UEFA'dan Şike Davası İle İlgili Açıklama Geldi - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA'dan Şike Davası İle İlgili Açıklama Geldi

Cevap: UEFA'dan Şike Davası İle İlgili Açıklama Geldi

Bu şike yapan takım Avrupa'ya gitmeyecek mi? Giderse eğer sadece bu sene yaptığınız şeyimi uygulayacaksınız..??

Bu şike yapan kulube zarar olacaktır ama bunun cezası sadece bu olmamalı..

Valla Fatih bence TFF hicbir halt yapmıyacak ve Uefa gelip cezayı kendi kesecek:)Umarım bu ceza sadece şike yapan kulüplere kesilir;)

Uefa'nın bir kulübü alt lige düşürme gibi bir yetkisi yok. Uefa, benim kurallarımla futbolu yöneteceksiniz diyor. Sizin özerkliğinize ne ben, ne de siyasi otoriteniz müdahale edemez diyor. Benim kurallarımı uygulamakta sorumluluk tamamen TFF'ye aittir. Sorumluluk, sonuçlarına razı olmaktır. Ülke futbolunu men etmek, sonuçtur.

Cevap: UEFA Satement on Tukish Football

Havuzmu kalir oyle sey olursa

Havuz,göl veya başka birşey. Sonuçta fb'nin düşmesi yurtiçinde yayıncı kuruluşun davası, sponsorların çekilmesi vb. durumu beraberinde getirir. Bu ülkede yayıncı kuruluş futbolu yönetiyor. Avrupa gibi değiliz. Devlet olaya el atarsa elemine edilebilirler.

Uefa'nın bir kulübü alt lige düşürme gibi bir yetkisi yok. Uefa, benim kurallarımla futbolu yöneteceksiniz diyor. Sizin özerkliğinize ne ben, ne de siyasi otoriteniz müdahale edemez diyor. Benim kurallarımı uygulamakta sorumluluk tamamen TFF'ye aittir. Sorumluluk, sonuçlarına razı olmaktır. Ülke futbolunu men etmek, sonuçtur.

Evet aynen bu. Ülke futbolunun men edilmesini göze almış gibi duruyor TFF hal ve hareketlerinden. Fakat bu durum sadece futbolu değil,siyaseti de etkiler. Bu durumda devlet artık olaya el koymalı diyeceğim de onlar da yasa değiştirdiler. Kendi yağımızla kavrulalım mantalitesindeler sanırım. Avrupa nedir ki ? Havuzumuza,paralarımıza,ligimize birşey olmasın da (!)

Beklediğimiz bir açıklama zaten.Uefa nın hemen biz düşürecez diyecek hali yok ya.Önce kendi içinde hallolmasını bekler.Bundan tatmin olmazsa ozaman yakarız bu gezegeni moduna girerki bu işten bizde zararlı çıkarız.Bütün Türk takımları nı avrupadan men eder.Onun için malinin kaba eti fb yi düşürmemeye yemez.

Ben UEFA'nın şunu veya bunu yapıp, yapmamasında değilim. TFF'nin hal ve tavırları bu durumu belirleyecek. Büyük ihtimal ülke dinamiklerini de gözardı etmek istemiyor TFF ve hiç olmayacak birşeyi göze alabilirler.Olmayacak şeyler yapıyorlar çünkü; UEFA'ya "gel beni kaşı" diyorlar resmen.

Bu şike yapan takım Avrupa'ya gitmeyecek mi? Giderse eğer sadece bu sene yaptığınız şeyimi uygulayacaksınız..??

Bu şike yapan kulube zarar olacaktır ama bunun cezası sadece bu olmamalı..

tam cevrilmemis, UEFA diyorki, Avrupa liglerinde yapilan sike gibi durumlara direkt mudahele ederiz, ulusal liglerde olusan durumlara karismamiz icin direk yetkimiz yok.

örnegin Isvicre, Transfer yasagi olmasina ragmen X takim transfer yapiyor, Isvicre futbol federasyonu buna izin veriyor, ardidan UEFA kapiyi caliyor ve diyorki HIYYEEEET!!!!! DAGILIN Köpekler! ardindan X takim -X puan cezasini yiyor.

örnegin Yunanistan, X takim sike yapmis kanati gosteriliyor, X takim bir lig dusuruluyor, Ardindan Yunaninstan mahkemesi bu karari cevirip yeniden birinci lige aliyor, UEFA: HHIYEEEEEEYYT!!!!! DAGILIN KOPEKLER! ve X takim 2-3 lig birden dusuruluyor!

kisaca Avrupa liglerinde yani UEFA'nin direk yonettigi ve sorumlu oldugu liglerde hemen mudahele etme yetkisinde,

ama ulusal liglerde Futbol Federasyonlarin yetersizligi veya uygulanacak kurallara gore aykiri bir yol almasinda HH HIIIYEEEEYT!!! DAGILIN KOPEKLER diyerek mudahele ediyor.

Kadir Inanir - Efsane Sahneleri (HD) - YouTube

Valla Fatih bence TFF hicbir halt yapmıyacak ve Uefa gelip cezayı kendi kesecek:)Umarım bu ceza sadece şike yapan kulüplere kesilir;)

Vala eğer uygularsa tüm kuluplere keser cezayı Avrupa'ya gitmememiz bizim için en büyük ceza olur.. Ve bunun altından bu TFF nasıl kalkar bilemiyorum..Bu yüzden bir an önce bi karar verip bizlere duyurmaları gerekiyor. İyi veya kötü..

Yunanistan'da Avrupa Kupaları'na da katılmıştı takımlar yanılmıyorsam.Bu durumda TFF fb'yi kurtardı,yatsınlar kalksınlar dua etsinler MAA'larına.

Ayrıca TFF'nin attığı adımlara bakarsak 2 seçenek var :

1) TFF, UEFA ile anlaştı,onları bilgilendirdi,izinlerini aldı.

2)TFF küme düşmeyi kaldırmayı, ülke futbolunun men yemesine yeğliyor. (Galatasaray'ın da bağırmasının en büyük nedeni bu)

Yani her iki sonuçta da TFF bedelleri göze almış gibi duruyor. Havuz sistemini bozmadan,men yeme göze alınacak. Olan da bize ve diğer suçsuzlara olacak.Kurunun yanında yaş da yanacak.14 kulübün istediği olacak. (Eğer böyle devam ederse. Çünkü görünen köy klavuz istemiyor).

Evet malesef gidişat bu yönde.

Uefanın cezayı sadece şike yapan kulüplere kesmesini umut etmekten başka yapacak birşey yok.Umarız küme düşme cezalarını ve Avrupadan men cezalarını gelip Uefa verecek;)şike yapan takımlara)

tam cevrilmemis, UEFA diyorki, Avrupa liglerinde yapilan sike gibi durumlara direkt mudahele ederiz, ulusal liglerde olusan durumlara karismamiz icin direk yetkimiz yok.

örnegin Isvicre, Transfer yasagi olmasina ragmen X takim transfer yapiyor, Isvicre futbol federasyonu buna izin veriyor, ardidan UEFA kapiyi caliyor ve diyorki HIYYEEEET!!!!! DAGILIN Köpekler! ardindan X takim -X puan cezasini yiyor.

örnegin Yunanistan, X takim sike yapmis kanati gosteriliyor, X takim bir lig dusuruluyor, Ardindan Yunaninstan mahkemesi bu karari cevirip yeniden birinci lige aliyor, UEFA: HHIYEEEEEEYYT!!!!! DAGILIN KOPEKLER! ve X takim 2-3 lig birden dusuruluyor!

kisaca Avrupa liglerinde yani UEFA'nin direk yonettigi ve sorumlu oldugu liglerde hemen mudahele etme yetkisinde,

ama ulusal liglerde Futbol Federasyonlarin yetersizligi veya uygulanacak kurallara gore aykiri bir yol almasinda HH HIIIYEEEEYT!!! DAGILIN KOPEKLER diyerek mudahele ediyor.

İştee HIIIYEEEEYT!!! DAGILIN KOPEKLER demesini bekliyoruz UEFA'nın.. :)

Kadir Inanir - Efsane Sahneleri (HD) - YouTube

:lol:

58.madde ile ilgili Kulüpler Birliği'nin toplanmasının hemen ardından bu açıklamanın gelmesi çok manidar bence.UEFA işini bilir.Bu şikecilere de gerekli cezaların verilmesi yönünde yaptırım yapacağından zerre kuşku duymuyorum.

Evet malesef gidişat bu yönde.

Uefanın cezayı sadece şike yapan kulüplere kesmesini umut etmekten başka yapacak birşey yok.Umarız küme düşme cezalarını ve Avrupadan men cezalarını gelip Uefa verecek:(şike yapan takımlara)

Yalnız UEFA'nın alt lige düşürme gibi bir yetkisi yok.Benim de kuşkuyla baktığım durum bu.

Talimatnamelerin anlam ifade edebilmesi için kanunlara uygun olmalıdır. Eğer talimatnameye uygun hareket etmezsen suçu disiplin cezasıdır ve bu durumda UEFA normlarını gözardı edemez TFF.

Yani sakal-bıyık durumu mevcut. TFF'nin yaptıkları pek hayra alamet değil ama...

Vala eğer uygularsa tüm kuluplere keser cezayı Avrupa'ya gitmememiz bizim için en büyük ceza olur.. Ve bunun altından bu TFF nasıl kalkar bilemiyorum..Bu yüzden bir an önce bi karar verip bizlere duyurmaları gerekiyor. İyi veya kötü..

Şuan Uefadan men edilmek bizde dahil herkese masal gibi geliyor.Ama o kara gün geldiginde hicte öle olmuyacak,heryer karısacak,kılıclar cekilecek,lig bitecek.

İşte o zaman MAA nın poposuna pamuk tıkayacaklar:D

58.madde ile ilgili Kulüpler Birliği'nin toplanmasının hemen ardından bu açıklamanın gelmesi çok manidar bence.UEFA işini bilir.Bu şikecilere de gerekli cezaların verilmesi yönünde yaptırım yapacağından zerre kuşku duymuyorum.

Aynen;)

Ayrıca 25 Ocaktada bir toplantısı varmış Uefanın.

alpermertt alper mert

Nedim Başkan küme düşme kalkmayacak sadece maddenin içinde bulunan teşvike teşebbüs edende küme düşer gibi konular değişecek

1 minute ago Favorite Retweet Reply

alpermertt alper mert

Orduspor Başkanı Nedim Türkmen ile sohbette sordum şimdi küme düşme kalktımı dedim kesinlikle kalkmadı dedi

1 minute ago

alpermertt alper mert

Ali Koç ifademiz alınsın iddianamede olduğu gibi kamuoyu ile paylaşılsın bu ifadelerin sonunda şike yaptığımız kanaati çıkarsa 58 uygulansın

2 minutes ago

alpermertt alper mert

Ali Koç küme düşmeye karşı olmadıklarını söyledi ama şuana kadar TFFnin kendilerinin ifadelerini almamasını hukuksuzluk olarak değerlendirdi

4 minutes ago

alpermertt alper mert

Toplantıda uzlaşmacı bir ortam vardı. İlk olarak yapılan oylamada kulüpler birliği olarak genel kurula katılmama kararı çıktı

4 minutes ago

alpermertt alper mert

Bugün kulüpler birliği toplantısını bizzat takip ettim izlenimlerim şimdi!!!

Üst Alt