Ünal Aysal: “Bitmiş bir transfer haberini verirsem…” - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal: “Bitmiş bir transfer haberini verirsem…”

Cevap: Ünal Aysal: “Bitmiş bir transfer haberini verirsem…”

Başkan olduktan sonra Ntvspor'da Ünal Aysal:Bütçemiz sınırsız hocamız kimi isterse onu alacağız. 1 ay sonra Ü.A.:Transfer biraz aceleye geldi siz asıl devre arası görün zımba gibi bir takım olacak. 1 ay sonra Ü.A.:Takımda beni heyecanlandıran bir oyuncu yok İngiltere'den yakışıklı bir oyuncuyu almayı planlıyoruz. 2 ay sonra Ü.A.:Shaqiri bize bizde Shaqiri'ye yakınız. 1 hafta sonra Ü.A.:Shaqiri'den maddi olarak zarar verebileceği düşüncesiyle vazgeçtik.Ronaldinho'yu teklif ettiler hocamız istemedi.Devre arası 3 e 5 e alabileceğimiz adamlar 10-20 oluyor biz böyle bir yüke girmek istemiyoruz.Sezon sonu bir çok sözleşmesi biten oyuncu var onları alabiliriz.Seneye acelemiz olmayacak o yüzden çok iyi transferler yapılacak. 4 ay sonra Ü.A.:Transfer planımız hazır kimleri alıp kimleri alamayacağımızı biliyoruz ve Uefa kararını beklemekteyiz. Eveeet sayın başkanımız Ünal Aysal başkanlıktan sonra çok büyük vaatlerle girdiği seneye vites küçülterek ve çelişkili ifadeleriyle böyle geçirdi.Açıkcası şampiyon olmasak bu konular daha çok dillendirilecekti ve geçen sezon çok başarılıda transferler yapıldı diyebiliriz Melo gibi Muslera'yı taraftar Selçuk İnan'ı ise Fatih Hoca ve Galatasaray ismi aldırdı diyebiliriz.Başkanımız iyi bir iş adamı ve Galatasaray için gerçekten çalışıyor bana göre ama açıkcası bazı konularda güven tazelemesi gerekiyor diye düşünüyorum geçen sezonu bana göre yönetim hatalarını kapatarak ve gizleyerek kurtaran Fatih Terim'dir.Hocamıza destek değil köstek oldukları zamanlar fazlasıyla oldu ve seneyede tüm yükü hocamıza yüklememeliler bence yönetimimiz bu sene daha olumlu bir tutum sergiler ama bazı konularda iş bitirici kişilere ihtiyaç var transferde bunlardan biri.Çoğu oyuncularla ilgileniyoruz ama ne oluyorsa işi ağırdan alıyorlar.Başkanımız geçen sene ki hatalarından ders almadı ve daha büyüğünü yapıyor.Taraftarımız da suç yok mu?Bence var.Adnan Polat'a bizi kandırıyor diye protestolar yapıp Ünal Aysal'a sadece Galatasaray başarılı oldu diye bakın Galatasaray başarılı oldu diye Yönetim başarılı oldu diye değil destek oluyorsa bu taraftarda sadece skor taraftarıdır.Bizi dinleyen bir başkan varken sesimizi duyuralım.

Başkanım geldiğinden beri senden tek duyduğumuz şey palavra.. Başka da bişey değil.

ulan 1 senesi doldu adamin , ilk senesinde sürünen takimi sampiyon yapti. bitmis tükenmis florya yine düzene sokuldu su dediklerinize bir bakin. sizin dediklerinizi fenerliler demedi Aysak baskana. neymis söz vermis de tutamamisda , yok efenm transfer nerdeymis. sanki kulübün icini iyi biliyorsunuz. söz verir tutat tutamaz. oda sözünü tutmayi istiyordur elbette ama hersey disardan göründügü gibi olmuyor. sonucta milyonlar harcamayip sampiyon olduk mu ? yine oluruz. Sliginide iyi bir sekilde tamamariz. millet para verip Selcuk gibi adamlari alirken biz bu isimleri bedava getirmedik mi ?ne diye yaygara yapip milletin huzurunu kaciriyorsunuz kardesim. Transfer yapmasada yapmaz mecbur mu sizi hersene iyi gitsekde gitmesekde mutlu etmeye ? cocuklarin mama istemesi gibi hersene transfer diyip aglayanlar 1 tane bile forma aliyorlarmi acaba merak ettim. kac para kulübe kazandiriyorda konusuyor bunlar ? yeter ya.... baskan su konusmaymis. karsinizdaki Galatasarayin Baskani önce saygili olmayi ögreneceksiniz.

