GSC Scout - # Vedat Muriqi - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu sezonun takımımız adına kırılma maçı olan Rize deplasmanını izlerken Diagne'den utandığımi, Vedat'a imrendigimi çok net hatırlıyorum.

Haa macin sonlarinda Diagne biri penaltıdan olmak üzere 2 gol atarak maçın adamı oldu ama kendisinin saha içi/saha dışı nasıl bir topçu olduğunu biliyoruz.

Vedat bence kesinlikle Diagne'den kat kat daha iyi topçu. Katkı almama ihtimalimiz yok. Instagramda kekoluk yapan apaciden, pres yapan, kıymet bilen mis gibi Balkan topcuya.

Bir de ciddi şekilde türk statüsünde oynaması durumu var ki o da olursa mükemmel olur.

Hoca yine turnayı gözünden vuruyor. 2. Elmander olma ihtimali var çok net.

Tek bir soru işareti, maliyet konusu. Bu transfer ile ilgili son yorumu rakamlar netleşince yazmak lazım.

Bundan yaklaşık 1 ay kadar önce adı FB ile anildiginda da onlar için de gayet iyi bir transfer yazmıştım. Şey olmasın yani.

Diagne'den kat kat daha iyi değil, o kısım harici yazdıklarına katılıyorum. Tek kötü tarafı maliyeti olacaktır. Uygun bir maliyetle alabilsek kimse bu kadar istememezlik yapmaz. Herkes ezbere yorum yapıyor Vedat'la ilgili.

Yıllık 2,2 m EUR nereden çıktı önce bunu bir sindirelim.

Bir transferi değerlendirmek için 3 parametre var

1-topcunun yaşı/stili/güncel performans durumu
2-takim için ihtiyacı
3-maliyeti

Şu ana kadar ilk 2 maddeden kılçıksız geçiyor bence (yaşı genç,stili hocaya uygun ve güncel performansi gayet iyi)
Anlaşma tamamlanınca 3. Maddeyi değerlendiririz
Yıllık 2.2 m EUR çok ama 1,2 1,3 civarı ideal olabilir

Şu anki yedek forvetimiz Kostas 2 küsur alıyor mesela

Hakan Şükür bu takıma 23unde Sakaryaspor'dan geldi, Torino'ya kiraladık 25inde geri geldi bildiğimiz Hakan Şükür oldu.

Ben sadece maliyeti bekliyorum
Uygun maliyet olursa bomba transfer olacağına eminim.

Diagne'den kat kat daha iyi değil, o kısım harici yazdıklarına katılıyorum. Tek kötü tarafı maliyeti olacaktır. Uygun bir maliyetle alabilsek kimse bu kadar istememezlik yapmaz. Herkes ezbere yorum yapıyor Vedat'la ilgili.
Yok ula Diagne bildiğin iorfa bile değil.
Asyde ilk macimi 93'de izledim.
Ben bu Diagne kadar berbat bir topçu görmedim.
Allah muhafaza bu sene as forvetimiz olsa sezonu penaltı ve kendisine hasbel kader çarpan toplar hariç max 3 gol ile falan tamamlar.
Bir de instagramlari tribi falan cabası.

Bu arada bence hoca Vedat'i ilk onbir düşünüyor eminim. Yanına bir 2019 İlie bulup Hakan Şükür-İlie yapacak ileriyi (Elmander-Baros) gibi göreceksiniz.

Son olarak Vedat tutmasa dahi su içinde Bundesliga'ya 3-4 m EUR'a satarsin.

Galatasaray'da ancak 2. forvet olabilir. Maaşı 1 - 1,5 milyon arası bir şey olmalı. Bonservisi 2,5 milyonu geçmemeli. Başka türlü olmaz. Gelmesin.

Son olarak unutmayın f.t her zaman ilerde top tutan ve indiren adam sever. Rize tüm yıl ilerde muricle top tutup oyun kurdu.
C.l ise her zaman yüksek toplar tehlike oluşturur.dusunun liyundama ve muricin birlikte kafaya çıktığını. Dünya futbolunda fizikli uzun adamlar güçlü ise hep iş yapar en önemli örnek Jan koller yıllarca Dortmund oynadi
Arkadas, bir zahmet ozel kutunu kontrol edermisin. Zor bir sey degil yani.

D-YVv5AXoAAkS6x.jpg:large

Gelirse 1.forvet olur. Nedense çok küçümseniyor ama geçen senenin ikinci yarısında bence ligin en iyi forvetiydi.

Vedat sadece golcü değil aynı zamanda servisi de var. Tek sorunu 1.94 boyundan ötürü ağır bir oyuncu. Ancak bunu yırtıcılığıyla kapatıyor.

Sence as forvet olarak Muriqiyi mi almaliyiz ? sampiyonar ligine Muriqi ile mi cikmaliyiz ?
Sadece bu sene biraz iyi oynadi icin transfer mi edilmedi ?
80 macta 22 gol atti 3 penaltidan bundan dolayi mi alinmali?

ne goruldu de alinmali, ne ozelligi var. buyuk takim oyunusu mu

yetmedimi anadolu kuluperinden yedigimiz kaziklar

iyi de kimi alacaksın ki? Falcao hayalleri kurmaya gerek yok. O paraları veremeyiz şu anda. Bezelye falan deniyor ama o da rezil halde.. Baya sinir eder gelirse.

Keşke mesela Rondon'u falan alabilsek ama mümkün değil. Vedat geçen sene 17 gol 8 asist yapmış. Bunun dışında pres gücü,yırtıcılığı da olan bir isim.

Takasla falan uygun fiyata getirip alırsak müthiş olur bence. Diagne'yi satarız. Mitroglou-Vedat-Babel-Adem dörtlüsü forvet hattımız olur.

iyi de kimi alacaksın ki? Falcao hayalleri kurmaya gerek yok. O paraları veremeyiz şu anda. Bezelye falan deniyor ama o da rezil halde.. Baya sinir eder gelirse.

Keşke mesela Rondon'u falan alabilsek ama mümkün değil. Vedat geçen sene 17 gol 8 asist yapmış. Bunun dışında pres gücü,yırtıcılığı da olan bir isim.

Takasla falan uygun fiyata getirip alırsak müthiş olur bence. Diagne'yi satarız. Mitroglou-Vedat-Babel-Adem dörtlüsü forvet hattımız olur.

gecen sene superligde sadece 2 gol atmis ,sadece bu sezon etkili oldugu icin hemen transfer etmek yeterlimidir

23 yasindaki Komlichenko'yu tercih ederim

gecen sene superligde sadece 2 gol atmis ,sadece bu sezon etkili oldugu icin hemen transfer etmek yeterlimidir

23 yasindaki Komlichenko'yu tercih ederim

ümit onu kullanmayı beceremedi. Giresun'da da çok iyiydi kendisi. Bu sene birde kendini çok geliştirdi. Okan Buruk onu çok iyi kullandı.

Dediğin oyuncuyu 1-2 kere belki izlemişimdir. Fiyatı ne kadardır falan hiç bilmiyorum.

Şu şampiyonlar ligine X ile mi çıkalım argümanını uzun bir süre dilimizden çıkarmamız gerekiyor bence sanki x ile değil de y ile çıksak mücadele etme şansımız olacak çok iyi bir jenerasyon yakalamalıyız ki bunu dert edelim şu an öyle bir durumda değiliz, forvetimiz Rondon olsa bu orta saha ile mi mücadele edeceğiz CL'de veya orta saha aldık diyelim bu beklerle mi? Hatta formsuz dönemindeki bu kaleci ile mi? Uzar gider yani bu muhabbet.

Bence bu adamdan Terim yeni Elmander yaratabilir. Pres yapan,mücadele eden, güçlü bir adam her şeyden önce. Diagne de bile bunlar olsa kimse satılsın diye beklemezdi. Elmander de öyle çok hızlı bir adam değildi, aman aman bir golcülüğü de yoktu. hatta ilk senesinde melo ile selçuk, Elmander den daha fazla gol attı bu nasıl forvet diye yerin dibine sokulduğunu bile hatırlıyorum.Ama müthiş bir faydası vardı takım oyununa. Defansta,hücumda Kamera nereyi çekerse Elmander muhakkak kadraja girerdi.Eskilerden Hakan da tıpkı böyleydi ama onda + olarak golcülük özelliği de üst seviyedeydi. Elbette şuan Elmander ile Vedat kıyaslanamaz ama çevresini iyi adamlardan kurarsak iş yapar kesinlikle. Bu kadar ısrar etmemizin sebebi de Terimin böyle oyuncuları sevmesi bence.

Bence bu adamdan Terim yeni Elmander yaratabilir. Pres yapan,mücadele eden, güçlü bir adam her şeyden önce. Diagne de bile bunlar olsa kimse satılsın diye beklemezdi. Elmander de öyle çok hızlı bir adam değildi, aman aman bir golcülüğü de yoktu. hatta ilk senesinde melo ile selçuk, Elmander den daha fazla gol attı bu nasıl forvet diye yerin dibine sokulduğunu bile hatırlıyorum.Ama müthiş bir faydası vardı takım oyununa. Defansta,hücumda Kamera nereyi çekerse Elmander muhakkak kadraja girerdi.Eskilerden Hakan da tıpkı böyleydi ama onda + olarak golcülük özelliği de üst seviyedeydi. Elbette şuan Elmander ile Vedat kıyaslanamaz ama çevresini iyi adamlardan kurarsak iş yapar kesinlikle. Bu kadar ısrar etmemizin sebebi de Terimin böyle oyuncuları sevmesi bence.

Bu adam neden devamlı elmanderle kıyaslanıyor anlamış değilim bence hiç alakaları yok.. Yeni elmanderden ziyade yeni Necati ateş olabilir

Üst Alt