeceğiz. Güzel günler yakında. Skibbe'yi linç eden zihniyete, bu sefer fırsat vermeyeceğiz. Hem artık bahaneleri de yok.

Dün 5-0 yenilsek bile güveneceğiz dedik. Bizim sözümüz günlük değil, Rijkaard 'ın destekcisiyiz.

İlk yarı itibariyle durgun bir maçtı. Rakibin fiziksel anlamda oldukça üst seviyede olması, rakibin oldukça sert bir oyun anlayışı ve presle geriye yaslanması, çok mücadele edip iyi kademeler yapması karşısında zaten pek hazır olmayan takımımız zorlandı. Bir de sistem yeni olduğu için ve bazı yeni oyuncular da olduğu için bu sistemi öğrenmek, yeni oyuncuların eski oyuncularla birbirleriyle oynamasını öğrenmesi zaman alacak şeyler. İkinci yarı Kewell'ın girmesiyle birlikte takım daha iyi oynamaya başladı. Sonuçta birbirini tanıyan oyunculardı ve bu pozitif anlamda etkide bulundu.

Burada bir çok kişi oyun kısırdı, yok ümit verdi yok ümit vermedi kısmında takılıp kalmış ama bana göre herşeyden daha önemli bir şey vardı: Serdar Eylik... Daha ilk resmi maçında, bir Avrupa Kupası maçında kendinden emin halleri, özgüveninin çok yüksek olması, rahat bir şekilde rakip geçmesi, bire birde çok etkili olması ve hep adrese teslim ortalar yapması geleceğimiz için çok büyük bir kazanç. Böyle devam ederse çok önemli ve değer kazanacak bir alternatif kazanıyoruz demektir. Sakatlığına çok üzüldüm. Çünkü yüzüne çok kötü bir darbe aldı ve bir süre yarı baygındı, şuurunu kaybetmişti. Allah korudu ne diyeyim, çok da güzel oynuyordu. İnşallah sorunsuz geri dönecektir. Maçın en büyük kazancı Serdar Eylik'tir benim gözümde.

Arda'yı gerçekten çok beğendim. Çok çalıştı, çok iyi işler yaptı. Eğer Baros gününde olsaydı ve rakip takımın kalecisi de normal bir gününde olsaydı fark biraz daha açılırdı. Ama takım tam olarak hazır değil, bu ortada. Hızlı oynama konusunda sıkıntılarımız var ve bu çok doğal. Kewell ve Keita'nın monte olmasıyla ve de orta sahaya bir oyuncu transferi ile her şey çok daha farklı olacaktır. Benim hiç kaygım olmadı bu yıldan yana ve geleceğe dair çok rahatım. Bu takım çok daha iyi olacak. Ama kapanan takımlara karşı zorlanacağımız bir gerçek. Gerçi uzun zamandır iyi kapanan takımlara karşı şansımız pek tutmuyor. Hele rakip sizden daha hazırsa ve fiziksel anlamda daha üst seviyedeyse bu zorluk kendini belli ederdi. Bu maçta ilk yarıda bunun sıkıntısını çok yaşadık.

Linderoth'un dönmesine çok sevindim. Linderoth gibi oyuncuların bir özelliği vardır. Fazla görünmezler ama takımları için iyi iş yaparlar, enerji pompalarlar. Linderoth oyun anlamında göze hoş gelen bir topçu değil, görünmeyen işlerin adamı, tam bir görev adamı ve onun mevkisinde oynayan kaliteli adamların en önemli özelliği ise hiçbir şey yapmıyorlarmış gibi görünüp aslında takıma çok yararlı olmalarıdır. Çünkü maceraya girmezler, basit ve hızlı oynarlar. Yanlış hatırlamıyorsam çok güzel bir pas çıkarmıştı Arda'ya ve bir anda kaleciyle karşı karşıya kalmıştı Arda. Linderoth'u her zaman beğenen ve sakatlığına çok üzülen biriyim. Eğer Linderoth sakatlanmazsa ve form yakalarsa kimse kusura bakmasın, bu Linderoth'dan kimse formayı alamayacak.

Mustafa Sarp'ı da beğendim. Golden bağımsız olarak konuşuyorum. Gol atmasa bile bu görüşüm değişmeyecekti. Çünkü ilk kez Ali Sami Yen'e çıkmasına rağmen uzun yıllardır bu takımda oynuyormuş gibiydi. Arkadaşlarıyla diyalogu çok iyiydi. Sürekli konuştu arkadaşlarıyla. Servet'e sen çık, ben buradayım dedi yer yer, arkadaşlarına moral verdi, sürekli ben buradayım, siz ileriye çıkın dedi ve yer yer kendisi ileriye çıktı.

İlginç bir istatistik ise Galatasaray Tobol'a toplamda 3 gol attı ve 3 gol de duran top organizasyonundan oldu. Bu demek oluyor ki Rijkaard bu takıma duran top çalıştırıyor. Önceden hep bunun sıkıntısını yaşıyorduk ve bu anlamda olumlu bir durum söz konusu. Ama duran top dışında gol atamadık ki diye bir laf atılırsa ortaya, kaçırdığımız gollere bakalım diyebiliriz. Pozisyonlara girmedik değil. İkinci yarı inanılmaz pozisyonlar kaçtı ve Tobol kalecisi çok iyi bir maç çıkardı. Özellikle Kewell'ın o şutunu nasıl çıkardı hala anlayabilmiş değilim.

Hazır olmayan Galatasaray ilk yarı pek ışık vermese de ikinci yarı Kewell ve Linderoth etkisi hemen kendini belli etti. Ya ideal kadro olursak ve bunlar form tutarsa?

O yüzden sakın ümidinizi kaybetmeyin. Bu takım zamanla oturacak ve zor bir sistem ile oynuyor. Bu sistem 2-3 maçla oturacak bir sistem değil.

Bir de Rijkaard'ın yapmak istediklerine, genel sistemine ve düşüncelerine dayanarak bir gözlem ve tahminde bulunmam gerekirse, Rijkaard'ın aklındaki orta ve forvet kısmı şöyle olabilir:

Transfer - Linderoth - Arda

Keita - Baros - Kewell

Kim ne derse desin bu diziliş Türkiye'nin en iyisidir rahat bir şekilde. Transferin çok yerinde olacağına dair inancım güçlü.

bu maçta bir defa daha anlaşıldı ki oyuncuları,özellikle gençleri iyi süzebiliyorum..Serdar Eylik bu sene Galatasaray'ın en iyi genç oyuncusu...Ne Emre ne Erhan...

Ne yaptığımız değil ne yapmaya çalıştığımız önemli. Teşekkürler FR ve ekibimiz...

Takım genel anlamda iyiydi. Ama Arda ve Baros'un birbirlerine alışmaları için biraz zaman lazım. Baros-Lincoln uyumu gibi bir uyum yakalamaları lazım gözü kapalı gol pozisyonuna sokmalı Arda Baros'u, Baros'ta nerede ne yapacağını bilmeli Arda'nın. Sabri'de iyiydi bunun altını çizmek istiyorum frikiki direkt kaleye kullanmadı sevindim. Rijkaard futbol karakterini değiştirmeye başlamış Sabri'nin. Gökhan 1-2 hata dışında iyiydi Servet ile uyumu yakalamışlar. Servet'i anlatmaya gerek yok kale önünde bir top çıkardı gol atacaktı Sarp neredeyse, Baros'ta vuramadı. Kewell'ı beğendim rakibi korkuttu oyuna girmesiyle. Yaser'de ilk defa sırıtmadı. Serdar heyecanlıydı sanırım çünkü normalde daha iyi oynardı. Baros'u biraz alışma süreci birazda rakibin 3'lü, 4'lü sıkıştırmalarından dolayı rahat edemedi. İyi yoldayız.

Linç kültürümüz yine iş başında.

Sene sonunu yok yok o kadar uzağı değil, olası kötü sonuçlarda devre arasını acaba hangi yorumlarla göreceğiz...

Bazıları Galatasaraylılığını kendince ciddi bir testten geçirmeli bana kalırsa.

O kültürü kimlerin taşıdığını çok iyi biliyoruz zaten. Bazı arkadaşlarımız hep olumsuzlar, her şeye olumsuzlar, onlar için bir tane doğru iş bile yoktur. Sürekli birilerine geçirirler, yüklenirler. Bu kişilerin hep aynı kişiler olduğunu biliyoruz. Onları özellikle takip ediyorum ve olumlu bir mesajlarını gördüğümde yarın kıyamet kopmasını bekleyeceğim. Bana sanki amaçları farklıymış gibi geliyor. Ama en büyük hatayı da biz yapıyoruz. Bu tür şeyleri kaale alarak ve boşuna aklımızı bulandırarak..

Bazıları için "we believe in you" lafta, bazılarımız için ise mağlup olsak bile daimi...

Herşey güzeldi ve daha güzel olacağının sinyalini verdi.

