UEFA, Volos'a 5 yıl men cezası verdi - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA, Volos'a 5 yıl men cezası verdi

Cevap: UEFA, Volos'a 5 yıl men cezası verdi

Eğer Trabzon'da şike teşebbüsü varsa, hakikaten en ağır cezayı almış olacak şampiyon olacağız fenerin yerine derken. Yazık olur.

Amaç feneri kümede tutmak değil, en az zararla kurtarmak. 2 yıl patlamasın diye ligi ertelediler. Kararı da diğerleri kupa maçı oynadıktan sonra, fener oynamadan önce verecekler. Yalnız Trabzon avrupa'dan bir men yerse MAA yurt dışına kaçar.

Yalnız şu var, Trabzon'lu yöneticilere teşebbüs belge ve kayıtları gösterilmiş olup buna rağmen kupaya katıldılarsa kaşıntı olmuş demektir. Sırf bundan dolayı bile Trabzon düşmeyecek diyebilirim. Dolayısıyla 18'inden önce açıklanacak karar avrupa'dan men cezası getirmeyebilir kulüplere.

bir çelişki yokmu kavalada eksi puanla başlıyor yani şike yaptıgı ortada ama avrupa kupasında oynamasından sebepmi maclardan men edilmiyor analmadım

Beyler kararı aslı uefanın sitesinde. Bundan sonra eli kolu bağlı TFF'nin.

Olympiacos Volou excluded from Europa League – UEFA.com

Bu sene men edildi. Artı 3 sene daha yasaklı. Gerekçe olarak da son 5 yıl içinde şike yapmama kuralını bozdukları için. Yani verilecek cezanın ucu açık. FB bu adamlara göre fazla fazla şike yapmıştır. Neredeyse 10 maçta yapmışlar. Bu durumda çok daha ağır bir ceza gelebilir. Yalnız UEFA Türkiye içinde verilecek olan cezalara pek karışamaz. Sadece kitapta yazan cezanın uygulanıp uygulanmadığına bakar. Orada bir uygulamama durumu varsa bu sefer ülkeye külliyen bir yaptırım uygulayabilir. (Son cümleler tahmini).

Yanlıs cevirmissin. Olympiakos Volou UEFA'dan yalnızca bu sene için men edildi, 5 senelik süreç içerisinde benzer faaliyetlerde bulunduğu tespit edilirse 3 yıl daha ceza alacak. Eğer bu fiilleri işlemezse o zaman aldığı bu tek yıllık cezayla kalacak.

Kaan Uygar,senin bu yazdıklarını burda kimse kaaleye almaz ben dahil.İstediğin kadar yaz istediğin kadar çırpın,burdan bişey çıkmaz sana.Hadi yavaş yavaş ikile de ne kendini ne de bizi yor.

Forumun kuralları belli, onlara riayet ettikten sonra bir sorun yok. Eğer yazdıklarımla ilgilenmek istemiyorsan bir sonraki posta geçiverirsin, olur biter.

Toprak,ateş,hava...Tahta...

İngilizce bilen birine sorsan söylerdi ne ne yazdığın,suçun tekrarında 3 yıl vs. yazmıyor.

5 yıl içinde 3 kez daha avrupa kupalarına katılma hakkı elde etse bile katılamazlar diyor.

İstediğin kadar tahta diye haykır element değildir.

Edit:Amerika'da siyaset bilimi okuyormuş adam.İngilizce konusunda haklısındır muhtemel.

Tahtada element değildir evet.

Başka bir başlığa yazdım buraya da yazıyorum bilgi açısından(yazılmışsa daha önce bilemem) :

Bugün bu olayla fb'nin durumunu karşılaştırarak açıklamayı tv'den yaptılar...

Olay şu : Eğer fb karardan önce C.L.'ye katılıp, karardan sonra negatif bir durum olması halinde(eksi puanla başlatma veya küme düşürme) kupadan atılır ve men cezası alır(dı).

Fakat olası karardan sonra, eğer suçsuz kabul edilirse C.L.'ye katılacaktır.UEFA yaptırım uygulamayacaktır.

Yunanistan'daki durumda oradaki takım Avrupa'da maç yapmış ve daha sonra suçlu bulunduğundan men yemiş.Yani cezadan önce maç yapmıştır.

Bizde karar fb'nin C.L.'ye katılımdan 2 gün önce verilecekmiş. Bu da iyi hesap edilmiş zamanlama açısından.

Yani fb'yi kurtarabilirler fakat ts eğer ceza alırsa çok kötü bir durum olur onlar açısından.Ben bu federasyonun fb'yi kurtarmak için her türlü şeye girişeceğini tahmin ediyorum. Ha daha sonra iddianame kabul edilirse UEFA Türk futboluna büyük yaptırımlar uygular.Yani pire için yorgan yakılır..

Toprak,ateş,hava...Tahta...

İngilizce bilen birine sorsan söylerdi ne ne yazdığın,suçun tekrarında 3 yıl vs. yazmıyor.

5 yıl içinde 3 kez daha avrupa kupalarına katılma hakkı elde etse bile katılamazlar diyor.

İstediğin kadar tahta diye haykır element değildir.

Tahta element değildir, ama İngilizce İngilizcedir.

Haber şu:

Olympiacos Volou FC have been excluded from this season's UEFA Europa League and given a further three-year ban from UEFA competition, deferred for a probationary period of five seasons, after breaching Article 5 of the UEFA Disciplinary Regulations.

The decision was taken by the UEFA Control and Disciplinary Body at a meeting on Wednesday. The Greek club have until midnight CET on Monday 15 August to submit an appeal under Article 49 of the UEFA Disciplinary Regulations.

The UEFA administration will decide which club will replace Olympiacos Volou in the UEFA Europa League, where they were scheduled to face Paris Saint-Germain FC in the play-offs on 18 and 25 August.

Haberde "deferred" kelimesinden anladığımız üzere bu 3 senelik ceza uygulamaya konulmuyor, ve onun yerine Volos 5 senelik bir deneme sürecine (probationary period) tabi tutuluyor. Bu beş sene içerisinde benzer bir fiilde bulunursa o zaman 3 senelik ceza devreye giriyor.

Amerika'da siyaset bilimi doktorası yapıyorum, Fenerbahceliliği geçtim de bari İngilizce meselesinde ti'ye almayın.

Haberde "deferred" kelimesinden anladığımız üzere bu 3 senelik ceza uygulamaya konulmuyor, ve onun yerine Volos 5 senelik bir deneme sürecine (probationary period) tabi tutuluyor. Bu beş sene içerisinde benzer bir fiilde bulunursa o zaman 3 senelik ceza devreye giriyor.

Doğru olabilitesi yüksek, çünkü Volos ile ilgili buna benzer bir haberi izledim.Fakat çok dikkat etmedim açıkçası...

Üst Alt