Vücut Geliştirme ve Yağ Eritme - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vücut Geliştirme ve Yağ Eritme

sıkı bi program istiyorum sesimi duymadınızmı . bide her bölgeyi 3*10 yapmak nasıl olur

arada kaynamış ! bu noktada şunu söylemem gerekir herkezin iyi fayda gördüğü idman sistemi aydırı ve bunu zamanla kendiniz keşfedersiniz ama benim idman sistemimi sorarsan

haftada 4 gün idman yaparım pazartesi çarşamba cuma ve cumartesi

omuz ve arka kolu

göğüs ve ön kolu

sırtı ve bacağı ayrı günlerde tek başına çalışırım

setlerim 12-10-8-6 dır ve son sette en son ağırlıkla çalışırım 6 tekrarlık setten sonra ağırlıkları boşaltıp 20 tane 30 tane hızlı ve seri olarak aynı hareketi yaparım çünkü hafif kiloya ve ağır kiloya tepki veren kaslar farklıdır

Haklısın önemli bir ayrıntı , öncede yazdığım gibi benim kilo problemim yok tek derdim diyebilirim göbeğimi özellikle alt karın grubunu eritebilmek , öyle baklava kası falanda istemiyorum amacım ne kilo vermek ne kas yapmak yani .

Ne yapabilirim ?

yağ yakımının sırrı ile ilgili önceki mesajlarda anlattım tekrar etmiyim biraz bakarsan ve ekstra bi sorun varsa bekliyorum

abi bana ne yemem gerektigimi söyler misin mekik falan çekiyorum yaglarımı eritmek istiyorum göbek bölgesindeki. Hayatımda hiç yumurta domates peynir vs yemedim. Ne yemem gerek bana söyle yumurta beyazı mı süt mü ne ?

abi bana ne yemem gerektigimi söyler misin mekik falan çekiyorum yaglarımı eritmek istiyorum göbek bölgesindeki. Hayatımda hiç yumurta domates peynir vs yemedim. Ne yemem gerek bana söyle yumurta beyazı mı süt mü ne ?

Klasik sorular gelmeden önce yaz için kısa bir süre kala kaslar nasıl büyütülebilir kısaca bir biyolojik bilgi vereyim

Yaratılışımız gereği kasları büyütebilmek için kilo ağırlığımız çarpı 2 gram protein almak zorundayız hergün

şöyleki

ben 100 kg lık bir insanım günde 200 gram proteinden aşağı almamam lazım vede bunu ağırlıkla hayvansal gıdalardan almak zorundayım

1 kilogram tavuk etinin % 20 si proteindir buda 1 kg da 200 gram protein eder ama ben bunu tek öğünde yesemde insan yapısı 3 saatte bir ortalama 200 gram tavuk eti yani 40 gram proteini sindirir gerisi tualete gider bu sebeple spor yapan ve kaslarını büyütmek isteyen biri 3 saat aralıkla 200 er gram et yerse ve bunu 5 öğüne yayarsa kasların büyümemesi mümkün değildir !

Peki BEN sadece tavuk mu yemeliyim ?

hayır

maddi gücünüz elverdiğince kırmızı et te yiyebilirsiniz yahut ton balığı

sabah kahvaltısı için de midesi kaldıranlara yumurta beyazı çok ideal bir protein kaynağıdır

1 yumurta beyazında 3 gram civarı çok kaliteli protein vardır ! sabahları 10 yumurta beyazı 30 gram protein eder ve siz ortalama 70 kg lık bir insansanız

ihtiyacınız olan 140 gram günlük proteinin 30 gramını kahvaltıda yumurta ile kalan 100 gramınıda 500 gram tavuk göğsü veya et veya balık yiyerek de alabilirsiniz

Reyiz ben de ilk kez bugün fitness'a gittim.ölçülerimi aldılar ve göbeğim olduğundan dolayı 15 dk koşu bandı 15 dk koşu bisikleti 10 dk eliptik bisiklet ve adını bilmediğim 3 set şeklinde 20'şer tane gövdeyi sabitleyerek bacaklarımı kullanarak üstte doğru çektiğim bir antreman yaptım.Hocadan beslenme programı istedim ama biz yapmıyruz onu diyetisyen yapıyor dedi ve diyetisyene ödeyecek para olmadığından yaptırmadım :D Sence beslenmem nasıl olmalı.79 kiloyum 1.81 boy var ve az biraz göbekliyim.Yalnız spordan sonra kendimi pek yorgun hissetmedim ve sanki iyi çalışmamışım gibi geldi bana bu durum normal mi yani her yerimin ağırması gerekmiyor mu?Önce kiloyu eritip sonra mı göğüs-karın-kol vs çalışacağım?Çok soru oldu farkındayım kusura bakma.

edit:üstteki mesajınu görmedim.

arada kaynamış ! bu noktada şunu söylemem gerekir herkezin iyi fayda gördüğü idman sistemi aydırı ve bunu zamanla kendiniz keşfedersiniz ama benim idman sistemimi sorarsan

haftada 4 gün idman yaparım pazartesi çarşamba cuma ve cumartesi

omuz ve arka kolu

göğüs ve ön kolu

sırtı ve bacağı ayrı günlerde tek başına çalışırım

setlerim 12-10-8-6 dır ve son sette en son ağırlıkla çalışırım 6 tekrarlık setten sonra ağırlıkları boşaltıp 20 tane 30 tane hızlı ve seri olarak aynı hareketi yaparım çünkü hafif kiloya ve ağır kiloya tepki veren kaslar farklıdır

cevabın için tşk ederim benimde set sayım öyle peki bi triceps antreanmanı önerebilirmisin bana .

Reyiz ben de ilk kez bugün fitness'a gittim.ölçülerimi aldılar ve göbeğim olduğundan dolayı 15 dk koşu bandı 15 dk koşu bisikleti 10 dk eliptik bisiklet ve adını bilmediğim 3 set şeklinde 20'şer tane gövdeyi sabitleyerek bacaklarımı kullanarak üstte doğru çektiğim bir antreman yaptım.Hocadan beslenme programı istedim ama biz yapmıyruz onu diyetisyen yapıyor dedi ve diyetisyene ödeyecek para olmadığından yaptırmadım :D Sence beslenmem nasıl olmalı.79 kiloyum 1.81 boy var ve az biraz göbekliyim.Yalnız spordan sonra kendimi pek yorgun hissetmedim ve sanki iyi çalışmamışım gibi geldi bana bu durum normal mi yani her yerimin ağırması gerekmiyor mu?Önce kiloyu eritip sonra mı göğüs-karın-kol vs çalışacağım?Çok soru oldu farkındayım kusura bakma.

arkadaşlar beslenme konusunda birçok mesaj attım uzun uzun tüm mesajları okumadan soru sormayalımki tekrara düşmeyelim daha yeni sorular olursa ayrı cevaplar yazıcam

kardio şart ! idman sonlarında minimum 30 dk ortalama bir yürüyüş ile koşu bandı yapman iyi olucaktır ! koşu bandında 10 dk at gibi koşmaktansa 30 dk ortalama yürümek daha iyidir çünkü biiskler ve koşu bandında 15 dakikadan sonra başlar yağ yakımı

Bu dedigin biraz utopik yalniz. 15 dakika kosup sonra yuruyun desen daha mantikli bence ki sen de biliyorsunki bunye herseye zamanla alisir. O yuzden benim de yaptigim gibi 30 dakika kalip en az 15 dakikasini kosmak daha iyi degil midir? Ben ortalama 22-23 dakikasini 14le kosuyorum mesela.

$

Bu dedigin biraz utopik yalniz. 15 dakika kosup sonra yuruyun desen daha mantikli bence ki sen de biliyorsunki bunye herseye zamanla alisir. O yuzden benim de yaptigim gibi 30 dakika kalip en az 15 dakikasini kosmak daha iyi degil midir? Ben ortalama 22-23 dakikasini 14le kosuyorum mesela.

$

30 dk kalıp 15 ini koşabiliyorsan tabiki daha iyidir ben herkeze uygun birşey yazmak istedim ! idmandan sonra 30 dk kardionun15 dk sı depar herkezin harcı değil

1.74 boy 76 kiloyum.Bu kilom normal mi acaba? Ağustosta askere gidiyorum.Arkadaşlardan da görüyorum ki askere giden davul gibi olıuyor.Korkmuyor değilim.

ideal kilondasın halit.bu durum anormal birşey değil.sağlıklı ve fit bir görünüm koca göbek ve g.tten daha iyidir bunu unutma.onlar dediğin gibi anca davul olurlar ;)

1.80 boy 62 kiloyum. Zayıf olduğumdan daha mı kolay olur kas yapmak. Bir de kaç kilo almam gerek?

kas yapman daha kolay olmaz.ama elde ettiğin kas kendini daha çok belli eder.zayıf ve de yağ seviyenin düşük olduğunu ele alırsak.alman gereken kilo senin istediğin vücut şekline bağlı.şu şu kiloda olmalısın diye bir kaide yok aykut.

Sadece belimi eritebilsem yeter 1-2 beden fazla

sağlıklı beslenildiğinda ve de 3 beyazdan uzak durulduğunda çözülmeyecek sorun değildir adminim.bu farkı 2-3 haftalık süreçte rahatlıkla hissedebilirsiniz.

Üst Alt