Vazgeçemediğimiz Yiyecekler ve İçecekler - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vazgeçemediğimiz Yiyecekler ve İçecekler

Cevap: Vazgeçemediğimiz yiyecekler, içecekler

waffle

Vazgeçilmezimdir.

Et mahsulu icerenler: Etli kuruf, guvec (o da etli olucak), Adana kebap, doner kebap ve iskender versiyonu, lahmac, kiymali or kusbasili pide, kavurma kasarli tost, sucuklu yumurta/tost ya da salt sucuk, pirzola, t-bone steak, KFC acili kanat (diger turu de olur ama vazgecemez miyim bilmem), bbq ribs, steak burrito, Arby's beef n cheddar, iskembe corbasi, dil baligi, levrek, kokorec, midye tava bu kadar yeter diyelim

Oteki mahsuller: jaffa cakes, eti cin, findikli 9 kat, doritos cool ranch, nutella, kunefe, profiterol, karpuz, jello, zeytinyagli yaprak sarm, tulum peyniri, hellim peyniri, visneli pie

Icecek babinda: pepsi, fanta, visne suyu, seftali suyu, taze SIKILMIS olmak kaydiyla havuc ve elma suyu, ginger ale, cay ama benim icin spesifik bir yerde olan cay her cay degil, peach snapple, Guinness, vodka+red bull

Daha vardir da aklima gelen bu kadar :ask:

Et mahsulu icerenler: Etli kuruf, guvec (o da etli olucak), Adana kebap, doner kebap ve iskender versiyonu, lahmac, kiymali or kusbasili pide, kavurma kasarli tost, sucuklu yumurta/tost ya da salt sucuk, pirzola, t-bone steak, KFC acili kanat (diger turu de olur ama vazgecemez miyim bilmem), bbq ribs, steak burrito, Arby's beef n cheddar, iskembe corbasi, dil baligi, levrek, kokorec, midye tava bu kadar yeter diyelim

Oteki mahsuller: jaffa cakes, eti cin, findikli 9 kat, doritos cool ranch, nutella, kunefe, profiterol, karpuz, jello, zeytinyagli yaprak sarm, tulum peyniri, hellim peyniri, visneli pie

Icecek babinda: pepsi, fanta, visne suyu, seftali suyu, taze SIKILMIS olmak kaydiyla havuc ve elma suyu, ginger ale, cay ama benim icin spesifik bir yerde olan cay her cay degil, peach snapple, Guinness, vodka+red bull

Daha vardir da aklima gelen bu kadar :ask:

Vazgeçeceklerini yazman gözümüzü daha az kör ederdi.

Battalbey markalı çiğ köfte.Her gün yiyorum alışkanlık yaptı:D Birazdan yine gitcem almaya.Ohhhh

Patates kızartması+ketçap,ızgara köfte,iskender,lahmacun,kıymalı kaşarlı veya kuşbaşılı kaşarlı pide,biber dolması,mantı,yaprak sarma,kıymalı ve ıspanaklı börek.

Kola,fanta,çay,ayran.

Tulumba tatlısı,kemalpaşa tatlısı,dondurma.

Maklube :)

Cemaatte kaldığım yıllardan bağımlılık oluşturdu :D

Konya mutfaginda Jack Daniels varsa sasarim.

Konya sinirlari icersinde Jack Daniels varsa da es oranli sasarim.

Anladim basghan :eek:

Bu arada etli ekmek hic yemedim. Iyi mi? Adindan yola cikarak lahmac familyasindan oldugunu tahmin edirem...

Aman aman bir fark yok üstad, malzemede oluşan ufak tefek değişiklikler dışında... Örneğin; lahmacunun içinde soğan varken, etli ekmekte koymuyorlar. Tabi Konyalılar daha iyi bilir ama benim gözlemlerim bu şekildedir.

konya-etli-ekmek.jpg

Buymus. Yapan malzemeden calmis iyice. :eek:

Cok fark yok gibi. Biraz mayd var, etler kiyma gibi degil daha irice. Hamuru lahmaca oranla daha kalin gibi. Test yiyisi yapmak gerek bir

Üst Alt