Yabancı Kuralı Hakkında Kim Ne Diyor? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ben istedim seneye yabancı sınırlaması kalksın diye birşey olmaz. Bu sınırlama kaç seneliğine geldiyse o sürenin beklemesi lazım. Tersi olsa tamam seneye uygula ama kısıtlama olursa beli bir süre geçmesi lazım. Tüm takımlar yabancı oyuncularıyla en az 3 senelik sözleşme imzaladi. Aksi olursa çoğu kulüp sıkıntıya girer.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ya artık gerçekten tiksiniyorum bu gereksizlerden. Bizim başımızda da bir üst akıl yok mu bu rezilliklere bir son verecek ? Tüpçüsü, Arda'sı, başbakanı cumhurbaşkanı ne kadar gereksiz varsa en tepede ve bizim adımıza karar veriyor. Son 20 yılda halimiz gerçekten içler acısı.

bosuna germeyin kendinizi sınırlama filan getiremezler

amac tamamen gündem olusturma mecliste kapalı oldugu icin konusacak seyde bulamıyorlar

tribün kültürünü öldürdüler, taraftar profilini değiştirdiler, siyasi destek vererek amatör lige bile fazla olan taraftarsız takımları yüceltiler, milli takımla insanlar arasındaki bağı kopardılar, altyapılar için takımları zorlayıcı tedbirler almadılar iyi kötü giden düzen tamamen bozuldu.aldıkları bir kararı 3 sezon bile yüretemeyecek basiretsizsizlik örnekleri artıkça arttı. Her boku hallettiler tek sorun yabancı futbolcu. Vizyona bak zekaya bak. Arkadaş ben futbolu seviyorum, futbolda iyi futbolcuyla oynanıyor. Valbuena varken Hasan Ali'yi, Pepe ve talisca varken Mustafa pektemek'i, gomis ve muslera varken neden Sabri yi izlemek zorundayım.

Yabancı sınırı denen saçmalık tekrardan geri getirilirse eğer birçok futbol sever ligi takip etmeyi bırakır bu çok net. Hele ki yeni gelen yabancı transferlerle beraber ortaya çıkan futbolun kalitesini görüp tadını aldıktan sonra Galatasaray taraftarı zaten bırakır. Bir avuç ultra mal ile beraber 5 bin bilemedin 10 bin kişiye oynarlar. Ha keza diğer kulüpler için de aynı şey geçerli olur diye tahmin ediyorum. Ha böyle bir tepki olmaz da stadyumlar yine dolarsa zaten bu millet bu muameleyi hak ediyor demektir ki hak ettiğini düşünüyorum.

Bu algı manipülasyonları ciddi mi yoksa sadece siyaset tarafından gündem değiştirilmeye mi çalışılıyor bilemiyorum. Her halükarda böyle bir şeyin bu denli sözünün edilmesi dahi bu ülkeden neden bir yol olmayacağının olamayacağının çok somut bir örneği oldu.

Fb basketbolda yabancı serbestliğini savunuyor lakin futbolda yabancı sınırından yana tavır koyuyor. Şaşırdık mı? Tabi ki hayır :) Omurgasızlık bu kulübün genlerinde var değiştirilemez. Futbolda transfer yapamıyorlar ve uzun sürede yapamayacaklar gibi görünüyor, kadro kalitesi rezalet ötesi. Zaten bunlar en son bir maç yapıyorlardı şeref tribününde bir görüntü görmüştüm; Aziz ve Padişah efendimiz kol kola güle oynaya maç izliyorlardı. Araları düzelmiş belli ki. Siyasetin bu algıyı oluşturma çabasının en önemli nedenlerinden biri de Aziz ve Azizbahçe olabilir. Tabi bunun yanında Arda, Selçuk, Burak vs... gibi bitmiş lakin okeye dönen ama bunu kabul etmek istemeyen, milyon avroları yatarak cukkalamaya devam etmek isteyen haysiyetsiz yerli futbolcu çetesi de var. Bu isimler senelerdir Milli Takım'ı sabote eden isimlerdir. Rıdvan gibi Demirören gibi siyaset kuklası tipler de eklenince ortaya böyle bir görüntü çıkıyor ki gayet normaldir.

