Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final | Antalyaspor 2-1 Galatasaray |3 Şubat| Maç Sonucu - Sayfa 64 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final | Antalyaspor 2-1 Galatasaray |3 Şubat| Maç Sonucu

Cevap: Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final | Antalyaspor 2-1 Galatasaray |3 Şubat| Maç

Ayhan'ın T.C vatandaşlığından çıkarılması gerekiyor. Kişi başına düşen milli gelir söz konusu. Oksijen olayını söylemiyorum bile.

Cevap: Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final | Antalyaspor 2-1 Galatasaray |3 Şubat| Maç

Ayhan'ın T.C vatandaşlığından çıkarılması gerekiyor. Kişi başına düşen milli gelir söz konusu. Oksijen olayını söylemiyorum bile.

eski gineden teklif gelmiş gel bizim vatandaşlığımıza geç demişler Ayhan'a ama Ayhan'ın bu teklife cevabı olumsuz olmuş :eek:

Önümüzdeki maçların ne kadar kritik olduğunu bizler kadar onlar da biliyordur herhalde.Umarım güzel oyun ve futbol şansıyla birlikte özellikle şu 3 haftayı minimum kayıpla atlatırız.

Çabucak toparlanmamız lazım. En yoğun tempoda maçlarımızı oynadığımız bu dönemde bu futbolu sürdürürsek mağlubiyet serisi oluşturabiliriz. :eek:

bizde 1 gol attıktan sonra rakibe saygımı bilmiyorum ama geri çekiliyoruz febe yakaladımı atıyor 5 tane ts lig maçındada aynı şey oldu 2 gol attık maçı bıraktılar bugün de 1-0 olmuş bizimkiler bastırmıyor

bizim neden bir tane ta$ gibi yabancimiz yok, söyle her mac oynayabilen,hepsi arizali ya sakat ya vurdumduymaz yada disiplinsiz bir defa da 30 mac oynasa bi yabanci disimi kiracagim

Evet, ben hücum futbolu ekolündenim. Ama günümüz futbolunda atak yapmayı seven her takımın ortaya önce iyi bir organizasyon şeması koyması gerekiyor. Artık sadece atak oynamak çok tehlikeli olabiliyor. Onun yerine organize bir takım olmak daha önemli. Futbolda tabii ki öncelikli olan kazanmak. Ama taraftarlar sadece kazanmak istemez, iyi futbol da görmek ister. Takımlarına bir kimlik atfetmek ister. Sahada gurur duyacakları bir yapı olsun ister. Bu da genelde iyi oynayan takımların başarabileceği bir şeydir. Burası bence çok önemli. Tabii ki körü körüne bir hücum takımından bahsetmiyorum. Organize bir oyun planından bahsediyorum. Teknik kapasitesi yüksek, uyumlu, organizasyonu sağlam bir takım yaratmak. Tıpkı Ajax, Milan ve Barcelona gibi. Futbol tarihine baktığınızda pek çok kupa kazanmış takım vardır. Ama aralarından sadece iyi futbol oynayanlar akılda kalır. Sıkıcı ve renksiz oyunla kazananlar tarihe yazılır ama hafızalara yazılmaz. Bu oyunun güzelliğini ortaya çıkarmak gerek. Bu da ancak iyi bir planlamayla olur.

Rijkaard'ın bu sözlerini bir kez daha okudum ve ümidim arttı güzel günler gelecek inşallah.

Barış

Ayhan

Servet

Uğur

Emre

inş sene sonu bu adamlarla yolumuzu ayırırız

sana örnek olarak havaalanındaki karşılamaları versem

o zaman gitmeyin havaalanina kardesim, her gelen oyuncu kendini süperstar zannediyor, simariyor sonra da lincoln giibi 50 bavulunu alip ülkesine gidiyor bizde sonra acaba bonservis parasi alirmiyiz ne kadar aliriz diye burada tartisiyoruz...Bu karsilamalar türkiye ye hic ama hic yakismiyor, 3. dünya ülkesinde bile böyle bir cahillik yapilmaz