Şampiyonlukda en büyük pay teknik ekibindir.

" şampiyonluk çoğu kişinin gözünü bağlıyor. şampiyon olduk ama nasıl olduk bir düşünmek gerekiyor. transferin son günlerinde arda'nın gidişine rağmen bu duruma engin hamlesiyle mükemmel cevap veren, servet-gökhan ikilisindense semih kaya ile oynayan, riera gibi bitik bir adamdan bir şey olmayacağını anlayıp emre çolak'ı kazanmaya çalışan teknik ekip ve oyuncular sayesinde şampiyon olduk. yönetim ise kendi iç çatışmaları ile uğraştı koca sezon. arada hükümete yağ çektiler, arada şikede kimse ceza almasın dediler. bu sene işine iyi yapan futbol ekibimizdi sadece ve sadece futboldaki neticeye bakan taraftarlarımız olduğundan ünal aysal eleştirilemez gibi geliyor. "

Saygı diyorsunuz ya işte Başkanında taraftara saygı duyması gerekir.

Ayrıca yine şampiyon oluruz demişsiniz. Bu yıl bu kadroyla olamayız ki biz zaten Avrupa'da başarıyı özledik.

Neyse ya kafalarımız farklı sizinle.

kisilerin yuzune soyleyemeyeceginiz seyleri buraya yazmanin mantigi nedir gercekten merak ediyorum...

Ne alaka, yüzüne söylemekle ne alakası var? Adam 70 yaşında herşeyden önce ve başkan.. Yüzüne saygımdan dolayı tabi ki söylemem, söyleyemem. Ama bu maalesef kendisinin palavracı olduğunu gerçeğini değiştirmiyor.

Yukarda mert kurt çok güzel özetlemiş. Eğer bu zamana kadar bu palavralar başına patlamadıysa bu fatih hoca ve muazzam başarısı sayesinde..

Sürekli konuşuyorsan ve verdiğin 10 sözden 9'unu tutmuyorsan başka bir şekilde anılman mümkün değil.

Ne alaka, yüzüne söylemekle ne alakası var? Adam 70 yaşında herşeyden önce ve başkan.. Yüzüne saygımdan dolayı tabi ki söylemem, söyleyemem. Ama bu maalesef kendisinin palavracı olduğunu gerçeğini değiştirmiyor.

Yukarda mert kurt çok güzel özetlemiş. Eğer bu zamana kadar bu palavralar başına patlamadıysa bu fatih hoca ve muazzam başarısı sayesinde..

Sürekli konuşuyorsan ve verdiğin 10 sözden 9'unu tutmuyorsan başka bir şekilde anılman mümkün değil.

Palavranin kelime anlami uydurma sozdur. Palavra atmanin amaci ya gunu kurtarmak amciyla karsidakini kandirmak ya da kendini oldugundan daha meziyetli gosterip hava atmaktir. Baskanin bu gerekcelerden ikisine de ihtiyaci olmadigi konusunda hemfikir oldugumuzu varsayarak, iyimser tahminlerinin cesitli sebeplerden oturu tutmadigi seklinde bir tespit daha nazik ve de gercekci olacaktir kanaatindeyim.

kisilerin yuzune soyleyemeyeceginiz seyleri buraya yazmanin mantigi nedir gercekten merak ediyorum...

abicim o zaman forumu felan kapatalim, kullanmayalim sosyal medyayi, kimseyi kendi capimizda elestirmeyelim senin mantiginla. bir sekilde baskana, yonetime insanlarin baski olusturmasi gerekiyor. bununda en iyi yolu suan icin bu tur medya araclarini kullanmak. ne yapalim yuzune soylemek icin toplanip baskanin ofisini mi basalim??

ben gercektn anlamiyorum yaa. kufur, hakaret olmadigi surece insanlar elestiri yapabilir. kaldiki bizim baskanda suan elestrilmeyi fazlasiyla hakediyor. bir arkadas baskanin geldigi gunden beri vedigii ama tutmadigi sozleri yazmis. bunun uzerine birinin baskan palvara atiyor demesinden daha dogal ne olabilir ki??

lincoln e gösterdiğiniz sabrın yarısını başkan a gösterin başka bişey demiyorum

Palavranin kelime anlami uydurma sozdur. Palavra atmanin amaci ya gunu kurtarmak amciyla karsidakini kandirmak ya da kendini oldugundan daha meziyetli gosterip hava atmaktir. Baskanin bu gerekcelerden ikisine de ihtiyaci olmadigi konusunda hemfikir oldugumuzu varsayarak, iyimser tahminlerinin cesitli sebeplerden oturu tutmadigi seklinde bir tespit daha nazik ve de gercekci olacaktir kanaatindeyim.

Bıktık abi bıktık asıl mesele bu... Ve artık kimse iyimser olamıyor.

Başkan ağzından kaçırsa transfer tarihini, dil sürçmesi derim, her türlü insani meziyeti aklıma getirerek dediğin gibi iyi niyetli düşünmeye çalışırım.

Ama adam geldiğinden beri sadece ve sadece sallıyor. Ve tek bir icraati bile yok. Şu stad konusunda bile maymun ettiler bizi.. Madem tutamayacaksın ya da yapamayacaksın bunun çok kolay bir yolu vardır, konuşmayacaksın. Her açılışta, her baloda siz kombine alın, forma alın, ürün alın siz gerekeni yapın ben de yapıcam der ve de sözünü tutmazsan büyük çaplı eleştiriye maruz kalırsın bundan kurtuluşun yok. Transfer delisi falan değilim, burdaki çoğu kişinin de bu yüzden delirdiğini düşünmüyorum. Ama bir değil iki değil bizzat Galatasaray başkanı tarafından adeta maymun edilmek taraftarı olduğum bir kulüp adına koyuyor bana..

Hayatımda pc başında transfer beklemiş adam değilim, nöbette çok fazla takılmam. Ama başkan o kadar umutlandırdı o kadar umutlandırdı ki o hevesle gittim ürün aldım (Feda olsun) Pc başında bir hafta geçirdim işi gücü bırakıp.. Başkanın bizi böyle salak yerine koymaya hakkı yok. Lütfen artık siz de şu palavracı, duygusuz, sadece yönetmeye odaklı şahısları savunmayı bırakın da bu takım uğruna her zaman en fazla cefayı ve çileyi çeken taraftarın yanında olun.

arkadasim yanlis anlama amacim senle tartismak degil amacim ama lincoln de her mac oncesi basin aciklamasi yapip bu mac 3 gol atacagim diye demec verseydi 3 mac sonra oda elestirilmeye baslanirdi. burda sorun baskanin iyi transfer yapmamis olmasi veya gec kalmis olmasi degil. kim mikrofon uzatsa aciklamada bulunuyor, tarih veriyor. dolayisiylada insanlar beklenti icine giriyor. bu beklentilerde 1, 3, 5, 7 olunca insanlar sinirleniyor.

Başkana saygı herkes gösteriyor bence ama eleştrilerimiz saygısızlık olarak algılanmasın.Ünal Aysal, Galatasaray büyük markadır,reddedilmeyi sevmez ve Türkiye'nin en büyük 2. markasıdır diyor bencede haklı ama Galatasaray başkanı verdiği sözü tutmaz mı ve bu 1 değil 2 değil çoğu kişi Ali Dürüst'ü eleştiriyor ne için konuşmuyor diye ama başkanımız da hergün konuşuyor ama biz icraat göremiyoruz.Transfer dönemi çok uzun elbet transferler yapılacak belki çok iyi oyuncular gelecek ama taraftarı beklentiye sokup sonra verdiğiniz sözleri yerine getirmemek yanlış eğer biz bu sene şampiyon olduk diye taraftar olarak hatalarımızı görmezden gelirsek büyük başarıları göremeyiz küçük başarılarla yetiniriz.Fatih hoca büyük düşünüyor bizde büyük düşünelim Avrupa Kupası Koreografisi yapmak yetmez bunun için bizde uğraşmalıyız ki bizi gerçekten dinleyen bir başkan var sesimizi duyurursak gerekeni yapacaktır ben buna inanıyorum.

Futboldan anlayandan iyi anlar kendileri..sıkıntı yok..

Hoca forvet istediğini geçen sezon başından beri haykırıyor.

Tutmuş şimdide en son çilek alacam dedi yaa!!!

Sana akıl vereninde seni oraya getireninde..Yahu bu adam bu zekayla nasıl oralara gelmiş akıl sr erdiremiyorum..

Hayat hep tesadüflerden oluşuyor..Kimler bizi yönetiyor kim nerelerde..Şans işte amk gazetesi alıyım en iyisi :))

Futboldan anlayandan iyi anlar kendileri..sıkıntı yok..

Hoca forvet istediğini geçen sezon başından beri haykırıyor.

Tutmuş şimdide en son çilek alacam dedi yaa!!!

Sana akıl vereninde seni oraya getireninde..Yahu bu adam bu zekayla nasıl oralara gelmiş akıl sr erdiremiyorum..

Hayat hep tesadüflerden oluşuyor..Kimler bizi yönetiyor kim nerelerde..Şans işte amk gazetesi alıyım en iyisi :))

Danışmanı bülent tulun olan birinden ne bekliyoruz ki aslında hata bizde, ciddi söylüyorum.

Bu tulun bi ara tv'de yorumculuk yapıyordu, onu görünce daha a demeden kanalı değiştiriyordum.

Şimdi ise resmen Galatasaray transfer komitesinin başında.. ( Resmi olmasa da gayri resmi olarak ebemizin hörekesine ip atlatıyor)

Şaka gibi yeminle..

Bence fenerin durumunu görmek istiyorlar, Mahkemeden ve UEFA dan çıkacak karara göre kadro oluşturulacak.Kızsakda sözsekde durum bu.Hedefte öncelikle Lig var , sonra avrupa.

Bence fenerin durumunu görmek istiyorlar, Mahkemeden ve UEFA dan çıkacak karara göre kadro oluşturulacak.Kızsakda sözsekde durum bu.Hedefte öncelikle Lig var , sonra avrupa.

Diyelim ki fener düştü, rakip kalmadı ve senin dediğin gibi ona göre kadro oluşturuyor olalım. Bu mantıkla gayet mütevazi bi kaç transfer daha yapılır en fazla, çünkü bu kadro zaten bu lige fazla fazla yeter.

Ya şampiyonlar ligi? Hani biz kendimizi avrupa'da sürekli başarıya adamıştık. Başkan dememiş miydi, bizim anamızın liginde işimiz yok, Amaç avrupa diye..

Galatasaray Sözlükte bir arkadaş yazmış...

q7'yi getirmesi gereken başgan. transfer obezi tayfayı o paklar. dany ve umut alındı ki ikisi de çok yararlı adamlar olacak. öteki takımlar nasıl trasferler yapıyor? kim var? 32 yaşındaki adama üç yıllık kontrat yapan, topal'a yıllık garanti 3 milyon + maç başı ücretleri veren fenerbahçe gibi mi davranalım?

transferi yöneten adam da terim ayrıca. gerçi bu ergen tayfa ona da futbol dersi verir. ne demiş oscar wilde: "her şeyi bilecek kadar genç değilim."

(aziz matta - 1 temmuz 2012 11:12 ~ 11:14)

Galatasaray Sözlükte bir arkadaş yazmış...

q7'yi getirmesi gereken başgan. transfer obezi tayfayı o paklar. dany ve umut alındı ki ikisi de çok yararlı adamlar olacak. öteki takımlar nasıl trasferler yapıyor? kim var? 32 yaşındaki adama üç yıllık kontrat yapan, topal'a yıllık garanti 3 milyon + maç başı ücretleri veren fenerbahçe gibi mi davranalım?

transferi yöneten adam da terim ayrıca. gerçi bu ergen tayfa ona da futbol dersi verir. ne demiş oscar wilde: "her şeyi bilecek kadar genç değilim."

(aziz matta - 1 temmuz 2012 11:12 ~ 11:14)

Kızdığımız nokta bu değildir. Kızdığımız nokta "Haziran'ın sonuna kadar transferleri bitireceğiz." şeklindeki açıklamasıdır. Tarih vermeseydi sonuna kadar beklerdik....

Bi fiyasko transfer sezonuna hazır olalım bence.

Üst Alt