UEFA'da Yılın Futbolcusu: Messi - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA'da Yılın Futbolcusu: Messi

Cevap: Avrupa'nın en iyi futbolcusu LIONEL MESSI

Yahu sen ne aman amanından bahsediyorsun.Adamın vuruş tekniğine baksana.Casillas gibi kaleciyi Lig,CL,Süper kupa 3'ünde de avladı.

Bu golleri insanlar en son Maradona zamanında izliyordu

Avatarında messi olan biriyle messi tartışmasına girmem hataydı zaten, messi yanıma gelip bütün gollerinin inceliklerini paylaşsada ben yinede onu beğenmem ve fikrim değişmez.Bir oyuncuyu ve takımı en başta sevmeyince o takım ve oyuncu ne yaparsa yapsın güzel gelmiyor.

Avatarında messi olan biriyle messi tartışmasına girmem hataydı zaten, messi yanıma gelip bütün gollerinin inceliklerini paylaşsada ben yinede onu beğenmem ve fikrim değişmez.Bir oyuncuyu ve takımı en başta sevmeyince o takım ve oyuncu ne yaparsa yapsın güzel gelmiyor.
Ya sen ne diyosun sabahtan beri git Fifa oyna hadi

Kusura bakma o zaman objektif yorum yapmıyorsun demektir bu.Ben buna rağmen Ronaldo 2.dir diyorum.Xavi 3.

Sen iki dakika içinde bin bir tane takla attın.Yok düz koşuyor, yok teknik yok, yok sevmiyorum

Bu arada Messi 38 oy, xavi 11 oy ,ronaldo 3 oy almış

Kusura bakma o zaman objektif yorum yapmıyorsun demektir bu.Ben buna rağmen Ronaldo 2.dir diyorum.Xavi 3.

Sen iki dakika içinde bin bir tane takla attın.Yok düz koşuyor, yok teknik yok, yok sevmiyorum

Bu arada Messi 38 oy, xavi 11 oy ,ronaldo 3 oy almış

Ben teknik yok yada düş koşuyor demedim, attığı gol benim için değerli değil dedim ve sevmediğim için güzel bir iş yapsada bana güzel gelmeyeceğini söyledim.

Bir oyuncuyu değerlendirken,objektif yorum yapmak kolay değil... Ben sadece bir çok kişinin aksine messi ve barca'yı beğenmediğimi kendi sebeplerimle açıklamaya çalıştım, her ne kadar tepki alacağımı bilsem bile, zaten ilk yorumumda belirttim "bana göre " dedim üstüne bastıra bastıra söyledim. Bu kadar abartmaya gerek yok, ben messi'yi beğenmek zorunda değilim sende başka bir oyuncuyu.

Ben teknik yok yada düş koşuyor demedim, attığı gol benim için değerli değil dedim ve sevmediğim için güzel bir iş yapsada bana güzel gelmeyeceğini söyledim.

Bir oyuncuyu değerlendirken,objektif yorum yapmak kolay değil... Ben sadece bir çok kişinin aksine messi ve barca'yı beğenmediğimi kendi sebeplerimle açıklamaya çalıştım, her ne kadar tepki alacağımı bilsem bile, zaten ilk yorumumda belirttim "bana göre " dedim üstüne bastıra bastıra söyledim. Bu kadar abartmaya gerek yok, ben messi'yi beğenmek zorunda değilim sende başka bir oyuncuyu.

Ben sana beğen diye koymadım ki niye çarpıtıyorsun arkadaş.

Sen dedin ki bireysel performans vs vs ben de dedimki bundan daha büyük bireysel performans bulamazsın.Ve kendin söyledin sürekli böyle atıyor diyorsun

Adam Xavi +Iniesta'nın toplamından fazla asist yapmış.Son maçta Iniesta'ya 50 metreden Xavi vari asist yaptı.

Hani birşey söylüyorsanız bunları da görün.Savunduğunuz şeyler sağlam temele dayansın.

Ben sana beğen diye koymadım ki niye çarpıtıyorsun arkadaş.

Sen dedin ki bireysel performans vs vs ben de dedimki bundan daha büyük bireysel performans bulamazsın.Ve kendin söyledin sürekli böyle atıyor diyorsun

Adam Xavi +Iniesta'nın toplamından fazla asist yapmış.Son maçta Iniesta'ya 50 metreden Xavi vari asist yaptı.

Hani birşey söylüyorsanız bunları da görün.Savunduğunuz şeyler sağlam temele dayansın.

Messi'nin birçok golü(hepsi demiyorum), ceza sahası yakınlarında topla buluşup içeri doğru hareketlenip bitirici vuruşu yapmasıyla gelmiyor mu? Sürekli böyle atıyor derken onu kastettim. Messi 'ye asla kötü oyuncu falan da demedim, benim oyuncu kriterime göre messi dünyanın en iyi futbolcusu değildir dedim, takımı ve özellikle arkasında oynayan oyuncular ve takımının oyun felsefesi ve oyununu tamamen messi'ye göre kurması nedeniyle bu derece başarılı olduğunu ve yılın futbolcusu ödülünü her sene almasını yadırgadığımı söyledim. Benim bireysel performans görüşümle seninki aynı olmak zorunda değil.

Özellikle küçük takımlarda sorumluluk alarak eksta performans göstermiş ve kalibresinin üstüne çıkmış oyuncuları severim tabi ki ronaldo'dan bahsetmiyorum.

Bu yılın futbolcusu seçimi sürekli aynı adaylar arasında dönüp durduğu için zaten espirisini yitirmiş durumda daha farklı katagorilerde seçimler yapılmalı.

Cevap: UEFA'da Yılın Futbolcusu: Messi

Messi'yi, hele ki bu kadar formda bir Messi'yi tartışmak yersiz olur. Sonuna kadar hak etti.

Onur niye cevaplasın ? Evet objektif değilim Ronaldo dünyanın en kötü futbolcusu diyorum ben

Barçacı olan herkese Fener'e baktığım gözle bakıyorum olum. Bildiğin aynı iticilik, ''evet özer>arda bence'' tarzı yaklaşımı, ''ov süpheriiiiiiiiz ama herkes bize oynuyo yeter katalanız diye ghördüüghhümz zulüüüüüüüüüüm'' acıtasyonları falan. Ronalda dünyanın en kötü futbolcusu demek bile eziklik lan :D Bu bile aslında Messi'den daha iyi olduğunu ama karakterini sevmediğiniz için bu tarz yorumlar yaptığınızı gösteriyor.

Belliydi oylamaya gerek yoktuki zaten. :) Ronaldo ve Xavi adet olsun diye çıktı :) Messinin alacağı kesindi zaten.

Barçacı olan herkese Fener'e baktığım gözle bakıyorum olum. Bildiğin aynı iticilik, ''evet özer>arda bence'' tarzı yaklaşımı, ''ov süpheriiiiiiiiz ama herkes bize oynuyo yeter katalanız diye ghördüüghhümz zulüüüüüüüüüüm'' acıtasyonları falan. Ronalda dünyanın en kötü futbolcusu demek bile eziklik lan :D Bu bile aslında Messi'den daha iyi olduğunu ama karakterini sevmediğiniz için bu tarz yorumlar yaptığınızı gösteriyor.
Hayır dediğin saçmaydı o yüzden abartayım dedim..

Ayrıca Barcelona'ya koyayım sadece Ronaldo hakediyor yhaaa diyenlere gıcık oldum

Gıcık gidilecekse sonuna kadar barçalıyım.Reale attığı her gole içimden seviniyor ve küfür ediyorum Real'e :) Varmı ötesi, Varmı Barça gibisi be.

Adamların öyle bir pas yapıyorki izlerken başımız ağrıyor.Varmı ötesi? Varmı Alası? Adamlar ekol yarattı.Geçen Realle oynadık.Barçayla eğer oynasaydık, anlardınız dediğimi :)

Gıcık gidilecekse sonuna kadar barçalıyım.Reale attığı her gole içimden seviniyor ve küfür ediyorum Real'e :) Varmı ötesi, Varmı Barça gibisi be.

Adamların öyle bir pas yapıyorki izlerken başımız ağrıyor.Varmı ötesi? Varmı Alası? Adamlar ekol yarattı.Geçen Realle oynadık.Barçayla eğer oynasaydık, anlardınız dediğimi :)

Aynen ya. Yok ötesi. İlaç iç renklidaş. Yok ötesi. Vermidon iyi gelir. Yok ötesi. Anladım dediğini :)

Hayır dediğin saçmaydı o yüzden abartayım dedim..

Ayrıca Barcelona'ya koyayım sadece Ronaldo hakediyor yhaaa diyenlere gıcık oldum

Emin ol onlarda -ben dahil- sana gıcık oluyor.

Üst Alt