Velhasıl kelam görüntü o ki en önemli konu Galatasaray. Bütün bu algı manipülasyonlarının nedeni, Galatasaray'ın yabancı oyuncularla kurduğu kadronun kalite olarak geldiği noktadır. Birileri fena ürkmüş belli. Dursun'a rağmen böyle bir kadro revizyonunu kimse beklemiyordu tabi ki Galatasaray düşmanları da beklemiyordu. Bu tutuşmanın en önemli sebeplerinden biri de budur. Bunu görmemek için kör olmak lazım.

Son olarak şunu da eklemek isterim; Milli Takım bahane edilerek Demirören gibi Rıdvan gibi Arda gibi Burak gibi Selçuk gibi siyasetin ve paranın kuklası olmuş kan emici tayfanın sözlerine itibar edilip de yabancı sınırı tekrar geri getirilirse eğer açık konuşuyorum Milli Takım düşmanı olurum. 2013 yılında siyasetin emri ile hocamız elimizden alındığından beridir milli maç izlemiyorum zaten bu sefer tam tersi maçları izlemeye başlarım lakin rakip takımı desteklerim. Kimsenin milli takımı bu hale getirmeye hakkı yok.

Gerçi yanlış en baştan başlıyor. Bir isim var ki o ismin onayı olmadan hiçbir şeyi değiştiremezler. O ismin kim olduğunu herkes çok iyi biliyor. Bir ülke düşünün ki Kasımpaşa kabadayısından bozma bir adam bile isteye ülkenin başına getiriliyor. Peki böyle vahim bir hataya düşmüş bir ülkenin sporundan, sanatından ve siyasetinden bir hayır gelme ihtimali var mı? Siz cevabı çok iyi biliyorsunuz.

Tüm taraftarların aynı noktada buluştuğu ender olaylardan bu.
Bu kadar yoğun tepkini olduğu yerde yayınci kuruluş başta olmak üzere kimsenin götü yemez bu işi yapmaya.
Hükümetin işin içine girmesi acaba dedirtiyor ama insana.

Neresinden tutarsan tut yapılan kahpelik.
Luce demiş Turkler, İtalyanlar ve İngilizleri yeniyordu. Acaba ne zaman yenmişiz ben hatırlamıyorum böyle bişeyi.
60 lar falan mı bahsi geçen zaman.

Arda demiş ki kulüpler nası kaldıracak bu maddi külfeti.
Ee beyinsiz Arda, Tarık 4.5 a almışken mariano yu 4e aldık.
Gomis 2.5 gibi bi rakama geldi.
Cahillikten kırılacak şerefsizler.
Nefret ettirdiniz kendinizden nefret.
Binlerce insan başta federasyon başındaki kukla olmak üzere milli takımdan soğudu. İçindeki kahpeler ise cabasi. Oyuncusundan teknik direktörünuze hepinizin allah belasını versin.

GSCimbom Mobile App

Gavatlar öyle bi zamanda ortaya attılar ki tepki gösteremiyoruz twitter harici , lig maçı olucaktı tepkiyi güzelce ortaya koyardık karşımıza almıyalım derlerdi belki.

İyi bari bu sefer kamuoyu oluşturamayacaklar sanırım. Medya dahil herkes karşı çıkıyor. Özellikle satılmış medyanın tavrı beni şaşırttı.
Kulüpler birliği istemediği sürece getiremezler. Önemli olan fenerin de bu kararı desteklemesi

Ulan nasıl bir ülke burası be nasıl yanar-döner insanlar var ayıptır be kardeşim hepte bizim ıyi olduğumuz dönemlere geliyor bunlar bize geldimi yabancı sınırı kalksın sonra canın sıkıldı değiştir ne güzel be.
Ya vatanımı çok seviyorum ama bu şerefsizce zihniyetle ben milli takimada düşman olurum kısacası bu ülkeden ve bu ülke insanından bir mok olmaz müslümanım diyip hepiniz yalancı ve adisiniz kimin gemisine binerseniz onun türküsünü öttürüyonuz sizin gibi insanlar ne acizdir yazik kendi fikriniz bile yok başınızdaki ne derse sizde yaliyorsunuz işte.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Binalin esine bak sen kahkaha attim resmen :asd:

Sözüm meclisten disari. Ulan ne kadar salak bir ülke orasi ya cidden altina cizerek söylüyorum o ülkeye kesin dönüs yaparsam ne olayim.

Üst Alt