Yönetimin Yalanlarının Kendi Ağızlarından İspatı - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yönetimin Yalanlarının Kendi Ağızlarından İspatı

Cevap: Yönetimin Yalanlarının Kendi Ağızlarından İspatı

o soyledigin banklarin hepsi sana farkli faiz veriyor arkadasim yeme bu numaralari kendi zekani kullan

bazilarinin adini bile duymadim gerci:)

evet haklilar mi diyorsun:)

sembolik diyince eminim cok musteri kazaniyorlardir

aa neguzel hem kira odicem sonrada benim olcak mal

giden adam sonra soruyor ben bu mali alsam ne olur diyor:) cevap yok

adam sonra gidiyor baska bankaya bana yatirim kredisi ver su makinayi alim diyor biur bakiyor leaseden ucuz:)

tabi hesap yapmayi biliyorsa:)

simdi neden turkiyede leasingin yaygin olmadigini anladinmi

neden arabalari dunyanin her yerinde olan bir sistem olmasina ragmen lease edemedigini anladinmi?

aman neyse harbiden laf anlatmaya degmez dedigim gibi bu olayda faiz oranlarinin kdvnin etkisini cozemedigin icin cok zor soylediklerimi anlaman.

He he. O zaman şöyle yapalım, 10 farklı üniversitenin ekonomi profesörlerine mail at, onlar sana anlatsın. Şaka değil bunu gerçekten yap, hatta ekonomi dergilerine ve başka bulabileceğin ekonomistlerine mail at ya da telefonla ara, onlar sana anlatsın. Başka türlü olmayacak bu iş. 10 üniversite hocasına sor, sonra hangi üniversiteden hangi hocanın ne cevap verdiğini buraya yaz. Hepsinin e-posta adreslerini üniversitelerin web sayfalarından bulursun biraz araştırınca.

sidik.jpeg

He he. O zaman şöyle yapalım, 10 farklı üniversitenin ekonomi profesörlerine mail at, onlar sana anlatsın. Şaka değil bunu gerçekten yap, hatta ekonomi dergilerine ve başka bulabileceğin ekonomistlerine mail at ya da telefonla ara, onlar sana anlatsın. Başka türlü olmayacak bu iş. 10 üniversite hocasına sor, sonra hangi üniversiteden hangi hocanın ne cevap verdiğini buraya yaz.

tamam bekle iki dakka:)

o soyledigin banklarin hepsi sana farkli faiz veriyor arkadasim yeme bu numaralari kendi zekani kullan

bazilarinin adini bile duymadim gerci:)

evet haklilar mi diyorsun:)

sembolik diyince eminim cok musteri kazaniyorlardir

aa neguzel hem kira odicem sonrada benim olcak mal

giden adam sonra soruyor ben bu mali alsam ne olur diyor:) cevap yok

adam sonra gidiyor baska bankaya bana yatirim kredisi ver su makinayi alim diyor biur bakiyor leaseden ucuz:)

tabi hesap yapmayi biliyorsa:)

simdi neden turkiyede leasingin yaygin olmadigini anladinmi

neden arabalari dunyanin her yerinde olan bir sistem olmasina ragmen lease edemedigini anladinmi?

aman neyse harbiden laf anlatmaya degmez dedigim gibi bu olayda faiz oranlarinin kdvnin etkisini cozemedigin icin cok zor soylediklerimi anlaman.

sen new york city'de mi kaliyorsun?

Bu arada konuya bak, seviye tavan yaptı, düşürün seviyeyi. :D

Sakin olmakta fayda var arkadaşlar. Koca adamlarsınız, eşşek meşşek falan,bunlar ayıp oluyor. Sakin lütfen.

bizim sapka takmama olayi gibi bisey iste eski kovboy zamanindan kalmadir

daha rezil seyler var bir ara nlatayim

ohooooo, daha neler var neler, kitap su an önümde, gülme krizine girdim, cok cok komik yasalar var, evet eski zamandan kalma cogu/hepsi.

edit: ayrica kitabin ismi: Ciplak dus almak yasaktir:)

Yahu başlayacağım ekonomi terimi tarışmanıza, başlığın içine etmişsiniz tabir-i caizse (affedin bu ifade için ama başka tabir bulamadım), konuya dönelim lütfen;

İlk mesajımı okuyun başlıktaki. Biz bu adamı vadeli şekilde bonservisi ile satın aldığımızı sanıyorduk, bize öyle açıklanmıştı transferi ilk açıklandığında, hiç bir yerde kiralık manasında birşey yoktu. Elano'yu aldığımız gibi, Keita'yı aldığımız gibi aldığımızı sanıyorduk. Onları istediğimiz anlaştığımız kulübe yine daha vadeleri bitmeden sattık ve satarken belirlediğimiz bonservis parasını aldık.

Ancak Misimovic'i satarken ise kendi ağızları ile "kiralık olarak anlaşmaya varan" gibi bir lafı zaten kullanıyorlar, bu da yalanlarını ortaya çıkarıyor. Gördüğünüz gibi kendisinden hiçbir bonservis de almıyoruz çünkü öyle bir hakkımız yok. Sene başında oyuncuyu "taksitli satın alma opsiyonu ile kiralık" aldığımız halde, bonservisle aldığımızı düşündürdüler. Bunu sadece transfersin son günü zar zor iki tane kiralık oyuncu almış durumuna düşmemek ve bizi kandırmak için yaptılar. Açıkça yalan söylediler. Hatta hatta belki de oyuncunun taksitlerini ödeyemeyeceğimiz belli olduğu için bu yöntemi seçtiler ve "Nasılsa ödemeyiz gider, kiralamış oluruz ama bonservisle alınmış gibi gösteririz, çaktırmayız" dediler. Ancak bonservisi ile ile alınmış gibi gösterilen Misimovic gibi yıldız statüsünde bir oyuncunun takımdan ayrılması meselesini taraftara kabul ettirmek zordu, hele iyi oynarsa çok daha zordu. Bunun için Hagi'yi de kullanarak bu kadro dışı uygulamasına gidildi ve Misimovic'in ayrılışına zemin hazırlandı. Tabi işin bu ikinci kısmı benim teorim, ancak en baştan kandırıldığımız bir gerçek. Transfer yapıldığında kimse bize kiralık, leasing, mülkiyeti bizde değil falan demedi, "Misimovic'i aldık, 4 yıllığına anlaştık, parasını vadeli olarak ödeyeceğiz" dedi. Bu da kandırmacadır, yalandır.

Yahu başlayacağım ekonomi terimi tarışmanıza, başlığın içine etmişsiniz tabir-i caizse (affedin bu ifade için ama başka tabir bulamadım), konuya dönelim lütfen;

İlk mesajımı okuyun başlıktaki. Biz bu adamı vadeli şekilde bonservisi ile satın aldığımızı sanıyorduk, bize öyle açıklanmıştı transferi ilk açıklandığında, hiç bir yerde kiralık manasında birşey yoktu. Elano'yu aldığımız gibi, Keita'yı aldığımız gibi aldığımızı sanıyorduk. Onları istediğimiz anlaştığımız kulübe yine daha vadeleri bitmeden sattık ve satarken belirlediğimiz bonservis parasını aldık.

Ancak Misimovic'i satarken ise kendi ağızları ile "kiralık olarak anlaşmaya varan" gibi bir lafı zaten kullanıyorlar, bu da yalanlarını ortaya çıkarıyor. Gördüğünüz gibi kendisinden hiçbir bonservis de almıyoruz çünkü öyle bir hakkımız yok. Sene başında oyuncuyu "taksitli satın alma opsiyonu ile kiralık" aldığımız halde, bonservisle aldığımızı düşündürdüler. Bunu sadece transfersin son günü zar zor iki tane kiralık oyuncu almış durumuna düşmemek ve bizi kandırmak için yaptılar. Açıkça yalan söylediler. Hatta hatta belki de oyuncunun taksitlerini ödeyemeyeceğimiz belli olduğu için bu yöntemi seçtiler ve "Nasılsa ödemeyiz gider, kiralamış oluruz ama bonservisle alınmış gibi gösteririz, çaktırmayız" dediler. Ancak bonservisi ile ile alınmış gibi gösterilen Misimovic gibi yıldız statüsünde bir oyuncunun takımdan ayrılması meselesini taraftara kabul ettirmek zordu, hele iyi oynarsa çok daha zordu. Bunun için Hagi'yi de kullanarak bu kadro dışı uygulamasına gidildi ve Misimovic'in ayrılışına zemin hazırlandı. Tabi işin bu ikinci kısmı benim teorim, ancak en baştan kandırıldığımız bir gerçek. Transfer yapıldığında kimse bize kiralık, leasing, mülkiyeti bizde değil falan demedi, "Misimovic'i aldık, 4 yıllığına anlaştık, parasını vadeli olarak ödeyeceğiz" dedi. Bu da kandırmacadır, yalandır.

yok finansal kiralama yoluyla almisiz:)

aciklayabilirim:)

yahu bu kadar bariz bir yalan var ortada ama iste kabul etmekte zorlaniyoruz cok yazik

vede isin ilginci bu yalani 3 ay once ortaya cikardik burada konustuk gene ayni kavgalar oldu

kimse akillanmiyor demekki

yalana devam kapatin gozleri:)

Misimovic geldiği gün olan 31.08.2010 tarihli Resmi Site Açıklaması:

Zvjezdan Misimovic Galatasaray'da - 31.08.2010 18:30 (GALATASARAY SPORTİF AŞ) / Galatasaray.org

Diyor ki:

Aynı gün KAP'a yapılan resmi bildirimde yazanlar:

Burada Misimovic ve Insua için yapılan açıklamaların farkına bakalım. Birinde kiralık olduğu açıkça belirtilmiş ve "satın alma opsiyonlu kiralama anlaşması" denilmiş ancak Misimovic için "vadeli transfer anlaşması" ifadesi kullanılmış.

Bu açıklamanın linkini veremiyorum ama isteyen KAP resmi sitesinden 31.08.2010 tarihli açıklamaların belgesini bulup bakabilir.

Bugün tarihli Resmi Site'de Misimovic'in ayrıldığına dair resmi açıklama:

Açıklama - 03.03.2011 17:45 (GALATASARAY SPORTİF AŞ) / Galatasaray.org

Diyor ki:

Açıkça görülüyor ki, bu yönetim hem bize hem de KAP'a yaptığı bildirimlerde açıkça yalan söylemiş. Misimovic bonservisli transfer gibi açıklanmış ama aslında kiralık gelmiştir. Muhtemelen bahsedilen taksitlerde satın alma opsiyonu vardı ancak bize bu şekilde aksettirilmedi. Yönetim kiralık olarak getirdiği ve hep öyle düşündüğü Misimovic'i bize bonservisli transfer olarak yutturmuştur. Adnan Polat ve ekibi takım kötü de giderken iki tane kiralık oyuncunun taraftarı ve medyayı tatmin etmeyeceğini düşünerek böyle bir manevra yapmış olmalı. Misimovic'in kadro dışı bırakılması meselesi de sakızdan falan değil bundan kaynaklanmaktadır. Anlaşılan o ki, bonservisli olarak aksettirilen oyuncunun taksitlerini ödeyip alabilecek durumda olmadığımızdan bir şekilde bir punduna getirip takımdan koparılması gerekiyordu, yoksa sezon sonu çok daha büyük tepki olacaktı, hele Misimovic iyi oynarsa ama alamazsak tepkiler son derece ağır olurdu. Bu sebeple bir disiplinsizlik, sakız yalanı uydurup Hagi'yi de kullanarak Misimovic'i kadro dışı bıraktılar. Hagi'nin "kiralık oyuncu istemiyorum" açıklaması şimdi daha da iyi anlaşılıyor tabi.

Tüm bunlar gerçi tahmin edilen durumlardı ve bu işin içinde bir bit yeniği olduğu belliydi ama şimdi resmi açıklama ile resmi ağızdan doğrulanmış, itiraf edilmiş oldu.

.

Misi geldikten bir süre sonra basında haberler çıkmış, Adnan Sezgin de bu haberler üzerine "Evet tam olarak bonservisiyle aldık denemez" gibisinden şeyler söylememiş miydi? Ben öyle hatırlıyorum.

Serdar usta noldu sordun mu işin uzmanlarına? Bekliyorum hala... Boğaziçi, marmara, itü, 9 eylül, anadolu, çukurova, uludağ gibi üniversitelerin ekonomi profesörlerine sor ama onlara da yalancı, embesil falan deme, ayıp olur insanlara.

Bak senin için bi uzman daha buldum, en büyük ekonomi dergilerinden birinin haber müdürü. Net bi şekilde anlatıyor, herkesin anlayabileceği düzeyde. İlk izleyişte anlamazsan 1354 kez daha izle.

Büyük bankalara, leasing derneklerine falan embesil dedin, yalancı dedin, iş bilmiyorlar dedin, hurafe bunlar dedin, müşterilerini kandırıyorlar, kazıklıyorlar dedin. Bunlara inanan zekasızdır dedin. Belki bu videoya inanırsın, bir umut işte bendeki.

Yoksa bu müdür de bankaların gizli ajanı mı, ya da dergisini sattırmak için mi atıyor bu palavraları? Yoksa iyi müdür ama bir alex değil mi? :eek:

Yoksa bu da mı gol değil ha, bu da mı gol değil... Yalan mıydı aldığımız onca ekonomi eğitimleri, profesörlerin anlattıkları? Bu şekilde iş yapan, kadrosunda onlarca ekonomi, finans, muhasebe uzmanı çalıştıran milyon dolarlık firmalar salak mıydı? Ya da ben boşa kürek mi çekiyorum bunları buraya yazarak...

Sevgiler, saygılar...

[video]https://www.uzmantv.com/leasing-nedir[/video]

Üst Alt