Vazgeçemediğimiz Yiyecekler ve İçecekler - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vazgeçemediğimiz Yiyecekler ve İçecekler

Cevap: Vazgeçemediğimiz yiyecekler, içecekler

İşi biliyorsun dostum. Bu cağ kebabın tek kötü yanı 2-3 şiş ile doymaman. :D

Sorma, ilk yediğim zaman ne oluyor demiştim. Şişler bitmeden önüme 2 şiş daha koyuyorlardı; kendimi cennette gibi hissediyordum ama hesabı gördüğüm zaman tatlı bir cehennem olduğunu anladım. :)

Yemeyen var mı bilmiyorum ama ölmeden önce herkes çağ kebabını yemeli, öneririm. :)

Midye seven var mı? :)

100_8317.JPG

as_midye_tava.gif

Acıktırayım biraz sizleri... :)

araplarin en guzel yemeklerinden bryani, elle yemeside ne guzel oluyor :D

5zfibq.jpg

Sigara ve Caydan ölsem vazgecmem. Bagli oldugum bir yemek yoktur.

7eb16a1f27ee42e9d242fe76907bb43e_content_large.jpg

c6beca6d842cb95251feea5d693d47c2_content_large.jpg

Fliya, arnavut böreği Aydın'da bu böreği çok güzel yaparlar. Uzun zaman oldu, orada tatmıştım sivrisineklerle beraber. Anneannem'in İstanbul'da yaptığına rastlamadım hiç, yapması biraz zor bir börekmiş (sac ateşi falan mı gerekmiş ne), tadı bir o kadar lezzetli. Böreği bulmak bir mesele. Olsa da indirsem mideye. Arnavut var mı aramızda bu böreği bilen, yaptırabilen.? ;)

Yanlız agalar 1 saat önce geçtim Kokoreçci dayının önünden bira almak için. Bir güzel kokuyor bir güzel kokuyor. :D

Oyh guzelmis lan. Ilk resim ozellkle migdemi kabartti :ask:

İlk resim acıktırıcı cinsten.

Bide yakından gör bunu sanat eseri gibi tel tel, inceciki. U'lan Aydın'a gidicem sanırım.

Böyle anlatmış Fliya'yı Arnavut.

yoğurt ve kaymakla mayalanmış hamur tutturulur. odun ateşi yakılarak tahta kaşık vasıtası ile tek sıra tepsiye dizilir

ve üzerine közle doldurulmuş bombeli büyük saç örtülür ve pişmeye bırakılır.bu düzen tüm hamur bitene kadar devam eder.

ortalama 4 saate pişer ama bir yiyen bir daha unutamaz tadı damağında kalır.

birde unutmadan her kat ayri pisirilir , kasikla üçgen olarak tek tek hamur dökülür.

Hayri pilav'dan sonra bunu yapmanı bekliyorum panpa. Sac ateş'i ben bulucam dert etme. :asd:

Üst Alt