Üyelerimizin Önerdiği Restoranlar ve Tadı Damaklarında Kalan Yemekleri - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üyelerimizin Önerdiği Restoranlar ve Tadı Damaklarında Kalan Yemekleri

Bir de Beşiktaş’ta Midyeci Ahmet’in karşısında Tandoori Hint Lokantası var. Dünya lezzetleri arıyorsanız mutlaka gidin. Hint diye ön yargıyla bakıyor olabilirsiniz ama yemekleri çoğu yere baya baya fark atar ülkedeki.

rtaş herkesin damak tadı farklı olmasa ortak bir siteye bütün yerler yazılır oradan alırdım ben de haber diye

Emre'cim saygim sonsuz. Kosendeki bufede de cok iyi tost yapabilirler, gelip yazarsin ve ben bunu anlarim. Ama Aspava diyince, ben yorum yapmam alinmaca gucenmece yok :) Saygim sonsuz bak, ama bu seviyede oneri gormek uzucu. Fix menusu olan, franchise tipi bir yer aspava dedigimiz yer. Bircok subesi var. Nasil olurda simdi burada "onerilen" mekan sifatina nail oluyor ?

Gorsel: bir dunya subesi var, hangi Aspava bari lokasyon verseydiniz :) (fark etmeyecek de hani soralim: ))

Screenshot 2021-06-22 at 01.05.42.png

Sadece ismi var demeyelim. Sultan Ahmet'te kofte yenir. Hic donerden bqhsetmedim ama benim en sevdigim Bursa'daki Iskenderci ile Taksim'de ki bufedir (Kristal). Ekmegin arasina patates kizartmasi koymak Daihane bi fikir. :ubulut:

Ankara icin:

- Kanatci (duruyor mu bilmem... eskilerdendir yer icersin efsane bulgur pilavi gelir.. en son gittigimde kapaliydi (tadilat sbebiyle) )
- Bayram Usta - yaprak doner. Konya yolunda.. Eskiden salasti, is cikisi giderdik METU'dan sene 2010.. Sonradan az da olsa buyudu un yapti ama tadi enyine ilk gunki gibiydi. Mezeleri ve yemek sonu masa basi 1 adet olan dondurmali irmik tatlisi efsanedir.
- Dayi'nin yeri :masaya sira ile sisler, cigerler, kuzu kaburgalar gelir, yer durursun. Dayi'nin ozel secimidir, tadi guzeldir, bir daha gelir insan yani.
- Mersin Cigerci Apo: Balgat'da, cok guzel ciger sis yenir burada da, tabi diger urunlerde iyidir. Ama son gittigimde (2019) baya yogundu, bir tik dusmustu kalite.
- Artik kapandi mazi oldu. Sheakespeare pub (Cayyolu) tabuk sepeti. Kajun sosludur, yerken aglatir, aglatirken yedirir. Hele birde Galatasaray maci varsa o aksam, Burak-Drogba-Sneijder falan, yer icer sevinirsin (Sevinirdin). Maalesef kapandi (Sprpub).
- Beytepe: Kepos vardir. Sevdigimiz abimizdir. Cok guzel mezeler gomersiniz. Atom'u,karisik deniz urunleri, efsanevi tutsulenmis uskumru ya da ahtapot salata..Canli muzikle de guzel gider..
- Koroglu : Iskembe-Kelle Paca mudavimleri icin, Cayyolu merkez'de on numara mekandir. Cayi da her-dem tazedir.

Biraz eskiye atfen yazdim ama usttedir Ankara.. Daha birkac iskembeci/kebapcivar ama boyle kalsin simdilik. Ankara sonrasi diger illeri de bir sure sonra girerim :)

Son düzenleme:
Üst Alt