Yeni iPhone'ların Fiyatı Belli Oldu! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni iPhone'ların Fiyatı Belli Oldu!

Geregi yok ki . Kendimi durdurmam icin bir motivasyon yok bu olayda

Bir firma bir urun meydana getirmis , benim onu alip almamam kendi sartlarim icinde degerlendirecegim bir sey

O zaman farklilik iceren herseyde bu yorum yapilabilir

Neden bogaz manzarasi ? Basini sokacak ev olduktan sonra ne farki var ki

Neden emilio pucci mayo ? Pazarda 15 liraya da var

Neden maseratti ? Hyundai de ayagini yerden kesiyor veya gidecegin yere goturuyor

Sahsen isteyen istedigi urunu alabilir ,bu o kisiyi ilgilendirir

Durumu olmayanlarin veya bu tip bir harcama rahatligi olmayanlarin kendilerini tatmin durtusu olarak degerlendiriyorum. Dikkat ederseniz bu ayyuka cikisi ulasmak zorlastikca artti , eskiden dolar dusukken ve iphone 400-500 dolarken de benzer yorumlar vardi ama o yorumlari yapanlar da aliyordu sonunda

Simdi hakkaten alinamaz hale geldikce buyuk bir % insan icin , alabilenlere laf edilmeye baslandi

Napiyoruz ? Gulup geciyoruz

Türkiye deki fiyatlar cok manyak bir seviyede ama ben bizim Avrupa daki fiyatlari da cok yüksek buluyorum.

Ne kadar özelligi olursa olsun ne kadar akilli olursa olsun sonucta yine de bir telefon bu ve kullanicilarin neredeyse tamami telefonlarin bütün özelliklerini kullanmiyor bile yani ihtiyac bile duymuyor. Bir telefona 800-900€ hatta daha da üzeri para yatirmak benim sahsi düsünceme göre sacmalik, ister maddi gücün buna müsaade etsin ister etmesin.

Bana göre israftir.

Not: Sirf Iphone icin konusmuyorum.

Türkiye deki fiyatlar cok manyak bir seviyede ama ben bizim Avrupa daki fiyatlari da cok yüksek buluyorum.

Ne kadar özelligi olursa olsun ne kadar akilli olursa olsun sonucta yine de bir telefon bu ve kullanicilarin neredeyse tamami telefonlarin bütün özelliklerini kullanmiyor bile yani ihtiyac bile duymuyor. Bir telefona 800-900€ hatta daha da üzeri para yatirmak benim sahsi düsünceme göre sacmalik, ister maddi gücün buna müsaade etsin ister etmesin.

Bana göre israftir.

Not: Sirf Iphone icin konusmuyorum.

Can sen teselli vermeye calismissin ama ben kendimi daha kotu hissettim. biz o kadar mi fakiriz be :(

Bunlari asagilayici ifadeler olarak algilarsaniz uzulurum . Fakat sosyal bir mevzuya girildi madem , aciklayim

Istedigi sekilde gezmek icin zaman ozgurlugune sahip , istedigini alabilecek maddi ozgurluge sahip , istedigi mutlulugu yasayacak pozitif ruha sahip insanlar bu sekilde dusunmezler

Cunku bu mantikla , hic bir seyin "daha iyisi" talep edilmemeli , alinmamali satilmamali

10 bin dolara vertu pirlantali telefon alan insanin da kendince bir sebebi vardir

Bir baskasinin almamasini fakirlik diye asagilamak ne kadar sacma ise , bir sebepten alan insanlara da laf sokmaya calismak ayni acizliktir

Cunku o parayi o cihaza uygun gorup gormemek bir subjektif degerlendirmedir

Ornegin ben 200 bin euro ya araba almam . Ama nasilsa istedigim yere goturuyor ucuzu da , bunu alan salaktir filan demem

1200 euro, ortalama bir maas ispanyada. Deliliktir almak normalde(bu maas bareminde olanlar icin)
Ama hatla beraber aliyor insanlar 30 euroya ayda

me gusto vinos, me gusto mujeres

36 ay gibi surelerle almak da bana akil kari gelmiyor mesela

Fiyati uygun gelirse 12 aylik alinabilir , bir nevi taksitli alip icine telefon faturasi da yedirilerek

Cunku bu seneyle bitmeyecek ki , sag kalirsak her sene bu parayi yine verecegiz , 2019 bugunlerde cikacak iphone u da alacagi bugunden belli birinin 36 aylik taahhude girmesi biraz anlamsiz

Orta gelir grubu icin asagidaki yontemi oneririm

Bir sekilde alabileceginiz en ucuz fiyata alin , bu da amerikadan olacaktir , garanti sigorta gibi seyleri onemsemeyin , en dusuk kapasite alin

En dusuk kapasite hem ucuzdur hem de ileride paraya cevrilmesi daha kolaydir

Amerikadan getirtmek en ucuz ulkeden almaktir

Ve cikan en iyi modeli alin , ornegin 5c degil 5s alin , Xr degil Xs max alin cunku 1 senede degerini en cok yuzdesel olarak koruyacak o olacaktir

1 sene sonra ise yenisi ciktiginda bu amerikadan aldiginiz telefonu , tam bu zamanlarda ic piyasaya mutlaka satin , mumkunse elden , olmuyorsa telefon bayiine satin ve elde ettiginiz paraya bir miktar ekleyip yeni modeli yine yurt disindan alin

Turkiye icin en makul upgrade imkani budur , mumkunse tax free alin yahut alinamiyorsa tax i olmayan eyalet veya en dusuklerden temin edin

Yurt disi telefonlara satis esnasinda biraz daha az fiyat verilecektir ama alimdaki fark satimdaki farktan cok daha fazladir , o yuzden ic piyasadan , ne apple , ne operatorler , ne de yolcularin yanlarinda getirdigi telefonlari almayin

Mutlaka biri denk gelir amerikaya gidip gelen yahut sizin bir isiniz cikar gidersiniz , oradan alin

Son olarak , amerika olmuyorsa fiyat listesinde amerikaya yakin ulkeler var. oralardan (ozellikle vergisiz) alinabilir

Gerizekalılık. Hazır para veya kolay kazanil.is para boyle harcaniyor. G.tunden ter atarak kazanan kimse bu cihazlara bu parayi vermez.
Başlarda ben de böyle düşünüyordum lakin telefona normalden fazla anlam atfeden insanlar var. En iyi arkadaşları falan oluyor tabii diğer yönü de gösteriş.

Yukarıda da yazdım en son 2014'te heves etmiştim, yazışma, görüşme, ajanda vs. basit uygulamalar dışında kimse kullanmıyor zaten artık ee bu şartlarda teknolojinin bu kadar yenilenmesine de gerek yok her yıl çıkmasına da gerek yok demek lazımken adamlar hala iyi satış rakamları yakalıyor.

Ben yine de sektörlerinde daralma yaşayacaklarını düşünüyorum artık.

Gerizekalılık. Hazır para veya kolay kazanil.is para boyle harcaniyor. G.tunden ter atarak kazanan kimse bu cihazlara bu parayi vermez.

Durup dururken isi hakaret boyutuna vardirip , sonra karsindaki maruz kalan kisi buna cevap verince de meseleler uzayip gidiyor

Ahkam kesmek bir yorumdur ve haktir ama meseleyi hakaret boyutuna getirdigin zaman konu tartisilan mecradan cikip sahsi bir atismaya donuyor

Mesela "bir iletisim cihazina bu degeri atfetmeyi sahsen mantikli bulmuyorum" diyebilmek varken kalkip mallik gerizekalilik falan yazmak bir haz filan mi veriyor ?

Fiyat listesi dün akşam itibari ile geçti elime.
Iphone xs 64 GB 1261 Euro
Iphone xs 256 Gb 1381 Euro
Iphone xs 512 Gb 1621 Euro
Iphone xs Max 1321/1501/1779

Hatla beraber 82,5-115 Euroya gelir iki senelik aylık ödemesi.

Ben bunu biraz zor satarım.
Iphone X gibi çakılır büyük ihtimal.

Bu sene sancılı olacak.

Gscimbom Mobile

Bu tutarları AVM ye 1 gidişinde harcayan, maddi durumu son derece iyi bir insanın alması çok da eleştirilebilecek bir konu değil. Zevktir, tercihdir, harcadığı tutar onun için bir anlam ifade etmiyordur.

Bununla birlikte dar ve orta gelir skalasına mensup birinin bu fiyatlara bu dandik cihazları alması net gerizekalılıktır.

BERkayeKİN

Üst Alt