Ünal Aysal: "Başkanlık için asıl soruyu taraftar ve genel kurula sormak gerek" - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal: "Başkanlık için asıl soruyu taraftar ve genel kurula sormak gerek"

Elbette klupleri ayakta tutan, finanse eden taraftari ,sempatizanidir , ama hic bir klupte de bizim turk tarafindaki spor ruhundan uzak ,sadece simarikca basari diyen bir tarz yoktur

amacimiz ingilizler gibi oynamak diyen bir ekolun temsilcileri , taklit etmek seklinde yola ciktiklari ulkenin en buyuk 2 takiminin her turlu zorluga ragmen 20 senenin uzerinde ayni menejerle calistigini ,buna ragmen takima kusmeyip tribunleri doldurdugunu bilirler mi ?

o zaman united seyircisinin belli donemlerde , arsenal seyircisinin hemen her zaman klup binalari basmasi , tribunleri bos birakmasi filan beklenirdi , sanirim taraftarin klubu yonetme gibi bir hakki olsaydi bunlarin coktan olmus olmasi lazimdi , ama olmadi , olmamasina ragmen taraftar o parayi harcamaya devam etti

nerede ? futbolun besiginde . onlarin yaptigi yanlis, bizim yaptigimiz dogru oyle mi

TFF primi seyirciden mi geliyor ? UEFA primleri seyirciden mi geliyor ? Yayin gelirleri seyirciler alsin almasin gelmiyor mu ? (Tribun ve futbola ilgi azaldi ama yayin haklari daha yuksek fiyata satildi hem de kur 3 katina cikmisken 2009 a gore)

Seyircinin aktif olarak yer aldigi nokta tribun gelirleri ve urun satisi fakat bunlar da elbette cok onemli . Benim itiraz ettigim nokta her kafadan bir sesin ciktigi yerde neye gore ne karar alacaksin ?

aysal mesajina da su sekilde katkida bulunayim , adam izet hayrovic i aldi , 6 ay sonra 4,5 milyon euro bonservis ile alinan adam yonetimsel hatadan dolayi parasi odenmedi diye fesih hakki kullanip kacti , buna laf etmeyip de yine sacma sapan eren e ,donk a verilen manasiz bonservisleri HAKLI olarak elestirmek adil olmuyor

veya adam tarik i aldi 4,75 e , teneke baglayip gonderdik , bunu gormeyip de 4,5 verilen serdari HAKLI olarak elestirmek yine adil olmuyor

sigthorsson geldi yedi icti gitti ,klube maliyeti 1,5 milyon euro civari , peki ontivero geldi cok mu oynadi da gitti ?

bence bu isler sneijder, muslera ,bruma kazandirildi diye degil aysal donemindeki sampiyonluk ve basarilar ile ilintili , bizim seyircimizde garip sekilde basarili olani sevip basarili olmayandan nefret etme gibi manasiz bir fetis var

basarili olunca yapilan yanlislar gorulmez , basarisiz olunca yapilan dogrular gorulmez (dursun icin soylemiyorum bu maddeyi , ornegin polat zamani icin soylenebilir)

bugun dursun zamaninda yapilan sacmaliklarin bire bir aynilari , teknik direktor , oyuncu bazinda katmerli sekilde aysal zamaninda da yapildi , alinan onca bos adami tek tek yazmayalim simdi herkes biliyor

Aynen.

O dönemdeki alınan kazık oyuncuları görmezden gelip son 2 sezon alınan kazıkları argüman olarak göstermeye çalışan çomarca bir mantık, anlayış var

İkisi çöp, ikisi kazık, ikisi kulübümüze zarar verdi.

Aynen.

O dönemdeki alınan kazık oyuncuları görmezden gelip son 2 sezon alınan kazıkları argüman olarak göstermeye çalışan çomarca bir mantık, anlayış var

İkisi çöp, ikisi kazık, ikisi kulübümüze zarar verdi.

mesela kupa golcusu pandeve 2,4 milyon ve hic oynatilmayan cemali ye yine 2,4 milyon euro odendi , ayrica cemali ye 2,4 de bonservis verildi , topla gel 7,2 eder , sonra bunu kiraladik , bedelsiz , bir de 1,6 milyon unu biz odedik ikinci senesinde

sonra da 1,3 milyona sattik .

Bu adamlardan giren 7 milyon uzeri para karsiliginda ne verim aldik ? izmirdeki kupa grup asamasinda pandev hat trick yapti sanirim , cemali de bir macta direge carptirip gol attiydi ,aklimda kalan sahneler bunlar

kisaca aysalin maliyetli ama dogru transferlerini koy kenara , geri kalan cer cop , umut gundoganlar , endoganlar , sercanlar filan topla maliyet ve adet olarak , dursununkilerden fark bulamazsin , hatta polat a don , onunkiler de ayni

bu devran hic degismedi

Başkanlığı bıraktım ama Galatasaraya'a desteğe hazırım. Basketbol şubesine sponsor olacağım. (Yalan1)

Kulübü tamamen profesyoneller tarafından yönetilen, sürdürülebilir başarı getiren ve başkan değişse de sistemin işleyecek bir kulüp yaratacağı m ( Şükrü Ergün ve gözlükleri ile yönetti son 1 sene)

Dursun'un yalancikikta çığır açmış bir yağlı surat oluşu Aysal'in iyi makyajlı ve yeni kasa bir yalancı olduğunu değiştirmez.

Inannmayanlar bile gitmesin kalsın savaşıp hatalarını düzeltin derken 3 prostatli üyeyi bahane edip istifa etti. Ekonomik olarak bağımsız olması sebebi ile iktidar bile karisamazken, Terim lobisi bile dış gecirememisken ve gitsin demezken 3 tane üyenin sözde eleştirisi ile bıraktı ve hala medet umuyoruz bu adamdan.

Şu an Aysal'dan iyi başkan çıkmaz.

-Tapatalk-

Şu an Aysal'dan iyi başkan çıkmaz.

-Tapatalk-

Abi buyursun gelsin yine de. Çok isteyeni de var. Ben istemiyorum veya istemeyeni de var diye gelmesin demem.

Ama o topa girmeyecek bunu biliyorum. Taraftar'dan onay alsa bile genel kuruldan geçemeyeceğini biliyor. Umut vermesin boşuna millete. Adam gibi yönetim kurup küskünlükleri giderecekse gelsin.

sukru-ergun1-640.jpg

Bu tarz şahıslar içeren yönetim kuracaksa DURSUN'dan tek farkı YENİ KASA olur.

Abi buyursun gelsin yine de. Çok isteyeni de var. Ben istemiyorum veya istemeyeni de var diye gelmesin demem.

Ama o topa girmeyecek bunu biliyorum. Taraftar'dan onay alsa bile genel kuruldan geçemeyeceğini biliyor. Umut vermesin boşuna millete. Adam gibi yönetim kurup küskünlükleri giderecekse gelsin.

sukru-ergun1-640.jpg

Bu tarz şahıslar içeren yönetim kuracaksa DURSUN'dan tek farkı YENİ KASA olur.

Ben gelir demiyorum zaten gelmez. Şu an gelebilecek en iyi aday o olur. Aday olursa Dursun'u da indirir. En azından böyle amatörlüklerde yaşanmaz.

-Tapatalk-

TFF primi seyirciden mi geliyor ? UEFA primleri seyirciden mi geliyor ? Yayin gelirleri seyirciler alsin almasin gelmiyor mu ? (Tribun ve futbola ilgi azaldi ama yayin haklari daha yuksek fiyata satildi hem de kur 3 katina cikmisken 2009 a gore)

Seyircinin aktif olarak yer aldigi nokta tribun gelirleri ve urun satisi fakat bunlar da elbette cok onemli . Benim itiraz ettigim nokta her kafadan bir sesin ciktigi yerde neye gore ne karar alacaksin ?

O yüzden zaten direk ve indirek olarak bahsettim. Taraftar olmadan bütün sistemin bir manasi yok. Taraftar direk olarak ürünler, kombineler alarak katki sagliyor, ama yine TFF primleri, UEFA primleri dedigin olaylarin ucu taraftara cikiyor. Yayin kuruluslari yatirim yapiyorlar, ona göre yine taraftara dekoder satiyorlar... Ve izleyen taraftarlarin sayesinde, reklamlardan kazanmaya bakiyorlar. Yani isin ucu hep taraftara, yada izleyiciye cikiyor.

aysal mesajina da su sekilde katkida bulunayim , adam izet hayrovic i aldi , 6 ay sonra 4,5 milyon euro bonservis ile alinan adam yonetimsel hatadan dolayi parasi odenmedi diye fesih hakki kullanip kacti , buna laf etmeyip de yine sacma sapan eren e ,donk a verilen manasiz bonservisleri HAKLI olarak elestirmek adil olmuyor

veya adam tarik i aldi 4,75 e , teneke baglayip gonderdik , bunu gormeyip de 4,5 verilen serdari HAKLI olarak elestirmek yine adil olmuyor

sigthorsson geldi yedi icti gitti ,klube maliyeti 1,5 milyon euro civari , peki ontivero geldi cok mu oynadi da gitti ?