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar aslında bakarsanız şunu rahatlıkla görürsünüz özellikle jo oyundayken galatasaray topu bazen ilerde tutmayı başarıyodu fakat jo oyundan çıkıpta gio oyuna girdi herkes nerde oynayacağını karıştırdı arda sağa gidiyor bir bakıyorsun gio yanlışlıkla orta sahanın ortasında bekliyor caner ileri çıkıyor barış rakip ceza sahası önünde etrafına bakıyor anlayacağınız bu takım baros,jo,nonda vs bu tip santraforlarla oynamak istediği futbolu sahaya ancak yansıtmaya çalışır örnek olarak gio sağ kanat sol kanat oyuncusudur forvette fazla iş beklememeliğiz neden? çünkü gio topu aldığı zaman kanatlardan ceza alanına girip etkili orta yapan yada çaprazdan etkili şutlar atan bir oyuncudur ondan dolayı bu tip oyunculardan sırtı kaleye dönük oynamasını etrafında ki arkadaşlarıyla pas trafiği kurmasını bekleyemezsiniz...

4-3-3 diyoruz ya bu dediğiniz sistemde ileri uçta oynayan oyuncunun ilerde top tutması gerideki arkadaşlarıyla pas alış verişi yapabilmesi ve sırtı kaleye dönük oynayabilmesi lazım 2.olayda hala defanstan çıkarken sorunlarımız var ve hiç giderilememiş neill beni; gerçi erken ama biraz bu konuda hayal kırıklığına uğrattı mesela ayhan var bir tane topu alıyor kanatta adam boş kendide rahat pozisyonda ama topla döner geri tekrar döner sağa aaa bir bakarsın adamlar kalemizde pozisyon bulmuş çünkü ayhan barış her ne kadar sevsemde mücadelesine hayran olsamda mustafa sarp pas organizasyonları konusunda maalesef yeteneksiz yada yetersizdir bugün bakıyosunuz kadroda kim var pas sistemine ayak uyduracak 1,elano 2,arda 3,jo jo sakatlandı çıktı elano zaten yedek bir arda var onada uyum sağlayacak futbol zekasına sahip kimse yok,

ben maçtan önce şöle bir kadro bekliyodum sadece orta saha için yazıyom

mustafa sarp elano

arda

neden çünkü elano ve arda oynadığı zaman evet direnc düşer orta sahada ama pas kombinasyonu daha iyi olur çünkü arda ve elano yetenekleri bakımından aslında birbirlerini tamamlayan oyunculardır hele hele rakip dirençli bir antalya ise böle takımların direnci ancak yapılan pas kombinasyonu ile kırılır fakat bugün savaşan ama yetenekleri kısıtlı olan oyuncular oynadıkları için oyuncular topu hep kaybettiklerinden dolayı antalya çok rahat pozisyonlar buldu yani diceğim şu bu orta saha ile işimiz bir hayli zor :(:(:(

beyler beylerr sakin olun, ikinci ayak var diye böyle oynadı futbolcular. futboldan anlamayanları kastedmiyorum tabi. barışın bu takımda işi yok, uğur uçarın ise bu aralar işi yok. futbolcular layakıt takıldılar. pek bişey kaybetmedik alt tarafı telfisi olan dandik kupa maçı..

Macın benim icin özeti su cümledir.

Bizim top cevirerek rakibi top pesinden kosturcagımıza acemiler gibi topun pesinden kostuk...

Ayhan-Barış-Mustafa. Bu üçlünün aynı anda sahada olması gelecek felaketin habercisi.

Mehmet Topal, Mustafa Sarp, Barış, Ayhan gibi isimlerin çift ön libero olarak yanyana orta sahada oynamaları demek takımın orta sahasına beton dökülmesi demektir. Mehmet-Barış kombinasyonu bu ismi geçen diğerlerine nazaran daha uyumludur ama yinede birlikte oynamamaları daha iyi olur. Bu futbolcuların(Ayhan hariç ne özelliği var bu adamın çözebilmiş değilim) fizik gücü ve mücadelesi var başka? Başka numaraları yok! Aralarında en ekstrası Mehmet Topal şutları var, diğerlerinden teknik olarak bir tık önde fazla değil. Sözün özü bir orta sahaya bir yalın adam yeter.

Üst Alt