Usame Bin Ladin Öldü ! - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Usame Bin Ladin Öldü !

Cevap: Usame Bin Ladin Öldü !

Bir noktada haklısın geri teptiği doğru ama güç olarak ortaya çıkmasın da temel etki dünya müslümanlarının zulüm altında olması ve bu zülümün insanları isyana teşvik edip el kaide saflarına katılmalarıda gösterilebilir.. bakınız bugün afganistanda amerika savaşı kazanmadı KAZANAMADI baağa saplandıklarını yeni bir vietnam olduğunu kendileri söylüyor.. kabil dışında başlarını dışarıya çıkaramıyor abd liler..kontrol ettikleri kabil dışında afganistan TAMAMEN talibanın kontrolünde..

Ben Musluman Hristiyan diye ayirip dinden yaklasmiyorum. Sonucta emperyalist politikanin sonucu bunlarin hepsi. Filistin durumuna karsi cikmamin sebebi insanlik ile alakali orda Yahudiler ayni zulme ugrasalar gene karsi cikardim. Irak'a da emperyalist politika sonucu isgal etmelerine karsiyim. Yani temel cikis noktam Muslumanlara yapilan zulum degil. Su anda bu durumdan en cok onlar etkileniyor fakat ben Hristiyan-Musluman catismasi yerine emperyalist catisma olarak bakiyorum. Sonucta ABD'nin Latin Amerika'da Hristiyanlara karsi yaptigi zulum de az degil ya da Batinin Kara Afrika'da yaptigi zulumler.

Gene Arabistan ornegi var elimizde ya da Dubai falan oralarda zulum yok halk rahat belki cogu Hristiyan ulkeden daha rahat ekonomik olarak ki Arabistan'da dinsel kurallar tum kamu alanini kontrol ediyor. Direk dinsel Musluman inancini bitirme ya da zulmetmeye yonelik catisma olarak bakmak ile emperyalist catisma olarak bakmak farkli seyler.

110502-lad.hlarge.jpg

Ben Musluman Hristiyan diye ayirip dinden yaklasmiyorum. Sonucta emperyalist politikanin sonucu bunlarin hepsi. Filistin durumuna karsi cikmamin sebebi insanlik ile alakali orda Yahudiler ayni zulme ugrasalar gene karsi cikardim. Irak'a da emperyalist politika sonucu isgal etmelerine karsiyim. Yani temel cikis noktam Muslumanlara yapilan zulum degil. Su anda bu durumdan en cok onlar etkileniyor fakat ben Hristiyan-Musluman catismasi yerine emperyalist catisma olarak bakiyorum. Sonucta ABD'nin Latin Amerika'da Hristiyanlara karsi yaptigi zulum de az degil.

Gene Arabistan ornegi var elimizde ya da Dubai falan oralarda zulum yok halk rahat belki cogu Hristiyan ulkeden daha rahat. Direk dinsel Musluman inancini bitirme ya da zulmetmeye yonelik catisma olarak bakmak ile emperyalist catisma olarak bakmak farkli seyler.

Emperyalizmin Çıkış noktası sömürge düzeni değilmi ? ABD kapitalist bir ülke ve kendi kuruluş felsefesine göre doğruyu yapıyor (kendine göre) ama bu tüm dünya insanları için geçerli değil ki ? konunun dinsel yönle ilgisi yok sadece istatistiksel olarak dünya üzerindeki savaşların %90 nın tarafı müslümanlar değilmi ? bugün sömüren ülkeler zenginliklerini sömürdükleri ülkelerdeki insanlardan almıyorlarmı dünya dengesi bu yüzdne bozulmadımı ? amerikada sadece çöpe atılan besinlerle kaç afrika ülkesinin doyabileceğinden haberdarmıyız ? bunların hepsi insanlarda bir isyan duygusu oluşturması doğaldır.. birde insanların inanmışlığı var bazı insanlar bu konuda daha katıdır ve daha sert inanmışlık yaşarlar.. bana göre sana göre yanlış ama onların doğrusu bu.. bu konunun zaten kendi adıma yorumlanması gereksiz gibi geliyor..ABD o kadar teknolojisine rağmen 7 binden fazla insansız havaucağına rağmen uydularına rağmen bugün afganistanda bataktaysa insanların inanmışlığını hafife almamak lazım ...

Edit: Afganistan'i bilemem fakat Irak'ta basarili oldugu kesin ABD'nin. Zaten bastan celiski var orda. ABD demokrasi icin gitmedi deniyor ki gitmedi bu biliniyor sonrasinda orada neden demokrasi getirmedi deniliyor. Eee zaten ilk demokrasi icin gitmedi deniliyor ve hersey ozetleniyor. Zaten Irak'taki gruplari bolup kendi aralarinda catismaya suruklemese ABD Irak'ta kalici olamaz. Cok da umrunda degildir orda kimin kimi oldurdugu. Temel hangi amacla girdi ve amaclarini ne kadar sagladi ona bakmak lazim. Gene Afganistan ozelinde hangi amacla girdi ve bu amaclarini gerceklestirebildi mi? Insanlari kandirirlarken kullandiklari argumanlari temel hedefleriymis gibi biz de inanirsak zaten yanlis sonuca cikariz.

ben usama bin ladin öldü haberinde tuhaf şeyler hissediyorum nedense, öldürüp denize atmak noluyo?? neden fotomontaj resim düzenliyosun? öldürdüysen göster cesedini tüm dünyaya herkes inansın yok obama DNA testini beklemiş dünyaya duyurmak için falan filan.. gene 11 eylül gibi bişeler olacak onun zeminini hazırlıyolar benden sölemesi...

Emperyalizmin Çıkış noktası sömürge düzeni değilmi ? ABD kapitalist bir ülke ve kendi kuruluş felsefesine göre doğruyu yapıyor (kendine göre) ama bu tüm dünya insanları için geçerli değil ki ? konunun dinsel yönle ilgisi yok sadece istatistiksel olarak dünya üzerindeki savaşların %90 nın tarafı müslümanlar değilmi ? bugün sömüren ülkeler zenginliklerini sömürdükleri ülkelerdeki insanlardan almıyorlarmı dünya dengesi bu yüzdne bozulmadımı ? amerikada sadece çöpe atılan besinlerle kaç afrika ülkesinin doyabileceğinden haberdarmıyız ? bunların hepsi insanlarda bir isyan duygusu oluşturması doğaldır.. birde insanların inanmışlığı var bazı insanlar bu konuda daha katıdır ve daha sert inanmışlık yaşarlar.. bana göre sana göre yanlış ama onların doğrusu bu.. bu konunun zaten kendi adıma yorumlanması gereksiz gibi geliyor..ABD o kadar teknolojisine rağmen 7 binden fazla insansız havaucağına rağmen uydularına rağmen bugün afganistanda bataktaysa insanların inanmışlığını hafife almamak lazım ...

Dediklerine aynen katiliyorum zaten benim karsi ciktigim da bu. Emperyalizme karsiyim zaten dedigin de emperyalizm.

Fakat bazi bana gore yanlislar var. ABD'nin kurulus felsefesinde emperyalizm yok hatta Ingiliz emperyalizmine karsi bir mucadele ile bagimsizliklarini kazaniyorlar. Kizilderililere baski daha cok Kita Avrupa'sinin emperyalist politikasi. O emperyalist olmasi daha sonra gelisen bir sey ozellikle 1. Dunya savasi sirasinda. Kim olduklarini unuttum baskanlik secimi icin ya da iki onemli kisinin tartismasi birisi Kita'da kalinmasi digeri acilma taraftari dunyaya. Dunyaya acilma tarafi baskin geliyor ve emperyalist en guclu devlet oluyor.

Isyan yaratir etki-tepki meselesi. Cok siddetli baski cok siddetli karsi koyuslari da beraberinde getirir fakat bu ayri bir tartisma emperyalizm nasil metod izliyor gibisinden bir tartisma. Zaten emperyalist sistemin devami icin isyanlara gerek duymak zorundalar kaosa gerek duymak zorundalar mudahale icin zemin hazirlamak zorundalar vs. vs.

Afganistan'i cok iyi bilmiyorum fakat Irak'ta basarisiz olduguna inanmiyorum ABD'nin. Belki ikinci Vietnam'i olur Afganistan burasi bilinmez. Zaten temelde sosyal bilimciler de ABD'ye burdan saldiriyor. Dinsel olarak arguman sunuyorsun fakat yaptiklarin dinselligi ve onlarin saflarina katilan insan sayilarini arttiriyor aslinda sen yalan soyluyorsun diye.

ben inanmıyorum ladin in öldüğüne yada öldürüldüğüne, 11 eylül kandırması gibi medya yalanıdır bu....

Gandhi gibi birisi lazim. Silah kullanmiyoruz diyecek ve Ortadogu'da bir hareket yaratacak. Istemiyoruz sizi diye. Imkansiz gibi o cografya da fakat bu olmadigi surece catismalarin sonu yok gibi. ABD her silahli karsi koyusu bir arguman olarak kullanacak. Bence farkli bir yolu yok. Gandhi gibi birisi cikacak sizi istemiyoruz deyip ahlaksal olarak ustunlugu ele gecirecek. Yoksa zor olum olumu tetikler ve guclu olan da kazanir olan masum halka olur.

Bu Gandhi'yi yalniz ilk Ortadogu halklarinin kendileri de oldurebilir. Sonucta Hamas olsun Hezbollah olsun onlar da hep ABD politikasi sonucu kendi varliklarini devam ettiriyorlar dolayli da olsa. Kimse kendisinde gucun az ya da cok baskasina gecmesini istemez.

adam görevini tamamladı öldü süsüyle görevden alındı olay budur. amerikanın tezgahı her duyduğunuza inanmayın, bu dünyadaki en büyük güç medyadır!!!!

Üst Alt