Ünal Aysal: "Bugüne kadar hiçbir teknik direktör ve oyuncu ile görüşmedim" - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal: "Bugüne kadar hiçbir teknik direktör ve oyuncu ile görüşmedim"

Cevap: Ünal Aysal: "Bugüne kadar hiçbir teknik direktör ve oyuncu ile görüşmedim"

isterse 50 futbolcu ile ön sözlesme imzalasin ben helvaci yi eger kazanirsa (pek sans tanmiyorum ) helvaci yi baskan olarak cok zor görecegim adnan polat döneminde de futbolculara kandik da ne? oldu benim karnim tok artik böyle seylere. saygilar arkadaslar.

Cevap: Ünal Aysal: "Bugüne kadar hiçbir teknik direktör ve oyuncu ile görüşmedim"

Yahu adam hikaye yapiyor bence . Sonucta borsa isleri oldugundan sikinti yaratmasin diye boyle aciklamalardan uzak duruluyor . Muhakkak olmustur gorusmeler . Futbolcularla olmasa da teknik direktorlerle kesin olmustur .

B.Tulun gelecekse üst düzey transferleri unutalım.Bu adam 3 kuruşun hesabını yapar adnan sezgin gibi

b.tulun görevdeyken mecbur ucuz maliyetli transferler yapmak zorundaydi o zaman parami vardi sen git b.tulun a söyle sana 50 milyon transfer bütcesi diye sen bak o zaman nasil transferler yapiyor

Ben görüşmedim demeye getirmiştir. Zaman darlığı konusundaki sıkıntıyı en iyi kendisi biliyor zaten. Ayrıca Ali Dürüst'ten Adnan Öztürk'e birçok insan var yanında , mutlaka çalışmalar vardır, zaten kendisi de başkanlığa çok yakın olduğunu bildiği için seçimden sonraki 48 saat içinde bile herşey belli olur.

keske herkes senin gibi dusunsa renktas adamin yanindakiler cok saglam adamlar merak etmeyin hersey guzel olacak tabi adam ne demesini bekliyorsunuz normal konusmalar bunlar.

şu veya bu şekilde yapacakalrı bellidir.

bizim ünal aysal başkanın seçileceğinden şüphemiz yok. teknik adam olarak kendi ağızından çıkmadı fatih terim-gerets veya lucescu gibi bu isimler hizmet verdi. galatasaray hizmeti bulunmuş tecrübeli kulubu bilen birisi olacak demedimi?

gerets fas milli takımında gelmeyeceğini açıkladı

lucescu sözleşmem devam ediyor. ayrılma gibi bir niyetim yok deme dimi? geriye fatih terim kalıyor zaten.

fatih terim ilk tercih gözükmete. kendi olmasada başkası görüşmüştür. bir yanıt almıştır. yoksa diğer teknik adamların ismi çıkar.

neyse yeni sezon ağustos başında başlıyor. ben böyle tff ne diyeyim. hem ramazan hemde sıcak aylar hemde tatil dönemi. akıl mantık varmı bunlarda anlamadım?

haziran sonuna kadar tüm transferler bitmiş hazırlık kampına katılmış olmaları gerekir. bu sene avrupa veya dünya kupası yok bu yüzden bahaneleri yok. hadi bakalım ünal aysal bizi tt arenada hak edicek futbolu oynatan teknik adam ve futbolcularla yeni sezona başlat.

unutmayalımki camianın veya taraftarın isteklerine uymuyacak bir yapı yapcaklarını söyleyenler halt etmişler. başarının olmadığı yerde ekonomide olmaz gelecekte.

az ekmekle çok köfte olmaz. onun için sağlam kadro için dengeli olasada iyi harcama yapmak zorundular bu 2 2 daha 4.

