Venables: "Maradona, Pele ve Messi'yi seyrettim ama Ronaldo hepsinden iyi" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Venables: "Maradona, Pele ve Messi'yi seyrettim ama Ronaldo hepsinden iyi"

adamdaki hiza bak nasil kovalayacaklar ?
birde zidani bile bu iki fubolbucunun önüne katarim.
hersey kulüplerde kupa kanmayla bitmiyor en önemlisi kendi takimina dünya kupasini kazandirmak.
bunu zidanede basarmis bi futbolcu.
büyük bi lider bunu kazandigi cl kupalarla tekrar ifade etti.

Hocam yapmayın Allah aşkına. Maradona'nın yeteneği su götürmez de Messi'nin golüyle karşılaştırma videosunu izleyin hangisi hızlı hangisi daha kuvvetli kovalanmış tekrar düşünün. İngiltere'de kovalayan adama bak herif canından bezmiş.

adamdaki hiza bak nasil kovalayacaklar ?
birde zidani bile bu iki fubolbucunun önüne katarim.
hersey kulüplerde kupa kanmayla bitmiyor en önemlisi kendi takimina dünya kupasini kazandirmak.
bunu zidanede basarmis bi futbolcu.
büyük bi lider bunu kazandigi cl kupalarla tekrar ifade etti.

Üstat bu masalları bırakalım.

Messi ve Ronaldo'nun milli takımları iyi değildi, hayır Arjantin 78'de de DK kazanmadı mı, zaten zirve bir ülkeydi. Elle gol atmasa yine kazanamayacaklardı sonra 2 final kaybeden Arjantin ve Maradona'ya loser diyecek miydiniz?

Topla dribbling hızıysa mesele Ronaldo ve Messi, Maradona'dan daha hızlı, bunun aksini iddaa ediyorsan objektif değilsin zaten. Maradona net olarak daha teknik bir oyuncu mesela.

Geçin yahu hızla falan alakası yok 16 numara koşmuyor bile, koşsa zaten önüne geçecek adamın.

Maradona ve Pele arşa çıkarılıyor da modern futbolda bu adamlar ne yapabilecekti?Onların zamanında savunmalar video oyunlarındaki easy mode seçeneğinde olan topçular gibi çalım yiyor,faul yapmıyor vs.

siz maradonanin atti serbest vuruslara bakin messi yarisini atamaz.
yetenek olarak kiyas bile etmem.
tamam messi ronaldoda cok iyi oyuncular.
ama önce su altin kupayi kaldirsinlar takimlarina dünya kupasini kazandirsinlar sonra konusulur.
ozamana kadar zidane bile bunlari üstündedir.

Maradona ve Pele arşa çıkarılıyor da modern futbolda bu adamlar ne yapabilecekti?Onların zamanında savunmalar video oyunlarındaki easy mode seçeneğinde olan topçular gibi çalım yiyor,faul yapmıyor vs.
Şuanki oyuncular daha iyi ama illa Maradona dünya kupası kazandı diye söylenenler olacak onların ilacı da Pele.Pele yi birtek ben yazdığım için üstüme alınıyorum söylediğini :D Pele yi savunduğumdan değil ama Maradonacılara karşı anti tez olarak kullanıyorum hürmetler

Üstat bu masalları bırakalım.

Messi ve Ronaldo'nun milli takımları iyi değildi, hayır Arjantin 78'de de DK kazanmadı mı, zaten zirve bir ülkeydi. Elle gol atmasa yine kazanamayacaklardı sonra 2 final kaybeden Arjantin ve Maradona'ya loser diyecek miydiniz?

Topla dribbling hızıysa mesele Ronaldo ve Messi, Maradona'dan daha hızlı, bunun aksini iddaa ediyorsan objektif değilsin zaten. Maradona net olarak daha teknik bir oyuncu mesela.

Geçin yahu hızla falan alakası yok 16 numara koşmuyor bile, koşsa zaten önüne geçecek adamın.

objektiflikten bahsediyorsun dribbling yani ronaldo ve calim demek istiyorsun.
benim icin konu burda bitmistir zaten.

Ingilizce bilenler bilmeyenlere anlatsin.

FourFourTwo's 100 Greatest Footballers EVER: No.1, Diego Maradona

Herifi youtube disinda izlememis komik cocuklara laf yetistirecek halim yok.

Maradona
Messi
Pele
Cruyff
Cristiano Ronaldo
Di Stefano
Beckenbauer
Zidane
Puskas
No:9

Pele çok yukarılara yazılmış, Cristiano Ronaldo da net ilk 3te.

İlk 3 Messi, Maradona, CR olmalı. Sıralamayı Messi ve Ronaldo futbolu bıraktıktan sonra yapmak da en doğrusu olacak ama ikisi de Maradona'nın gerisinde değil bence şu an için bile.

Şuanki oyuncular daha iyi ama illa Maradona dünya kupası kazandı diye söylenenler olacak onların ilacı da Pele.Pele yi birtek ben yazdığım için üstüme alınıyorum söylediğini :D Pele yi savunduğumdan değil ama Maradonacılara karşı anti tez olarak kullanıyorum hürmetler
DK kazanmak kriter olmamalı.
Diyelim ki Tanzanya'dan müthiş bir topçu çıksa en iyi olduğunu kanıtlamak için DK kazanması mı gerekecek?

siz maradonanin atti serbest vuruslara bakin messi yarisini atamaz.
yetenek olarak kiyas bile etmem.
tamam messi ronaldoda cok iyi oyuncular.
ama önce su altin kupayi kaldirsinlar takimlarina dünya kupasini kazandirsinlar sonra konusulur.
ozamana kadar zidane bile bunlari üstündedir.

Nasıl serbest vuruş atmak lazım hocam ?

Messi'nin Maradona'dan daha fazla frikik golü var şu an için bile nitekim Ronaldo'nun da daha fazladır.

Faaller arasında en çok frikik atan Messi olması lazım şu an.

Farkli zamanlardan futbolcular karsilastirmak mantikli degil keza oyun surekli degisiyor

Bir futbolcu ancak donemindeki digerleriyle kiyaslanabilir

Futbolcularin takimlariyla kazandiklarini karsilastirmak da bize gercegi sunmaz, diger faktorleri elemek gerek olabildigince karsilastirma yaparken

elbette bu durumdan dolayi pelede cok büyük futbolcudur ama maradonadaki yetenek onda bile yoktur.
pele daha cok golcü oyuncuydu.
ve onun yanidaki oyuncular mayak gibiydi örnegin garrincha.
ama 86 maradonanin yaninda okadar iyi oyuncu yoktu adam kendi basina sampiyon yapti arjantini.
final pasi atmasa almanya maci alacak.

Nasıl serbest vuruş atmak lazım hocam ?

Messi'nin Maradona'dan daha fazla frikik golü var şu an için bile nitekim Ronaldo'nun da daha fazladır.

Faaller arasında en çok frikik atan Messi olması lazım şu an.

takimina dünya kupasini kazandirsinlar ondan sonra birdaha bakariz en önemli kriter budur.

Sıralamayı 30 yıllık futbol bilgime dayanarak yapıyorum..

1) Cristiano Ronaldo - Messi
2) Zidane
3) Maradona
4) No:9
5) Beckenbauer ( söylemesi güzel)
6) Pele
7) Cruyff
8) Di Stefano
9) Puskas (bu futbolcu muymuş ya, ben bunu sponsor sanıyordum..) puskas ödülleri :confused:

Üst Alt