Yavru Köpek Hakkında - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yavru Köpek Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ya liveleak tarzı sitelere bi dönem baktım , Kadınları diri diri yakma , hayvanların uzuvlarını kesme , insanları asit kuyularına atma herşeymi ortadoğu denen bok cukuru coğrafyasında olur arkadaş. Vallahi şu coğrafyayı gezegenden çıkarsalar dünya daha güzel bi yer olurdu.

Genelleme yapma arkadaş filan diyecekler olabilir ama yok vallahi ben şu dünyada tek birşeye genelleme yaparım hatta % 90 çekerim , Oda orta doğu denen bok cukuru coğrafya. Biri çıkıp hepimizi katlesede kurtulsak vallahi sesimi dahi çıkarmayacağım bu gezegenin cehennemiyiz başka bi açıklaması yok bunun.

Bunu yapan 10-12 yaşında çocuk bile olsa bir ceza görmeli ki büyüdüğünde başka haltlar işlediği zaman bir karşılık göreceğini bilsin...Erişkin biri yaptıysa zaten söze hacet yok.

İşyerimizin bahçesinde takılan ''Pamuk'' dediğimiz bir kedimiz vardı. Bembeyaz, öylesine güzel ve sevimli bir hayvancağızdı, çok da evcildi, ilgi gösteren herkese karşılık verirdi. Serefsizin biri mesai saatleri dışında tekme mi attı neyse, belini kırmış; belediyeye haber verdik, gelip götürdüler, ameliyat etmişler, gidip görmeye fırsatım olmadı ki yeri de bilmiyorum zaten. Çok üzüldüğüm bir mevzudur. Aklıma o geldi de üzüntüm tazelendi...
nereden nereye sokak hayvanlarının en özgür olduğu memleketti türkiye, seyahatnamelerde bile geçerdi...

Ya liveleak tarzı sitelere bi dönem baktım , Kadınları diri diri yakma , hayvanların uzuvlarını kesme , insanları asit kuyularına atma herşeymi ortadoğu denen bok cukuru coğrafyasında olur arkadaş. Vallahi şu coğrafyayı gezegenden çıkarsalar dünya daha güzel bi yer olurdu.

Genelleme yapma arkadaş filan diyecekler olabilir ama yok vallahi ben şu dünyada tek birşeye genelleme yaparım hatta % 90 çekerim , Oda orta doğu denen bok cukuru coğrafya. Biri çıkıp hepimizi katlesede kurtulsak vallahi sesimi dahi çıkarmayacağım bu gezegenin cehennemiyiz başka bi açıklaması yok bunun.
Tam tersi eskiden istanbul kedi-köpek cennetiydi dünya edebiyatlarında bile...

Bunun gibi her gün bir sürü olay oluyor, %99'u medyaya yansımıyor. Aranızda hayvansever olup, hayvan koruma derneklerine yakın olanlar biliyordur zaten bunu.

Bunları yapanlar genelde hapçı veya tinerciler oluyor, daha az bir kısmıda empati kuramayan psikopat eğilimleri olan tipler. Bu tiplerin rehabilite olmadan dışarı salınmaması ve bir süre takip edilmeleri gerekiyor. Nedense yeteri kadar ciddiye alınmıyor, olay cezaların yetersizliğinden çok daha öte aslında, çünkü bunlar geleceğin çocuk istismarcısı, katilleri.

Olayın eğitimle falan da zerre alakası yok.

Bizim semtin insanlarında pek çok kişi bilirim ben akşam kendi ev ihtiyacını görürken avm den yarım kiloluk 1-2 tane sosis alırlar kedilerin ve mahalleye sadık sakin sokak köpeklerinin yattığı gölgeliklere 1-2 metre arayla açıp bırakırlar. Suları boşalmadan doldurulur. Onlarda kedi köpek kavgası bile yapmadan yanyana beslenirler. kediler açık hava cafelerinde sandalyelerde uyuyorsa kimse o sandalyeye bile dokunmaz. gider uzaktakini getirip kullanır. köpeklerin insanlara çocuklara iliştiği yada kedilerin çok aç kalmadığı için cafe masalarına sarkıntılık ettiği vakî değildir.
Onlar borçlarını gece sabaha kadar uyanık kalarak hamamböceği akrep çiyan gibi haşeratların gece sakinliğinde ortalığa çıkıp evlere girmesine fırsat vermeyerek öderler.

Sadece gezici naylon/kağıt toplayıcılarının beraberinde gezen köpeklerin geceleri çöplerde yiyecek bırakmadığı için kedilere saldırmasına uyuz olan mahalle köpeklerinin arasıra it dalaşı olur o kadar.

Gerçekten bu yapılanın bireysel dengesizlikten veya kendini kaybetmişlikten, sadizm tatmininden başka izahı yok..

Bunun gibi her gün bir sürü olay oluyor, %99'u medyaya yansımıyor. Aranızda hayvansever olup, hayvan koruma derneklerine yakın olanlar biliyordur zaten bunu.

Bunları yapanlar genelde hapçı veya tinerciler oluyor, daha az bir kısmıda empati kuramayan psikopat eğilimleri olan tipler. Bu tiplerin rehabilite olmadan dışarı salınmaması ve bir süre takip edilmeleri gerekiyor. Nedense yeteri kadar ciddiye alınmıyor, olay cezaların yetersizliğinden çok daha öte aslında, çünkü bunlar geleceğin çocuk istismarcısı, katilleri.

Olayın eğitimle falan da zerre alakası yok.
Köpeğe tecavüz eden asalaklarında eğitimle alakası yok mu yani?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kanı bozuk şerefsiz ne desek az böylelerine bulacaksın aynısını onlara uygulayacaksın. Ülkedeki adalete sokayım zaten,şikayet etsen 3 gün sonra çıkar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
iş eğitimse youtube daki ve +18 sitelerde zoo videosunu yayınlayanaların %99.9 u Ortadoğulu DEĞİL....

Sence bu bahsettiğinin eğitimle alakası ne alaka, yada bunu yapıp bide videosunu yayınlayanların eğitimi sıfır desem haksız mıyım.... Eğri oturup doğru kunuşalım şimdi...
Önyargı iyi bişey olmadığı gibi, hatalı düşüncelere kapı açmaktan başka bi işe de yaramaz...

Yok üstat malum medyatik sosyetik hatunlar da kendileri erkek köpeklerle ilişkiye giriyor bir tanesi hatta osmanlı hanedanına uzanıyormuş :) terbiyesiz afedersiniz...

Çözüm basit; KABAHATLER KANUNU YERİNE TÜRK CEZA KANUNUNA GÖRE YARGILA SANKİ BİR İNSANA TECAVÜZ ETMİŞ GİBİ ÖLDÜRMÜŞ gibi o zaman herşey süt liman olur...hürmetler...

Yok tabiki. Batıda bunlar yok mu sanıyorsunuz, ABD'de mesela alası var. Yalnız şöyle bir durum var, batının büyük çoğunluğunda zamanında sokak hayvanlarını telef etmişler ve sonradan işi sıkı tutmuşlar, bizdeki kadar sokak hayvanı yok dolayısıyla sanki bu olaylar daha azmış yanılgısına kapılınılabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt