Zizou vs Gaucho - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Zizou vs Gaucho

Cevap: Zizou vs Gaucho

Zidane ve Luiz Nazario de Lima Ronaldo'yu şöyle karşılaştırmalara sokmaktan vazgeçmek lazım.Onlar bambaşka futbolculardı.Ne Messi'de ne Cristiano'da ne de Ronaldinho'da onlar gibi büyük bir karizma,liderlik vasfı,oyuna devamlı hükmetme gibi özellikler yok.Kaldı ki bunlar doğuştan gelen özellikler,sonradan kazanılmaz.

aleyküm selam , kaç defa izledin acaba pele yi. İstatistiklere bakarsak Messi şimdiden geçmiş Zidane'ı. Ayrıca Zidane'dan sonrada Maradona var.

1 - Zidane

2 - Maradona

3 - Ronaldo ( No:9)

Pele ilk 5 e biraz zor girer

[video=youtube;8QEmnP48PEc]https://www.youtube.com/watch?v=8QEmnP48PEc[/video] 1-zidane 2-pele 3-maradona 4-cruyf 5-fenomeno messi ile ronaldo önce kendilerini dünya kupasında kanıtlasın.

Ronaldinho her ne kadar insanüstü yeteneklere sahip olsa da hepi topu 3-5 sene kendinden konuşturan bir adamdı alt tarafı bu kadar büyütmeye gerek yok. Zidane dediğimiz adam kariyerinin sonunda bile tek başına takımını Dünya Kupası finaline çıkardı. Tartışmaya gerek olduğunu sanmıyorum.

Yerine göre değişir. İkisi birbirinden çok farklı özelliklere sahip oyuncular. Bence böyle oyuncuları karşılaştırmak doğru değil. Cevap verirken, kim hangi tarz oyunculardan hoşlanıyorsa ona göre cevap vermiş.

Zidane Vs. R10 başlığında karşılaştırılmayan sadece bu 2li olmuş, araya Messi,R9,R7 falan girmiş.İlginç söylemler ortaya çıkmış.

R10 ile Zidane'ı kıyaslamak da ayıp olmuş Zizou'ya.

En buyuk podyumda Messi:

8 maç 1 Gol = '10 Fail

Copa America'da:

18 maç 4 gol.

Toplam 26 maç 5 gol :2aloh1::2aloh1::2aloh1::2aloh1:

En buyuk podyumda ZZZ:

11 Maç 5 Gol 4 assist = 1 Kupa Brezilya gibi bir efsane takima karsi ve bir final. (Eger Trezeguet mali olmasaydi 2 kupa olurdu)

EURO Cup:

11 maç 4 Gol 1 Assist = 1 Kupa.

Toplam 9 gol 5 assist = 1x WC, 1x EC ve bir WC finali.

-------------

En buyuk podyumda Gaucho:

10 maç 2 Gol 5 Assist = 1 kupa

2 tanede Konfedarasyon kupasi (4-1'lik Arjantin maçi)

Sonuç= R10 ve ZZZ>>>Messi

herkes zidane demiş ama bu zidane daha iyi olduğu için değil daha örnek bir kişilik olduğu için yoksa ronaldinho dünya üzerindeki gelmiş geçmiş en yetenekli oyuncudur bence son 20 yıldaki..

ayrıca biri messi 23 yaşında zidane ın tüm kariyerinde attığı golleri atmış demiş istatisliklere bakıcak olursak da alex, hagi'den daha fazla gol atmış ve asist yapmış o zaman alex daha iyi oyuncumu oluyo hagi'den, alex ferguson reyizin de dediği gibi istatislikler mini etek gibidir çok şey gösterir ama asıl görülmesi gerekeni göstermez.

Trollugu bir yana koyup objektif olmak gerekirse Zidane muhtemelen R10'dan mental olarak daha iyi bir topçudur (liderlik, vs) ve Zidane'in daha çok efsanevi anlari var hem DK'da hem CL'de

Zidane'ı Messi'yle kıyaslamak cahilliğin daniskasıdır.Mevkileri bile aynı olmayan adamları ``Bu daha çok gol attı o zaman daha iyi yhaaa XD`` diye kıyaslamak için 12.5 falan olmak lazım.Zidane'a yetişemeyen bir nesil bunu iddia edebilir ancak.Zidane bambaşka bir dünyadır.

Hakan Şükür'ün de Zidane'dan fazla golü var ama bu daha iyi oyuncu olduğunu göstermez.

Zidane'ın futbol sahalarına ayak basıp fanileri her hareketiyle büyüleyen Tanrı'dan farkı yoktur. Bizim jenerasyonumuzun izleyebileceği en büyük lider, sadece futbolcu değil komple bir oyuncudur.

Messi ile Zidane karşılaştırması da İnan'ın belirttiği gibi çok mantıksız. Biri kanat forvet oynarken biri playmaker. Messi'yi takımdan çıkarıp yerine başka bir adam koyabilirsiniz ama Zidane'ı çıkarıp yerine başka bir adam koyamazsınız. Keza aynısı Ronaldo için de geçerli. Zidane oynadığı takımlar için bu kadar önem icra ederken gidip bu adamı başkalarıyla karşılaştırmak salaklığın daniskasıdır.

Ayrıca Alemdar İbaret stayla kendisi Müslüman'dır, bu yönüyle daha da bi sevilir tarafımızdan...

Hocu yorumlara baktım da bunlar ne lan?:asd: Zidane'ın yanında Messi'nin üstündeki formaya bakmaya tenezzül etmem lan, Messi de kimmiş? Hele bir de R10'dan büyük denmiş, orada ayrı bir kahkaha attım valla.

İşin özü şu, efsanelerin konuşulduğu başlıkta çoluk çocuktan bahsetmek neyin kafası merak ediyorum.

Messi çoğu kişi tarafından gelmiş geçmiş en iyi oyuncu olarak gösterilen Pelenin Brezilyada halısaha topçularına karşı yaptığı istatistiğin daha iyisini La Ligada yapıyor. Messinin yanında Xavi var yorumu komik olmuş.Zidane'nın oynadığı Real Madrid gelmiş geçmiş en iyi kadro kabul ediliyor çoğu yerde

en iyi kadro olabilir ama en iyi takım değil.en iyi takım da messisiz bir şey yapamaz onlar takım halinde bir işe yarıyorlar o takımın bir kaç temel parçası var herhangi birini çıkardığın anda hepsi gidiyor.

Xavi Messi'ye kaç asist yapmış ?

Ya da Messi toplamda kaç asist yapmış?

Edit:Bu başlıkta Messi yorumu yaptırttınız.Kendimden nefret ediyorum

illa asist istatistiğine gerek yok xavi barca'nın beynidir tabi messi olmadan da xavi bu kadar iş yapamazdı

Hocu yorumlara baktım da bunlar ne lan?:asd: Zidane'ın yanında Messi'nin üstündeki formaya bakmaya tenezzül etmem lan, Messi de kimmiş? Hele bir de R10'dan büyük denmiş, orada ayrı bir kahkaha attım valla.

İşin özü şu, efsanelerin konuşulduğu başlıkta çoluk çocuktan bahsetmek neyin kafası merak ediyorum.

sorma kardeş en baştan mesajlara bakıp messi adını ilk ağızına alanı bulmak lazım ama bakmıyorum kasıtlı olarak :)

Üst Alt