Vicdani Ret de mi geliyor? - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vicdani Ret de mi geliyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Vicdani Ret de mi geliyor?

Vicdani ret olmayacakmış,vicdani retçilere verilen cezalar azalacakmış.

Millete verdiler gazı,şimdi vicdanı retçi olursanız ceza alacaksınız ama az alacaksınız diyorlar :D

Hay bedellilerine de.Bu kez de o giren paraları cukka-i-cep yaparlarsa eğer yazıklar olsun.Bari gelen para ile dış borçları kapatsınlar.27 yaparlarsa yaşı 500.000 kişi faydalanma hakkına sahip olacak 250.000 kişi faydalansa 3 Milyar Euro para girecek ekonomiye.

Ama son soru,o giren parayı doğru kullanabileceğimiz bir tarafa,o zaman 27 yaşın altındakinin veya cebinde simit alacak parası olmayanın yaşamı daha mı değersiz.

bedelli kadar saçma bişey olamaz milleti snıflandırıyorlar üstüne şimdi bir de bankalara felan borçlandırcaklar bedelli kredisi adı altında komediyi o zaman izleyin siz

ya bu vicdani red çıkmalı ya da

min 6-8 aya felan düşürülüp doğu bölgelere normal er gönderilmemeli oraya profosyonel birlikler sevk edilmeli

Hay bedellilerine de.Bu kez de o giren paraları cukka-i-cep yaparlarsa eğer yazıklar olsun.Bari gelen para ile dış borçları kapatsınlar.27 yaparlarsa yaşı 500.000 kişi faydalanma hakkına sahip olacak 250.000 kişi faydalansa 3 Milyar Euro para girecek ekonomiye.

Ama son soru,o giren parayı doğru kullanabileceğimiz bir tarafa,o zaman 27 yaşın altındakinin veya cebinde simit alacak parası olmayanın yaşamı daha mı değersiz.

O paralarla en az 1 fabrika yapmazlarsa yazıklar olsun

:(

Askerlik artık meslek olmalı işi ehline bırakılmalı sokaktaki çocuğun eline silah verip bilinçsizce ateşe atılmamalı.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye'nin gündeminde ''vicdani ret'' konusunun olmadığını belirterek, yapılacak olan düzenlemenin ''vicdani redde verilen hapis cezasının tekerrüründe hapis cezasının kaldırıp, makul tek cezaya düşürülmesi'' olduğunu bildirdi.

Sivas'ın Yıldızeli ilçesine gelen Bakan Yılmaz, Yıldızeli İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün Polis Lokali çıkışında, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Bir gazetecinin bedelli askerlik ile ilgili referandum yapılıp yapılmayacağı sorusu üzerine Yılmaz, ''Öyle şey yok, hayır. Referandum yok'' cevabını verdi.

CHP tarafından ''bedelli çıksın'' diye bir yasa teklifi verildiğini ve şimdi de konunun referanduma götürülmesi talebinde bulunduklarını ifade eden Yılmaz, ''Kendin istiyorsun, iktidar partisi istiyor, niye referanduma gideceksin? Boşuna zaman kaybı değil mi? Boşuna masraf değil mi? Tutarlı olmak lazım. O doğru bir şey değil'' dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'ın ''vicdani ret'' ile ilgili yaptığı bir açıklamanın sorulması üzerine de Bakan Yılmaz, ''Türkiye'nin gündeminde vicdani ret yok. Nedir Türkiye'nin gündeminde olan? Vicdani redde verilen hapis cezasının her tekerrüründe hapis cezasını kaldırıp, makul tek cezaya düşürmek. Bu da İnsan Hakları Mahkemesi'nin kararına uyumlu hale getirmek için Türkiye'nin yapması gereken yükümlülük'' diye konuştu.

Özdağ'ın ''istemeyen askere gitmeyebilir'' şeklinde bir ifadesi olduğunun hatırlatılması üzerine Yılmaz, ''Yok kardeşim. Türkiye'de zorunlu askerlik var, olacak. Hiçbir sıkıntı da yok'' ifadelerini kullandı.

Bakan Yılmaz, Cudi Dağı'nda ele geçirilen 300 kilogram patlayıcı ve Mersin'de yakalanan teröristlerle ilgili bir soruya da şu yanıtı verdi:

''Araştırmalar devam ediyor. Yani hep söyledik, terörle mücadele devam edecektir. Terör çıkmaz sokaktır. Orada 300 kilogram ama basına düşmemiş olup da daha çok ele geçirilenler var. Dolayısıyla güvenlik güçlerimizin hepsine ben teşekkür ediyorum. Çok iyi çalışıyorlar. Mersin'de ele geçirilen teröristler de daha önceki birçok olaya katıldıklarını itiraf etmişler.''

ben askerlik yapmayacağım diyen adamı, madem sen askerlik yapmıyorsun o zaman askerlik yapman gereken zamanın 2 katı kadar zorunlu kamu hizmeti yapacaksın desinler bakalım ne olacak. Eğer kabul etmezse çıkartırsın vatandaşlıktan, sınır dışı edersin. Gider kendine vicdani retçi bir ülke bulur.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye'nin gündeminde ''vicdani ret'' konusunun olmadığını belirterek, yapılacak olan düzenlemenin ''vicdani redde verilen hapis cezasının tekerrüründe hapis cezasının kaldırıp, makul tek cezaya düşürülmesi'' olduğunu bildirdi.

Sivas'ın Yıldızeli ilçesine gelen Bakan Yılmaz, Yıldızeli İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün Polis Lokali çıkışında, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Bir gazetecinin bedelli askerlik ile ilgili referandum yapılıp yapılmayacağı sorusu üzerine Yılmaz, ''Öyle şey yok, hayır. Referandum yok'' cevabını verdi.

CHP tarafından ''bedelli çıksın'' diye bir yasa teklifi verildiğini ve şimdi de konunun referanduma götürülmesi talebinde bulunduklarını ifade eden Yılmaz, ''Kendin istiyorsun, iktidar partisi istiyor, niye referanduma gideceksin? Boşuna zaman kaybı değil mi? Boşuna masraf değil mi? Tutarlı olmak lazım. O doğru bir şey değil'' dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'ın ''vicdani ret'' ile ilgili yaptığı bir açıklamanın sorulması üzerine de Bakan Yılmaz, ''Türkiye'nin gündeminde vicdani ret yok. Nedir Türkiye'nin gündeminde olan? Vicdani redde verilen hapis cezasının her tekerrüründe hapis cezasını kaldırıp, makul tek cezaya düşürmek. Bu da İnsan Hakları Mahkemesi'nin kararına uyumlu hale getirmek için Türkiye'nin yapması gereken yükümlülük'' diye konuştu.

Özdağ'ın ''istemeyen askere gitmeyebilir'' şeklinde bir ifadesi olduğunun hatırlatılması üzerine Yılmaz, ''Yok kardeşim. Türkiye'de zorunlu askerlik var, olacak. Hiçbir sıkıntı da yok'' ifadelerini kullandı.

Bakan Yılmaz, Cudi Dağı'nda ele geçirilen 300 kilogram patlayıcı ve Mersin'de yakalanan teröristlerle ilgili bir soruya da şu yanıtı verdi:

''Araştırmalar devam ediyor. Yani hep söyledik, terörle mücadele devam edecektir. Terör çıkmaz sokaktır. Orada 300 kilogram ama basına düşmemiş olup da daha çok ele geçirilenler var. Dolayısıyla güvenlik güçlerimizin hepsine ben teşekkür ediyorum. Çok iyi çalışıyorlar. Mersin'de ele geçirilen teröristler de daha önceki birçok olaya katıldıklarını itiraf etmişler.''

Bu metinde bir kapak var sanki?

Vicdanı ret den yararlanmayı düşünen delikanlılarımız , bunca yıl vatan için gencliğinin baharında toprak olan sehitlerimiz , sizleri o toprağa almayacaktır.!

Askerlik sistemimiz oldukça saçma. Önce bunu konuşalım. Vatan millet Sakarya durumunu bir kenara koymak gerekiyor. Kim gitse aynı sorundan muzdarip gerek fakir, gerekse zengin. Hayatımızın en saçma 6-15 ayını geçiriyoruz orada. Ya şehit oluyoruz, ya sakat kalıyoruz, ya psikoloji bozuluyor ya aileler dağılıyor ya da bomboş oturup geliyoruz.

Bunun düzeltilmesi lazım. Vicdani ret gibi kimi kesimlere hitap eden saçma demokratik haklardan ziyade, saçma sapan yaş sınırının konulduğu ve ohaaa denilecek paranın istendiği bedelliden ziyade, adam gibi askerlik sistemi gelmeli. Ben henüz gitmedim askere ve bu şartlar altında da gitmek istemiyorum. Yaşım 27. Okudum ve hala okuyorum. Ülkeme birşeyler katıyorum. Lakin hayatımı saçma sapan kurallarla dolu ve gereksiz işlerin olduğu bir ortamda geçirmek istemiyorum. Çözüm basit. Askerlik süreleri düşürülmeli ve isteyene özendirilmeli. Bir meslek olmalı. Sene 2011 biz hala toplama kampı gibi bir orduya ve teknolojisi olmayan bir askeri güce sahibiz. Kısacası kuru kalabalıktan ibaretiz.

Vicdani ret olursa kim gider lan askere?:asd:Bana olamaz gibi geliyor.
Vicdani Ret çıkarsa bu ülkede yararlanabileceklerin sayısı 1000 i geçmez.Öyle herkesi kabul etmiyorlar.Önce bütün hayatını,geçmişini araştırıyorlar.Dini görüşünden tut,herşeyine kadar silaha ve askerliğe karşı olduğunu kanıtlayamadan vicdani retçi olamıyorsun.

Askerlik sistemimiz oldukça saçma. Önce bunu konuşalım. Vatan millet Sakarya durumunu bir kenara koymak gerekiyor. Kim gitse aynı sorundan muzdarip gerek fakir, gerekse zengin. Hayatımızın en saçma 6-15 ayını geçiriyoruz orada. Ya şehit oluyoruz, ya sakat kalıyoruz, ya psikoloji bozuluyor ya aileler dağılıyor ya da bomboş oturup geliyoruz.

Bunun düzeltilmesi lazım. Vicdani ret gibi kimi kesimlere hitap eden saçma demokratik haklardan ziyade, saçma sapan yaş sınırının konulduğu ve ohaaa denilecek paranın istendiği bedelliden ziyade, adam gibi askerlik sistemi gelmeli. Ben henüz gitmedim askere ve bu şartlar altında da gitmek istemiyorum. Yaşım 27. Okudum ve hala okuyorum. Ülkeme birşeyler katıyorum. Lakin hayatımı saçma sapan kurallarla dolu ve gereksiz işlerin olduğu bir ortamda geçirmek istemiyorum. Çözüm basit. Askerlik süreleri düşürülmeli ve isteyene özendirilmeli. Bir meslek olmalı. Sene 2011 biz hala toplama kampı gibi bir orduya ve teknolojisi olmayan bir askeri güce sahibiz. Kısacası kuru kalabalıktan ibaretiz.

halen süngüyle savaş olasılıgı üzerine eğitim veriliyor.Savaş çıksa sanılıyor ki on binler göğüs göğüse çarpışacak.Deniliyor ki doğuda terör var.Çakallarla dağı taşı ezbere bilen teröristle 5 6 bilemedin 7 ay eğitim almış 20 yaşında gencimiz nasıl savaşsın.Karşında 'düşman' olsa neysede.Terör bu sinsi şerefsizler.Seninle kafa kafaya çarpışmıyor ki.Ansızın saldırıyor.Şuan askerde doğuda olsam adam ateş etse kafamı eğerim korkudan.Bu psikolojide istanbulda yetişmiş bi genç ne anlar doğuda savaştan.

Bu işler öyle kolay değil.Madem doğuda siyasi şekilde çözmek istemiyorsun yada sana çözdürmüyorlar terörü.O zaman askerin prof olacak.Sen ben gitmeyeceğiz doğuya yani.He şimdiye kadar şehit olanların ne günahı vardı.Evet ne günahı vardı.Ama bi sonu olması gerekmiyor mu? Benimdemi annem babam ağlasın arkamdan daha önce şehit verildi diye.Doğu harici Türkiyenin herhangi bi bölgesinde yapılan askerlikten bahsetmiyorum bile zaten yorum yapmaya gerek yok malum.

Şimdi okuyorum eleman yazmış toprak kabul etmeyecek askere gitmeyeni falan.Ben herkesin hakkını savunuyorum be kamil.Benimde çocugum sinsi teröre kurban gitmesin.Ülkesine daha yararlı işlerde zorunlu hizmet versin.Hepimiz çok üzülüyoruz verilen şehitlere.Ama ne yazik ki bir gerçek.Şehit verdiğimiz için vatan sağ olmuyor.Hepimiz biliyoruz ki yok yere kaybediyoruz evlatlarımızı.Bi sonu olmalı artık.Artık doğuda savaş eğitimini çok az alan gençlerimiz teröre kurban gitmemeli.Daha önce çok şehit verdik diye,üzerine binlerce gencimiz daha şehit olmamalı.

Vicdani Ret çıkarsa bu ülkede yararlanabileceklerin sayısı 1000 i geçmez.Öyle herkesi kabul etmiyorlar.Önce bütün hayatını,geçmişini araştırıyorlar.Dini görüşünden tut,herşeyine kadar silaha ve askerliğe karşı olduğunu kanıtlayamadan vicdani retçi olamıyorsun.

Ya burda karara nasil varcaklarki mesala birey ben Budistim diyor ya da ben humanistim diyor ya da ben pasifist anarsistim diyor. Yani cevre baskisi var dusuncelerimi acikliyamiyorum der ya da aciklamak zorundamiyim kimene der falan o konuda problemler cikar gibi. Yani siyasi olarak reddediyorum derse nasil bilecekler bunu hangi eyleme gitmis gitmemis ordan mi takip edecekler birey ben eyleme de karsiyim derse ne olacak. Onu nasil arastiracaklar ciddi ciddi anlamiyorum. Vicdani olarak reddediyorum derse ne yapacaklar beynine cihaz yerlestirip ordan dusuncelerini mi okuyacaklar.

2 tokat yiyecek diye askerlikten korkanlar,sorsan her gün adam dövüyordur.

Askere gitmeyeceğim diyen adamı çıkartacaksın vatandaşlıktan,gitsin bulsun kendine göre çok medeni bir ülke.

Öyle vergi vermekle,cumhuriyet bayramlarında bayrak asmakla olmuyor bu toprakta yaşıyan adam vatani görevini sorgulayamaz yapar. finlandiya,işveç,norveç,danimarka gibi başında akbabaların uçmadığı ülkelerin, "ulan o kadar rahatız ki bugünde bunu sorgulayalım, buna karşı antitez çıkaralımın" peşinde koşan ülkelerin saçma sapan,uydurmasyon düşüncülerini benimseyenler kuzey toprakları orada,sığınmacılık talep etsinler.

Bende Vatani Görevinden Kaçanları Allaha Havale Ediyorum...

Vatani görev askere gitmekle bitiyorsa hemen gidelim ? Vatandaşlık bu değildir. Olayı vatan millet Sakarya'ya getirip cıvıtmayın. Düz bakmayın şu olaya. Şuan kuzenim asker burada Genel Kurmay'da. Gülerek anlatıyor. Daha bu cumartesi geldi bize. Yanında arkadaşı. 13 ay bitirmiş. Abi vatansever biriydim nefret ettiriyorlar diyor. Saçma sapan işler yaptırıyorlar diyor. Tamam o da lazım. Ama bir yere kadar. Bunun için mi alıyorlar askere ? Bu mudur ? Saçmalığın daniskası.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt