YETER! | Siirt ve Hakkari'de 7 şehit - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

YETER! | Siirt ve Hakkari'de 7 şehit

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: YETER! | Siirt ve Hakkari'de 7 şehit

ATATÜRK çok değil ismet inönü kadar yaşasaydı şu tarihte musul ve kerkükte fink atıyorduk.

ATATÜRK Yaşadığında hasta halde hatayı aldı böyle bir adam lazım bize.

Gelmez bir daha. Geçmişe bel bağlamamak gerek. Çözüm üretmek gerek! Silahsız ve ölümsüz çözüm!

Cevap: Siirt ve Çukurca'da çatışma: 7 şehit

Sehitler Ölmez Vatan Bölünmez....

iste ancak böyle avutuyoruz kendimizi...Cok büyük yanlis böyle böyle diye diye daha kac Genc ölecek bilmiyoruz..artik buna bi caare bulsak daha iyi olacak...

bu Söz bence cok bos bir Söz...

Vatan Bölünmedi evet Vatan Bölünmedi ama Toprak olarak Bölünmedi isim olarak Bölünmedi ama yemisim orasini Kardesin kardesi vurdugu Kürdü, Türkü, Alevisi, Sünnisi diye Bölünmüsüz zaaten Vatan Bölünmez diyoruz...

Sehitler Ölmez diyoruz ama Ölüyorlar iste 1-2 Hafta aniyoruz ve icimizden hiic kimse 10 Taane sehit ismi sayamayacak kadar hatirlarlar o Ölmeyen sehitleri.....

diyorumki saadece kendimizi avutuyoruz bu cümle ile....Vatan da bölünmüüüs Sehitlerde ölmüs artik bir Caare bulunmasi sarttir...

ayrica bu Olaylara bütün Kürt Halkini da katmamiz yanlis...unutmayin arkadaslar bu Sehitlerden gör Kactaanesi Kürt Kökenli Genclerimizdir....

Evlatlarini Kaybeden Insanlarimiza Bas sagligi dilerim.

Bunları bende biliyorum. Çare bulunması evet şarttır. Ama nafile. Açılım yapacağım diye orda benim vatanımın evlatları şehit oluyor.. :mad:

Erkut affedersin de düzgün yazmayı öğren önce.İlkokul çocuğu gibi yazma gözünü seviyim.

Eli yüzü düzgün insanlar derdini açıkça anlatmış.Kimseye de görüş yüzünden birşey dememişim.

Boş konuşuyorsun sadece boş.Sadece milletin çoğu gibi gaz ile yorumlar yazıyorsun.

Açılım falan palavra bu ülkeyi bölmekten başka işe yaramaz. Eğer Kürtçe eğitim vs başlarsa bende Boşnakça Çerkezce egitim isteyeceğim , yemin ederim yapacağım bunu. Artık yeter taviz verilmesin, gencecik insanlar boşu boşuna ölmesin . Dümdüz etmeliyiz

vay be 7 çocuk daha aramızdan ayrıldı Allah rahmet eylesin şehitlerimize umarım hayatları iyi geçmiştir..

Bugün açılım diye feryat edenler işte görsün demokrasiyi,hakkı,hukuku .. Ağzımız açık oraya buraya bakarken , ona buna yaranmaya çalışırken canımızı,yüreklerimizi kaybediyoruz bir bir .. Birisi çürük raporu almış bugün oralarda biyerde oturuyor , birisi asker kaçağı ses çıkaran yok mevki sahibi , biri çocuğunu amerika'ya yollamış orada okutuyor askerliğin a'sını anlamadan daha .. Ama benim çocuğum bu memleketin HAS evlatları canını veriyor .. Veriyor da 2-3 gün sonra hangimiz hatırlıyoruz ki .. Açılım diye Kürt diye Türk diye Çerkez diye yok bilmem ne diye yediler bizi yıllarca bir de .. O yiyenler ve evlatları zevk-i sefa içinde hayatlarını sürdürürken biz burada oturduk yıllarca baktık millet olarak hiç birini dışlamadan bu ülkeden , 2-3 gün üzüntüsünü yaşadık yüreğimizi dağladık şimdi acısını çok katlanmış biçimde yaşıyoruz .. Yaşamaya da devam .. Sürekli ağzımızdan düşmeyen tek cümle bir de .. Vatan sağolsun .. Eh peki Sağolsun .. Durmak yok ! UYUMAYA ve UYUTULMAYA devam ..

