Vicdani Ret de mi geliyor? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vicdani Ret de mi geliyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: V. ret

benim yazdıklarımı okumamışsın bile

ben empoze etmedim

böyle bir oluşumu kabul etmediğimi söyledim

sen istedin diye de senin söylediğini kabul edemez kimse

saçmalıyosun.

boşu boşuna yüzlerce insan [insanda demiyim, küçük çocuk] öldü, sorumlusu senin gibi düşünenler. profesyonel ordu, profesyonel eğitim. <-- gerekli olan bu.

saçmalıyosun.

boşu boşuna yüzlerce insan [insanda demiyim, küçük çocuk] öldü, sorumlusu senin gibi düşünenler. profesyonel ordu, profesyonel eğitim. <-- gerekli olan bu.

Askerlik savaşma yeri değil

daha gitmedin herhalde ki anlamıyorsun

birçok bilginin tecrübenin edinildiği yer

askerliğin kalkacağını zannetmiyorum

inşallah da kalkmaz herkes askere gider

MADDE 40 - VATAN HİZMETİ

Vatan hizmeti

Madde 40- Vatan hizmeti, her vatandaşın hakkı ve ödevidir. Bu hizmetin Türk Silâhlı Kuvvetlerinde veya kamu kesiminde ne şekilde yerine getirileceği veya getirilmiş sayılacağı kanunla düzenlenir.

ancak anayasanın değişmesi lazım.

Bi tarafta çekirdeğini zorunlu askerliğin oluşturduğu Türk Kara Kuvvetleri diğer tarafta neredeyse tamamı profesyonel olan müthiş eğitimli Türk Hava Kuvvetleri arada müthiş bir uçurum var hem eğitim olarak hem güç olarak. Şu an Türk ordusunun en önemli gücü Hava kuvvetleri. Bu yüzden askerliğin profesyonel olması gerekli

Bi tarafta çekirdeğini zorunlu askerliğin oluşturduğu Türk Kara Kuvvetleri diğer tarafta neredeyse tamamı profesyonel olan müthiş eğitimli Türk Hava Kuvvetleri arada müthiş bir uçurum var hem eğitim olarak hem güç olarak. Şu an Türk ordusunun en önemli gücü Hava kuvvetleri. Bu yüzden askerliğin profesyonel olması gerekli

Askerliğin profesyonel olması konusunda herkesle hemfikirim

ama bu askerliğin kaldırılmasını gerektirmez

geri hizmette herkes Anayasayla belirlenmiş zorunlu hizmeti yapmak zorunda dır.

MADDE 40 - VATAN HİZMETİ

Vatan hizmeti

Madde 40- Vatan hizmeti, her vatandaşın hakkı ve ödevidir. Bu hizmetin Türk Silâhlı Kuvvetlerinde veya kamu kesiminde ne şekilde yerine getirileceği veya getirilmiş sayılacağı kanunla düzenlenir.

Ne bilgisi yahu, ne tecrübesi? Tek kazanımının anlamsız bir disiplin, başka bir şey yok. Askeri sık, yerin dibine sok, düşünmesine bile müsaade etme. :) Bunlar askeri yoran şeyler, askerin enerjiye dinamizme ihtiyacı var. Zaten ağır eğitimlerden geçiyor, operasyondan operasyona koşuyor; bu anlamsız şeylerle neden adamları yorarsın ki?

Cevap: Vicdani Ret de mi geliyor?

profesyonel olursa, çok daha güçlü ve dinamik hale gelir military forces. bir kere parasal olarak inanılmaz bir kar söz konusu. çok iyi teknolojiler vs satın alınabilir arta kalan parayla. kalem kılıctan kesindir artık anlayın şunu.

Askerliğin profesyonel olması konusunda herkesle hemfikirim

ama bu askerliğin kaldırılmasını gerektirmez

geri hizmette herkes Anayasayla belirlenmiş zorunlu hizmeti yapmak zorunda dır.

kaldırılmasını düşünen hiç kimse yok zaten devlette. Bi kere en önce Türkiye'nin coğrafi konumu askerliğin kaldırılmasına müsade etmez 4 tarafı bela dolu ülkenin

asker muayenesine gittiğimde verilen formu doldurmaya çalışan bir gence rastladım.''burada evlimisiniz yazıyor.ne yazayım?'' diye sordu bana.evlimisin dedim?yok bekarım dedi.e onu yaz dedim.''burada bir de çocugunuz var mı yazıyor.ne yazayım?'' diye sordu...bu insanlar bu vatanın bekciliğini yapıyor işte..sonra da bu eğitimsiz insanlar ölünce de üzülüyoruz,kahroluyoruz..çok büyük yanlışlar var.askeriyede tuvalet duvarlarında nasıl sıçılması gerektiğini gösteren resimler var.komutanların görevi bunları öğretmek değil.

Vicdani ret yapmak kaydıyla insanların mesleklerine uygun kamu hizmetlerinde 1 ila 3 ay çalışmaları sağlanabilir.

Bizdeki ordu algısı çok farklı.Aslında çalışıp vergisini kaçırmayan,dürüst bir vatandaş zaten vatani görevini ülkesinin kalkınmasına bir tuz ekerek en iyi şekilde yerine getiriyor.Öbür türlü bir de uzun dönem çıkarsa mesleğinden uzak,çoğu zaman sinek avlayarak ortalama 8 ay geçiriyor insanlar.Bu olmamalı.

Almanya'da öyle bir durum oldu sanırım yeni. Yani kişiler mesleklerine uygun hizmeti yapabiliyorlar, fakat o coğrafi bölgenin tuzu kuru.

Bizim bulunduğumuz yer profesyonelliğe geçişe bile imkan tanımıyor. Zaten profesyonel veya klasik ordu anlayışları toplumdan topluma en uygun biçimde değişir. Yani biri iyi,diğeri kötü diyemeyiz. Uygun olan ordu içinde profesyonelleşmiş olanların doğru yerde kullanılmasıdır.

Askerlerin bugüne kadar kullanım biçimi de yanlıştı. Fakat bazı konularda düzeltme yapıldı diye biliyorum.

Açıkçası kısa dönem askerlik eksilerinin yanında artılarıyla farklı bir deneyimdir. Her ne kadar zor gibi gözükse de unutulmayacak anılara sahip olursunuz. Askere gitmeden önce benim de endişelerim vardı,kızgınlıklarım vardı fakat daha sonra beden,irade vb. bakımdan katkılarını gördüm.

Uzun dönem zor iş o ayrı...

Zorunlu askerlik gereksiz. Yapılması gereken askeri tesisleri ve mevcut askerleri tamamen elden geçirip modernleştirmek ve bu sayede insanların kendi istekleri ile katılabileceği bir askeri düzen kurmak.

asker muayenesine gittiğimde verilen formu doldurmaya çalışan bir gence rastladım.''burada evlimisiniz yazıyor.ne yazayım?'' diye sordu bana.evlimisin dedim?yok bekarım dedi.e onu yaz dedim.''burada bir de çocugunuz var mı yazıyor.ne yazayım?'' diye sordu...bu insanlar bu vatanın bekciliğini yapıyor işte..sonra da bu eğitimsiz insanlar ölünce de üzülüyoruz,kahroluyoruz..çok büyük yanlışlar var.askeriyede tuvalet duvarlarında nasıl sıçılması gerektiğini gösteren resimler var.komutanların görevi bunları öğretmek değil.

Eğer askerde Ali okuluna gittiyse bu şahıs bil ki adam olmuştur merak etme

Vicdani ret gelmeli.

15 ay askerlik çok fazla. Çocuklar en kritik dönemlerinde 1,5 yıllarını kaybediyor.

Orduya ayrılan arazilerin yüzölçümü azaltılmalı. Rütbeli askerler kendi temizliğini veya evlerinin işleri gibi ihtiyaçları kendileri yapmalı. Orduevleri kapatılmalı.

izmir kordonda bira 7 lira aynı kordondaki orduevinde 3 lira.. Adalet mi bu? Bu ayrıcalığa son verilmeli.

MADDE 40 - VATAN HİZMETİ

Vatan hizmeti

Sanane ya isteyen gider isteyen gitmez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt