Vicdani Ret de mi geliyor? - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vicdani Ret de mi geliyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Vicdani Ret de mi geliyor?

ciddi misin ? üstüne bastın .. benim biligim minimum 3 sene den sonra bedelli gibi bir durum oluyordu ..

bende de varda ben o kadar rahat degilim çünkü elde bir türk pas. var .. 3 sene çalışmak vs lazımdı sanırsam ..

aydınlatıcak bir abi çıkarsa sevinirim

hakkaten oyle birsey var mi? gunume bir gunes misali dogar [seneye alacam da pasoyu]

ben kaç yıldı soruyorum ediyorum öyle imkan yoktu elde tc oldugu sürece ..

öyle olsa öss derdi falan da olmazdı ..

Çift vatandaşsanız öğrenciyken gidip işçi dosyası açtırabiliyorsunuz. Çalışıyor gözükmek için senenin her günü yurtdışında kalma şartınız yok, giriş çıkışı diğer pasaportunuzla yapıyorsunuz. Oturum izni derdi olmadığı için parasını verip şak diye dossyanızı açtırma imkanınız oluyor. Ama 2 vatandaş diye askerlikten yırtma diye birşey yok bilinsin isterim :D

Çift vatandaşsanız öğrenciyken gidip işçi dosyası açtırabiliyorsunuz. Çalışıyor gözükmek için senenin her günü yurtdışında kalma şartınız yok, giriş çıkışı diğer pasaportunuzla yapıyorsunuz. Oturum izni derdi olmadığı için parasını verip şak diye dossyanızı açtırma imkanınız oluyor. Ama 2 vatandaş diye askerlikten yırtma diye birşey yok bilinsin isterim :D

teşekkür ederim ertuğrul abi ..

hayriye gene kara geceler

Türk vatandaşlığından çıkmadıkça muaf falan olamazsın.ABD vatandaşlığına geçmek çözüm değil.Sadece yurtdışında en az 3 yıl çalışma ve oturma hakkına sahip olarak çalışırsan dövizli yapılabilir.

Geçende Istanbulda bir yapı firmasında çalışan bir USA'li profesore 42 yaşında T.C vatandaşlığı vermişler, sonra askerlik şartı koymuşlar adam USA'e kaçmış bir dahada gelmem demiş. (üstelik bedelini ödeyip yapmama şansı varken yaşından dolayı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt