Vazgeçemediğimiz Yiyecekler ve İçecekler - Sayfa 162 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vazgeçemediğimiz Yiyecekler ve İçecekler

Zamanı gelmişken büyük üstattan püf noktalarıyla birlikte aşure tarifi talep ediyorum. @Tamer Tuna
bu çağrının bildirimi gelmedi kazara gördüm..
Aşure yapımı hakkında bildiğim, kalite için zaman ve zahmetin çok olması gerektiği..
İçindeki malzemelerin pişme/kıvam ayarı farklı olduğu için önceden bütün malzemeleri kendi ayarına göre yeterince haşlayıp %80-90 arası pişirmek gerekiyor.
Daha sonra yeterince geniş tabanlı/alevli bir ocakta ve tencere/kazanda 3-4 parmak sıcak kaynar suya hepsi karıştırılarak bir ateşe göre yarım/bir saat daha malzemelerin kaynaşma ve özünü salması için pişirme yapılıyor.
Ocaktan indirildikten sonra soğumaya bırakılınca çerezleri ilave edilip ılık altı ısıya gelince kaselere ayrılmadan evvelde gülsuyu katılarak karıştırılıp kaselerde yoğunlaşmaya bırakılıyor. Tarçın kaselere ılıkken serpilirse üzerinde katman oluşturur. Ama kimiside bunu sevmez bu zevke kalmış..

Ustası değilim ama, bildiğim bundan ibaret...

Son düzenleme:
Eskiden aşçılar yemek yapar gerisine karışmazdı şimdikilerin tamamı manyak. Yemek konusunda genel olarak bir manyaklım var nusret falan hakikaten normal değil, o şovdan zevk alanlar nusretten daha manyak ortalık videodaki gibi atanamamış nusret kaynıyor ?

Bir de geçen gördüm japonyada kamera önünde yemek yeme akımı varmış, baya iyi paralar kazanıyorlarmış bu şekild. 50 kiloluk kız 10 kilo suşi falan yiyor millette canlı izliyor.

Eskiden aşçılar yemek yapar gerisine karışmazdı şimdikilerin tamamı manyak. Yemek konusunda genel olarak bir manyaklım var nusret falan hakikaten normal değil, o şovdan zevk alanlar nusretten daha manyak ortalık videodaki gibi atanamamış nusret kaynıyor ?

Bir de geçen gördüm japonyada kamera önünde yemek yeme akımı varmış, baya iyi paralar kazanıyorlarmış bu şekild. 50 kiloluk kız 10 kilo suşi falan yiyor millette canlı izliyor.

Reddit'in yabancı kanallarından birinde paylaşılmış bu birde

Arkadaşımız görme engelliymiş valla helal olsun dedim yaptığı şovu geçtim

Herhalde o yeme işini Himym de Lilly ablamızın yaptığı gibi cv lerine ekleyecekler :D

Ben de bir kere yanlışlıkla girdim menüyü aldım Arapça filan zaten baya neyse ki fiyatları anlaşılabiliyordu da oradan ayrılmam uzun sürmedi.

selam

hatay-medeniyetler-sofrasi-iggy.jpg

Üst Alt