Ünal Aysal ve Fatih Terim Tekrar Gelse Kabul Eder misiniz? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal ve Fatih Terim Tekrar Gelse Kabul Eder misiniz?

Ünal Aysal + Fatih Terim Tekrar Gelse Kabul eder misiniz?

• Destekleriz

Kullanılan: 42 56.8%
  • Yol Alın Deriz

Kullanılan: 32 43.2%

• Kullanılan toplam oy
    74
Gerçekçi olmak gerekirse Ünal Aysal' ın futbol şubesinde Fatih Terim' siz bir başarısı yok.

Fatih Terim' in ise Ünal Aysal' sız başarısı çok.

Ben Faruk Süren - Fatih Terim ikilisini tercih ederdim.

Ha ama Dursun Özbek mi Ünal Aysal mı diye soruyorsanız, milyon kere Ünal Aysal tabi ki.

Dürüst-Öztürk-Albayrak' ı bertaraf etmek suretiyle kurduğu muhteşem yönetim (Her boka maydanoz, geveze Şükrü Ergün ve köpeksever Candan Erçetin dışında kimseyi hatırlayamadım nedense?!) ve Terim' i gönderdikten sonra, afaki vaadlerle getirdiği İtalyanlardan ve onların döneminde transfer edilen über yetenekli futbolculardan çok memnun kalmışsın belli ki!...

Daha 2012 de Terim' i eleştiren (Kadro mühendisliğini TD işlevi olarak görürüm, ideali odur), Aysal-Terim ayrışmasında hatanın büyüğünü Terim' de gören ve bununla alakalı uzun tartışmalara giren biri olarak yazıyorum bunları; Aysal' a en ufak eleştiri getiren herkesi ezbere ''Terim müridi'' ilan etmek modadır ya buralarda, zahmet etmeyesin diye peşin belirteyim dedim!...Aysal' ın tek adamlık hevesini aldığı döneme ait, bütün suçu Terim' e atmaktan başka kullanabileceğiniz başka hiçbir argüman yok, o da boşa çıkınca sap kalıyorsunuz ortada...

Aslında adamın argümanı çok sağlam. Ünal Aysal Galatasaray tarihinin kupa bazında en başarılı başkanıdır. Göreceli falan değil yani sayılarla sabittir.
Ortada bir sap varsa sezon sonunda Galatasaray'ın sapı tutacağı gerçeğidir.
Sinyaller hazırlık maçında verildi. 45 dakikada köy takımından 4 gol yiyebilen şampiyona Galatasaray denir.

Son düzenleme:
Dürüst-Öztürk-Albayrak' ı bertaraf etmek suretiyle kurduğu muhteşem yönetim (Her boka maydanoz, geveze Şükrü Ergün ve köpeksever Candan Erçetin dışında kimseyi hatırlayamadım nedense?!) ve Terim' i gönderdikten sonra, afaki vaadlerle getirdiği İtalyanlardan ve onların döneminde transfer edilen über yetenekli futbolculardan çok memnun kalmışsın belli ki!...

Daha 2012 de Terim' i eleştiren (Kadro mühendisliğini TD işlevi olarak görürüm, ideali odur), Aysal-Terim ayrışmasında hatanın büyüğünü Terim' de gören ve bununla alakalı uzun tartışmalara giren biri olarak yazıyorum bunları; Aysal' a en ufak eleştiri getiren herkesi ezbere ''Terim müridi'' ilan etmek modadır ya buralarda, zahmet etmeyesin diye peşin belirteyim dedim!...Aysal' ın tek adamlık hevesini aldığı döneme ait, bütün suçu Terim' e atmaktan başka kullanabileceğiniz başka hiçbir argüman yok, o da boşa çıkınca sap gibi kalıyorsunuz ortada...

Uzun uzun yazmışsında boş laf hep bunlar dönüp dolaşıp yabancı sınırının olduğu dönemlerden bahsetmişsin.Burdaki ana fikir esasen siz kendinizi sap gibi bırakmışsınız ortada.

Aslında adamın argümanı çok sağlam. Ünal Aysal Galatasaray tarihinin kupa bazında en başarılı başkanıdır. Göreceli falan değil yani sayılarla sabittir.
Ortada bir sap varsa sezon sonunda Galatasaray'ın sapı tutacağı gerçeğidir.
Sinyaller hazırlık maçında verildi. 45 dakikada köy takımından 4 gol yiyebilen şampiyona Galatasaray denir.

O kupalar camianın konsensusuyla kurulan yönetim ve getirilen TD ü safdışı bıraktıktan sonra alınmış olsaydı verdiğin cevabın bir anlamı olurdu...Mesajımı bir kez daha oku, belki bu defa anlarsın :)...

Uzun uzun yazmışsında boş laf hep bunlar dönüp dolaşıp yabancı sınırının olduğu dönemlerden bahsetmişsin.Burdaki ana fikir esasen siz kendinizi sap gibi bırakmışsınız ortada.

Hep alınan kupalar değil mi öne sürdüğünüz?...Tek adam olduğu dönemde de alsaydı haklı olurdunuz; yabancı kontenjanının bir eksilmesi geçerli bir mazeret olamaz ki diğer takımlar da aynı kurala tabi idi...

Mustafa Canaslan dogru noktalara dem basiyor. Taraftar olaylari yanlis analiz ederek, Aysal´i mesih ilan ediyor. Aysal dönemi ikiye ayrilmasi gerekir...

1. Derincilerin kurdugu hybrid Galatasaray yönetimi (Aysal´dan kat ve kat daha cok basari görmüs, tecrübeli yöneticiler)

2. Kendisinin kurdugu tek adamlik Galatasaray yönetimi

Aysal gelir, takim basarisiz olamaz diye bir olay yok. Ancak Aysal´in futbol yöneticilik konusunda tecrübesi sifir, isi ögrendigini zannetdiginde, bir cuval inciri de berbat etti. Aysal´i tek adamlikta yakan tecrübesizligi oldu, 70 yasindan sonra futbol ile ilgilenmeye baslamis bir adam icinde bu gayet dogal birsey... Ama adami messih olarak görenler, bunu göremiyorlar.

Bu olaylardan sonra Aysal´i yeniden baskan yapmak akil isi olamaz, cünkü basarili bir yönetim ve teknik ekibi bile bir arada tutamadi. Yöneticilerin de esas görev alanlari bunlardir da, buda tabi su an girmek istemedigim diger konu...

Taraftari heyecanlandirmakta önemli, aylar öncesinde de yazdim. Aysal´in yönetim icinde olmasi, bu konuda fayda getirebilir, cünkü taraftara hitap etmeyi beceren, belki en iyi yöneticidir. Ancak yetkiyi Baskan olarak Aysal´a vermek, olasi bir basarida bile, gelecek anlamda risk barindir,

Bazen Adem 'in BOT olduğundan şüpheleniyorum. "AYSAL" kelimesine duyarlı ve bu kelime geçtiği anda aynı şeyleri yazmaya başlıyor ;

"Aysal eee. kaka Aysal öcüüü. Aysal uvvv. Aysal pis"

Tamam arkadaşlar. Bir tek şeyi anlamıyorum. Nedir bu telaş. Nedir bu çaba.

Yarsuvat-Aysal kıyaslanıyor. " Fenere komplo yapıldı" diyen Yarsuvat'ın bile Aysal'dan evla olduğuna inandırılmıya çalışılan yoğun bir çalışma.

Özbek-Aysal kıyaslanıyor. Keza aynı.

Eminim ki sorsam şimdi Aziz olsun başkan ama Aysal olmasın bile diyeceksiniz.

Yalnız ben de amma laf ettm ha...

Sanki Yarsuvat ve Özbek yerine Aziz başkan olsa çok farklı olacakmış gibi.

Hep alınan kupalar değil mi öne sürdüğünüz?...Tek adam olduğu dönemde de alsaydı haklı olurdunuz; yabancı kontenjanının bir eksilmesi geçerli bir mazeret olamaz ki diğer takımlar da aynı kurala tabi idi...

Yahu ne kupası onlar açık ve net ortada kimse ağzını bile açamaz.Ne diyecektik futbol klübündeki en önemli başarı nedir.Şu an kazanılan 4.yıldızda bu takıma Ünal Aysalın kattıklarıyladır.Bu kadar körü körüne bağlanmayın bi şeylere illa muhalefet yapacaksınız.Siz yapılan hiç bişeyi kabul etmiyorsunuz hiç bişeye saygınız yok.Şu anda klübün içinde bulunduğu yönetilememe kaosundan falan haberdar değilsiniz heralde.Ünal Aysal bu klübe başarıları, kupaları getirdiği için mi suçlu.Siyaseti futbolun içine girmiş bir ülkede adamı alaşağı etmeye çalıştılar.Ünal Aysalın döneminde Cnn'de canlı yayında konuşma yapan bir başkan vardır şimdi ise....Bunları yok mu sayalım ne yapalım.2 kelime öğenmişsiniz Ünal Aysal kupa kazandırdı onca başarıları var başka yaptığı bişey yok.Eee amaç neydiki zaten.

Son düzenleme:
Yahu ne kupası onlar açık ve net ortada kimse ağzını bile açamaz.Ne diyecektik futbol klübündeki en önemli başarı nedir.Şu an kazanılan 4.yıldızda bu takıma Ünal Aysalın kattıklarıyladır.Bu kadar körü körüne bağlanmayın bi şeylere illa muhalefet yapacaksınız.Siz yapılan hiç bişeyi kabul etmiyorsunuz hiç bişeye saygınız yok.Şu anda klübün içinde bulunduğu yönetilememe kaosundan falan haberdar değilsiniz heralde.Ünal Aysal bu klübe başarıları, kupaları getirdiği için mi suçlu.Siyaseti futbolun içine girmiş bir ülkede adamı alaşağı etmeye çalıştılar.Ünal Aysalın döneminde Cnn'de canlı yayında konuşma yapan bir başkan vardır şimdi ise....Bunları yok mu sayalım ne yapalım.2 kelime öğenmişsiniz Ünal Aysal kupa kazandırdı onca başarıları var.Eee amaç neydiki zaten.

''Uzun'' diye ilk alıntıladığın mesajımı tam okumadığın anlaşılıyor, ya da cevabın olmadığı için yandan gidiyorsun!:)...

''Dürüst-Öztürk-Albayrak' ı bertaraf etmek suretiyle kurduğu muhteşem yönetim (Her boka maydanoz, geveze Şükrü Ergün ve köpeksever Candan Erçetin dışında kimseyi hatırlayamadım nedense?!) ve Terim' i gönderdikten sonra, afaki vaadlerle getirdiği İtalyanlardan ve onların döneminde transfer edilen über yetenekli futbolculardan çok memnun kalmışsın belli ki!''...

1. Son kurduğu yönetim kurulunu beğeniyor muydun?...
2. İmkansız bütçeler vaad ederek Mancini' yi getirmesi doğru muydu?...Mancini döneminde yapılan saçma sapan transferler içine sindi mi?, 2 yıl daha sözleşmesi olan Selçuk-Burak' ın sözleşmelerinin zamlı olarak 2019 a kadar uzatılmasına mantıklı bir izahın var mı?...
(Prandelli, Tarık, Pandev filan işin sıvama kısmıydı, cevap vermesen de olur)...

O kupalar camianın konsensusuyla kurulan yönetim ve getirilen TD ü safdışı bıraktıktan sonra alınmış olsaydı verdiğin cevabın bir anlamı olurdu...Mesajımı bir kez daha oku, belki bu defa anlarsın :)...

Getirilen TD'yi safdışımı ?
Adanalıdanmı bahsediyorsun ?
Hani önce şike için Federasyona laf edip, sonra şikeyi aklıyan federasyon başkanın kucağına oturan Adanalıdan bahsediyorsun değilmi ?
O adanalı eskiden ayakkabısının topuğuna beyaz çorabıyla basan birisiydi.
Şimdi o adam yine aynı adam, artık çok daha fazla kazanıyor.
İsterse 5 şampiyonlar ligi kupası getirmiş olsun.
Sen Demirören'in kucağına otur, Galatasaray düşmanlarıylan birlik ol ondan sonra bizde sayalım öylemi ?
Vay anam benim be.
Hep beraber izleyip göreceğiz çöküşü.
Benim anlamada sıkıntım yok ama senin Galatasaray düşmanlarını anlamada sıkıntın var anlaşılan.
Neyse arkadaşım, sen bildiğin yolda yürü.

Son düzenleme:
''Uzun'' diye ilk alıntıladığın mesajımı tam okumadığın anlaşılıyor, ya da cevabın olmadığı için yandan gidiyorsun!:)...

''Dürüst-Öztürk-Albayrak' ı bertaraf etmek suretiyle kurduğu muhteşem yönetim (Her boka maydanoz, geveze Şükrü Ergün ve köpeksever Candan Erçetin dışında kimseyi hatırlayamadım nedense?!) ve Terim' i gönderdikten sonra, afaki vaadlerle getirdiği İtalyanlardan ve onların döneminde transfer edilen über yetenekli futbolculardan çok memnun kalmışsın belli ki!''...

1. Son kurduğu yönetim kurulunu beğeniyor muydun?...
2. İmkansız bütçeler vaad ederek Mancini' yi getirmesi doğru muydu?...Mancini döneminde yapılan saçma sapan transferler içine sindi mi?, 2 yıl daha sözleşmesi olan Selçuk-Burak' ın sözleşmelerinin zamlı olarak 2019 a kadar uzatılmasına mantıklı bir izahın var mı?...
(Prandelli, Tarık, Pandev filan işin sıvama kısmıydı, cevap vermesen de olur)...

Bir önceki mesajımdada bahsettim uzun uzun yazdığında dolu bir mesaj olmuyor tamamen boş lafları tekrarlamışsın.Ne olacaktı yabancı snırı ve siyaset bu hale getirdi.Anlamanızı beklemiyorum çünkü elde edilen başarıya saygınız yok.Tipik Türk insanı başarıyı yakalayanın paçalarından yapış aşşağıya çek.Esas sen bence yancı olmayı bırak.

Getirilen TD'yi safdışımı ?
Adanalıdanmı bahsediyorsun ?
Hani önce şike için Federasyona laf edip, şikeyi aklıyan federasyon başkanın kucağına oturan Adanalıdan bahsediyorsun değilmi ?
O adanalı eskiden ayakkabısının topuğuna beyaz çorabıyla basan birisiydi.
Şimdi o adam yine aynı adam, artık çok daha fazla kazanıyor.
İsterse 5 şampiyonlar ligi kupası getirmiş olsun.
Sen Demirören'in kucağına otur, Galatasaray düşmanlarıylan birlik ol ondan sonra bizde sayalım öylemi ?
Vay anam benim be.
Hep beraber izleyip göreceğiz çöküşü.
Benim anlamada sıkıntım yok ama senin Galatasaray düşmanlarını anlamada sıkıntın var anlaşılan.

Yahu Terim' i eleştirip, ayrışma döneminde Aysal' dan yana tavır aldığımı söylüyorum; Terim başlığına girersen Adem' le en uzun tartışmalara kimin girdiğini görürsün; bir de anasına mı küfretseydim?...

Diyorum ya ezbere ''Terimci'' diye suçlamaktan başka sözünüz yok...Uzatmayalım, böyle sağır dialoglarında yokum ben...(Bu son cümlem bir üstteki mesajın sahibi için de geçerli)...

Son düzenleme:
Cl de Final garantisi+Robben+Ibra+Dzeko ile gelsin yine istemem Terimi ama Ünal baskanin başımızda yeri var

Envoyé de mon GT-I9300 en utilisant Tapatalk

Hayır ikisini de istemem. Ünal Aysal a fb ye ve siyasi baskıya yönelik doğru duruşu, Terime ise Galatasaray ın en başarılı hocası olarak saygı duyarım ama Terim in federasyonla ilişkisi Aysal ın ise son zamanlardaki kibri nedeniyle istemem.

Yahu Terim' i eleştirip, ayrışma döneminde Aysal' dan yana tavır aldığımı söylüyorum; Terim başlığına girersen Adem' le en uzun tartışmalara kimin girdiğini görürsün; bir de anasına mı küfretseydim?...

Diyorum ya ezbere ''Terimci'' diye suçlamaktan başka sözünüz yok...Uzatmayalım, böyle sağır dialoglarında yokum ben...

Arkadaş özelinde söylemiyorum ağabey ama Türk insanında ülke olarak borderline kişilik bozukluğu denen hastalık mevcut. Sen bilirsin ağabey ama bilmeyenler için borderline kişiliğin en önemli özelliği bir kişiyi vezir ilan ederken bir başka kişiyi rezil ilan ederler, hayatlarında griye yer yoktur. Bir kişi ya beyaz ya da siyahtır.
Baktığımız zaman Aysal ile ilgili eleştiri yapınca Terimci, Terim ile ilgili eleştiri yapınca da Aysalcı olmak gerekiyor. Her ikisinin de sevdiğiniz veya sevmediğiniz özellikleri olamaz gibi davranılıyor.
Galatasaray dünyanın en büyük kulüplerinden biridir ne Aysal a ne de Terim e ne biliyim ne Sürene ne de Lucescuya muhtaçtır bence. Galatasaray her dönem yeni Aysal larını yeni Süren lerini yeni Terimlerini yeni Lucescularını çıkaracak güçtedir. Buna inanırsak başarılı olabiliriz her kötü sonuçta eskiye özlem duyarsak bunun kşmseye faydası olmaz kanaatindeyim.

Arkadaş özelinde söylemiyorum ağabey ama Türk insanında ülke olarak borderline kişilik bozukluğu denen hastalık mevcut. Sen bilirsin ağabey ama bilmeyenler için borderline kişiliğin en önemli özelliği bir kişiyi vezir ilan ederken bir başka kişiyi rezil ilan ederler, hayatlarında griye yer yoktur. Bir kişi ya beyaz ya da siyahtır.
Baktığımız zaman Aysal ile ilgili eleştiri yapınca Terimci, Terim ile ilgili eleştiri yapınca da Aysalcı olmak gerekiyor. Her ikisinin de sevdiğiniz veya sevmediğiniz özellikleri olamaz gibi davranılıyor.
Galatasaray dünyanın en büyük kulüplerinden biridir ne Aysal a ne de Terim e ne biliyim ne Sürene ne de Lucescuya muhtaçtır bence. Galatasaray her dönem yeni Aysal larını yeni Süren lerini yeni Terimlerini yeni Lucescularını çıkaracak güçtedir. Buna inanırsak başarılı olabiliriz her kötü sonuçta eskiye özlem duyarsak bunun kşmseye faydası olmaz kanaatindeyim.

Bu ikisine kızgınlığım hiç dinmeyecek; bu tartışmalardan sıkılmış olsam da direkt başlık açılınca birkaç kelam etmem o yüzden...

2012 şampiyonluğu çok önemliydi, konjonktürün de yardımıyla, hemen hemen sıfırdan kurulmuş bir kadro için net bir başarı öyküsüydü, Yiğit hamlesi dışında pek bir falso olmamıştı; sonrası çok daha kolaydı aslında, aksayan ya da rotasyon eksikliği olan birkaç mevkiye nokta atışlarla, rakiplerin korktuğu gerçekten başlarına gelebilir, maddi-manevi arayı açıp gidebilirdik...Önce Terim' in plansızlığı, sonrasında Aysal' ın ''Kurumsal'' hataları ve tek adamlık hevesi ve yanlış tercihleriyle tarihi bir fırsat heba edilmiş oldu...

Neyse uzatmayayım, dönüp dolaşıp aynı şeyleri konuşuyoruz...

Bazen Adem 'in BOT olduğundan şüpheleniyorum. "AYSAL" kelimesine duyarlı ve bu kelime geçtiği anda aynı şeyleri yazmaya başlıyor ;

Tamam arkadaşlar. Bir tek şeyi anlamıyorum. Nedir bu telaş. Nedir bu çaba.

Yarsuvat-Aysal kıyaslanıyor. " Fenere komplo yapıldı" diyen Yarsuvat'ın bile Aysal'dan evla olduğuna inandırılmıya çalışılan yoğun bir çalışma.

Özbek-Aysal kıyaslanıyor. Keza aynı.

Eminim ki sorsam şimdi Aziz olsun başkan ama Aysal olmasın bile diyeceksiniz.

Yalnız ben de amma laf ettm ha...

Sanki Yarsuvat ve Özbek yerine Aziz başkan olsa çok farklı olacakmış gibi.

Aysal disinda bu kulüpte son 20 yil hizmet vermis, nerdese herkese karsi aynisini yazan insanlar mi bana bu suclamayi atiyor...

Faruk Süren dönemide gecti, ama Galatasaray´da hic bir zaman böyle bir büyük baskan fetisizimi olmamisti. Aziz´e sallaya sallaya, kendi Aziz Yildirim´ini yaratmis taraftar.

Neden fetisizim ? Baskan olmasini sakincali görüyorum, ve bunu destekleyen sabit argumanlar sunuyorum, senin altinda yazdiklarin cevaba bak.

Ben dedim Galatasaray´da YÖNETICILIK yapabilir, ama Baskan yapmak bize faydadan cok zarar getirir. Aysal´dan kat ve kat zengin insanlar yöneticilik yapiyorlar, ama Aysal hazretleri heralde sadece pamuk icinde sarili, Baskanlik makaminda görev yapabiliyor.

Ama Galatasaray Kültürü < Aysal olmus insanlara bunu anlatmak zor... Büyük Baskan fetisimi Türk futbolunun en büyük kanseridir, bu bugün Aysal, yarin bilmem X olur.

Esas sizin telasiniz ne ? Ben adim gibi biliyordum Aysal´in gelmeyecegini, aylar öncesinde yazdim. Benim telasim neden olsun ? Esas sizin telasiniz ne, devamli Aysal ismini öne atip, taze iki aylik yönetime cihad ilan ediyorsunuz ? Aysal´dan sonra takim bir sene daha basarili olur diye mi telas ediyorsunuz ?

Aysal ile sampiyon olunca BÜYÜK BASKAN, Yarsuvat ile olunca neden gücünüze gidiyor ?

Son düzenleme:
Terim-Aysal birlikteliği çok erken koptu. Takım kötü gitmeye başlamıştı ama dibi görmemişti. Son iki yılın şampiyonu ve şampiyonlar ligi çeyrek finalistiydik. Ligde bocalasakta toparlayabilirdik. Neler olacağını bilemeyiz tabi. Ama bir gerçek var bu erken kopuş asla unutulmayacak ve devam etselerdi ne olurdu hep konuşulacak. Forumda her konunun bir şekilde buraya bağlanmasından bile görebiliriz bunu. Sanki hala orada kaldık.

Üst Alt