Ünal Aysal Mali Genel Kurulda Konuştu - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal Mali Genel Kurulda Konuştu

Çişimi yaptım, sıra sende. :DD
Atın ölümü arpadan olsun be ...
Kro yüzünden ceza alınıyorsa, bunu şeref olarak sayarız.

Ben gördüm zaten kaçarı yok

B1ocS71CIAIzRWQ.jpg

Bu konusmanin neresini duzelteceksin ki? Marketpool yalani mi ucuza oyuncu satilmadi yalani mi uzun vadeli temlik olayi mi? Bi grup loca ve vip lerin denizbankta 2030 a kadar verdigini unuttu heralde..ha bi de uefa olayindan okadar basit yirtiyordun store u gelir olarak sen niye gostermedin? Dursuna bok atiyorsun smdi neymis sattigin kadar alacaksini kabul etmemiz mumkun degildi diyor saka gibi ceza yedin simdi daha iyi oldu.olum saka misiniz adam ayak ustu yine 10 tane yalan soylemis gitmis inaniyorsunuz suna hala ya aklinca duygun a laf carpitiyor madem basarili olacaktin takima guveniyordun kacmasaydin prandelliyle napacagini merak ediyorduk tribun yollayacakti seni arkandan aglayan 3 5 kisi de olmazdi boylece

Son düzenleme:
Konuşmasını izledim Aysal bıkmış, aday falan olmaz artık.Kulübü Aysal batırdı tayfası rahatlasın.

Ben sahsen kendisinin yerinde olsam ben de gelmeyi düsünmezdim herhalde. Ilk olarak seni gercekten seven bir kitle var tabi ki ama bu kitleden ziyade ülkenin geneli seni günah kecisi olarak gösteriyor ve görüyor. Öyle bir algi yaratildi ki, sanki Aysal dan önce hic borcumuz yoktu, sanki basaridan basariya kosuyorduk. Aysal geldi kulübü batirdi ve gitti. Bu kadar kolay mi yani?

Vallah ben unutmadim Polat döneminde sürün sürün süründügümüzü, kimse kusura bakmasin gercekten sürünüyorduk. Galatasaray kümede kal tezahuratlarini ben unutmadim, herkesin bizimle dalga gecmesini ben unutmadim, sportif basarisizligimizi ben unutmadim. Demek ki taraftarimizin cogu, kulüp üyelerinin cogu, liseli dinazorlarin cogu balik hafizali.

Aysalin hatalari var tabiki, hic bir baskan hatasiz yönetim sergileyemez. Bu imkansiz gibi birsey, büyük ölcüde dogru hareket edebilirsin ama yine de hata yaparsin elbette. Insanlar kusursuz degildir. Cok yanlis yapti zaten bunu inkar eden yok ama genel tabloda bence gayet basarili bir baskandi. Aysal dan önceki baskan ve ne yazik ki basimiza bela olan sonraki baskani da görüyoruz.

Borclar Aysal gelmeden önce de basini almis gidiyordu hemde kulüp sportif anlamda basarisiz haldeydi. Kücülerek borclarini kapatamazsin bunun yeterince örnegi var, sirf mantiken bile bunun mümkün olmadigini anlayabilirsin cünkü gelirlerin de azaliyor bunu ben finans,sirket yönetimi veya isletmecilik gibi egitim almamama ragmen sirf mantikli düsünce sekli ile bile görebiliyorum.

Sirf bunlar olsa neyse, bizim ülkede basarili olani yerin dibine cekmek istiyor herkes. Aysal da gün gectikce bunun kurbani oldu. Ilk olarak Terim-Aysal-TFF ücgeni ile basladi hersey. Bunlar yetmiyormus gibi camianin icinde de yeterince hain var, kimse bana bunun aksini iddia edemez, kücük olsun bizim olsun zihniyeti mevcut. Daha fazla da yazmak istemiyorum zamaninda yeterince tartisildi konusuldu cizildi yazildi bunlar.

Aysal bizim icin bir sansti, o sansi kullandik ama her zaman ve herseyde oldugu gibi degerini bilemeden basimizdan ativerdik. Artik yine 3-4 sene sürünürüz yeni bir Aysal vari baskan cikana kadar. Klasik Galatasaray.

Ben sahsen kendisinin yerinde olsam ben de gelmeyi düsünmezdim herhalde. Ilk olarak seni gercekten seven bir kitle var tabi ki ama bu kitleden ziyade ülkenin geneli seni günah kecisi olarak gösteriyor ve görüyor. Öyle bir algi yaratildi ki, sanki Aysal dan önce hic borcumuz yoktu, sanki basaridan basariya kosuyorduk. Aysal geldi kulübü batirdi ve gitti. Bu kadar kolay mi yani?

Vallah ben unutmadim Polat döneminde sürün sürün süründügümüzü, kimse kusura bakmasin gercekten sürünüyorduk. Galatasaray kümede kal tezahuratlarini ben unutmadim, herkesin bizimle dalga gecmesini ben unutmadim, sportif basarisizligimizi ben unutmadim. Demek ki taraftarimizin cogu, kulüp üyelerinin cogu, liseli dinazorlarin cogu balik hafizali.

Aysalin hatalari var tabiki, hic bir baskan hatasiz yönetim sergileyemez. Bu imkansiz gibi birsey, büyük ölcüde dogru hareket edebilirsin ama yine de hata yaparsin elbette. Insanlar kusursuz degildir. Cok yanlis yapti zaten bunu inkar eden yok ama genel tabloda bence gayet basarili bir baskandi. Aysal dan önceki baskan ve ne yazik ki basimiza bela olan sonraki baskani da görüyoruz.

Borclar Aysal gelmeden önce de basini almis gidiyordu hemde kulüp sportif anlamda basarisiz haldeydi. Kücülerek borclarini kapatamazsin bunun yeterince örnegi var, sirf mantiken bile bunun mümkün olmadigini anlayabilirsin cünkü gelirlerin de azaliyor bunu ben finans,sirket yönetimi veya isletmecilik gibi egitim almamama ragmen sirf mantikli düsünce sekli ile bile görebiliyorum.

Sirf bunlar olsa neyse, bizim ülkede basarili olani yerin dibine cekmek istiyor herkes. Aysal da gün gectikce bunun kurbani oldu. Ilk olarak Terim-Aysal-TFF ücgeni ile basladi hersey. Bunlar yetmiyormus gibi camianin icinde de yeterince hain var, kimse bana bunun aksini iddia edemez, kücük olsun bizim olsun zihniyeti mevcut. Daha fazla da yazmak istemiyorum zamaninda yeterince tartisildi konusuldu cizildi yazildi bunlar.

Aysal bizim icin bir sansti, o sansi kullandik ama her zaman ve herseyde oldugu gibi degerini bilemeden basimizdan ativerdik. Artik yine 3-4 sene sürünürüz yeni bir Aysal vari baskan cikana kadar. Klasik Galatasaray.
Aysal'ın nasıl yalvara yalvara getirildiğini, kurtarıcı olarak gösterildiğini hatırlıyorum.Şimdi böyle hedef tahtasına oturtulacağını tahmin etmezdi herhalde.

Geldi, başarılı da oldu.Kimilerine göre o başarılar sadece Terim'e ait tabi.

Kimseyi ezbere savunmam, Aysal'ın da hataları var ama kulübü Aysal batırdı falan inandırıcı değil.

Aysal'ın nasıl yalvara yalvara getirildiğini, kurtarıcı olarak gösterildiğini hatırlıyorum.Şimdi böyle hedef tahtasına oturtulacağını tahmin etmezdi herhalde.

Geldi, başarılı da oldu.Kimilerine göre o başarılar sadece Terim'e ait tabi.

Kimseyi ezbere savunmam, Aysal'ın da hataları var ama kulübü Aysal batırdı falan inandırıcı değil.

Uzaga gitmeye gerek yok. Aysal dan önceki baskan Adnan Polat milyonlari harcadi ama ne finansal anlamda ne de sportif anlamda bu takimi ileriye tasiyamadi.

Bu yetmezmis gibi harcadigi paralar sayesinde kulübün borcunu kat kat arttirdi.

Türkiyede başkanlar siyasetçiler gibidir, güçleri oturduklari makamlarından geliyor, kuru sıkı lafın dışında faaliyetleri azdır...

