UEFA Euro 2024 Almanya'da! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Almanya'cıyım. Açık konuşayım 2016'ya aday olduğumuzda kazanmamızı çok istemiştim ama şu an hiç istemiyorum. Sebepleri;

Ekonomik durumumuz iyi değil ve o dönem ne olacağı belli değil. Stadların büyük bölümü boş, Almanya'da bunun tam tersi. Her stadı dolduruyorlar. Zemin desen aynı şekilde.

İzmir ve Adana gibi ülkenin 5 büyük şehrinden 2 tanesi listede yok. Bu sebeplerden Almanya'nın herkes için en uygunu.

Ayrıca keşke Yunanistan veya Azerbaycan ile ortak düzenlesek şu organizasyonu. Hatırlarsınız belki 2008 Avrupa Şampiyonasına Yunanistan ile ortak aday olmuştuk. Hatta finale kalıp kaybetmiştik Avusturya-İsviçre'ye.

Ekonomik olarak daha az masraf olur.

DmzYtEKWsAwpVRc.jpg

2 kez Dünya Kupası 1 kez Avrupa Şampiyonası düzenlemiş, ayrıca tüm şampiyonalarda yer alıp, pek çok kupa kazanmış bir Almanya düzenleyeceğine, tarihinde hiç bu tarz bir organizasyon düzenlememiş ama yapıp bitirdiği pek çok stadıyla, katıldığı tüm şampiyonalarda iz bırakmış, tarihin en önemli medeniyetlerinden biri olan İstanbul'u içinde barındıran, bir Türkiye'nin düzenlenmesi sporun evrenselliği açısından önemli bence. Bu arada İzmir'in aday olmaması saçmalık. Ülkenin en güzel ve en büyük şehirlerinden birisi kesinlikle olmalıydı..

Ülkemizin düzenlemesini çok istiyorum. 6 sene de iyice hazırlanır ve harika bir şampiyonaya imza atarız. Verilmemesi için hiç bir sebep yok. Stadlar hazır şekilde katılıyoruz. Yani en önemli unsurda elimiz güçlü gözüküyor. Lakin trafik ve alt yapı için gerekli önlemleri de almak mecburiyetindeyiz.

Üst Alt