Younès Belhanda: "Galatasaray'da boyut değiştirdim"


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1663773_94bf43227dcfabf14f4e0d9fda9409fb_640x640.jpg

Ünlü Fransız L'Equipe gazetesinin aylık dergisi L'Equipe Le Magasine, Süper Lig'e 15 sayfa ayırdı.


Kapakta G.Saray'ın yıldızları Feghouli, Gomis ve Belhanda'nın fotoğrafını kullanan dergi, bu sezon 15 Fransız futbolcunun Türkiye'de oynadığını yazdı. Bu ilgiyi ‘Fransız futbol okullarının' kalitesine bağlayan L'Equipe, yüksek maaşlar ve düşük verginin de Türkiye tercihinde etkili olduğunu vurguladı.

Bu sezon transfer için neden Galatasaray'ı seçtin?

-Çünkü en ciddi teklif Galatasaray'dan geldi,herhangi bir kulüp ile değil Türkiye'nin en çok kupasına sahip büyük bir kulüp ile anlaştım.Şampiyonlar Ligi'nde iddiası olan bir kulüp.İnsani boyutlarda olan Montpellier ve Nice'ten sonra bir başka boyutta olan,dev bir boyutta olan Galatasaray'a geldim.Transfer konusu hafif bir konu değil,transfer olmadan önce Galatasaray hakkında sorduğum sorulardan arkadaşlarım bıkmıştı.

Peki arkadaşların neler söyledi?
-Sadece iyi şeyler söylediler,Türkiye'nin,İstanbul'un, buradaki futbol aşkının büyüklüğünden bahsettiler.Geldiğimde daha havalimanında doğru bir seçim yaptığımı anladım.Sahamızda yaptığımız maçlarda seyirci sayısı 50.000 oluyor, 2-0 kazandığımız maçlarda bile seyirci peşini bırakmıyor,bazen yarım saatte tüm gücünü harcamış oluyorsun,fakat seyircinin çoşkusu sana tekra güç veriyor,bu inanılmaz bir şey...

Türk medyası ile aran nasıl?
-Bugüne kadar bir çok kulüpte top oynadım ama hiçbir medya eşimle ilgilenmemişti,burada o da oldu,eşimin fotoğrafı gazetelerde çıktı.Türkiye'de futbol kutsallaşmış,özel hayatın yok,bunun pozitif ve negatif tarafları var.Geçenlerde çocuklarımla havuza girmiştim ve fotoğraflarımızı çekiyorlardı...

Taraftarı nasıl buldun?
-Türk futbolu çok teknik,seyirci faktörü çok önemli.Kendi sahamızda ne kadar rahatsak deplasman maçları da o kadar zor oluyor,seyirci seni kanat takmaya zorluyor.

İstanbul hakkında neler söylersin?

-Dünyada aradığın her şeyi İstanbul'da bulabilirsin.Gelmeden önce bana bu şehrin güzelliğini anlatmışlardı,buraya gelince insan bunu daha iyi anlıyor.Müslüman futbolcular burada çok rahatlar,hiç kimse sana Müslüman mısın,Hristiyan mısın diye sormuyor,herkes dinini yaşıyor.Türk mutfağı bir harika,en lezzetli etleri burada yedim.Börekler bir harika,kilo konusunda dikkat etmek lazım fakat şu şıralar biraz zayıfladım dolayısı ile yiyebilirim.(Gülüyor)

Hürriyet

GSCimbom Portal
 
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt