⚽ ZTK 19/20 ÇF M:1 | Alanyaspor 2-0 Galatasaray | MS | 5 Şubat | A Spor - Sayfa 53 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ya bırak myc yi çocuk musun sen? Siz istediğiniz herşeyi her hakareti edeceksiniz takıma katılmayınca biz mi nankör olup myc yiyeceğiz sen kendi yorumlarına saygı bekliyorsun da eleştiriyi neden kaldıramıyorsun madem? Benim hakaretim varsa bana myc vermesinle komple hesabımı kapatsınlar oldu mu?
İspatlayamıyorsan da o zaman iftira atma bari. Beni bilen bilir burada katılmadığım yorumlar illa ki olmuştur. Ama kalkıp da birisine sen bana göre ezik yorum yapıyorsun, sen şampiyonluklarımıza gölge düşürüyorsun gibi kavgaya davet çıkaracak mesnetsiz şeyler de yazmamışımdır. Benim eleştirilerim her taraftar gibi hocaya ve futbolcularadır. Benim hatam varsa uygun bir dille katılmadığını söylersin. Biz de görüşürüz, tartışırız. Ama birisine eleştiriyor diye yok sen ezik yorumda bulunuyorsun, gölge düşürüyorsun nankörsün gibi imalarda bulunmak da hoş değil. Umarım mesajım ulaşmıştır.

Zaten başkanın dediği gelen 30'a yakın futbolcu ile kadro çorbaya döndü. Ara transferde gelenler, sakatlıktan dönen Emre Akbaba ve tekrar takıma dönen Linnes gibi oyuncular ile yine de bu sezonu kurtarma şansımız var ama ne olursa olsun artık sezon sonu adam akıllı bir kadro mühendisliği gerekli ve Fatih hoca da göreve devam ederse mümkünse transfere karışmayıp işi ehline bıraksın.

İki sene daha kiralayıp duracağız ağabey böyle kalıcı bir yapı oluşturmamız mümkün değil. Ben zaten bıktım artık bu düzensizlikten daha proaktif olmayı öğrenmemiz lazım. Şu Alanya'nın Sivas'ın o bütçelerle kurdukları takımlara bakınca insan bazı şeyleri sorgulamak zorunda kalıyor.

Fanatik derece Terim hayraniyimdir, ama ALLAHINI seven söylesin son yillarda Şampiyon oldugumuz sezonda dahil leş gibi futbol oynamiyormuyuz,bu kötü futbolu örten Fenerin bizden beter olmasi,yoksa şimdiye kadar ne Terim nede yönetim kalmişti bizim Kuş beyinlilerden farkimiz, basarisizligin cezasini aninda keser objektif bakabilmemiz, son 50 avrupa kupasi maçinda toplasan 4 galibiyetimiz yok, Ekonomik olarak diger rakiplerden iyi olmamiza ragmen yanlis transfer politikalariyla makasi açamadik,bunda Hocamizin suçu daha fazla,ben artik iyi futbol istiyorum özellikle Deplasman maçlarini artik izlemek içimden gelmiyor..

Antalya maciyla baslayan yeni taktigi biraz inceleyelim

Ortada Lemina hemen önünde Seri
Omer sol kanat ama aslinda gizli sol iç
Taylan ortasaha ama aslında gizli forvet
Feghouli sağ kanat ama zaten hep ortaya kayarak oynuyor

Top bizdeyken Bekler ileri çıkar ve Lemina stoperlerin arasına girer, bir nevi 3’lü defansa geçilir
Top rakipteyken ortasaha Lemina-Seri-Ömer-Taylan olur
Burada kilit noktalar;
1- sağ kanat ve 10 no bölgesinde ortasaha vasıflı adamlar oynatarak ortasahada kalabalık olmak
2- Ömer’in sürüklemesiyle hızlı çıkmak

Sonradan solbeke Saracchi gelince bu hız 2 katına çıktı ve resmen level atladık

Taylan yerine golcü özellikleri daha iyi olan E.Akbaba geldi ve bir level daha atladık (yalnız emrenin forvet görevini aksatmadan ortasaha defansına daha çok yardımcı olması gerekiyor)

Aktif bir sol kanatla rahatlayan feghouli daha hareketli olmaya başladı
Bu zaten ileri çıkmayı seven marianoya da boş alan ve pas alternatifi olarak müthiş yaradı

Hareketli kanatlar olunca Seri ve Lemina’nın da hareket ve pas alternatifleri arttı

Peki bundan önce takım neden top oynayamıyordu

İlk kilit taşı Babel’di;
statik, ortasaha defansına yardımı çok düşük ve topu ayağına isteyen ama aldığında da hızlı oyunu bile sete çeviren bir yapıda
Güçlü 10 numaran yoksa Babel olmaz
2. maçtan beri kesilmeli dedim hep

Belhanda;
Asıl oynaması gereken yer yardımcı forvet (şu anki oyundaki emrenin yerinde) oynaması gerekirken Seri’nin yaptığı gibi bir görev verilmesi

O bölge top kaybını affetmez ve belhanda çok kolay top kaybediyor ve yavaş olması nedeniyle çok aşırı aksadı ve sürklase oldu, artık olmuyor

Nagatomo;
Biraz Babel’den kaynaklandı ama bütün tercihlerini yana geriye kullanması, hızlı çıkışları kesmesi

Şimdi yapılması gereken şey mevcut oyunu iyice pekiştirmek
Bu oyunu atak organizasyonları çalışarak geliştirmek
Hızlı çıkışları ezbere gole dönüştürebilir gale getirmek

Hızlı çıkamadığımız zamanlarda Set oyununda yaratıcı oyuncu eksiğimizi kamufle edebilecek varyasyonları çalışmak

Defans için beklerin çok öne çıkmasının defolarını kapatacak hareketleri oyunculara ezberletmek, aynı oyunu kpntra yemeyecek şekilde oynayabilmek

Hızlı çıkmamızı sağlayacak top kapmaları nasıl arttırırız bunu çalışmak

Öne geçtiğimizde oyunu ve skoru tehlike yaşamadan risksiz bir şekilde koruyabilmeyi sağlayacak saha içi dağılımı ve oyunu çalışmak

Bunları yapabilirsek çok zor maçları dahi rahat alabildiğimizi hep birlikte göreceğiz

Fanatik derece Terim hayraniyimdir, ama ALLAHINI seven söylesin son yillarda Şampiyon oldugumuz sezonda dahil leş gibi futbol oynamiyormuyuz,bu kötü futbolu örten Fenerin bizden beter olmasi,yoksa şimdiye kadar ne Terim nede yönetim kalmişti bizim Kuş beyinlilerden farkimiz, basarisizligin cezasini aninda keser objektif bakabilmemiz, son 50 avrupa kupasi maçinda toplasan 4 galibiyetimiz yok, Ekonomik olarak diger rakiplerden iyi olmamiza ragmen yanlis transfer politikalariyla makasi açamadik,bunda Hocamizin suçu daha fazla,ben artik iyi futbol istiyorum özellikle Deplasman maçlarini artik izlemek içimden gelmiyor..
Hocam ben bunu söyledim diye nankör diyenler mi ararsın, şampiyonluklara gölge düşürüyorsun diyenler mi ararsın birçok kişi yazdı. Yalnız olmadığımı görmek güzel. Türk futbol takımları arasında ekonomik olarak artıda olan tek takım biziz, 2 senedir şampiyon oluyoruz, ŞL gelirleri geliyor. Ama makası açamıyoruz ve şu an ligde 6. sıradayız. Hocanın çok fazla kredisi var (haklı olarak, ancak sınırsıza yakın olması da doğru değil). Fatih hocanın yerinde bu imkanlara sahip olan bir hoca olsaydı en kötü ihtimal şu durumdaydık ama daha iyi bir yerde olurduk büyük ihtimalle. Şu an olduğumuz noktadan daha kötü ne durumda olabiliriz ki? Ligin en pahalı takımı bizde. Sezon başından beri büyük takımlara karşı galibiyet alamamışsın. İlk 5'e girememişsin. Kupadan elenmek üzeresin. Avrupa'dan 2 puanla ayrılmışsın. Takım top oynamıyor. İsmi Tudor olsaydı şu sonuçlardan dolayı kovulmuştu. İşte kredisi olduğu için kalıyor. Şampiyon yapamazsa gitmeli bence.

Birkaç mesajı okudum
Bugünkü oyun kesinlikle ölçü değil
Ama as kadronun önemini tekrar görmüş olduk

Bu yüzden rövanşa da ful yedek çıkılmalı
Ağırlık lige verilmeli

Yedek adı altında alınan tüm oyuncuların fos çıkması da ayrı ironi yıllardır söylüyoruz yedek için topçu almayın diye bir topçu Gs kalitesinde ise alın diye ama yok iyi yedek olur diye diye doldu takım çöplerle devir daim var bir de bir çöp gidiyor bir çöp geliyor.
aclik siniri 1 milyon eurodan basliyor. 2 seneden fazla kontrat yapmayacaksin yerli oyuncuya. yabancilarda 30 ve üstü almayacaksin. senin normalde 4.stoperin olan ahmet 1 milyon euro aliyor, yedek sakat forvetin 2.5, sakat as forvetin 5 aliyor. rezil rakamlar

aclik siniri 1 milyon eurodan basliyor. 2 seneden fazla kontrat yapmayacaksin yerli oyuncuya. yabancilarda 30 ve üstü almayacaksin. senin normalde 4.stoperin olan ahmet 1 milyon euro aliyor, yedek sakat forvetin 2.5, sakat as forvetin 5 aliyor. rezil rakamlar

Ne zaman işimiz yedeklere düşse rezil oluyoruz çıkıp 1 maç alamazlar ama milyonları cebe indirirler Okan , Ahmet , Şener , Taylan , Jimmy hepsi leş tekmeyi basacan bunlara altyapıdan koyucan çocukları maaş sorunun olmaz en azından , yılda 1 maç iyi oynuyacak diye topçu besliyoruz.

Ne zaman işimiz yedeklere düşse rezil oluyoruz çıkıp 1 maç alamazlar ama milyonları cebe indirirler Okan , Ahmet , Şener , Taylan , Jimmy hepsi leş tekmeyi basacan bunlara altyapıdan koyucan çocukları maaş sorunun olmaz en azından , yılda 1 maç iyi oynuyacak diye topçu besliyoruz.
Yerlilerin alacagi ücret hep standart olmali. Yedek olarak alinanlar 500 bin euroyu gecmemeli. Sezon sonu as oyuncu olduysa performans primi verilir. 2 seneden fazla kontrat olmamali. Ahmet 900 bin euro, Sener 900 bin euro, Jimmy 900 bin euro, Selcuk 600 bin euro, Emre Akbaba 1 milyon 750 bin euro aliyor. Diger oyuncularin aldiklari normal. Ahmet 500 bin, Sener 500 bin, Jimmy 500 bin, Selcuk 250 bin ve Emre 1 milyon euro olsa dogru olurdu. 5 milyon euro cok fazla bunlara. Benim hesapta bunlara 2.75m euro ödenir mesela. Yabancilari söylemeye gerek yok. Hepsi felaket. Gücü anca Adem'e falan yetiyor bu yönetimin.

Yerlilerin alacagi ücret hep standart olmali. Yedek olarak alinanlar 500 bin euroyu gecmemeli. Sezon sonu as oyuncu olduysa performans primi verilir. 2 seneden fazla kontrat olmamali. Ahmet 900 bin euro, Sener 900 bin euro, Jimmy 900 bin euro, Selcuk 600 bin euro, Emre Akbaba 1 milyon 750 bin euro aliyor. Diger oyuncularin aldiklari normal. Ahmet 500 bin, Sener 500 bin, Jimmy 500 bin, Selcuk 250 bin ve Emre 1 milyon euro olsa dogru olurdu. 5 milyon euro cok fazla bunlara. Benim hesapta bunlara 2.75m euro ödenir mesela. Yabancilari söylemeye gerek yok. Hepsi felaket. Gücü anca Adem'e falan yetiyor bu yönetimin.

Ömer ve Adem dışında yerlilerin hiçbiri 5 para etmez Akbaba'nın da maaş fazla kötü topçu değil de dediğin gibi biraz düşük olmalıydı.

Neyse Allah'tan bunlarla yapacağımız deplasman da ki diğer maç ligin son haftalarına denk geliyor şampiyonluk modu, Muslera filan derken bir şeyler yapacağız. Erol iyi takım yapmış cidden saha yerleşimlerini filan çok beğendim. @Murat Saylak

Avrupa'da yine bütçe mütçe diye kendimizi avutuyoruz da Türkiye'de bizim 5'te 1 şartlarımızda kurulup bizden birkaç kat sistemli, organize olan takımlar görünce ciddi moralim bozuluyor.

Tabi ki zaten büyük ölçüde öyle olacak, ama kiralama yaparken elde ki takımdan kalan sağlam oyuncuları az sayıda da olsa takımda tutup, altyapıdan da oyuncu çıkartarak kiralık gelecek oyuncularla harmanlayarak doğru bir kadro kurulabilir. Bu yolla en azından kiralıkları bir kenara koysan bile 3 de 2 çekirdek kadron zamanla oluşur.

İki sene daha kiralayıp duracağız ağabey böyle kalıcı bir yapı oluşturmamız mümkün değil. Ben zaten bıktım artık bu düzensizlikten daha proaktif olmayı öğrenmemiz lazım. Şu Alanya'nın Sivas'ın o bütçelerle kurdukları takımlara bakınca insan bazı şeyleri sorgulamak zorunda kalıyor.

Avrupa'da yine bütçe mütçe diye kendimizi avutuyoruz da Türkiye'de bizim 5'te 1 şartlarımızda kurulup bizden birkaç kat sistemli, organize olan takımlar görünce ciddi moralim bozuluyor.

Uzun zamandır iki taşı üst üste koyamayan bir Galatasaray var. Eyvallah hocamız winner camia winner da, gelişim ve kümülatif bir ilerleme bir türlü söz konusu olmuyor. İşin kötüsü bunu kabullenmiş camia da herkes dediğin gibi sinir bozucu bir durum. Mesela bu gelişimi şampiyon olsun olmasın Trabzon da ben görüyorum keza Sivas'ta Alanya'da, Başakşehir'de bu var. Adamlar gelişim içerisindeler.

Uzun zamandır iki taşı üst üste koyamayan bir Galatasaray var. Eyvallah hocamız winner camia winner da, gelişim ve kümülatif bir ilerleme bir türlü söz konusu olmuyor. İşin kötüsü bunu kabullenmiş camia da herkes dediğin gibi sinir bozucu bir durum. Mesela bu gelişimi şampiyon olsun olmasın Trabzon da ben görüyorum keza Sivas'ta Alanya'da, Başakşehir'de bu var. Adamlar gelişim içerisindeler.

Valla gelişim önemli de mevcut ekonomik şartlarda bir gerçek de var ki şampiyon olamadığın sezonun arkası menemene mahkumsun. Ben şimdi yabancı hoca hoca diye tutturuyorum misal, adamı velev ki getirdik, bir mucize oldu taraftar da Fatih hoca kadar arkasında durdu. Şimdi o adam gidip hayaline yakın da top oynatıp oradan Abdullah Avcı, Aykut Kocaman, Şenol Güneş gibi filan patatese bağlayıp son haftalarda şampiyonluğu verirse o zaman gelip oyununa oturayım, Fatih hoca kazanıyordu işte diyenler de haklı çıkar, bir şey diyemem. Gönül ister ki 96-2000 ve özellikle de 98-2000 gibi hem kazanan, hem de her rakibe karşı, her sahada oyunu domine edebilen bir Terim Galatasaray'ı olsun ama bundan sonraki dönemden öyle bir yapı çıkmayacağı da ortada. Yine Avrupa hayallerini Eylül'e kadar rafa kaldırıp Fatih hocamızın biraz dillere destan balı, çokca da insan yönetimi ve kazanma alışkanlığıyla ligde şampiyonluğa taşımasına duacı olacağız.

Hocamiz yine TFF, MHK ya falan biryerden dolayli laf kondurur twitter uzerinden ve hepimizi gaza getirip arkasinda toplar. Bu kotu oyunu hepimiz unuturuz. Kimsede hesap vermez. Yillardir olduğu gibi.

Alıştık

Neyse Allah'tan bunlarla yapacağımız deplasman da ki diğer maç ligin son haftalarına denk geliyor şampiyonluk modu, Muslera filan derken bir şeyler yapacağız. Erol iyi takım yapmış cidden saha yerleşimlerini filan çok beğendim. @Murat Saylak
Agustos'tan önce tüm transferleri bitirip teknik direktörüne teslim etti Alanyaspor yönetimi. Adamlar bu basariyi hak etti kesinlikle.

6 hücum oyunculari vardi takimda. 5'i yabanci, sadece 1'i yerliydi (Efecan). Devre arasi Ümraniye'de 11 gol atan kanat oyuncusu Emircan'i satin alip üstüne tecrübeli olarak sifir maliyete Pektemek'i getirip 4'ü as 4'ü yedek olabilecek sekilde futbolcu topluluguna ulastilar.

Agustos 1'den sonra aldiklari oyuncular: Yedek kaleci Eray (K'Pasa bonservissiz), Osmanlispor'dan ayrilmasi biraz uzun süren yedek orta saha Musa Cagiran ve Stuttgart'in ikinci takimindan bir genc orta saha (Umut Günes). Son gelenler zaten sadece kadroyu doldurmak icin.

Iskeleti erkenden kurunca böyle oluyor demekki.

Üst Alt