bence bu isler sneijder, muslera ,bruma kazandirildi diye degil aysal donemindeki sampiyonluk ve basarilar ile ilintili , bizim seyircimizde garip sekilde basarili olani sevip basarili olmayandan nefret etme gibi manasiz bir fetis var

basarili olunca yapilan yanlislar gorulmez , basarisiz olunca yapilan dogrular gorulmez (dursun icin soylemiyorum bu maddeyi , ornegin polat zamani icin soylenebilir)

bugun dursun zamaninda yapilan sacmaliklarin bire bir aynilari , teknik direktor , oyuncu bazinda katmerli sekilde aysal zamaninda da yapildi , alinan onca bos adami tek tek yazmayalim simdi herkes biliyor

Aysal yönetiminde skandallar eksik olmazdi zaten, ama cok da umurlarda degildi, ta ki son senesine kadar. Bu hatalari taraftar ancak sportif basarisizlik oldumu görmeye basliyor. Isin realitesi bu. Galatasaray gecen sene sampiyon olsa, bu sene liderlige oynasa, kimse iplemez yapilan hatalari, verilen bonservisleri.

Rüya gibi gecti 2011/2012 sezonu, ama sezonun son günü dünyanin sayili orta sahalarindan bir tanesini, piyasasi en düsük aninda satip, son dakika panik transferi, olarak Riera´yi yillik 3 Milyon avroya getirip, hic bir katki veremeseydi (orjinal pozisyonunda ilk sene), ve o sezon kötü gecseydi, yer yerinden oynardi.

Adam bu işten kâr ediyor ki o parayı veriyor.Kâr etmese enayi mi o kadar parayı versin?Bu ettiği kâr da taraftarlardan geliyor.Adem hem direk hem indirek demiş zaten.İndirek olarak da taraftarlar var yani işin içinde.

Ben gelir demiyorum zaten gelmez. Şu an gelebilecek en iyi aday o olur. Aday olursa Dursun'u da indirir. En azından böyle amatörlüklerde yaşanmaz.

-Tapatalk-

Dursun'u bile indiremeyecek tek kişi olabilir. İnan Kıraç'ın bile forsunu ve etkisini sıfırlayan kişi oldu geçen Riva yetkisi kongresinde gördük.

Kongre üyelerinin çoğu kaçıp gittiğini düşünüyor. Yeni bir aday çıkartmak zorunda kongre yoksa Dursun ile 2021'e kadar takımdan soğuyacağız.

Dursun'u bile indiremeyecek tek kişi olabilir. İnan Kıraç'ın bile forsunu ve etkisini sıfırlayan kişi oldu geçen Riva yetkisi kongresinde gördük.

Kongre üyelerinin çoğu kaçıp gittiğini düşünüyor. Yeni bir aday çıkartmak zorunda kongre yoksa Dursun ile 2021'e kadar takımdan soğuyacağız.

Aysal gelirse seçilir emin ol. İnan Kıraç'ın da Riva konusunda kendini kötü göstermemek adına hayır diye konuştuğunu düşünüyorum aslan payı almadan bırakmaz.

-Tapatalk-

Adem tavlada en solda 4 pulun varken duses atmak , ya da hadi abartmayim 4 hanesinde 2 pulun varken 2-2 atmak gibi bir seydi o sezonun baslangici , sayayim

-stad hazir, sponsor ve gise gelirleri o heyecanla yuksek
-82 puanla sampiyon olmus iki rakibinden biri sike surecine girmis ,digeri sampiyonlugu kaybetmekle debelenip oyunculari dagitmis ,ortaa bjk ise hic yok
-albayrak ve durust gibi iki kurt yonetici bir araya gelmis
-milli takimdan kotu ayrilan terim son kez klupte kendini ispatlama derdinde (ikinci gelisindeki izlenimi silmek icin)
-2 sene boyunca ts baskisindan kurtulmak isteyen ceteye guzel sozlesmeler ve istanbul keyfi sunulmus
-3 senedir sampiyonluk gormeyen ve 2002 den bu yana baskan yonetim kurulu olarak rakiplerine ezilen bir klube aysal gibi karizma gelmis

Yani bunlari arasan bulamazsin , bu firsati 2011-2012 de cift sampiyonlukla , 2012-2013 te sampiyonlukla ve 2013-2014 te sampiyonluk degerinde CL katilimli bir ikincilikle taclandirmazsan ayip zaten

Onun ruzgaridir yarsuvat donemindeki sampiyonluk da

Bu 4 senenin sonrasinda bir duraklama olacagi ,rakiplerin "hop biz de variz" diyecegi bilinen tahmin edilen bir durumdu zaten , ayrica yapilan icsel hatalar, teknik yonetimin ,yonetim kurulunun manasizca degistirilmesi bu sureci belirginlestirdi ,dursun da su an bu derinlesen surece tuy dikiyor

Sansimiz ise bu kotu donemde ismen de olsa 2 kupa aldik iste , fb yerine bjk nin one cikmasi da biraz gazimizi aldi , bu sene de 2 inci olduk muydu ekmek kadayifi

Adem tavlada en solda 4 pulun varken duses atmak , ya da hadi abartmayim 4 hanesinde 2 pulun varken 2-2 atmak gibi bir seydi o sezonun baslangici , sayayim

-stad hazir, sponsor ve gise gelirleri o heyecanla yuksek
-82 puanla sampiyon olmus iki rakibinden biri sike surecine girmis ,digeri sampiyonlugu kaybetmekle debelenip oyunculari dagitmis ,ortaa bjk ise hic yok
-albayrak ve durust gibi iki kurt yonetici bir araya gelmis
-milli takimdan kotu ayrilan terim son kez klupte kendini ispatlama derdinde (ikinci gelisindeki izlenimi silmek icin)
-2 sene boyunca ts baskisindan kurtulmak isteyen ceteye guzel sozlesmeler ve istanbul keyfi sunulmus
-3 senedir sampiyonluk gormeyen ve 2002 den bu yana baskan yonetim kurulu olarak rakiplerine ezilen bir klube aysal gibi karizma gelmis

Yani bunlari arasan bulamazsin , bu firsati 2011-2012 de cift sampiyonlukla , 2012-2013 te sampiyonlukla ve 2013-2014 te sampiyonluk degerinde CL katilimli bir ikincilikle taclandirmazsan ayip zaten

Onun ruzgaridir yarsuvat donemindeki sampiyonluk da

Bu 4 senenin sonrasinda bir duraklama olacagi ,rakiplerin "hop biz de variz" diyecegi bilinen tahmin edilen bir durumdu zaten , ayrica yapilan icsel hatalar, teknik yonetimin ,yonetim kurulunun manasizca degistirilmesi bu sureci belirginlestirdi ,dursun da su an bu derinlesen surece tuy dikiyor

Sansimiz ise bu kotu donemde ismen de olsa 2 kupa aldik iste , fb yerine bjk nin one cikmasi da biraz gazimizi aldi , bu sene de 2 inci olduk muydu ekmek kadayifi

7-8 domine edebilmemizin firsatini elimizin tersi ile ittik. Bir momentum söz konusuydu, böylesini bir daha kolay kolay bulamazsin. Korkarim ki 2018 sonrasi gelen yönetim, Riva parasindan gelen paraya güvenerek, devasa yildizlar toplulugu bir kadro kurarak, duvara toslatacak takimi da kulübü de.

7-8 domine edebilmemizin firsatini elimizin tersi ile ittik. Bir momentum söz konusuydu, böylesini bir daha kolay kolay bulamazsin. Korkarim ki 2018 sonrasi gelen yönetim, Riva parasindan gelen paraya güvenerek, devasa yildizlar toplulugu bir kadro kurarak, duvara toslatacak takimi da kulübü de.

O kadar süre domine edemezdik ligi takımda öyle bir sinyal vermemeye başlamıştı. Diyelim ki takım tamam saha dışı olaylar buna müsade etmezdi.

-Tapatalk-

O kadar süre domine edemezdik ligi takımda öyle bir sinyal vermemeye başlamıştı. Diyelim ki takım tamam saha dışı olaylar buna müsade etmezdi.
-Tapatalk-

Saha disi olaylara genelde itimat etmem, sonuc anlaminda basarili olan her takim icin illaki bir mitos yaratilir. Yani Fenerbahce´nin hali ortada, BJK ancak gecen sezon toparladi ki, hala cok güclü oldugu söylenemez bana göre. Birde takimlar bizden cekinmeye baslamislardi, hem arkamizdaki havayi, hemde yarattigimiz korkuyu, bir sene icinde tükettik.

Saha disi olaylara genelde itimat etmem, sonuc anlaminda basarili olan her takim icin illaki bir mitos yaratilir. Yani Fenerbahce´nin hali ortada, BJK ancak gecen sezon toparladi ki, hala cok güclü oldugu söylenemez bana göre. Birde takimlar bizden cekinmeye baslamislardi, hem arkamizdaki havayi, hemde yarattigimiz korkuyu, bir sene icinde tükettik.

Korku konusunda haklısın.

-Tapatalk-

Kesin domine ederdik ligi 7- 8 sene.

Şike nin legal hale getirildiği bir ligde kesin bir takımın ligi domine etmesine müsaade ederlerdi.

Bunu geçtim takım 2012/13 de bayağı düşüşe geçmişti Emrahın dediği gibi. O sezon Sneijder ve Drogba katılmasaydı devre arası biraz zor şampiyon olurduk bence.

Gesendet von meinem SM-A510F mit Tapatalk

Son düzenleme:
Üst Alt