Ünal Aysal: "Başkanlık için asıl soruyu taraftar ve genel kurula sormak gerek" - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal: "Başkanlık için asıl soruyu taraftar ve genel kurula sormak gerek"

Kesin domine ederdik ligi 7- 8 sene.

Şike nin legal hale getirildiği bir ligde kesin bir takımın ligi domine etmesine müsaade ederlerdi.

Bunu geçtim takım 2012/13 de bayağı düşüşe geçmişti Emre nin dediği gibi. O sezon Sneijder ve Drogba katılmasaydı devre arası biraz zor şampiyon olurduk bence.

Gesendet von meinem SM-A510F mit Tapatalk

Sike legal hale felan getirilmedi. Sadece büyüklerden bir tanesinin düsmesi engellendi. Aziz Yildirim eskisi gibi sike yapabilse, takimi bu halde olmaz. Fenerbahce resmen güc kaybetti ki, o gücün nereden geldigi teyyit edildi.

Beyler burasi mahkeme mi? Size ne yalanindan dolanindan? Ben taraftar olarak birtek seye bakarim. Basarili mi basarisiz mi. Gerisi genel kurulun isi

Ekonomi,mali durumdan bağımsız olarak konuşacağım. Benim işim değil çünkü.

Marka değeri dipteyken aldığı takımı, Sneijder,Drogba gibi şimdi hayal bile edilemeyecek isimleri geldikten sadece 1.5 sene sonra alarak gövde gösterisi yaptı.

MCity'den ayrılan ve prestiji hala yüksek olan Mancini'yi sezon ortasında ve 3-4 gün içinde getirdi. İtalya MT'dan ayrılan Prandelli'yi turnuva sonrası getirdi. 5 büyük lig dışında bir takıma bu isimleri getirmek kolay değil.

Aysal varken sürekli sınırı düşüren ve daha da düşüreceğini açıklayan TFF, gittikten 2 ay sonra yabancı sınırını kaldırması ise başkana yapılan oyunlardan biriydi.

Her şeyden öte; Mutluyduk,umutluyduk, Robben,DiMaria hayalleri kuruyorduk. Prestijimiz yüksekti. Borç yaptı işinin ne kadar yalan olduğu da 2 senedir harcanan ve hemen hemen hiç katkı sağlamayan isimlerle kanıtlandı.

Sike legal hale felan getirilmedi. Sadece büyüklerden bir tanesinin düsmesi engellendi. Aziz Yildirim eskisi gibi sike yapabilse, takimi bu halde olmaz. Fenerbahce resmen güc kaybetti ki, o gücün nereden geldigi teyyit edildi.
Eskisi kadar güçlü olmadığı için şike yapamıyor.

2010 da oyuncuları bağlıyorlardı şimdi ise hakemler ile hallediyorlar. Kastım Fener değil Beşiktaş denen namussuzlar.

7-8 domine edebilmemizin firsatini elimizin tersi ile ittik. Bir momentum söz konusuydu, böylesini bir daha kolay kolay bulamazsin. Korkarim ki 2018 sonrasi gelen yönetim, Riva parasindan gelen paraya güvenerek, devasa yildizlar toplulugu bir kadro kurarak, duvara toslatacak takimi da kulübü de.

Buna müsaade ederlerse Galatasaray Milan olma sürecine girer.Buna ben kimsenin müsaade edeceğini sanmıyorum o kadar da değil.Bu bizim son şansımız.

2010 da oyuncuları bağlıyorlardı şimdi ise hakemler ile hallediyorlar. Kastım Fener değil Beşiktaş denen namussuzlar.

Bu hep söyleniyor, Almanya´da sorsan hakemler hep bayerni tutuyor derler... Bizde de hep cok penalti aliyor diye sikayet edilirdi hep. Aziz Yildirim´a karsi Erman bunu söylemisti zamaninda. Senin takimin ceza sahasina girsin, sende al...

Türkiye´de genelde cok ceza sahasina girenler, cok penalti kazaniyor. Rüzgari arkana aldigin vakit, hakemleri de götürüyorsun zaten.

TFF komple adamların elinde çünkü.Buna hükümet de müsaade ediyor biz de müsaade ediyoruz.Acı ama gerçek buna tek karşı çıkan Aziz Yıldırım.Ortada TFF-Hükümet-Beşiktaş-Galatasaray'dan oluşan bir dikdörtgen var.Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım bunun dışında kaldığı için habire sağa sola saldırıyor.

TFF komple adamların elinde çünkü.Buna hükümet de müsaade ediyor biz de müsaade ediyoruz.Acı ama gerçek buna tek karşı çıkan Aziz Yıldırım.Ortada TFF-Hükümet-Beşiktaş-Galatasaray'dan oluşan bir dikdörtgen var.Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım bunun dışında kaldığı için habire sağa sola saldırıyor.

Merkez Hakem Kurulu baskani Yusuf Namoglu kendisi cok iyi bir Galatasaray´lidir. Son senelerde, sampiyonluklarimizda katkisi oldugu fazlasi ile iddia edilmistir... Ben bunlari bos spekulasyon, ve sögüt tesellesi olarak görüyorum.

TFF´deki BJK´li hegomonyasi zaten demirören girdiginden beri var.

Merkez Hakem Kurulu baskani Yusuf Namoglu kendisi cok iyi bir Galatasaray´lidir. Son senelerde, sampiyonluklarimizda katkisi oldugu fazlasi ile iddia edilmistir... Ben bunlari bos spekulasyon, ve sögüt tesellesi olarak görüyorum.

Ali Dürüst de TFF'de.Biz müsaade ediyoruz zaten bu duruma her şeyden haberimiz var.Dursun hiçbir şeyden haberimiz yok maç niye Pazartesi falan diyor ya hepsi palavra onların.Bir pazarlıklar dönüyor.Ben diyorum bu sene isteseydik her türlü şampiyon olurduk.Bile isteye Bjk'ye peşkeş çekildi bu yılın şampiyonluğu.Bu iddiamın da boş spekülasyon olduğunu vb. düşünmüyorum,olayları birleştirip yorumlayan herkes bu sonuca varır.

dostum bu nedir

Ali Dürüst de TFF'de.Biz müsaade ediyoruz zaten bu duruma her şeyden haberimiz var.Dursun hiçbir şeyden haberimiz yok maç niye Pazartesi falan diyor ya hepsi palavra onların.Bir pazarlıklar dönüyor.Ben diyorum bu sene isteseydik her türlü şampiyon olurduk.Bile isteye Bjk'ye peşkeş çekildi bu yılın şampiyonluğu.Bu iddiamın da boş spekülasyon olduğunu vb. düşünmüyorum,olayları birleştirip yorumlayan herkes bu sonuca varır.

Eger böyle düsünüyorsan futbol ile ilgili tüm tartismalar manasiz kaliyor. Dursun yada herhangi bir yönetici böyle bir sey yapmasi icin agir ruh hastasi olmasi lazim.
Bu tür spekulasyonlar, bir nevi hayali bir dünya yaratmaktan ibaret. Ben Sike iddianamesini, ve dellileri karis karis arastirmis, okumus, ve o zamanlar ikamet ettigim forumda paylasmis bir insan olarak, sana böyle birseyin olmadigini teyit edebilirim... Basit bir futbolcu ile sike yapmanin, bir yönetim icin, nekadar zor oldugu net bir sekilde görülüyor. Sampiyon belirleyeci pazarliklar, yönetimler arasinda, bir nevi Kurtlar Vadisi dünyasina giriyor.

Aziz Yildirim Türk futbolunun hitleridir. Bu adamin bile icler acisi durumu ortadaydi, sike yapmaya calisirken.

Eger böyle düsünüyorsan futbol ile ilgili tüm tartismalar manasiz kaliyor. Dursun yada herhangi bir yönetici böyle bir sey yapmasi icin agir ruh hastasi olmasi lazim.
Bu tür spekulasyonlar, bir nevi hayali bir dünya yaratmaktan ibaret. Ben Sike iddianamesini, ve dellileri karis karis arastirmis, okumus, ve o zamanlar ikamet ettigim forumda paylasmis bir insan olarak, sana böyle birseyin olmadigini teyit edebilirim... Basit bir futbolcu ile sike yapmanin, bir yönetim icin, nekadar zor oldugu net bir sekilde görülüyor. Sampiyon belirleyeci pazarliklar, yönetimler arasinda, bir nevi Kurtlar Vadisi dünyasina giriyor.

Aziz Yildirim Türk futbolunun hitleridir. Bu adamin bile icler acisi durumu ortadaydi, sike yapmaya calisirken.

Ruh hastalığı değil,karşılığında bir şey alacağız/aldık demek ki.Dediğin gibi hiçbir halttan haberi olmayan adam bu kadar tepkisiz,umursamaz olur mu?Ben sadece buraya yorabiliyorum bu umursamazlığı ve yandaşlığı.

Öyle Bjk'yi kötülemek için demiyorum bunu yanlış anlama,benim şahsi yorumum bu dörtlü arasında bir döngü olduğu yönünde.Öyle kuyruk acısıyla atılmış olan yorumlar değil.Sen böyle düşünmüyorsun saygı duyarım.

Ruh hastalığı değil,karşılığında bir şey alacağız/aldık demek ki.Dediğin gibi hiçbir halttan haberi olmayan adam bu kadar tepkisiz,umursamaz olur mu?Ben sadece buraya yorabiliyorum bu umursamazlığı ve yandaşlığı.

Öyle Bjk'yi kötülemek için demiyorum bunu yanlış anlama,benim şahsi yorumum bu dörtlü arasında bir döngü olduğu yönünde.Öyle kuyruk acısıyla atılmış olan yorumlar değil.Sen böyle düşünmüyorsun saygı duyarım.

BJK´yi kötüle ya, umarimda degil. Dursun´a gelirsek, suskunlugu, capsizligi ile bagdastirabilirsin. Ne yapacagini bilmiyor, o yüzden ortalikta yok. Isler iyi gitse, kameralardan cikmaz.

Bu tarz düsünmem icin, türk futbol tarihinin en büyük gizem dosyasinda okuduklarimi, yok saymam gerekir.

Elbette klupleri ayakta tutan, finanse eden taraftari ,sempatizanidir , ama hic bir klupte de bizim turk tarafindaki spor ruhundan uzak ,sadece simarikca basari diyen bir tarz yoktur

amacimiz ingilizler gibi oynamak diyen bir ekolun temsilcileri , taklit etmek seklinde yola ciktiklari ulkenin en buyuk 2 takiminin her turlu zorluga ragmen 20 senenin uzerinde ayni menejerle calistigini ,buna ragmen takima kusmeyip tribunleri doldurdugunu bilirler mi ?

o zaman united seyircisinin belli donemlerde , arsenal seyircisinin hemen her zaman klup binalari basmasi , tribunleri bos birakmasi filan beklenirdi , sanirim taraftarin klubu yonetme gibi bir hakki olsaydi bunlarin coktan olmus olmasi lazimdi , ama olmadi , olmamasina ragmen taraftar o parayi harcamaya devam etti

nerede ? futbolun besiginde . onlarin yaptigi yanlis, bizim yaptigimiz dogru oyle mi

Bizimkisi futboldan ziyade, rekabet taraftarliligi. Basari yoksa, taraftar da sirtini dönüyor.

Naz yapma da dön gel, 2 dönem başkanlık yap ve siyaseti vs... gibi bir şantaj tehdit olursa da bunu hemen çık canlı yayında paylaş, bu sefer dokunamasınlar.

Üst Alt