10 mayıs günü tüm hazırlıklar tamamlanmış olacaktır. bugune kadar görüşmedim diyorsa yarın görüşmeyeceği anlamında gelmez demi bire bir :)

b.tulun görevdeyken mecbur ucuz maliyetli transferler yapmak zorundaydi o zaman parami vardi sen git b.tulun a söyle sana 50 milyon transfer bütcesi diye sen bak o zaman nasil transferler yapiyor

Şimdi çok mu para var? Dolmayan bir stad. Ligde ilk 4'e giremeyen bir takım. 8-9 tane gönderilmesi gereken 3.sınıf futbolcular. Satılamayan formalar. Milyonlarca dolar borç. Daha üstü kapanacak bir stad var. Nerden bakılsa 30-40 milyon euro.

Bu takımın düzlüğe çıkması için (EN AZ) 50 milyon euro transfer bütçesi lazım. Bir de şampiyon olursa transfer piyasasını kızıştıracak bir fener. Aynı şekilde Tüpçünün Bjksi. Bu açıklama gerçekten doğru mu bilmem ama şimdiden çalışmalara başlanması zorunlu. Zaten sırf "made in polat" yüzünden 2 ay kaybettik. Aysal herhalde bunları düşünmüştür. Polat gibi spontane şekilde yöneticilik yapacak birisine benzemiyor. Şu an yapılması gereken en az 3 tane kalitesi belli Türk oyuncu almak. Başta kaleci olmak üzere 4-5 tane yabancı futbolcu almak. Yani 8-10 futbolcu ihtiyacı var. Özellikle Türkler çok çok önemli. Umarım gelecek yönetim biraz taraftara kulak verir. Zaten biraz forumları incelerlerse takımın neye ihtiyacı olduğu çok açık belli. Macera aramaya gerek yok. Taraftar artık bu takımı çok iyi tanıyor. Çözüm basit, uygulaması pamuk eller cebe gerektiriyor.Çözüm: Kalitesiz Türk futbolcuları yolla, yerine kaliteli Türkleri al,bunları kaliteli yabancılarla harmanla.

Şimdi çok mu para var? Dolmayan bir stad. Ligde ilk 4'e giremeyen bir takım. 8-9 tane gönderilmesi gereken 3.sınıf futbolcular. Satılamayan formalar. Milyonlarca dolar borç. Daha üstü kapanacak bir stad var. Nerden bakılsa 30-40 milyon euro.

Bu takımın düzlüğe çıkması için (EN AZ) 50 milyon euro transfer bütçesi lazım. Bir de şampiyon olursa transfer piyasasını kızıştıracak bir fener. Aynı şekilde Tüpçünün Bjksi. Bu açıklama gerçekten doğru mu bilmem ama şimdiden çalışmalara başlanması zorunlu. Zaten sırf "made in polat" yüzünden 2 ay kaybettik. Aysal herhalde bunları düşünmüştür. Polat gibi spontane şekilde yöneticilik yapacak birisine benzemiyor. Şu an yapılması gereken en az 3 tane kalitesi belli Türk oyuncu almak. Başta kaleci olmak üzere 4-5 tane yabancı futbolcu almak. Yani 8-10 futbolcu ihtiyacı var. Özellikle Türkler çok çok önemli. Umarım gelecek yönetim biraz taraftara kulak verir. Zaten biraz forumları incelerlerse takımın neye ihtiyacı olduğu çok açık belli. Macera aramaya gerek yok. Taraftar artık bu takımı çok iyi tanıyor. Çözüm basit, uygulaması pamuk eller cebe gerektiriyor.Çözüm: Kalitesiz Türk futbolcuları yolla, yerine kaliteli Türkleri al,bunları kaliteli yabancılarla harmanla.

Taraftar stadi her macta full doldursa yilda 70 Milyon Euro kazanacak Galatasaray. O harcadigin parayi 1 senede cikarirsin, forma satislari patlar, galibiyetlerden alacagin para vs, milyonlarca Euro kar bile yaparsin. Büyük paralar kazanmak icin büyük para yatiracaksin. Altin kural budur. Tabi büyük paralar harciyorsan, riske de girmeyeceksin. Madem o paralari harcamayi göze aliyorsun, süper bir planlama yapmaya mecbursun. Elano, Meira, Jo, Santos gibi ülkeye adapte olamayacak futbolculara vermeyeceksin o parayi.

Schalke borc bataginda, Magath paralari bozuk para gibi harcarken kulüp ayaklandi mesela, müthis tepkiler oldu ama adamlar bu sene CL´den en az 100 Milyon Euro kazandilar. Borcun yarisini kapatmislardir bile :) Al sana ekonomik basari :)

bugüne kadar direkt veya endirekt olarak hiçbir teknik direktör veya oyuncu ile görüşmediğini açıkladı.

Bildiğin görüşmedik diyo o zaman neden böyle bi tabir kullansın?

bunu her başkan söylüyor 14 mayıs'ın ertesi günü açıklandığında görürsün galatasaray.org'dan teknik direktör ve oyuncularla görüşmüşmü görüşmemişmi :) ne yani şu adamla görüşüyorum şu oyuncuları izliyoruzmu desin transferde gizlilik önemlidir

ünal aysal'ın adı yeter 100 milyon euro kaynak yaratmak zor olmasa gerek ünal başkan için senin hayal edemeyeceğin kadar zengin yabancı iş ortakları vardır ünal aysal'ın mesela reklam alınabilir mesela tribün isimleri satılabilir kale arkaları falan mesela 'bmw kale arkası tribünü' adı altında değiştirilebilir 15-20 milyon euro burdan kaynak sağlanabilir daha birsürü şey ünal aysal salak değil yapamıyacağı şeylerin altına girsin 'geldiğimizde ilk yapmamız gereken kaynak yaratmak olacak' diyor hemen bol keseden sallayın

bunu her başkan söylüyor 14 mayıs'ın ertesi günü açıklandığında görürsün galatasaray.org'dan teknik direktör ve oyuncularla görüşmüşmü görüşmemişmi :) ne yani şu adamla görüşüyorum şu oyuncuları izliyoruzmu desin transferde gizlilik önemlidir

Yoo aslinda calismalar yapiyoruz demesinde bir sakinca yok. Diyebilir ama dememesinin bir sebebi var.

1. Fatih Terim´in prensipleri ( TD varken görüsme yapmam, Baskan belli degilken görüsme yapmam )

2. Ünal Aysal ekibi Fatih Terim´den gerekli teminatlari almistir secildikleri takdirde (Secilirseniz sorun olmaz demistir mesela)

3. Fatih Terim varken transferi yönetim yapamaz. Fatih Terim yapar. Bunu herkes bilir.

Benim bu açıklamadan anladığım Fatih Terim ya hiç bir zaman hedef olmadı yada prensipler öne sürülerek seçim sonrası görüşelim dendi. Çünkü şu ana kadar yancılar futbolcu/TD görüşmeleri yapıyoruz derken son günlerde Terim kesinmiş gibi medya yansıtmaya başlayınca bunun önüne geçmek istediler ve bu beyanı verdiler. İçimden bir ses Terim İtalya'ya dönüyor diyor.

Bu başlıkta Onur Yılmaz adlı arkadaş bence iyi bir tespit yaptı. Fatih Terim seçim malzemesi olarak kullanılmak istenmediği için böyle bir açıklama geldi. Yani Ünal Aysal eğer ki Fatih Terim'le anlaştığını açıklarsa ve seçilemezse bu Terim için iyi bir durum olmaz. Benim anladığım bu açıklamadan sonra Fatih Terim banko Galatasaray'da. Birde Fatih Terim'in, başında teknik direktör olan bir kulüple, hele ki daha başkan olmamış bir adayla oturup konuşması pek de hoş bir durum değil. Ama emin ol ki bunu yapıyorlar. Sadece Fatih Terim bunun gizli olmasını istiyor. Dün Şansal açıkladıktan sonra böyle bir açıklama yapmak zorunda kaldılar.

Helvacı'yı desteklemiyorum ama bir tek düşüncesine katılıyorum. Sportif başarı gelmeden ekonomik başarı imkansız. Taraftar Galatasaray'lılıktan soğumaya başladı. Ekonomi odaklı bir kulüp olma yolunda ilerliyoruz. Halbuki biz bir spor kulübüyüz. Her zaman Fener'le dalga geçerdim. Fenerbahçe Spor Kulübü derdim. Siz finans şirketimisiniz de paranızla övünüyorsunuz derdim. Ama biz sportif başarıyı unuttuk. Ben artık sportif başarı bekliyorum. Ünal Aysal bunu mutlaka başarmalıdır

Helvacı'yı desteklemiyorum ama bir tek düşüncesine katılıyorum. Sportif başarı gelmeden ekonomik başarı imkansız. Taraftar Galatasaray'lılıktan soğumaya başladı. Ekonomi odaklı bir kulüp olma yolunda ilerliyoruz. Halbuki biz bir spor kulübüyüz. Her zaman Fener'le dalga geçerdim. Fenerbahçe Spor Kulübü derdim. Siz finans şirketimisiniz de paranızla övünüyorsunuz derdim. Ama biz sportif başarıyı unuttuk. Ben artık sportif başarı bekliyorum. Ünal Aysal bunu mutlaka başarmalıdır

2 düsünce de cok dogru Riza aslinda.

- Sportif basari yoksa ekonomin ne kadar güclü olursa olsun cökersin bir süre sonra

- Ekonomin güclü degilse belki 1 kere sportif anlamda cok basarili olursun ( Avrupa capinda ). Sürekli olmasi mümkün degil. Örnegi biziz zaten

napak-inanak-m%C4%B1-kanka_13847.jpg

Bu başlıkta Onur Yılmaz adlı arkadaş bence iyi bir tespit yaptı. Fatih Terim seçim malzemesi olarak kullanılmak istenmediği için böyle bir açıklama geldi. Yani Ünal Aysal eğer ki Fatih Terim'le anlaştığını açıklarsa ve seçilemezse bu Terim için iyi bir durum olmaz. Benim anladığım bu açıklamadan sonra Fatih Terim banko Galatasaray'da. Birde Fatih Terim'in, başında teknik direktör olan bir kulüple, hele ki daha başkan olmamış bir adayla oturup konuşması pek de hoş bir durum değil. Ama emin ol ki bunu yapıyorlar. Sadece Fatih Terim bunun gizli olmasını istiyor. Dün Şansal açıkladıktan sonra böyle bir açıklama yapmak zorunda kaldılar.

Eğer bu söylenti Terim için iyi olmaz ise neden kendi yalanlamıyor da Aysal yalanlıyor?

Başkan adaylarının anlaştığı TD' leri seçim öncesi açıklamaları ne geleneklere aykırı ne de mantığa. Dünyanın her ülkesinde her klüpte daha önce olmuş şeyler bunlar. Bolca örnekleri var.

Ha şöyle bir mantık yürütülebilir: Denir ki " Terim kimin kazanacağından emin değil, bu yüzden de rengini belli etmek istemiyor". Buna da itirazım our. Kıran'ın seçilme olasılığı %1 bile değil, Helvacı'nın "Futbol aklı" da yabancı.... eee o zaman

Terim basını ters köşe yapmayı sever. Şapkadan İtalya çıkarsa şaşma Rıza kardeşim.

dogru ama sportif basarida parayla olur.BAMla faln olmaz

ben geretsinde böyle dedigine inanmiyorum.

defu0625_bielsa_N.jpg

Hayalimdeki GS'nin td si

Futbola gönülden bağlı ülkelerde en zorlu meslek teknik direktörlük olsa gerek. Birkaç yenilgiyle ne adamlığınız ne de insanlığınız kalır. Veya bir ülkenin kaderini değiştiren büyük adam da olabilirsiniz. İşte futbolun ilahlarının doğduğu Latin Amerika’dan buna ilginç bir örnek. Latin Amerika’nın nispeten gölgede kalmış ülkesi Şili futbolu için şu sıralar en önemli isim Milli Takımın teknik direktörü Marcelo Bielsa. “Loco” (deli) lakaplı Bielsa ülkede o kadar seviliyor ki yıllardır hasret oldukları Dünya Kupası’na katılmanın heyecanıyla Şilili taraftarlar tarafından azizlik mertebesine yükseltilmek isteniyor. Öyleki Şili’deki Futbol Fanatikleri Derneği bunun için ilginç bir kampanyaya imza atmış.

Şili Futbol Fanatikleri Derneği Grey reklam ajansı ile beraber hazırladıkları kampanya ile “deli teknik” direktör Marcelo Bielsa yeni adıyla San Marcelino için sanal bir tapınak oluşturulmuş. “Bir mum yakın” sloganıyla başlatılan kampanyanın sitesi ile taraftarlar Şili’nin ilk futbol azizini yaratmak için 100 bin mum yakmaya davet ediliyor. Siteyi bugüne kadar yaklaşık 130 bin kişi ziyaret etti ve 70.300 kişi sitede mum yaktı.

Her ne kadar bize tuhaf gelse de Latin Amerika futbolunun deli dünyasında bir teknik direktörün aziz ilan edilmesi çok da garip değil. Hele bahsettiğimiz Şili gibi uzun süredir futbolda başarıya aç bir ülkeyse. Bugüne kadar Dünya Kupası’na 7 kez katılan Şili’nin en büyük başarısı 1962′deki Dünya üçüncülüğü. 1989 Dünya Kupası elemelerinde yaşanan Roberto Rojas skandalı ile Dünya Kupası’larından men edilen Şili’nin katıldığı son Dünya Kupası 98 Fransa’ydı. O tarihten bu yana yani 12 yıldır Dünya Kupası hasretinde olan Şili’nin dileklerini *Marcelo Bielsa takımını 2010 Dünya Kupası’na götürerek gerçekleştiriyor. *Bielsa 2 yıl önce takımın başına geçtiğinde kaybetmeye alışmış ve tükenmiş bir Şili Milli takımı vardı. Şimdi ise Dünya Kupasına katılmaya hazırlanıyorlar.

Hem Bielsa hem de Milli takıma destek için oluşturulmuş kampanya Grey Şili tarafından viral bir kampanya olarak tasarlanmış. Websitesi, Twitter ve Facebook üzerinden ilk hafta içinde onbinlere yayılmış. İlerleyen günlerde gazete ve TV gibi geleneksel medyada yer alan haberler ile kampanya çığ gibi büyüyor. Kampanya sadece viral olarak sıfır medya yatırımı ile 100 binlere yayılmayı başardı. Taraftarlar hedeflerine ulaşmak üzere peki ya Bielsa’dan beklentileri? Aslında beklentileri büyük, 3 futbol mucizesi bekliyorlar. Vatikan’ın şartlarına göre bir kişinin azizliğe yükselebilmesi için 3 tane mucize gerçekleştirmesi gerekiyor. Elemelerde Kolombiya’yı 4-2 yendikleri maçla Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanarak Bielsa ilk mucizeyi gerçekleştirmiş sayılıyor. Bielsa’nın gerçekleştiresi gereken diğer mucizeler ise biri ilk turu geçip ikinci tura yükselmesi diğeri de Dünya Kupası’nı kazanmak. Bilesa takımı ile bu 3 mucizeyi gerçekleştirirse destekçilerinin Şililer için tarihin ilk futbol azizi olacak.

bence medyadan bu konuda surekli baskı veya sıkıstırma yasamamak icin yapmıstır acıklamayı.. sanmıyorum hazırlıksız is yapcaklarını.. kaldı ki yanında adnan ozturk var.. en kotu onun vardır belli hazırlıkları..

Üst Alt