Buradan oturup sallamak kolay beyler. İş , olay yıllar önceden kurulmuş teşkilatlanmış.. PKK'nın kökü taa 40'lı yıllara dayanıyor. Adamları oradan temizleyemeyecek mi koskoca Türkiye devleti. Temizler elbette. Fakat temizletmiyorlar,temizleyemez. Askerin elindeki silah ile örgütün elindeki silah arasında dağlar kadar fark var. Bizim askerin elindeki silah 2 metreyi vururken onlar 3 metreden nokta atışı yapıyor. Bunlar besleniyor çünkü..

Dağları falan boşa vuruyor Türkiye. En büyük düşmanından bilgi alıyor uydu üzerinden cart curt. Afedersiniz ama, kıça girecek kısmetse,çubuk Bağdat'tan sallana sallana gelir.

Amerika'ya nasıl bağımlı olduk ? Ekonomik olarak. Menderes karşılıksız bir borç aldı 2.Dünya Savaşı'na girmeden, Amerika bunun karşılığında bize yaptırdığı şu , Vietnam'da kullandığım silahları saklayacaksın. Sakladık iyi, güzel, hoş.(!). Verdiği karşılıksız borç karşılığında Amerika der ki , silahını benden alacaksın,tankını,topunu,arabanı herşeyini. Ancak bunun karşılığında sana bu borcu veririm. Menderes'in tek çıkış yolu o paraydı, aldı. 2.Dünya Savaşına giren tüm ülkelere verildi bu para biz girmedik ama aldık parayı. Diğer tüm ülkeler bu parayı Sanayiye tarıma yatırdı. Biz n'aptık ? Kendi devlet içi borçlarımızı kapattık. Sonra ne oldu? Hop Amerika'nın kucağındayız.

Amerika'nın şu an tek amacı biziz. Türkiye'nin etrafındaki ülkelere komünizm geldi. Yavaş yavaş Türkiye'ye de kayacak. Amaç bunu Türkiye'den uzak tutmak. Bunu da bu şekilde pkk ile onunla bununla bölmeye çalışıyorlar. Amaç , iç huzuru bozmak.

Bu açılım çok tehlikelidir. Sonu ya bölünme olur yada darbe. Çok dikkatli olmalıyız.

Aha bu yazıyı topla,çıkar,böl.. Sonuç ne ? Yine suçsuz,herşeyden habersiz garip bir anne , bir baba ve yetim kalan çocuklar,bebekler..

Buradan oturup sallamak kolay beyler. İş , olay yıllar önceden kurulmuş teşkilatlanmış.. PKK'nın kökü taa 40'lı yıllara dayanıyor. Adamları oradan temizleyemeyecek mi koskoca Türkiye devleti. Temizler elbette. Fakat temizletmiyorlar,temizleyemez. Askerin elindeki silah ile örgütün elindeki silah arasında dağlar kadar fark var. Bizim askerin elindeki silah 2 metreyi vururken onlar 3 metreden nokta atışı yapıyor. Bunlar besleniyor çünkü..

Dağları falan boşa vuruyor Türkiye. En büyük düşmanından bilgi alıyor uydu üzerinden cart curt. Afedersiniz ama, kıça girecek kısmetse,çubuk Bağdat'tan sallana sallana gelir.

Amerika'ya nasıl bağımlı olduk ? Ekonomik olarak. Menderes karşılıksız bir borç aldı 2.Dünya Savaşı'na girmeden, Amerika bunun karşılığında bize yaptırdığı şu , Vietnam'da kullandığım silahları saklayacaksın. Sakladık iyi, güzel, hoş.(!). Verdiği karşılıksız borç karşılığında Amerika der ki , silahını benden alacaksın,tankını,topunu,arabanı herşeyini. Ancak bunun karşılığında sana bu borcu veririm. Menderes'in tek çıkış yolu o paraydı, aldı. 2.Dünya Savaşına giren tüm ülkelere verildi bu para biz girmedik ama aldık parayı. Diğer tüm ülkeler bu parayı Sanayiye tarıma yatırdı. Biz n'aptık ? Kendi devlet içi borçlarımızı kapattık. Sonra ne oldu? Hop Amerika'nın kucağındayız.

Amerika'nın şu an tek amacı biziz. Türkiye'nin etrafındaki ülkelere komünizm geldi. Yavaş yavaş Türkiye'ye de kayacak. Amaç bunu Türkiye'den uzak tutmak. Bunu da bu şekilde pkk ile onunla bununla bölmeye çalışıyorlar. Amaç , iç huzuru bozmak.

Bu açılım çok tehlikelidir. Sonu ya bölünme olur yada darbe. Çok dikkatli olmalıyız.

Aha bu yazıyı topla,çıkar,böl.. Sonuç ne ? Yine suçsuz,herşeyden habersiz garip bir anne , bir baba ve yetim kalan çocuklar,bebekler..

Çok benzer şeyler yazmışız .. Altına imzamı atarım bu yazının .. Aslında bütün dert tasa açılım da değil .. Sadece Tayyip efendi bu açılımı kendi açısından ele alıyor .. Kendisinin tek amacı var ki zaten bunu da açıkca belirtti .. Bir konuşmasında diyor ki beyefendi bizim Diyarbakır'ı AKP'li yapma amacımız Amerika'nın Diyarbakır'ı ortadoğu'nun merkezi yapma amacı diyor .. Amerikan uşaklığından kurtaramadık kendimizi demenin başka türlüsü yani .. Yazık .. He şu da var ki bu açılımın sadece Tayyip tarafı .. Siyaset yapmayı bilmeyen, ülkeyi yemekten bitirmekten iyi anlayan fakat yönetmekten bi haber bu insanların baktığı pencere bu ancak .. Ama bilinmiyor ki bu açılım denilen olay nelere gebe .. Bir ülke içinde bir topluluğun sesinin bu kadar yükselmesi, terör örgütünün başının fikrinin alınması hiç de normal değil .. Garip bir yola sürükleniyoruz kimsenin bilmediği sonunun meçhul olduğu .. İşte burada Atatürk gibi düşünebilmek öne çıkıyor .. En azından onun ağzından çıkan herşeyi doğru yorumlamak .. Ama biz bırakın anlamaya çalışmayı tek bir kelimesine tenezzül etmiyoruz .. Bir tek 10 Kasımlarda ah nerdesin Atam diye feryat ediyoruz .. Fakat başka zamanlarda ülkede olanlara hep gözümüz kapalı .. Parmaklarında oynuyoruz baştakilerin .. Biraz da hakediyoruz demekki .. E kolay gelsin o zaman ..

Öme kardeş devlet başında ve askeri alandaysan basit düşüneceksin silahını sana doğrultan baban olsa düşmandır kaldır gitsin.

Bugün rusyada grozniden ses çıkmıyor putin bunu açılımla mı? halletti.

Çeçenler okul bastı ve putini tehdit etti "çocuklar ölür bizle müzakereye başla" diye

Putin o okula mermi ve bomba yağdırdı evet çocuklar öldü ama çeçen teröristler putinle bir daha pazarlık yapılamayacağını anladı.Bugün çeçenistanda rusya hakimiyeti var.

Açılımı yerim ben arkadaş.

Ben musul ve kerkük geri alınsın istiyorum bu coğrafyada daha agresif olmalıyız.

Derdim misak-ı millidir başkasının toprağında da gram gözüm yok.

