⚽ ZTK 19/20 ÇF M:1 | Alanyaspor 2-0 Galatasaray | MS | 5 Şubat | A Spor - Sayfa 54 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Valla gelişim önemli de mevcut ekonomik şartlarda bir gerçek de var ki şampiyon olamadığın sezonun arkası menemene mahkumsun. Ben şimdi yabancı hoca hoca diye tutturuyorum misal, adamı velev ki getirdik, bir mucize oldu taraftar da Fatih hoca kadar arkasında durdu. Şimdi o adam gidip hayaline yakın da top oynatıp oradan Abdullah Avcı, Aykut Kocaman, Şenol Güneş gibi filan patatese bağlayıp son haftalarda şampiyonluğu verirse o zaman gelip oyununa oturayım, Fatih hoca kazanıyordu işte diyenler de haklı çıkar, bir şey diyemem. Gönül ister ki 96-2000 ve özellikle de 98-2000 gibi hem kazanan, hem de her rakibe karşı, her sahada oyunu domine edebilen bir Terim Galatasaray'ı olsun ama bundan sonraki dönemden öyle bir yapı çıkmayacağı da ortada. Yine Avrupa hayallerini Eylül'e kadar rafa kaldırıp Fatih hocamızın biraz dillere destan balı, çokca da insan yönetimi ve kazanma alışkanlığıyla ligde şampiyonluğa taşımasına duacı olacağız.

Geçen M.Cengiz'in yayıncı kuruluşta ki açıklamalarını dinledim de bir bölüm de şampiyonluk şart değil gibi bir ifade kullandı. Yani bu ifadenin alt metni nedir kestiremiyorum şuan ama kesin şampiyon oluruz olacağız kafasında değil sanki bizimkiler.

Geçen M.Cengiz'in yayıncı kuruluşta ki açıklamalarını dinledim de bir bölüm de şampiyonluk şart değil gibi bir ifade kullandı. Yani bu ifadenin alt metni nedir kestiremiyorum şuan ama kesin şampiyon oluruz olacağız kafasında değil sanki bizimkiler.

Ligin şu aşamasında normal olan kimse şampiyon olmazsak öldük bittik diyerek futbolcunun, taraftarın üstüne baskı koymaz. Zaten Türkiye'de bunu sadece Galatasaray yönetebildiği için bence son raddede hiçbir şekilde kaybetmeyen tek kulübüz. Yılın bu zamanlarında Ali Koç'un, geçen yıl Ağaoğlu'nun, Kartal'ın ve hatta tüm Kulüpler Birliği'nin havlamalarına cevap verilmemesi de bu yüzden. Onlar kudurdukça hataya daha meyilli oluyorlar, biz sakin kaldıkça daha çok işi götürüyoruz. Mustafa Cengiz'in siyasi geçmişinden, Fatih hocanın 30 yıllık tecrübesinden gelen kriz anlarını kusursuz yönetme özelliklerini 2 yıldır teknik-taktik, kadro kalitesinden de önce şampiyonlukların anahtarı görüyorum. O yüzden onlar şu aşamada şampiyonluk yolunda ne söylerlerse bir bildikleri vardıra yoruyorum.

Maddi olarak dar boğazdayız madem artık alt yapıdan neden oyuncu çıkartıp oynatmıyoruz. 3 Sezonda gelen giden topçulara bakarsak verdiğimiz paralar ve oynan futbol yedek kadro için fiyasko.
Çünkü başımızda ki hoca ;,
oyuncu geliştiremeyen,
Oyunculara birşey katamayan,
Hazira alışmış,
Manager sevici ,
Teknik taktikten yoksun biri olduğu için hem paramızi hem geleceğimizi çöpe atıyor.

Sezon sonunda rotasyon olsun diye hiçbir çöp oyuncu alınmamalı. Daha önce görmüştük gerçi akşam da ispatladılar sağolsun Şener, Jımmy, Ahmet Çalık gibi topçular Galatasaray ayarında değiller. Üstelik bunlara çok büyük yetenekmiş gibi 2-3 yıllık sözleşme veriyoruz. Almak için oyuncu alınmasın mümkünse.

Evet bende pes ettim takımımı ne kadar sevsem de belhandanin ilk 11 oynadığı hiçbir maçı izlemeyecegim .Biraz geç kaldım belki ama işte takım sevgisi birde merak ediyordum hoca ne zaman kesecek diye dün de dk 80 e kadar bize eziyet edince hoca artık yeter dedim.

Çünkü başımızda ki hoca ;,
oyuncu geliştiremeyen,
Oyunculara birşey katamayan,
Hazira alışmış,
Manager sevici ,
Teknik taktikten yoksun biri olduğu için hem paramızi hem geleceğimizi çöpe atıyor.

Hoca gerçekten oyuncu gelişimi açısından çok kötü ve Şenol hocanın çok gerisinde. Aklıma bir tek Engin ve Kazım Kazım geliyor gelişim olarak ki onlar da tek senelik parlayıp sönmüşlerdi.
Götü boklu Emre Colakdan yada sakar Semihdende verim alan kendisiydi ama
Yada bitik Donk, sisman Ömer, ruh hastasi Belhandadan..
Bir sürü sayarim daha, birsey yazmadan önce bir iki saniye düsünün

Ayakta kalan tek oyuncular Marcao ve Lemina idi. Onyekuru ve Jesse etkisizdi ve zamana ihtiyaçları var. İkisi de forvet değil. Falcao, Adem, Andone bu 3'ünden biri mutlaka olmalı her maç takımda kupa, lig, hazırlık maçı fark etmez. Defansta Donk'un eksikliğini çok hissettik. 10 numara pozisyonunda Emre Akbaba ve sağ açıkta Feghouli'nin eksiklikleri bariz belli oldu. Ömer Bayram'ın hırsı ve asistleri takımda eksikti.

Gelelim Alanya maçında yenilmemizin nedenlerine: Şener, Linnes, Ahmet Çalık, Jimmy Durmaz, Taylan Antalyalı ve Belhanda'nın rezil performansları.

Şener'den ne sağ bek olur ne de sol bek. Linnes de yetersiz. 33 yaşındaki Mariano'dan medet umuyoruz. Sezon sonu en kritik hamle Saracchi tarzı genç bir sağ bek almak olacaktır. Gerçi daha Saracchi bile bizim değil kiralık.

Fatih Terim, Ahmet Çalık'a tanıdığı şansı Emin Bayram'a tanısaydı çocuk şimdiye Ozan Kabak'ı yakalardı.

Jimmy Durmaz artık mümkünse sezonun kalan tüm maçlarında kupa da dahil olmak üzere sonradan dahi oyuna girmesin. Sezon sonu da defolsun.

Taylan Antalyalı, PTT 1. Lig topçusu, Erzurum'da falan oynar en fazla.

Belhanda, ne yapıp edilip sezon sonu gönderilmeli. Gerekirse maaşının yarısını biz karşılayarak bir takıma kiralayalım. Belhanda'nın ilk 11 oynayacağı hiç bir maçı izlememe kararı aldım. Ömer Bayram'ın bir ayağının parmağının tek tırnağı olamaz.

Son düzenleme:
Maddi olarak dar boğazdayız madem artık alt yapıdan neden oyuncu çıkartıp oynatmıyoruz. 3 Sezonda gelen giden topçulara bakarsak verdiğimiz paralar ve oynan futbol yedek kadro için fiyasko.
Maddi olarak dar boğazda olan kulüp diagne delisine, falcao ihtiyarına 20şer milyon euro bağlamaz. Son 2 senede Harcanan paralar mantıklı harcansa çok daha iyi kadro kurulurdu bıraksınlar fakir edebiyatını o yüzden

sözün özü fatih terim sene sonu görevi bırakmalıdır. alt yapı adam gibi dizayn edilmeli onun bunun torpilli oğlu değil yetenekli gençler genç takımlarda oynamalı. paraya kıyıp adam gibi bir scout ekibi kurulmalı babası fatih terim'in arkadaşı diye adamın biri scout ekibinin başına getirilmemeli.

Götü boklu Emre Colakdan yada sakar Semihdende verim alan kendisiydi ama
Yada bitik Donk, sisman Ömer, ruh hastasi Belhandadan..
Bir sürü sayarim daha, birsey yazmadan önce bir iki saniye düsünün
Belhanda'dan verim almak? Emre Colak ve Semih etraflarinda Ujfa, Elmander, Melo, o zamanki Selcuk, Eboue vs tonla super adam olmasa ancak ve ancak cop olurlardi. Nitekim cop oldular. Donk asla iyi bir yedekten fazlasi olmadi. Ha keza Omer'de. Oynuyor olmalari tamamen Fatih Terim'in olusturdugu futbol fakiri kadro ve oyun sayesinde. Donk ve Omer'in emeklerine tesekkur ve saygi. Gerisi tartismaya dahi degmez.

Yedek adı altında alınan tüm oyuncuların fos çıkması da ayrı ironi yıllardır söylüyoruz yedek için topçu almayın diye bir topçu Gs kalitesinde ise alın diye ama yok iyi yedek olur diye diye doldu takım çöplerle devir daim var bir de bir çöp gidiyor bir çöp geliyor.

Bunu yillardir söylerim forumda. Böyle mantik olmaz olamaz yahu. "Iyi bir yedek olur" veya "x yerine y otursun kulübede" diye futbolcu mu alinir Allah askina.

Bile bile yetersiz oyunculari transfer ediyorsun, resmen aptallik ya.

orda sanki ifbye laf attı onlar şampiyon olacağız diyip duruyo yaa ersunu semihi alisi falan

En büyük rakibimiz Galatasaray, en çok Galatasaray'ı şanslı görüyorum. Kendi sorunlarımızı çözdükçe iç çatışmalar, dış dünyaya olumlu yansıyabilir. Biz bunu dürüst şekilde saha yansımasını istiyoruz. Şampiyon olmak istiyoruz. Biz illa şampiyon olacağız diye bir şey demiyoruz. Biz elimizden geleni bütün kulüplere saygı çerçevesinde, adil hakem yönetimi içinde yapacağız. Diğer takımlara da hiç hata yapılmasın, kimseye yapılmasın.

Sen Galatasaray in yenildiği maçın skorunu güzel dersen bir daha yalatirim sana üstüne para da verirsin kalınmış diye ;)
Yahu sorduğum sorunun cevabını ver, liseli gibi altta kalmamaya çalışıyorsun hala. Bu nasıl bir seviyesizlik kimlerle muhattap oluyorum Ya Rabbi!
Bir de bişey söyleyim ibneliğin aktifi-pasifi farketmiyor haberin olsun. İkisine de ibne deniyor.

Üst Alt