Yekta Kurtuluş Galatasaray'da - Sayfa 80 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yekta Kurtuluş Galatasaray'da

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Yekta Kurtuluş Galatasaray'da

tamsaha dergisine verdiği röportajdan alıntı

Futbol oynayan her genç oyuncunun kafasında "Onun gibi olayım" dediği yıldızlar vardır. Senin de benzemek istediğin böyle bir oyuncu var mıydı?

Ben hep farklı mevkilerde oynadığım için idollerim de değişti. Sağ bek oynadığım dönemdeki idolüm Fatih Akyel'di. Galatasaray'da çok başarılı bir dönem geçiriyordu. Daha sonra Kasımpaşa'da onunla birlikte oynama şansını da yakaladım. Daha sonra orta saha oynadığım dönemde idolüm Tugay Kerimoğlu oldu. Şu dönemde ise bir idolüm yok.

Oynadığın mevkilerin farklı olduğunu söyledin. Bugün de orta sahanın sağında görev alıyorsun. Futbola başladığında ilk mevkiin hangisiydi?

Ben hep kendimden daha büyük yaş gruplarıyla oynadım. Kendi yaş kategorimde forvet ikilisinin arkasında oynarken, büyük takımlarda sağ bek olarak görev alıyordum. İzmirspor'da ilk profesyonel olduğumda da sağ bektim. Daha sonra Yıldırım Urhan Hocam beni ön libero olarak değerlendirdi. Kasımpaşa'ya transferim ise sağ bek olarak gerçekleşti. Ancak Kasımpaşa'da Werner Lorant beni orta sahanın sağında hücuma dönük bir oyuncu olarak kullanmayı tercih etti ve şimdi de bu şekilde devam ediyorum.

Burda paraya çok diyen arkadaşlara lafım yok ama "oha çüş o para verilir mi, keşke emana falan gelseydi...." laflarını eden, aynı şekilde Stancu için de "yok o para verilir mi, daha iyilerini alırdık ..." diyen arkadaşlara söyleyeceklerim var. Yazıklar olsun size, burda gece gündüz işiniz gücünüz yok genç oyuncu istiyoruz, Türk istiyoruz, başarıya aç oyuncu istiyoruz diye zaman harcıyordunuz, bu kadar aç gözlülük niye ? Kimi alacaktık bu durumdayken, hangi ünlü oyuncu bize gelir ki katkı vermesi de şüpheli.

Galatasaray senelerdir ilk defa akıllıca bir transfer politikası izliyor, bu konuda helal olsun emeği geçenlere. Sanki parayı cebinizden ödüyorsunuz, size ne oluyor ya? Emana, Traore diyorsunuz da bu ligte hangi zenci oyuncu takımı yukarılara taşıyabildi ? Stancu'yu izlediniz mi ? Culio gelmeden önce sallayanlara şimdi ne oldu da övmeye başladınız. Futboldan anlamayan cahiller ancak sizin yaptığınız yorumları yapar. Sizin gibi taraftarlar da takımımıza zarar veriyor emin olun.

adamin fizigi ne öyle ya...cok büyük hüsran benim icin...ben cok karamsar bakiyorum insallah culio olayi gibi yaniliriz ama adamin attigi gollerine baktim youtube'da...onlari bende atarim...iyiki elimizde hala bir baros var...yoksa vay halimize

Nereye ne atıyorsun ?? Futbol basit dedik de o kadar da değil ya. Şu yazdığın yorumu bir oku da ne kadar mantıksız cümleleri arka arkaya kurduğunu gör lütfen. Bunu sadece sana değil sen gibi düşünen bütün arkadaşlara söylüyorum..

fizik konusu : Güreş yapmayacak kendisi, güç fiziki görünüm ile direk doğru orantılı değildir.

Goller : Sen de atarsın değil mi? Ama malesef 6 milyon'a alınan o, niye acaba?

Baros : MAşallah , Allah nazardan saklasın , fizik süper hiç sakatlanmaz, gücü kuvveti yerinde ...

Takımda heyecan verici oyuncu yok : Sizin için başarı önemli değil zaten, illa bir tane şebeğimiz olsun Keita gibi, çalım atsın kendi kendine, takla atsın ...

Bırakın artık böyle yüzeysel yorumları , biz UEFA kupasını başarıya aç, sahada basmadık yer bırakmayan oyuncularla kazandık..

TTArenada kombinesi varmış Yekta nın.

Bu arada 3ten fazla verirsek zarar olur klübe.Ve de inş Sarp,Barış,Ayhan dan birini verirler gitsinler oraya

O işler öyle olmuyor gördüğümüz gibi.

Hangi vasat topçuya talip olduk da 3 ten az fiyat çektiler bize?

Alakası yok abi, Maxi Rodriguez'in sözleşmesi biteceği sezon 1,7 milyona L'Pool'a transfer oldu.Biz ise küme düşecek bir takımın oyuncusunu sözleşmesi biterken bile 3,5 milyon verip aldıysak bu hiçbirşeyden anlamadığımızın en büyük göstergesi.Hiç mi hiç istemedim bu transferi, adamlar sezon sonunda beleşe çıkacak oyuncularından 3,5 milyon gibi bi para kazandılar.Onların kurnazlığı mı bizim salaklığımız mı bilmiyorum artık.

Yekta'yı genç sayıyorsanız diyecek birşey bulamıyorum.Adam gelmiş 25 yaşına 2 sene sonra piyasası kalmayacak bu adamın ve aldığın bu paraya satma imkanın hiç yok.4 Milyon Euro 'ya avrupadan gurbetçi gençlerden getirirdin en az 2-3 tane.

Alakası yok abi, Maxi Rodriguez'in sözleşmesi biteceği sezon 1,7 milyona L'Pool'a transfer oldu.Biz ise küme düşecek bir takımın oyuncusunu sözleşmesi biterken bile 3,5 milyon verip aldıysak bu hiçbirşeyden anlamadığımızın en büyük göstergesi.Hiç mi hiç istemedim bu transferi, adamlar sezon sonunda beleşe çıkacak oyuncularından 3,5 milyon gibi bi para kazandılar.Onların kurnazlığı mı bizim salaklığımız mı bilmiyorum artık.

Çok güzel yorumlamışsın olayı ağzına sağlık.

Sözleşmesi bitmiyordu Taner. 2013 yılına kadar uzatılmıştı. Bence bonservis bedeline bu kadar takılmasak iyi olur, zaten önemli olan yıllık kazancıdır. Ne olursa olsun Türk statüsünde alabileceğimiz en iyi orta saha oyuncusunu aldık. Mutlaka takıma katkısı olacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt