UEFA'dan Şike Davası İle İlgili Açıklama Geldi - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA'dan Şike Davası İle İlgili Açıklama Geldi

Cevap: UEFA'dan Şike Davası İle İlgili Açıklama Geldi

FB için avrupa pek önemli degil zaten renkdas,varsa yoksa lig onlar icin;)

Mahkeme kararı ile nasıl aldılar renkdas,bir bilgin var mı bu konuda?

Onu bilmiyorum ama yerel mahkemeleri haklı bulduysa federasyon oyüzden tekrar çıkarmış olabilir. UEFA men verdi o karardan sonra :)

Federasyon rezil ötesi...

Bu kadar rezil olunmaz arkadaş. Kaçıncı fırça bu. Dansöz gibi kıvırıyorlar ama zeka seviyeleri çok düşük. UEFA bu işin peşini bırakmaz. Bunu niye anlamıyor bu beyinsizler.

Onu bilmiyorum ama yerel mahkemeleri haklı bulduysa federasyon oyüzden tekrar çıkarmış olabilir. UEFA men verdi o karardan sonra :)

Valla ben dogrusunu söyleyim mi:)

Beni FB nin avrupadan men cezası alıp almaması fazla ilgilendirmiyor,benim icin önemli olan FB ni n bankasyada sürünmesi:)

UEFA statement on Turkish football

UEFA statement on Turkish football – UEFA.com

UEFA wishes to confirm the Turkish Football Association is fully responsible for managing issues related to match-fixing in Turkey and in charge of taking appropriate measures to combat it.

Following several clarification demands, UEFA wishes to confirm that the Turkish Football Association (TFF) is fully responsible for managing the issues related to match-fixing in Turkey, and completely in charge of implementing the appropriate measures and taking the necessary disciplinary sanctions to deal with this serious matter in the best way for the safety of football in Turkey.

Fully respectful of the independence and autonomy of the national associations, UEFA cannot interfere with national internal matters. UEFA can of course and upon request, offer an advisory and supportive role, as long as it preserves the autonomy of the decision process of each of its members.

UEFA intervenes specifically when match-fixing issues directly affect any of the competitions run at European level, but of course follows developments in match-fixing case across Europe, as this matter is of primary importance for the future of football at all levels.

MAA ve TFF bu gazla düsürmez bunlari.

Valla ben dogrusunu söyleyim mi:)

Beni FB nin avrupadan men cezası alıp almaması fazla ilgilendirmiyor,benim icin önemli olan FB ni n bankasyada sürünmesi:)

UEFA zaten bu sene ezikleri şampiyonlar ligine almayarak men ve rezil etmiş oldu. Bank Asya ligine düşerlerse seneye de Avrupada olmayacaklar. Bu da işin cilası olacak.

UEFA zaten bu sene ezikleri şampiyonlar ligine almayarak men ve rezil etmiş oldu. Bank Asya ligine düşerlerse seneye de Avrupada olmayacaklar. Bu da işin cilası olacak.

Seneye TRT de,Erdogan Arıkan'ın ya da Yalcın Çetin'in sesinden maclarını izleriz artık:D

UEFA wishes to confirm the Turkish Football Association is fully responsible for managing issues related to match-fixing in Turkey and in charge of taking appropriate measures to combat it.

UEFA TFF'nin sike olaylarini kapsiyan butun olaylarini kendi icinde halletmesi icin sorumludur ve bu durumu karsi cikmak ile sorumludur.

Following several clarification demands, UEFA wishes to confirm that the Turkish Football Association (TFF) is fully responsible for managing the issues related to match-fixing in Turkey, and completely in charge of implementing the appropriate measures and taking the necessary disciplinary sanctions to deal with this serious matter in the best way for the safety of football in Turkey.

Bize duyurulan aciklik istekleri ardindan, TFF'nin bu durumu cozmek icin tamamen kendi sorumlulugu altinda davranarak gereken mudaheleri yapmasini gerektirdigini, ve gereken disiplin kurallarini uygulanmasinin kendilerinin uyguluyacagi sorumluk altinda gececegini ve bunun Turk futbolun sagligi acisindan gerektigini acikliyor

Fully respectful of the independence and autonomy of the national associations, UEFA cannot interfere with national internal matters. UEFA can of course and upon request, offer an advisory and supportive role, as long as it preserves the autonomy of the decision process of each of its members.

UEFA'nin her ulkenin futbol federasyonunun bagimsizligini saygi gosterir. UEFA hic bir sekilde bir ulkenin ic islerine karisamaz. UEFA tabiki istenildigi zaman yardim ve yol gostererek tavsiye veren rolune ustlenir. bunlarin da her ulke federasyonunun bagimsizligi icinde olusan bir durum ise tabiki.

UEFA intervenes specifically when match-fixing issues directly affect any of the competitions run at European level, but of course follows developments in match-fixing case across Europe, as this matter is of primary importance for the future of football at all levels.

UEFA konulara direk el atma konusu sadece maclarin avrupa kupalarinda mucadele eden seviyede olusur. Avrupa'nin her bir yanindan cikan sike ve bu tur durumlardan dolayi UEFA bu durumlari cok yakindan takip etmekle devam ediyor ki futbolun gelecegi icin en onemli konulardan birisidir.

Elimden geldigi kadar cevirdim, Türkcem malesef yeterli degil kusura bakmayin arkadaslar.

benim kisaca anladigim:

Uefa remsen TFF bu isi kendisi cozmek durumda diyor, eger gerekirse ve istenilir ise onerilerde ve yol gostermeye haziriz. UEFA'nin su an hic bir sekilde karar mekanismasina karismadiklarinin altini ciziyor ve kisada bir gönderme yapiyor diyorki; Bu konularda TFF'nin kendisi sorumluluk almasini ve gereken disiplin kurallarini uygulamasini bekliyoruz.

ya Ulke olarak bizi "hal" ederler yada Fener kume duser, kurtulus yok!

adamlar tabiki hic bir sekilde bu konuya derinden bir mudahele yapmazlar, yaparsalar bile karismazlar. bunlarin durumu ayri sorunluk TFF'de dedikleri gibi, eger TFF hata yaparsa ozaman anca UEFA'nin yetkisi dogmus olar ozaman da yakarlar!

UEFA onaylamak iser ki TFF Türkiyede meydana gelen şike olayıyla mücadelede tamamen sorumludur ve şikeyle savaş için gerekli önlemleri alma konusunda yetkilidir.

Bazı açıklama talepleriyle birlikte UEFA TFF nin Türkiyede ki şike ile ilgili olaylarla mücadelede sorumlu ,gerekli önlemlerin uygulanmasında yetkili olduğunu ve Türk futbolunun güvenliği için bu ciddi şike olayıyla mücadelede en iyi çözümleri almaya çalıştığını düşündüğünü onaylamak ister.

Ülke federasyonlarının bağamsızlığına tam saygıyla UEFA ülke federasyonlarının iç işlerine karışmaz.UEFA elbette istek üzerine tavsiyelerde bulunur ve destekler ve her üyenin karar verme süreçlerinin özerkliğine saygı gösterir.

UEFA özellikle şike olayı direkt olarak UEFA nın herhangi bir turnuvasında meydana gelirse müdahale eder ama elbette avrupa ülkelerinin herhangi birinde meydana gelen şike olayına ait gelişmeleri takip eder ,bu durum futbolun her derecesinde birinci öneme sahiptir.​

Çevirmeye çalıştım.Genel olarak bu yazılmış.

tff gerekeni yapmazsa ve uefa bu sikeye göz yumsa,avrupa daki bir cok ülkeker neler yapmazlar ki."Türkiye yapdi bizde yapiyoruz.onlara ceza yoksa bize de olmamali dimezlermi"?.uefa disiplini elinden burakmaz.2 yol var.ya febe ve diyerleri düsecek,yada ki tüm ülke olarak avrupaya bye bye demek.

olumlu olmadigini dusunen uyelere.UEFA sikecileri nasil almadi kuraya 1 gun kala.bu aciklama medeni sekilde ikaz.yani gerekeni yapin diyor.

Uefa feneri de şampiyonlar ligine alıyordu.Tff'nin men açıklamasından 2-3 saat önce fener katılabilir diye bir açıklama yapmıştı sanırım. Ama Tff'nin dediğine göre bu kararı aldırmaya Uefa zorlamış..

Peki şu 4.küme mevzuu ne oldu?UEFA bunları 4.lige düşürmemiş miydi?

ilk önce yunanistan fearasyonu bir alt lige düşürdü. sonra mahkeme tekrar takımı bir üst lige çıkardı. ardından platini yunanistan başbakanı ile görüştü. sanırım 1 gün içindede yine yunanistan futbol federasyonu 4. lige düşürdü . artık nasıl bir konuşma olduysa :D

Cevap: SON DAKİKA | UEFA'dan Şike Davası İle İlgili Açıklama Geldi

Kume dusme de bu aciklamayla birlikte ortadan tamamen kaldirilmistir. UEFA kisaca umrumuzda degil kendi ic isleriniz demis.

hayir hic bir sekilde yon belirtmiyor. dusurmeyiz demiyor. dusururuz de demiyor adamlar kisaca sorumluluk SIZIN diyor. burda ne anlam cikabilir? kurtuluslari yok. UEFA bu konuyu kesinlikle cok yakindan takip ediyor ve gereken somut adimlarin atilmamasi halinde ozaman kendi yetkileri ortaya cikar diyor.

aynen devam kurtuluslari yok!

tff gerekeni yapmazsa ve uefa bu sikeye göz yumsa,avrupa daki bir cok ülkeker neler yapmazlar ki."Türkiye yapdi bizde yapiyoruz.onlara ceza yoksa bize de olmamali dimezlermi"?.uefa disiplini elinden burakmaz.2 yol var.ya febe ve diyerleri düsecek,yada ki tüm ülke olarak avrupaya bye bye demek.

Aynen katılıyorum,bizim başımız kelmiydi diye iysan edecek Avrupada düşürülen kulüpler.

ilk önce yunanistan fearasyonu bir alt lige düşürdü. sonra mahkeme tekrar takımı bir üst lige çıkardı. ardından platini yunanistan başbakanı ile görüştü. sanırım 1 gün içindede yine yunanistan futbol federasyonu 4. lige düşürdü . artık nasıl bir konuşma olduysa :D

Az önce renkdasımın biri de anlatmaya calıstıda ben anlamamışım,1. lige cıkarıp 4. lige düşürdü Uefa zoruyla ölemi:D

Üst Alt