Yöneticiler Hacca Gitti - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yöneticiler Hacca Gitti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Yöneticiler Hacca Gitti

Emir kasma boşuna. Burada şuan laf anlatmaya çalıştığın çoğu kişi zamanında ''ben oruçluydum, sokakta sigara içiyordu o adam/kadın, bizde sövdük, dövmeye çalıştık'' konusunda dövmeye çalışanlar haklı diyen kişiler. O zaman onlara ''oruç sadece bilmem kaç saat aç kalmak demek değil bak'' dedik, anlamadılar. Şimdi Hac'ın aslını anlatmaya çalışırsın, onu da anlamazlar.

sevistigim zaman (zina) icimi mutluluk ve huzur kapliyor... simdi allah bana bundan mutluluk hazi vermisse ben günahkarmi oluyorum??????

Hasan Doğan Türk Futbol Forumu

1- Hasan Doğan

2- Türk

3- Futbol Forumu

3 'ü içinde hangi zincirleme edat tümlecine uyuyor konu diye düşünürüm şu an.
homer-thinking.gif

Emir kardeşim iyi hoş diyorsun da yine de şekilsel ibadetimsi falan diyerek belki istemeyerek hakaret ediyorsun .Müslüman için din sorgulamaya tabi değildir bunu en baştan söyliyimde olay dallanıp budaklanmasın .İslamın ve diğer dinlerin içsel sorusu neden değil nasıldır .Dolayısı ile sen kendime uyanları alırım uymayanları alman şeklinde bir seçim opsiyonuna sahip değilsin .Hac zenginler için farzdır .(nokta) Tartışma dışıdır bu husus. Ama illa zengin tartışılacaksa usulü bu olmaz.Dünyada eşit kaynak kullanımı olsa ki bu islamın en önemli düsturudur o zaman kimse Nihat Özdemir sen niye Afrikaya yardım etmiyorsun demez zira fakir kalmaz.Afrika yıllarca sömürüldü .Bunun suçlusu aranacaksa en son haca gidecek müslümanların adresinde yapılır bu arama .Emin ol Afrikayı sömürmeyen bir tek Türkiye vardır .Dediğim gibi olay başka mecralara kaymasın .Ben sadece şunu belirtip uyumaya gidecem .Din insiyatif işidir .Kurallar tepeden inmiştir .Buyrulmuştur.Eklemeye çıkarmaya kapalıdır .Ve farzlar bellidir .Bunlar biride Hacdır.Dolayısı ile Hac mevhumunun arka planına bakmaya ,aslında bunun amacı şu demektir şeklinde ki sorgulamalara lüzum yok .Çünkü eğer arka planında bu varsa onu yapalım hacı geçelim şeklinde ki bir noktaya geliriz ki ekleme- çıkarmaya kapalı olma hususunu görmezden geliriz.Senin fikirlerine saygı duyuyorum .Sen modernist bir yaklaşımla us temelli sorunsallaştırmalar yapıyorsun ama bu orta çağ avrupasının dünya düşünsel havuzuna kattığı bir görüşün temel felsefesi .İslam değil .Ben senin bu modernist söylemine saygı duyuyorum .Ama İslama da saygı duyuyorum .İkisinide laubali bir üslupla eleştirmek benim haddime değil .Kimsenin de değil .İyi geceler.

Hacca gitmek ile fakiri doyurmak arasındaki alaka internete para vermek ile (yada digitürke, stad biletine) fakiri doyurmak arasındaki alaka kadardır.

İŞTE MANTIK BUDUR.

Niye Afrika 'da aç insanlara bu kadar üzülüyorsak herkes lüksünden kıssın mancınık ağız.

İnternetsiz olur mu yae ? İnternet olmasa afrika'yı nereden oğreneceğiz ? Artık global çağda yaşıyoruz reyiz. Zati internet çok pahalı yada lüks değil ki... ayda bir kaç tl. O paraya fakire zaten yardım edemezsin. ama yardım edecek bir suru fakir bulabilirsin, insanları bilgilendirebilirsin, yardıma tesvik edebilirsin. interneti nasıl kullandığınla alakalı bir durum.

Digiturk'e para vermiyorum, vermemde, serefsiz adaletsiz saibecilere para mara vermem.

Stad biletine veririm, zira Galatasaralıyım. Kulubumu destekliyorum, seviyorum, o benim icin bir ovunc ve sevinc kaynağı, zevk kaynağı değil.

Kulubume verdiğim kucucuk destek, diger seyleri unuttuğum manasına gelmez. :ka21:

Forumdaki bazi arkadaslarin yazdigi yazilari okuyunca hayretler icinde kaldim...

:sad007:

Lan bu adamin Hacca gittigi yok.. Göz boyama bunlar.. Kesin Araplara Feneri satacak..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt