Venables: "Maradona, Pele ve Messi'yi seyrettim ama Ronaldo hepsinden iyi" - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Venables: "Maradona, Pele ve Messi'yi seyrettim ama Ronaldo hepsinden iyi"

Sacchi efsanesine lafım yok ama o kadar muhteşem bir takım olsalar 4 sene ligi vermezlerdi.

Üstüne CL sayılarından da bahsettim.

Bunların hepsi Napoli şampiyonluğunu büyütme amaçlı dayatmalar.

Barca Real Athletico varken Getafe şampiyon olacak, anlatılan bu

Yanlis dusunuyorsun, lig cok karisik ve rekabetci, takimin oynadigi futbolu ve genel anlamda dominasyonunu dusunmek daha mantikli olacaktir. Ozellikle Sampiyonlar Ligi'nde yaptiklari akil almaz. Bir sene sadece 3 gol yiyorlar CL'de, ayrica Real'e 5 atmalar falan inanilmaz bir takim.

Futbolu degistiren bir takim ciddi manada. Herrera'nin Inter'i, Cruyff'un Ajax'i, Guardiola'nin Barcelona'si gibi bir takim anlayacagin.

Napoli sampiyonlugu da ciddi buyuk bir sampiyonluk bu arada. Donemin en kuvvetli ligi gercekten de Serie A, Napoli de basarili olsa da o donem disinda sampiyon olamamis bir takim -- herhalde Everton/Bilbao gibi bir seviyeye tekabul eder.

Leicester sampiyonlugu kadar mucizevi degil zaten, ama Napoli'nin en basarili periyotu 80'ler sonu 90'lar basidir, bunun bas mimari Maradona'dir ve bu ayni zamanda Serie A'nin en tepede oldugu doneme tekabul eder.

Mehmetçim zidane, mahrez, xavi, schmeichel, dzeko örnekleri tamam da ozan ipek nedir allahını seversen :) sanki izlemedim...Doğru tek başına bursayı sırtladı :) Mesele takımı sırtlamaları diye örnek vermiş koray ağabeyin...Senin postun mesnetsiz olsa da zekice olurdu Ozan İpek'i yazmasaydın bir de en başa koymuşsun bayrak gibi :)
Bana göre aynı seviyedeler napoli ve bursa yani ozanla maradona da aynı segmentte iyi forumlar

Yanlis dusunuyorsun, lig cok karisik ve rekabetci, takimin oynadigi futbolu ve genel anlamda dominasyonunu dusunmek daha mantikli olacaktir. Ozellikle Sampiyonlar Ligi'nde yaptiklari akil almaz. Bir sene sadece 3 gol yiyorlar CL'de, ayrica Real'e 5 atmalar falan inanilmaz bir takim.

Futbolu degistiren bir takim ciddi manada. Herrera'nin Inter'i, Cruyff'un Ajax'i, Guardiola'nin Barcelona'si gibi bir takim anlayacagin.

Napoli sampiyonlugu da ciddi buyuk bir sampiyonluk bu arada. Donemin en kuvvetli ligi gercekten de Serie A, Napoli de basarili olsa da o donem disinda sampiyon olamamis bir takim -- herhalde Everton gibi bir seviyeye tekabul eder.

Leicester sampiyonlugu kadar mucizevi degil zaten, ama Napoli'nin en basarili periyotu 80'ler sonu 90'lar basidir, bunun bas mimari Maradona'dir ve bu ayni zamanda Serie A'nin en tepede oldugu doneme tekabul eder.
Ne alaka yahu? Bu kadar iyi takım her yeri süpürür, aksi taktirde o kadar da başarılı değildir.

Onu geçtim Napoli şampiyonluğuna çöp diyen yok, Verona ve Sampdoria da ilk şampiyonluklarını ne tesadüftürki o dönemde kazanıyor diyoruz, bu da işin imkansız olmasını değiştiriyor

Aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaya gerek yok. Konu şimdi de Sacchi ve Milan'a gitmesin.

Napoli sampiyonlugu da ciddi buyuk bir sampiyonluk bu arada. Donemin en kuvvetli ligi gercekten de Serie A, Napoli de basarili olsa da o donem disinda sampiyon olamamis bir takim -- herhalde Everton/Bilbao gibi bir seviyeye tekabul eder.

Cok sukur renktaş ! :)

Ne alaka yahu? Bu kadar iyi takım her yeri süpürür, aksi taktirde o kadar da başarılı değildir.

Onu geçtim Napoli şampiyonluğuna çöp diyen yok, Verona ve Sampdoria da ilk şampiyonluklarını ne tesadüftürki o dönemde kazanıyor diyoruz, bu da işin imkansız olmasını değiştiriyor

Aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaya gerek yok. Konu şimdi de Sacchi ve Milan'a gitmesin.

Dedigim gibi bu kadar iyi takim her seyi supurur mantigi dogru degil cunku rekabet daha cetin ligde. Sampiyonlar Ligi maclarina bakmak daha dogru olacaktir ki Sacchi'nin bir nevi "onceligi" CL olmustur.

Her neyse ben de Milan-Sacchi argumanina girmek istemiyorum ama saydigim 4 takim futbol tarihini degistirmistir iste.

Hicbir sampiyonluga cop denemez zaten, ama Napoli'nin sampiyonlugu beklenilmediktir ve bir numarali faktor Maradona'dir.

Ayrica o donem futbol kulturunun ne kadar sehir yasantisiyla ve siyasetle ic ice oldugunu da unutmamak gerek. Italyan futbolunu endustriyel kuzey domine etmistir, ancak Maradona'li Napoli guneyin hegemonyayla savasinin basariya ulastigi nadir orneklerdendir.

Dünden kalan bilgiler ışığında maradona dediğini varsayıyor mehmetçim ama sana kötü bir haberim var yine bilgin eksin zira futboldan men edilmedi zira daha sonra yine oynadı ve futbolu 1997'de bıraktı...
Üstad herşeyi bilme hastalığına yakalanmışsın maalesef.
"1994 Dünya Kupası'nda doping kullandığı ortaya çıkınca futboldan 18 aylığına men edilmiş "

Dedigim gibi bu kadar iyi takim her seyi supurur mantigi dogru degil cunku rekabet daha cetin ligde. Sampiyonlar Ligi maclarina bakmak daha dogru olacaktir ki Sacchi'nin bir nevi "onceligi" CL olmustur.

Her neyse ben de Milan-Sacchi argumanina girmek istemiyorum ama saydigim 4 takim futbol tarihini degistirmistir iste.

Hicbir sampiyonluga cop denemez zaten, ama Napoli'nin sampiyonlugu beklenilmediktir ve bir numarali faktor Maradona'dir.

Ayrica o donem futbol kulturunun ne kadar sehir yasantisiyla ve siyasetle ic ice oldugunu da unutmamak gerek. Italyan futbolunu endustriyel kuzey domine etmistir, ancak Maradona'li Napoli guneyin hegemonyayla savasinin basariya ulastigi nadir orneklerdendir.
Hamza bence konuyu dahi okumadan konuya atlamışsın.

Napoli şampiyonluğu çöp diyen yok.

Bunlar diyorki Barca Real Athletico varken Getafe şampiyon oldu, ben de bunun abartı olduğunu anlatıyorum. Verona da başarılı Sampdoria da, Bursa da, Leicester da, Stutgart da, Wolfsburg da. Hepsi büyük başarılar.

Üstad herşeyi bilme hastalığına yakalanmışsın maalesef.
"1994 Dünya Kupası'nda doping kullandığı ortaya çıkınca futboldan 18 aylığına men edilmiş "
futboldan men edilme demek ayrı :) 18 aylığına men edilmek ayrı sen futboldan men dedin de mehmetçim 3 gündür maradona'nın kötü bir futbolcu olduğunu iddia etmek ne demek :) gerek yok bu mesnetsiz tavırlara hürmetler :)

jp927b.gif

şu çelimsize bakın.. videodaki hiç birşey topun renkleri kadar parlak değil.. resmen shop ve beceriksiz bir shop.

Şu Uğur'daki ağız ishaline bir çözüm var mı yav, bıktırdı yemin ederim her şeye atlıyor, her konuda boş boş yorumlar yapıyor.

Futbol hakkında fikrin varsa konuş, gidip onu bunu alıntılayıp ortamı gaza getirmeye çalışma. Ortaya sunduğun bir tane done yok elinde, ne taktik bilirsin ne oyuncu tanırsın.

futboldan men edilme demek ayrı :) 18 aylığına men edilmek ayrı sen futboldan men dedin de mehmetçim 3 gündür maradona'nın kötü bir futbolcu olduğunu iddia etmek ne demek :) gerek yok bu mesnetsiz tavırlara hürmetler :)
Ben sana ne anlatsam boş kendi bildiğini okuyacaksın yine kendi yazdığım şeyi de benden iyi biliyorsun ya helal olsun.

Bıraktı demedi men edildi dedi.

Önce okuduğunu anlamayı becer sonra millete laf yetiştir.
Evet men edildi demek kesin bir ifade ve süresini belli etmedi ben bunu düzeltmesem foruma giren biri futbolu 1994'te bırakmak zorunda kaldı sanar düzelttim 18 ay diye düzeltmek durumunda kaldı...Ayrıca neyi tartışıyorsunuz? Neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz ? Maradona'nın yetersizliğini mi :)

Üst Alt