Özellikle Rıjkaard'ın etkisini görmemek için kör olmak lazım. Mustafa'nın ilk geldiğinde topu hemen defansa döndürmesi gitmiş. Topu aldımı hızlı bir şekilde rakip yarı sahaya geçip Arda'ya bırakıyor. Bu çok önemli bir etken. Başka bir güzellik ise Gökhan ve Servet uyumu. Biri olmadı mı diğeri garanti pozisyonda. Bu çok öenmli birşey. Birbirlerinin açıklarını kapatıyorlar. Bunu dışında da kornerlerde de çok etkili oluyorlar. Bana en çok umut veren bu ikiliydi.

Serdar için birşey söylemeye gerek yok. Rıjkaard herkesin istediği Emre'yi yollayıp Serdar'ı bırkaınca çoğu kişi sert çıkışmıştı. Fakat Rıjkaard adeta 'ben güzelden anlarım' dedi yüzümüze vura vura. Serdar gerçekten diğer gençlerde olmayan bir yapıya sahip. Hem fiziksel hem de ruhsal. Rıjkaard ve ekibi ile kendini geliştirmeye devam ederse 4-3-3 için harika bir oyuncu olabilir.

Bu maçta benim için önemli olan yapılanlardan çok yapılmaya çalışanlardı. Yapmaya çalıştıklarımızda bana umut verdi.

Herşeye rağmen bütün ataklarımızın soldan olduğunu da görmek lazım. Sağdan ender geldik diyebilirim. Keita'nın takıma katılmasıyla beraber sol tarafında yükü azalacak ve daha iyi bir oyun izleyeceğiz. Buna eminim.

Ayrıca rakibin yaptığı bütün ataklarda hep bizim sağ kanattandı. Artık Yaser'in fazla geri dönmeyişinden mi bilemiyorum ama etkili de oldular. Fakat Uğur Uçar'ı orada görmek benim için büyük mutluluk olacaktır.

Bu maç sonunda birşey daha söylemek istiyorum o da 'SABIR'.

Lütfen sabredelim. Herşey güzel olacak.

4-3-3 SİSTEMİNDE ÖNEMLİ nokta ortasaha elemanlarınızın çabuk top yapmasıdır ve pas hatasını en az'a indirmesidir.Mustafa sarp ve ayhan ile pas hatası düşüktü ancak çabukluk bağlamında sorun yaşadık.Mustafa sarp çok iyiydi pas hatası hiç yapmamış denilebilir ama ayhanla mustafa sarpı bir arada oynatamayız.İkisi birden oynayınca oyunu çok yavaşlatıyorlar bundan sonraki maçlarda yeni transfer de olursa sarp ve ayhandan biri yedek bekleyecek.

Diğer nokta 4-3-3'ün ileri uçundaki kenar adamları yani dünkü yaser ve serdar eylik top bizim ortasahamızdayken ortasahaya yaklaşıp top almalılar ki 4-3-3 amacına ulaşsın dün maalesef yaser yıldız sırtı dönük tüm topları kaptırdı top alamadı.Top orta sahamızdayken adamlarımız ayaklarında top ile bekliyor çünkü ileride boşa kaçacak hareketli adam arıyorlar.Baros dün ne kadar kötüde olsa boşa kaçışları top istemeleri ile bu konudaki kalitesini gösterdi.

Umutsuz olmaya gerek yok yıllardır sistemi kurgusu olan bir hoca istiyorduk rijkaard geldi ve 4-3-3te ısrar ediyor sistem takıımı olma yolundayız ve daha yolun çoook başındayız küme düşme hattında da olsak rijkaarda desteğimiz devam etmeli çünkü sistem oturduğunda bu takımı türkiyede kimse tutamaz.

Barış'ın olmaması oyun anlamında bizi pozitif olarak çok etkiledi. oyunun genelinde olmasa bile, ara ara Barcelona vari, Arsenal vari paslar yaptık. ayrıca topu ayağımızda tuttuk. ilk yarı %63'müş mesela topa hakimiyet. %63 kolay kolay bir takımın ulaşabileceği bir istatistik değil. Barış oynamayınca kolay oluyor ama işte. :asd:

Barış'ın olmaması oyun anlamında bizi pozitif olarak çok etkiledi. oyunun genelinde olmasa bile, ara ara Barcelona vari, Arsenal vari paslar yaptık. ayrıca topu ayağımızda tuttuk. ilk yarı %63'müş mesela topa hakimiyet. %63 kolay kolay bir takımın ulaşabileceği bir istatistik değil. Barış oynamayınca kolay oluyor ama işte. :asd:

Rijkaard barış tam olarak hazır olmamasına rağmen her ihtimale karşı kadroya aldı ihtiyaç duyar diye.Yani rijkaardın barışa bakış açısı budur kasmayalım.

Kastıkça her başlık altında barışa dokundurmaya çalışıyoruz ki bu durum da yeterince saçma oluyor.

Herşey yolunda ilerlerken en bu sabırsızlık ne bu aceleci tutum .

,Durun daha . Yaser falan çıkacak bu takımdan .

Arda , kewell , baros 3lüsünün bile ne denli ayağa oynayan rakibi kafalayan bi hücum hattı olduğunun farkına vardık bu maç .

bunlara birde keita , olursa transfer ve ilk 11 de kewell girince düşünün bakalım .

Dehşet bir kadromuz var ve hala dünya yıldızlarının peşinde yönetimimiz. Bu sene rakibimiz yok pardon var : Siz aceleci GS TARAFTARI!

hadi ya öylemi diyorsun?

Sabriye kaç yıl daha sabır göstereceksin?

Mustafa sarp ile uefa ç.finali görebileceğine inanıyormusun?

Gökhan ile kaç tane gol rekoru kırarız?

Nonda baroş yokken kaç gol pozisyonuna girer?

Yaser 3.ligde tutanabilirmi?

Bu soruların hepsine olumlu yanıt verebilirsin,işte ozaman futboldan anlamadığımı kabul edip,bir daha foruma filan girmiyecem.

Total futbolun en önemli yönü herkesin atağa katılmasıdır,ama ne ayhan,ne sabri,ne mustafa,ne yaser bunu becerecek oyuncular değil.bana söylesene maçta kaçtane organize atak gördün?

Tobol gibi üst üste 3 pas yapayan takıma karşı 1 saat boyunca düzgün bir atak segileyemedik.

Sürekli geriye pas,ne anladım böyle atak futboldan.

Ortasaha bomboş,tobi girince biraz düzeldi.

Sabriye ne zaman top gelse normal bir insandan beklenmiyecek hareketler segiliyor.(bütün kahve kahkalar içinde kaldı)

sahanın en iyisi arda olabilir ama arda ortasahada filan oynamadı,sürekli kendini çizgiye çekiyordu,ondan bir oyun kurucu yaratmak imkansız.

:005:

Herşey yolunda ilerlerken en bu sabırsızlık ne bu aceleci tutum .

,Durun daha . Yaser falan çıkacak bu takımdan .

Arda , kewell , baros 3lüsünün bile ne denli ayağa oynayan rakibi kafalayan bi hücum hattı olduğunun farkına vardık bu maç .

bunlara birde keita , olursa transfer ve ilk 11 de kewell girince düşünün bakalım .

Dehşet bir kadromuz var ve hala dünya yıldızlarının peşinde yönetimimiz. Bu sene rakibimiz yok pardon var : Siz aceleci GS TARAFTARI!

Bana öyle geliyor ki bu sistemin en yararlı adamı Keita olacakmış gibi bir his var içimde. Eğer orta sahaya gerçekten güçlü ve oyunun iki yönünü de oynayan bir oyuncu alırlarsa yeni transfer ile birlikte Arda - Linderoth - Kewell - Keita - Baros altılısı cehennem altılısı gibi olurlar.

Keita hızı, gücü ve tekniği ile sürekli mızmızlanmak zorunda kaldığımız yavaşlık sorununa önemli bir ilaç olacaktır. Sağ taraftan pek gelemiyoruz ve genelde sol taraftan akıyoruz. Keita ile birlikte her iki kanat çok dengeli olacaktır ve akıllı oyuncuların varlığı ile top bir o kanatta bir bu kanatta olacaktır. Ama bunun için ortak bir futbol dili vuku bulmalıdır oyuncularımız arasında. Bunun için de zamana ve sürekli birlikte oynamaya ihtiyaç var.

Bana defanstan ve orta sahadan topu istediğimiz ölçüde hızlı çıkaramıyoruz gibi geldi.Bilmiyorum yanlış mı okudum maçı ama.:)

Bence görünen şu ki bu oyuncularla işimiz çokkkkk zor arkadaşlar.Zar zor yenebildiğimiz Bank Asya ligindeki bi çok takımdan daha düşük seviyedeki bir takım.Ne kadar sezon başlamamış olsada bu oyuncularla bu iş olmaz.Kendimizi avutmamalıyız bence.Ayhan,M.Sarp,Sabri,Yaser cok yetersiz oyuncular.Olmaz yani.Yönetimin transferdeki göz boyamalarına aldandık sanırım.Keita tek başına herşeyi değiştirebileceğine sanırım kimse inanmıyor.en az 4 kaliteli ve banko oyunyacak oyuncu lazım takımımıza.Takımımız geçen seneden daha kötü durumda.Sanırım herkes Lincoln'ü özleyecek.Umarım özlemeyiz.Ama durum rezalet.Eğer transfer olmazsa Frank gibi efsane bidaha gelmicek üzere gidicek.2-3 hafta içinde lig başlıcak.Bu oyuncularla Antep'te hüsrana hazır olun.

Bence görünen şu ki bu oyuncularla işimiz çokkkkk zor arkadaşlar.Zar zor yenebildiğimiz Bank Asya ligindeki bi çok takımdan daha düşük seviyedeki bir takım.Ne kadar sezon başlamamış olsada bu oyuncularla bu iş olmaz.Kendimizi avutmamalıyız bence.Ayhan,M.Sarp,Sabri,Yaser cok yetersiz oyuncular.Olmaz yani.Yönetimin transferdeki göz boyamalarına aldandık sanırım.Keita tek başına herşeyi değiştirebileceğine sanırım kimse inanmıyor.en az 4 kaliteli ve banko oyunyacak oyuncu lazım takımımıza.Takımımız geçen seneden daha kötü durumda.Sanırım herkes Lincoln'ü özleyecek.Umarım özlemeyiz.Ama durum rezalet.Eğer transfer olmazsa Frank gibi efsane bidaha gelmicek üzere gidicek.2-3 hafta içinde lig başlıcak.Bu oyuncularla Antep'te hüsrana hazır olun.

Arda - Keita - Kewell - Baros - Topal - Linderoth isimleri sallama bir isim mi? Yapılacak yeni transferleri söylemiyorum bile. En az 4 kaliteli banko adam diyorsun da, seç beğen içlerinden birisini. +2 yeni transferi de unutmayalım.

Ha diyorsan ki Arda, Keita, Kewell, Baros, Topal, Linderoth ile bu iş olmaz, o zaman satalım bunları, dediğinden 4 tane banko adam alalım.

Lincoln'ü arayacağımızı da hiç sanmıyorum. Tam olarak hazır olmayan Arda sadece oyun kurmaya çalışmadı aynı zamanda mücadele edip savunma da yaptı.

Yeni bir sisteme bürünmenin ve 4-3-3'ün aslında zor bir sistem olduğunu, bir anda süper top oynanamayacağını bilmek lazım. Bunu bilmeden anında rezalet damgası vuruluyorsa diyecek birşey yok. Rijkaard gibi efsaneler de sabırsız, olumsuz, karamsar ve şimdiden her şeyi rezalet görenlerin yüzünden kaybolur gider.

Bu takım her geçen gün üstüne koyacak, yeni bir sisteme alışacak, asıl topçular gelecek ve ancak tüm bunlar gerçekleştikten sonra rezalet olup olmayacağını göreceğiz. Ben isterim ki bazı farklılıkları ve yapılmak istenenleri de görelim. Bunları göremediğimiz sürece işimiz yaş.

Herkez unutuyor!

Gecen sezon bu takim ozellikle Avrupa maclarinda yaptigi paslarla ortaligi dagitmisti.Hatta Emre Tilev ''Allahim Brezilya mi?'' soz obegini litaraturumuze katmisti.

Simdi dunku macta bu pas sisteminin yavas yavas tekrar ortaya ciktigini gorduk.Neden?Cunku takim birbirine alisiyor.Sisteme, pas acilarini gormeye alisiyor..

Bu takim Avrupa da elendigi haftadan beri futbol oynamadi.Simdi tekrardan o yetileri hatirliyor ve gelisiyorlar.Bu sayede hem 4-3-3 sistemi gelisiyor hem de Galatasaray in seyri guzellesiyor.

Madem moda bende bir Barcelona kiyasi patlatayim suraya;

Barcelona - Chealse maclari.Iki mactada Anti-Futbol oynayan Chealse ye NouCamp da ne Iniesta ne Xavi birsey yapabildi.Neredeyse eleniyorlardi.O yuzden Tobol a karsi bence burada alinan galibiyet benim gozumde cok degerli...

Not;Serdar harikulade oynadi.En guzel yanida bakarak orta aciyor,pas veriyor olmasi.Rijkaard ve Neeskens in elinde inanilmaz buyur gelisir diye umut ediyorum.

Transfer konusundada evet orta sahaya populer degisle box to box biri lazim e bu yuzdende ''In Haldun We Trust'' demek dusuyor bana.

Üst Alt