Çeçenistan'da Rusya hakimiyeti varmış.Bak sen.Çok müthiş birşeyden bahsediyorsun sanki.Rusya'nın yaptığı işgalcilikten başka birşey değil.Aynı Abd'nin Afganistan'a Irak'a yaptığı gibi.Sen de bunu övüyorsun yemişim Rusya'sını.Putin'in yaptığı büyük iş değil bildiğin aptallıktır.Çeçenler hiçbir çocuğu öldürmeyecekti,tiyatro baskınında hiçkimseye dokunmadıkları gibi.Tek bir tuşla havaya uçururlardı her iki yeri de ama yapmadılar.İstedikleri Rus ifritlerinin Çeçenistan'dan defolup gitmesi.O topraklar ezelden beri Çeçenlerin.Okul baskınında yaptıkları beceriksizlikten başka birşey değildi.Bunu iyi birşeymiş gibi anlatma.Putin'e sempatin olabilir ama Çeçenlere terörist diyemezsin haddini bil.Türkiye-Pkk,Rusya-Çeçenistan ilişkilerinin bir birbiriyle uzaktan yakından alakası yoktur.Bir taraf asırlarca o topraklarda yaşamış,oranın sahibi olan bağımsızlık ilan etmiş bir devletken diğer taraf alçak bir işgalciden başka birşey değildir.Türkiye-Pkk ilişkisiyle bunun hiçbir alakası yoktur.

Yanlışın var pkk denen soysuzlar Özal döneminde ilk ortaya çıkmıştır! Turgut Özal dokunmayın birkaç maceraperest genç diyerek semirmelerine istemli ya da istemsiz fırsat tanımıştır.

Erkut affedersin de düzgün yazmayı öğren önce.İlkokul çocuğu gibi yazma gözünü seviyim.

Eli yüzü düzgün insanlar derdini açıkça anlatmış.Kimseye de görüş yüzünden birşey dememişim.

Boş konuşuyorsun sadece boş.Sadece milletin çoğu gibi gaz ile yorumlar yazıyorsun.

Ben ne demişim bu kadar zoruna gitmiş.

Terörist imha edilsin arkadaşım ben teröriste de destekcisine de merhaba demem masaya oturmayı bırak.

Sonuç olarak bizim 8 şehidimiz var yazık günah;ama sen onların 11 leşine daha çok üzülüyorsan bilemem.

Ben derdimi anlattım; bugün babam pkk sempatizanıyım dese kafasını ben uçururum yaşaması zarar.

Teröristin ölmesini istemek faşizanlık değildir ama teröriste mazlum gibi davranmak bölücülük te değildir aptallıktır.

Pkk nın kurucu kadrosu 12 eylül darbesinden sonra malum diyarbakır cezaevinde insanlık dışı işkenceye maruz kalmış eski dev solcu kürt gençlerdir. Bir şekilde ya devlet kullandı onları ya da amerika; bu tarz bir tepki , cezaevi işkenceleri ve akabinde gerçekleşen olaylar neticesinde böyle bir dağ harekatı başlamıştır. Eğer cumhurbaşkanınız(!)(Kenan Evren) "Kürt diye birşey yok, onlar yükseklerde karlı bölgelerde yaşadıkları için kara bastıklarında kart kurt diye sesler çıkıyor ondandır, onlar dağ türkleridir" derse, bu sonuca şaşırmak abesle iştigaldir. Tamam teröristin allah belasını versindir de devlette bilerek bilmeyerek büyük hatalar yapmıştır. Umudum bilmeyerek yaptığı yönündedir. Lakin 12 eylül darbesinin yapılma şekli, nedeni ve sonuçları göz önüne alındığında kimin güdümüyle yapıldığı ortadadır. Ve malum kişilerin, kurumun ya da devletin iyiliğimizi istemediği aşikardır. Ülke çok farklı konumlarda olabilirdi, açılım falan hikaye, gerçekten çok merak ediyorum ülkenin geleceğini. Ama biz geleceğimizi çok uzun yıllar önce yok etmişiz bana sorarsanız. Ya da geleceğimizi özgürce, bağımsızca tayin edebilme şansını...

Komünizmle ilgili böyle bir tehlikeyi amerikanın ciddiye alacağını sanmıyorum. Zaten komünizmle alakası olmayan yüzde kırklık bir iktidar var başta ve geri kalanlardan sadece yüzde 20 si buna yatkın. Onların bile çok küçük bir kısmı bunu dile getirebilir ,zira insanlar sindirildi. Zaten biz komünist olsak bile amerika nın çok umurunda olmaz. En azından eskisi kadar. Deniz Gezmiş dönemindeki kadar... O zaman için söylediklerin doğruydu. O zaman soğuk savaş vardı. Herkes yanına destek toplamaya çalışıyordu. Deniz Gezmiş de Atatürk ün bursa nutkunu ve hareketini baz alarak(bana göre) böyle bir hareket başlattı. Doğru ya da yalnış. Tamamen amerika ve emperyalizm karşıtı bir hareketti bu. Amerikan askerleri kaçırmalar, israil konsolosunun arabasını yakmalar falan... Ama amerika bunun olmasına izin veremezdi. Vermedi de zaten. Ve dünyada o devir kapandı. Türkiye de en sert şekilde kapanan ülkelerden birisi oldu. Rusya da amerikanın üstünlüğünü ister istemez kabullendi. Keşke böyle bir müdahele olmasaydı insanlar fikirlerini söyleyebilmek için bu kadar mücadele vermeseydi. Komünist olsaydık ya da olmasaydık demiyorum. Ama bunu dürüstçe hiçbir, korku yaşamadan ve etki altında kalmadan seçebilseydik. Bana göre Atatürk'ün rejimi en mükemmeli uygulayabilene. Sonuç olarak; amerikanın bahsettiğin gibi bir tehdit gördüğünü düşünmüyorum. Bunun kırıntısı bile yok çünkü...

Edit:(Seninle ilgisi yok bu editin) Ülkücü bir arkadaşımla konuşuyorduk, baştayken Ecevitle en çok dalga geçen sevmeyen adamdı, şimdi diyor ki adam kralmış, dürüst adammış ,en milliyetçi, vatansever siyasetçiymiş diye. Evet öyle de. Biraz geç oldu, öldü adam... Hep solcuları övdüm bugün başka konuda da Erbakanı öveceğim eşitlensin durum.

Şehit ailelerine sabır diliyorum, zor...

Araştırma meraklısı arkadaşlarımız, şu çokça lanse edilen '25 bin ölü' zırvasını bir araştırsın.

O ölen binlerce kişi askermiymiş, yoksa korucular ve askerler tarafından sadece Kürt olduğu için evi, ocağı, köyü yakılan insanlarmı?

:)

Bak dostum eceline susamış olabilirsin, eyvallah. Hayatında hiç dayak da yememiş olabilirsin, ona da eyvallah. Ama bu forumu pisliklerinle pisletmeye kalkma. Biz bu ülke uğrunda ölen 30.000!! insanın ne olduğunu, kim olduğunu biliyoruz merak etme. Ama şunu da merak etme, bu ülke senin gibi şerefsiz pislikler çok gördü, hepsi koskoca bir hiç oldu, cesetlerini köpekler parçaladı, üstüne pisledi. Otur oturduğun yerde adamın canını sıkma!!

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ!!

bak dostum eceline susamış olabilirsin, eyvallah. Hayatında hiç dayak da yememiş olabilirsin, ona da eyvallah. Ama bu forumu pisliklerinle pisletmeye kalkma. Biz bu ülke uğrunda ölen 30.000!! Insanın ne olduğunu, kim olduğunu biliyoruz merak etme. Ama şunu da merak etme, bu ülke senin gibi şerefsiz pislikler çok gördü, hepsi koskoca bir hiç oldu, cesetlerini köpekler parçaladı, üstüne pisledi. Otur oturduğun yerde adamın canını sıkma!!

şehitler ölmez vatan bölünmez!!

...

Arkadaşla arandaki konudan bağımsız sen yüce mukaddes türk ordusunun askerlerine askercik diyemezsin çapını bil.

Bir insanı maç günü kalabalığıyla tehdit eden adama adam demem ben.

Son olarak iyi oldu rengini belli ettin askerin işkence görmesi sana haz vermiş.

Peki aponun örgüt içindeki kandınlara tecavüzüde haz verdi mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt