Vücut Geliştirme ve Yağ Eritme - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vücut Geliştirme ve Yağ Eritme

Göğüs kası ve karın çalışıyorum 2 aydır gözle görülür bi gelişme yok hala. Kol ve bacak iyi durumda

Bende de tam tersi oldu. 1 yıldır düzenli olarak yapıyorum, en hızlı gelişmeyi ilk 1,5 - 2 ayda görmüştüm

Başlarken amacım omuz ve göğüstü. Baktım iyi gidiyorum sonra karına da yoğunlaştım , Aynaya bakıncaki görüntümden ve görenlerin yorumlarından memnunum, :asd:

Yanlış BİLİNEN KONULARA AÇIKLIK GETİREYİM

SORU : Karın kaslarımı çıkarmak için günde kaç mekik çekmeliyim ? göbeği eritmenin yolu nedir ?

CEVAP :

Bölgesel bir yağ yakımı ( liposection dışında ) mümkün değildir yağlar vücuttan ortak bi şekilde giderler ve en son alt mide kısmı erir ! karın kaslarını çıkarmak için mekik çekmek diye bir olay yoktur karın kasları ancak bel bölgenizdeki yağ ve deri kalınlığı seviyesi yeterli seviyede incelince görünür !

Benim istanbulda kalırken büyüdügüm mahallede haftasonları güneydoğulu kürt vatandaşlarımız ( hakaret veya aşağılama amaçlı yazmıyorum sadece örnek vermek amaçlı ) inşaat işçileri maç yapmaya gelirdi ve hepsinde tüm baklavalar görünürdü ben bu insanların kesinlikle body salonlarında sabahladığını zannetmiyorum ! adamlar aç tı ve karın kasları görünüyordu ! herkezde var bu karın kası ! çalışmadanda görünür bi şekilde yeterki deri ince olsun !

elbette ayarlanabilir ! düzenli beslenme ile mümkün

Nasıl peki?:D Kas yapmak için protein+karbonhidrt gidiyorum kaslar oturmaya başladı ama göbek, kalça, göğüs falan duruyor hala(sanırım karbonhidrattan dolayı çünkü ekmeği ve abur cuburu kestim). Haftada 3 gün ağırlık çalışıyorum bu arada. (Kardiyoyu önce yapsam halim kalmıyor sonra da uzun antrenmandan sonra hiç yapasım gelmiyor hafta sonlarını off day yapıp sabahları yapmak yararlı olur mu kas gelişimine zarar vermeden?)

Güzel bilgiler veriyorsun eline sağlık. Spor salonuna gitmeye pek fırsat bulamıyorum. Evde biraz fit duruma gelebilmiyiz ?

# tapatalk #

Kas yapmak falan gibi düşüncem yok aslında , boyum 183cm ve 80 kiloyum ve yıllardır hep aynı kiloda +-2 sabitim , benim derdim sadece göbek ,,

Göbeğimi eritebilecek her türlü formüle açığım .

İlaveten spor salonuna gitmeden evde yapılabilecek şeylere açığım.

:asd: Sen öyle deyince şaşırdım valla ben kendimdeki o erken gelişmeyi görmesem inan bırakırdım. Çünkü ağır çalışıyorum hatta p90x denen programdan kesitler bile almıştım ama sonra daha insani hedeflere yöneldim. Doğuştan beri kiloyla sorunum çok şükür olmadı seni bilmiyorum ama benim durumum için bu da önemli bir sebepti.

Biraz kilo problemim vardı daha sonra ölçü aldırdım hoca ideal duruma geldin dedi o günden beri göğüs ve karın kasıyoruz resmen. Neyse çıkartıyımda kasları bi Balotelli pozu veririm artık :D

Nasıl peki?:D Kas yapmak için protein+karbonhidrt gidiyorum kaslar oturmaya başladı ama göbek, kalça, göğüs falan duruyor hala(sanırım karbonhidrattan dolayı çünkü ekmeği ve abur cuburu kestim). Haftada 3 gün ağırlık çalışıyorum bu arada. (Kardiyoyu önce yapsam halim kalmıyor sonra da uzun antrenmandan sonra hiç yapasım gelmiyor hafta sonlarını off day yapıp sabahları yapmak yararlı olur mu kas gelişimine zarar vermeden?)

kardio şart ! idman sonlarında minimum 30 dk ortalama bir yürüyüş ile koşu bandı yapman iyi olucaktır ! koşu bandında 10 dk at gibi koşmaktansa 30 dk ortalama yürümek daha iyidir çünkü biiskler ve koşu bandında 15 dakikadan sonra başlar yağ yakımı

Aynı anda hem kas yapmak hem de yağ yakmak mümkün müdür? Antrenman ve beslenme düzeni ikisine uygun ayarlanabilir mi?

mümkündür cem.Yağ yakımı ve kas kazanımı farklı süreçler,birbirleriyle doğrudan alakaları yok,anca dolaylı var.kas kütlesini artırırken fazla kalori gerektiği düşünülür, yağ yakarken ise az.Ama Akıllı beslenirsen genetik ve sağık durumuna göre ikisi de bir arada yürür.Karbonhidratları antrenman öncesi alacaksın mesela.Protein,amino Asit,bcaa gibi takviyelerle kas kütleni,cla-l carnitin gibi ek besinlerle de yağ seviyeni düşürebilirsin.ama zordur bu antreman rutini.en sağlıklısı tek bir hedefe kitlenmek.önce büyüyüp sonra da definasyon yapmak gibi.

mümkündür cem.Yağ yakımı ve kas kazanımı farklı süreçler,birbirleriyle doğrudan alakaları yok,anca dolaylı var.kas kütlesini artırırken fazla kalori gerektiği düşünülür, yağ yakarken ise az.Ama Akıllı beslenirsen genetik ve sağık durumuna göre ikisi de bir arada yürür.Karbonhidratları antrenman öncesi alacaksın mesela.Protein,amino Asit,bcaa gibi takviyelerle kas kütleni,cla-l carnitin gibi ek besinlerle de yağ seviyeni düşürebilirsin.ama zordur bu antreman rutini.en sağlıklısı tek bir hedefe kitlenmek.önce büyüyüp sonra da definasyon yapmak gibi.

katılıyorum ama çok ciddi şekilde ne yiyeceğini kaç gram yiyeceğini hesaplaması ve disiplinle uyması şart

SORU : Spor takviye gıdaları zararlımıdır ? sarkarmı ? erkekliği öldürürmü ?

CEVAP : bunlar sağlık bakanlığı onaylı supplementlerdir ! futbol takımları nba oyuncuları dahil kullanırlar bunları

PROTEİN TOZU : iş düzeniniz gereği her 3 saatte bir tavuk yiyemiyorsunuz protein tozu içerek o öğünü geçirebilirsiniz çok faydalıdır peynir altı suyundan yapılır

AMİNOASİT TABLETLER : KASLARIN büyümesi için gerekli en temel maddelerdir ! antrenman sonrası kaslara 15 dk içerisinde ulaşması gerekir ve siz bunu doğal bir gıdadan alamazsınız o hızla

Alex bende 1 ay filandır spor salonuna yazıldım kilo veriyorum kardiyo ve bel hareketleri ağırlıklı çalışıyorum 10 kiloya yakın kilo verdim şeker ve unlu mamülleri kestim sabahları yumurta peynir akşamda sebze ve et ağırlıklı besleniyorum bel ve kasık bölgelerinin toparlanması için önerebileceğin ekstra birşey varmı ?

Uzun zamandır yağ yakımındayım ciddi bir yağ oranı vardı neyseki kurtuldum ama hala karın bölgesindeki kasları belirginleştiremiyorum yağ oranım hala fazla ama bu alt karın özellikle gitmek bilmiyor 2ay l carnitine ile cardio 1 ay termo bir yağ yakıcıyla yaptım ama hala sıkıntı bana önerebileceğin bir yağ yakıcı var mı diğerlerinden istediğim sonucu malesef alamadım

Üst Alt