ZTK | Beşiktaş 2-1 Trabzonspor | Maç Sonucu - Sayfa 42 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ZTK | Beşiktaş 2-1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Cevap: ZTK | Beşiktaş 2-1 Trabzonspor | Maç Sonucu

gun yuzu gormemis problemler duasina mi cikacagiz simdi:)

niye balon kardesim adamlar sorunlarini duzeltmek icin ugrasiyor olamazlarmi?

bizim gibi dandik yonetildikleri hakkinda nasil bu kadar eminsiniz

ben siz soyleyeyim adam sorunlarini gorup bir caba harcamislar yasli fantastik adamlar aldiktan sonra

hilbert ve fernandezi almislar

tutar tutmaz bilemyiz

ama bizim kadar plansiz programsiz degiller gibi geliyor bana

hagi biraz belimizi dogrultuyorda yonetimin rezillikleri cok ortaya cikmiyor

tas gibi transferler yapti reis en azindan umudumuz var

Yahu Serdar başkan, fikir değişikliği saygı duyulacak bir şeydir ama göz göre göre yapma sen bari...

Realist olayım derken; sonuçlarını, nedenlerini ve geçmişi baz alarak fikir ortaya atmak lazım. Şu an tamamen duygusal işleyen bir mekanizma gibisin. Sana burada ne kadar açıklasam da tatmin olmayacaksın. :)

Beşiktaş yönetiminin geçen seneki halini anlatmaya başlamayacağım, idrak edemeyeceğinden şüphem yok. Zeki birisin ama seni ilk kez duyularına kapılmış olarak görüyorum.

Şimdi diyeceksin ki asıl sen duygusal bakıyorsun diye, inan mantıklı bir izahı olsa söylediklerinin mutlaka aynı fikirde olurduk. Ben malımı biliyorum, Türkiye'de bu tarz pohpohlamalarla, suni gündemle ancak lavaboya gidersin. O da gazını çıkarmak için.

Ernst'i harcayacaklar.

Sergen diyor ernst'i niye sokmuyor,Yahu kontejan var hatta ekremi soktu.

Arkadaslar ha gayret, cuma gunune az kaldi. Ozaman dua edersiniz.

Bu ne cekemezlik ? Yok patlayacak daha, yok boyle, yok soyle. Bazilarina kalsa Besiktas bu mac 8 yiyecekti. Ne oldu ? Yedek agirli kadro felan demeyin. Bu ligde hangi takim bu Trabzon'a karsi tek on libero ile cikar ? Takimin zaten sagbek'i yok, adam bildigin sag acik ama orda oynuyor.

Trabzon'un oyunculari, hele orta sahasi Besiktas'dan fizik cok daha ustun. Ceyhun ve Sezer fizik gucuyle ikinci yari Besiktas'in orta sahasini ezdiler. Cok normal, tek on libero oynuyor Schuster, buda dede Aurelio. Trabzon'un Besiktas'in dikkatsizligi sayesinde buldugu gol takimi birden atesledi. O gol santradan 30 saniye sonra gelmesiydi, ilk yarinin kopyasi olabilirdi. Bukadar basit.

Schuster'i hepiniz elestiriyorsunuz. Maclar boyle olur, soyle olur diyorsunuz. Peki kim fark atti Besiktas'a simdiye kadar bu sezon, bu defans anlayisiyla ? Avrupa'nin Real/Barca/Manu/Chelsea kalibre takimlarindan sonra en onde gelen Porto bile cok zorlandi. Aston Villa'yi eleyen Rapid'in sansi yoktu. Lig'de bircok birseysel hatalardan dolayi puan kaybetti Besiktas. Kaleci Hakan'in kazmaliklari, ilerdeki Holosko'nun kazmaliklari, hatta bu macta yine Toraman'in kazmaligi.

Schuster her maca 4-4-2, orta saha Guti-Aurelio cikacak degil. Kim ders vermeye calisiyor Schuster'e ? Adam Real'i calistirmis, Real'i en son sampiyon yapan hoca Schuster. Adam bilmiyormu ayni oyun anlayisiyla GS/FB'nin karsisina ciktimi cok daha zorlanacagini ? Ali Sami'yende ne oldu ? Nasil bir oyun anlayisiyla cikti ? Hic defansi orta sahaya kadar cikarken gordunuzmu ? Insaf biraz, insan biraz dusunup oyle yazar. Atip tutmak cok kolay.

Bu takim asla uzayli takim felan degil. Kanat oyuncularin fizik gucu yetersiz, fizik derken ikili mucadelerde, defans'a yardim. Guti'de oyle. Schuster bunu lig basinda'da aynen yapti. Ozaman'da herkez diyordu orta saha yok, yol gecen hani. Ernst ile Delgado'yu oynatiyordu. Ne oldu ? Cift on libero'ya dondu.

Maca gelince, Trabzon'un oyunculari fizik daha ustun. Giray Toraman'dan fizik cok daha ustun, Mustafa Hilbert/Ismail'den daha ustun fizik olarak, Ceyhun ve Sezer iki hayvan gibi genc adam, ikiside Guti ve Aurelio'dan fizik olarak cok daha ustun. Ateslenen bir Trabzon'un ikinci yarida cok daha iyi oynamasi bundan kaynakliniyor. Fizik gucuyle ezmeye calistilar. Besiktas'in tek on libero ile oynamasi onlara yardimci oldu.

Pozisyonlara gelince, ilk yari Besiktas zaten maci bitirmeliydi. Ve Simao'nun frikik'i ve Fernandes'in uzak koseye gonderdigi sut'u Aykut olsa, en az ikisinden birini yerdi. Hatta ikisinide yerdi, aynisi Ufuk icin gecerli. Onur'un muthis reflex'lerine duva etsinler. Ikinci yari pozisyon buldular, ama aynisi Besiktas icin gecerli. Onlarin topu direkten dondu, Almeida'nin topu direkten dondu.

Schuster orta sahayi daha dengeli kurdumu, daha fazla POWER ile oynamadi, cok daha kolay gecer maclar.

Beşiktaşı bozup ayağa iyi pas yaptığın süre gol pozisyonu buluyorsun..Bizim takım iyi bozar acaba ayağa iyi pas yapabilirmiyiz.

Yahu Serdar başkan, fikir değişikliği saygı duyulacak bir şeydir ama göz göre göre yapma sen bari...

Realist olayım derken; sonuçlarını, nedenlerini ve geçmişi baz alarak fikir ortaya atmak lazım. Şu an tamamen duygusal işleyen bir mekanizma gibisin. Sana burada ne kadar açıklasam da tatmin olmayacaksın. :)

Beşiktaş yönetiminin geçen seneki halini anlatmaya başlamayacağım, idrak edemeyeceğinden şüphem yok. Zeki birisin ama seni ilk kez duyularına kapılmış olarak görüyorum.

Şimdi diyeceksin ki asıl sen duygusal bakıyorsun diye, inan mantıklı bir izahı olsa söylediklerinin mutlaka aynı fikirde olurduk. Ben malımı biliyorum, Türkiye'de bu tarz pohpohlamalarla, suni gündemle ancak lavaboya gidersin.

gecen sene ne yapmis banane yahu adamlar

duygusallik ne alaka

sizsiniz hergun gazete okuyan tv izleyen

ben anca mac seyrediyorum o kadar

gecen sene herif sacmaladi diye genemi sacmalayacak diye bekliyorsunuz yahu

biizm keita elano saglam arda varken dustugumuz hatalari hepimiz bilmiyormuyuz

biliyoruz

su ana kadar bu adamlar ayni hatalari yapmadilar

ha yaparlar yapmazlar bilemeyiz

yada ahmetin dedigi gib farkli hatalar yapabilirler shusterin kibirine yenik dusebilirler orta saha bir kisi eksik oynarlar ne bilim

ama isin icindeki realiteyi konusun yahu

gun yuzu gormemis sorunlari var diyerek isin icinden cikmak olmaz

ben adim gibi eminim bu fener ve bjk bu kadar rezil olmasa bizde bu kadar rezil olmazdik

Adem ilk paragraftaki tespitlerine zyadesiyle katılıyorum ancak atladığın bir nokta var bence. Adamlar zaten önümüzdeki senenin kadrosunu kurduklarını defaeten dile getirdiler. Yani şu anda bu takımın çok fazla bir beklentisi yok. Camia'yı da buna alıştırmış durumdular. Hangi Beşiktaşlı arkadaşımla sohbet etsem bu sene önemli değil. Önümüzdeki seneye bakıyoruz diyorlar ki, taraftar indinde bu havayı yaratabilmek önemli. Böylece takımın dağılmasını önler tepkileri törpülersin.

Önümüzde bir Trabzonspor örneği var. Geçen seneden bu seneye yatırım yaptılar ve belirli bir noktaya geldiler. Bana kalırsa hepimiz asıl tehlikeyi es geçiyoruz. Eğer bu Beşiktaş takımı dağılmadan ayakta kalır ve birbirine alışırsa, sistemi oturtur ve defans bloğunu da oynadıkları sisteme adapte ederse, önümüzdeki seneler biz dahil hiç bir takım için kolay olmaz. Beni balonun patlamasından ziyade, önümüzdeki sezondan itibaren yükselmesi ihtimali tedirgin ediyor ki, bunu da açık yüreklilikle ifade ediyorum.

