Ünal Aysal Mali Genel Kurulda Konuştu - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal Mali Genel Kurulda Konuştu

''Aysalperest'' lere bir çağrıda bulunuyorum;

Kendisinin, yönetimden Dürüst ve Albayrak' ı bertaraf ettikten sonra tek bir olumlu icraatı varsa söyleyin de biz de öğrenmiş olalım!...Buna mantıklı bir cevap veremiyorsanız ne anlatıyorsunuz yahu?!...

Terim' in ayrılış sürecinde hatanın ekseriyetini Hocada görmüş biri olarak soruyorum bunu, mesajlarım kayıtlıdır, Alamancı Ademle karşılıklı az destan yazmadık :D...''Terim biatçısı'' diye saçmalama zahmetinden de kurtarmış oldum, çok düşünceliyimdir!:)...
Nasıl bir üslup bu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Nasıl bir üslup bu?

''Aysal' ı her eleştiren ille de Terimcidir'' diye düşünmek dangalaklıktır...Aysal-Terim yerine başka bir konuda birbirine zıt düşünen iki insanın ismini de yazabilirim, aynı şey...

Neyine itiraz ettiğini anlamadım, üslubum gayet net ve arkasındayım...

Üstüne alınacağını ummazdım; Aysal' a sempati besleyen ama az çok objektif bakma yetisine sahip biri olarak yer etmişsin hafızamda...

Moderatör tarafında düzenlendi:
''Aysal' ı her eleştiren ille de Terimcidir'' diye düşünmek dangalaklıktır...Aysal-Terim yerine başka bir konuda birbirine zıt düşünen iki insanın ismini de yazabilirim, aynı şey...

Üstüne alınacağını ummazdım; Aysal' a sempati besleyen ama az çok objektif bakma yetisine sahip biri olarak yer etmişsin hafızamda...
Haoydaa reyiz terimci degilmisin yoksa? Terimci olmadigini bilsek ona gore muamele ederdik.

ligde zaten kac puan gerideydik. Ilk defa gelmis lige, yönetim degismis su degismis bu degismis. Bence ligi gayet basarili bitirdi . Ic maclarda sadece Kasimpasa maci var di kötü yenildigimiz ( hakem sagolsun).

Derbyleri Fb deplasman haric hepsini kazanmis

Bence dahasi bekleyemezdik. Keske prandelli yerine kalsaydi, asil o zaman adam gibi notunu verebilirdik

Deplasman maçlarda çok puan kaybediyorduk ve puan kaybetmemizin en büyük nedenlerinden birisi Mancinin taktikleriydi

Ligi yanilmiyorsam Nisan ayinda Fenere hediye ettik. 9 puan fark'la

Mancininin ilk günlerde takim iyi oynuyordu; Semih bile iyi oynuyordu; ama ondan sonra saçmasapan taktikler ve experimentsler yaparak kendi ayağina kurşun sıktı

Taktigi de ancak CL'de büyük takimlara karşi iyi çalişirdi. ligdeki rakipler 10 kişiyle savunup o 1 puan için maç oynarlardi

Kalsaydı bizi muht. iflas ettirirdi

Son düzenleme:

Üstüme asla alınmadım fakat "dangalak" gibi terimler inanki yakışmıyor.

Deplasman maçlarda çok puan kaybediyorduk ve puan kaybetmemizin en büyük nedenlerinden birisi Mancinin taktikleriydi

Ligi yanilmiyorsam Nisan ayinda Fenere hediye ettik. 9 puan fark'la

Mancininin ilk günlerde takim iyi oynuyordu; Semih bile iyi oynuyordu; ama ondan sonra saçmasapan taktikler ve experimentsler yaparak kendi ayağina kurşun sıktı

Taktigi de ancak CL'de büyük takimlara karşi çalişirdi. Tüm rakipler 10 kişiyle savunup o 1 puan için maç oynarlardi

Kalsaydı bizi muht. iflas ettirirdi
Mancininin başarılı olması için forvette Suarez olmalıydı.Sonraki yıl 5 yabancıyla oynayacağımız için onun sistemiyle 3. bile olamazdık. Fakat Terim kalsaydı o şampiyonlar ligi grubundan da %99 çıkamazdık.

Mancininin başarılı olması için forvette Suarez olmalıydı.Sonraki yıl 5 yabancıyla oynayacağımız için onun sistemiyle 3. bile olamazdık. Fakat Terim kalsaydı o şampiyonlar ligi grubundan da %99 çıkamazdık.

Juventus deplasman maçinda 0 puan alirdik, onu inkar etmem,

Lakin 2 Kopenhag maçi Fatih Terimle 6 puan alirdik.

Juventus iç saha maçinda Terimle hangi skor alacagimizi bilmiyorum.

Mancini yerine daha taktik bilgili hoca, veyahut Bielsa gibi kisa vaade de basarili olabilen bir hoca alinsaydi belki daba basarili olabilirdik o sezon.

Kadro o kadar kötü degildi

Aysalin tartisildigi bir baslikta onun getirdigi mancininin neden sampiyon degil de ikinci oldugunu ,basarili olup olmadigini bu kadar uzun tartismak anlamsiz , cunku daha once de yazdim , o seneki ikinciligin bize maddi bir kaybi olmadi , bunun haricinde , mancini yuksek bir ucret aliyordu fakat aldigi teklif sebebiyle klupten 1 kurus ekstra almadan ayrildi. yani mancini donemi cok sorunlu degildi, derbiyi kazandik , kupayi aldik , sampiyonluk gibi ikincilik elde ettik ,kotu degildi o sezon

bizim burada odaklanmamiz gereken sey , aysalin maddi ve sportif icraatlari , ve bunlarin tekrarini isteyip istemememiz , bunun icin de olayin sadece "seyirci ekonomiyle ilgilenmez basariya bakar" sacmaligini asarak , daha derin analiz yapmamiz gerekir

Bunun oncesindeki mesajlardan birinde guzel bir detay vardi, aysalin ilk geldiginde klubun o ana kadar ozellikle canaydin ve polat donemlerindeki dusuk halini sona erdirip , kabul edelim ki 3 temmuzun da ivmesini iyi kullanmasi vardi

Ne olduysa hala sebebi bilinmeyen sekilde yonetim degisikligi mihenk tasi oldu kotuye gidiste , terim olayi bir detaydi sadece, terim devam ediyorken de huzursuzluk baslamisti . buradan ali durust ya da albayrak sempatizani gibi olmak istemem ama orda cok guc kaybettik

bir de yorgunluk ve hissizlik de baslamisti , dunyada hangi takim olursa olsun basari sonrasi bir duraklamaya girebilir , biz o donemde hata ustune hata yaptik ve bunlarin cogu maddi olarak kotu neticeyle sonuclandi

Bunun oncesindeki mesajlardan birinde guzel bir detay vardi, aysalin ilk geldiginde klubun o ana kadar ozellikle canaydin ve polat donemlerindeki dusuk halini sona erdirip , kabul edelim ki 3 temmuzun da ivmesini iyi kullanmasi vardi

Ne olduysa hala sebebi bilinmeyen sekilde yonetim degisikligi mihenk tasi oldu kotuye gidiste , terim olayi bir detaydi sadece, terim devam ediyorken de huzursuzluk baslamisti . buradan ali durust ya da albayrak sempatizani gibi olmak istemem ama orda cok guc kaybettik

bir de yorgunluk ve hissizlik de baslamisti , dunyada hangi takim olursa olsun basari sonrasi bir duraklamaya girebilir , biz o donemde hata ustune hata yaptik ve bunlarin cogu maddi olarak kotu neticeyle sonuclandi

Tebrik ederim, güzel özetlemişsin. Dürüst ve Albayrak belki bulunmaz Hint kumaşı değillerdi ama diğer yetersizlerin yanında işi bilen adamlar olarak elzemdiler. Dürüst bir protokol adamı olarak, Albayrak da takım ile yönetim arasında köprü görevini layıkıyla yerine getirerek...Sayın Aysal' ın son kurduğu ''Ucube'' Yönetim Kurulunda işe yarar tek bir adam söyleyenin alnını karışlarım!...

burada aysalin basarisi ,basarisizligi ekonomik yonden sorgulandigi icin onun donemini sporcu ya da antrenor faaliyetlerine yorma sansimiz yok, zaten sportif anlamda sikayet de pek olmamisti

kiyaslanacak tek sey , elde ettigimiz onca mutluluk doneminde farkina varmakta gec kaldigimiz, ya da goz ardi ettigimiz ekonomik faturanin onemli olcude limitlerin otesinde olmasiydi

Kendisi birini eleştirmek için birilerine yaslanmaya muhtaç insanların, bir başkasını da aynı acziyet içinde görmek istemesi sence de dangalaklık değil mi?...Samimi soruyorum, Aysal-Terim den çok öte bir konu bu...
Daha önce "botokslu" veya "kebapçı" gibi küçültücü kelimeler çok kullanıldı ve işin açıkçası 3. şahıslar olduğu için çok da umursamadım ama direk forumdan bir veya birkaç kişiye "dangalak" denmesi bizleri forumdan soğutmaktan başka hiçbir şeye yaramaz.Benim de çok sinirlendiğim kullanıcı var fakat yapacak birşey yok.Görmezden geliyorum.Zaten yapabilirsem Aysal-Terim konularında yazmaya son vereceğim.Kimsenin kimseye hak vereceği yok :)

Mancini yerine daha taktik bilgili hoca, veyahut Bielsa gibi kisa vaade de basarili olabilen bir hoca alinsaydi belki daba basarili olabilirdik o sezon.

Şükrü,6+2 veya 5+3 gibi kurallar varken ya disiplinli Alman hoca bulacaksın ya da yerli.Sezon ortası hoca arıyorsan %100 yerli hoca alacaksın.

İlk yıl Cluj'u da Braga'yı da içerde yenememiştik.Bence içerde yenemeyebilirdik ama deplasmanda yenerdik.4 puan alırdık.

birde çok gereksiz harcamalarda bulundu ontivero tarık vs vs buda ipini kendi hazırladı yabancı kuralı olmasa bekli türk oyunculara böyle yönelme felan olmazdı ne hikmetse tüpcü fenerin avrupa cezası bittigi zaman kaldırdı.diyoduki önümüzdeki sene dahada düşecek herkes planını ona göre yaptı bir anda kural degişti.

Üst Alt