Biatcılık kelimesini iyi tanimlamak lazim. Ben bu foruma geldiğimde, forumun çoğu Aysal-fever ile tarif edebileceğim Bieber-fevere benzeyen hastalığa kapılmıştı. Terimin ismini anmak pozitif bir şekilde anmal bile, en az 5-6 kişinin alintilamasi ve tepki göstermesi sonucunu doğrurdu.

Oysaki Aysal-Fevere tabi olmayan taraftar grubu, kulübün nereye doğru gittiğini biliyordu. Cünkü artik futbolu eline alan adamın, konu hakkında zerre know how a sahip değildi.

Futbolun aktif ve teknik makamına saygısı olan, Şovmen başkanlardan zerre hazetmeyen, çoğunluğun ne duymak istediğini çok iyi analiz etmesine rağmen, konuşulmayan gerçeklere parmak basan adamlardan biatcilık çıkmaz. Bunu başka yerde arayacaksınız.

Türkiye'de başkanlık makamının gereksiz bile buluyorum Türk futbolunda. Başkanlar haddini bilmiyor, geri planda durmayi sevmiyor.
Kan emiciler olmasa, kulübü geri planda kalip yöneten profesyonller, daha bile mantıklı duruyor. Seçilen yöneticilerinde denetleme dışında faaliyetleri gerekmiyor.

Gesendet von meinem SM-G920F mit Tapatalk

Malum %50'ye Aysal fanboyları daha çok benziyor.
Hayır masallarla değil rakamlarla tartışabilecek varsa buyursun. Futbol aklına hiç girmiyorum çünkü zaten kendi demişti futboldan anlamadığını. Az buçuk anlayanları da paketledi...

Sanki tarihmiz boyunca hep bize kar ettiren başkanlar geldi geçti birtek ünal aysal zarar ettirdi dimi.. Adam 2011 de borç neyse şuan da da o diyor .. Her seferinde sportif başarıyı dillerinde düşürmeyenler nedense bu adamın başkanlığı döneminde mali denetçi oldular alınan kupaların CL de gelen başarıların bir önemi yok madem neden puan durumundan şikayetçisiniz?

"Ben yaptım olacak" kafasında olduğunu başkanlık sonrasında çoğu açıklamasında da ortaya koymuştur.

Bu tip insanın neden baştan itibaren kendini kulüpte başarı modeli konusunda kanıtlamış bir Insan ile calışmak istememesi ortadaydı. Terim'in kulübün başında olduğu sürece gölgede kalacağını düşündü hep. Buda kendi kulübüne opersyon yapması sonucunu doğurdu.

Yönetimi tasviye edince, istifa edeceğini düşündü. Terim istifa etmeyince, gönderebilmek için ilk olumsuz sonucu 4 göz ile bekledi.

Mersin maçından sonra göndermek istediğini Demirörene ilk bildiren de kendisir.

Gesendet von meinem SM-G920F mit Tapatalk

Aysal zarar ettiren tek başkan değil ama UEFA'nın ceza verdiği kısım tamamen Aysal dönemine ait.UEFA toplam borcuna değil son yıllarda ne halt ettiğine bakıyor.

Sanki şikeyi tek fener yaptı değil mi...

Adam işin üzerinde, aldığı yüke lafım yok ama yapabilecekleri varken her defasında zar atmaya kalkarsa orada sıkıntı. Önce düşeş geliyordu da hepyek atmaya başlayınca bıraktı gittii...

Aysal zarar ettiren tek başkan değil ama UEFA'nın ceza verdiği kısım tamamen Aysal dönemine ait.UEFA toplam borcuna değil son yıllarda ne halt ettiğine bakıyor.

UEFA´nin verdigi cezanin toplam borc ile alakali oldugunu inandiranlar, maalesef taraftari en hafif tabir ile kandirmistir. Aysal bu isi cok iyi beceriyor ki, aslinda en iyi bilen kendisindir. Ama durumu sürekli toplam borca getiren Ünal Aysal... Toplam borctan bahseden Aysal, tabiki kulübün basina geldiginden beri sermaye artisindan sonra, kulübün nekadar deger kaybettiginden de bahsetmez borsada.

Üst Alt