Shuster bu takımın başında kalır. Camia bakışını değiştirmezse, işimiz var demektir :)

Eksiklerini giderseler bile tutmayacağına eminim. Zaten Beşiktaş'ın derdi şampiyonluk falan değil, tamamen marka olma çabasındalar.

bizi hagi dogru yola sokuyor

bu durumdan yildiz futbolcu alarak kurtulamayiz catirt diye

once bir normale donecegiz savasarak

sonra yildiz rotusleriyle bir ust kademeye cikacagiz

belki ozaman bjk nin yasadigi sorunlari yasamayiz

gecen sene ne yapmis banane yahu adamlar

duygusallik ne alaka

sizsiniz hergun gazete okuyan tv izleyen

ben anca mac seyrediyorum o kadar

gecen sene herif sacmaladi diye genemi sacmalayacak diye bekliyorsunuz yahu

biizm keita elano saglam arda varken dustugumuz hatalari hepimiz bilmiyormuyuz

biliyoruz

su ana kadar bu adamlar ayni hatalari yapmadilar

ha yaparlar yapmazlar bilemeyiz

yada ahmetin dedigi gib farkli hatalar yapabilirler shusterin kibirine yenik dusebilirler orta saha bir kisi eksik oynarlar ne bilim

ama isin icindeki realiteyi konusun yahu

gun yuzu gormemis sorunlari var diyerek isin icinden cikmak olmaz

ben adim gibi eminim bu fener ve bjk bu kadar rezil olmasa bizde bu kadar rezil olmazdik

Bunu ciddi söylüyorum; Beşiktaş'ın işi bir Fener maçına bakar. Ondan sonra görürüz.

Dediğim gibi sorunlar şu anda göz önünde değil. Ahmet'in dediği gibi Schuster ile oyuncular arasında problem çıkar filan. Bak Sergen Yalçın'ı bile bizim geçen seneki Hakan Ünsal örneği ile benzetebiliriz. Birebir bizim aynı halimiz; amaçlar tamamen camiayı havaya sokmak, markalaşmak filan.

Arkadaslar ha gayret, cuma gunune az kaldi. Ozaman dua edersiniz.

Bu ne cekemezlik ? Yok patlayacak daha, yok boyle, yok soyle. Bazilarina kalsa Besiktas bu mac 8 yiyecekti. Ne oldu ? Yedek agirli kadro felan demeyin. Bu ligde hangi takim bu Trabzon'a karsi tek on libero ile cikar ? Takimin zaten sagbek'i yok, adam bildigin sag acik ama orda oynuyor.

Trabzon'un oyunculari, hele orta sahasi Besiktas'dan fizik cok daha ustun. Ceyhun ve Sezer fizik gucuyle ikinci yari Besiktas'in orta sahasini ezdiler. Cok normal, tek on libero oynuyor Schuster, buda dede Aurelio. Trabzon'un Besiktas'in dikkatsizligi sayesinde buldugu gol takimi birden atesledi. O gol santradan 30 saniye sonra gelmesiydi, ilk yarinin kopyasi olabilirdi. Bukadar basit.

Schuster'i hepiniz elestiriyorsunuz. Maclar boyle olur, soyle olur diyorsunuz. Peki kim fark atti Besiktas'a simdiye kadar bu sezon, bu defans anlayisiyla ? Avrupa'nin Real/Barca/Manu/Chelsea kalibre takimlarindan sonra en onde gelen Porto bile cok zorlandi. Aston Villa'yi eleyen Rapid'in sansi yoktu. Lig'de bircok birseysel hatalardan dolayi puan kaybetti Besiktas. Kaleci Hakan'in kazmaliklari, ilerdeki Holosko'nun kazmaliklari, hatta bu macta yine Toraman'in kazmaligi.

Schuster her maca 4-4-2, orta saha Guti-Aurelio cikacak degil. Kim ders vermeye calisiyor Schuster'e ? Adam Real'i calistirmis, Real'i en son sampiyon yapan hoca Schuster. Adam bilmiyormu ayni oyun anlayisiyla GS/FB'nin karsisina ciktimi cok daha zorlanacagini ? Ali Sami'yende ne oldu ? Nasil bir oyun anlayisiyla cikti ? Hic defansi orta sahaya kadar cikarken gordunuzmu ? Insaf biraz, insan biraz dusunup oyle yazar. Atip tutmak cok kolay.

Bu takim asla uzayli takim felan degil. Kanat oyuncularin fizik gucu yetersiz, fizik derken ikili mucadelerde, defans'a yardim. Guti'de oyle. Schuster bunu lig basinda'da aynen yapti. Ozaman'da herkez diyordu orta saha yok, yol gecen hani. Ernst ile Delgado'yu oynatiyordu. Ne oldu ? Cift on libero'ya dondu.

Maca gelince, Trabzon'un oyunculari fizik daha ustun. Giray Toraman'dan fizik cok daha ustun, Mustafa Hilbert/Ismail'den daha ustun fizik olarak, Ceyhun ve Sezer iki hayvan gibi genc adam, ikiside Guti ve Aurelio'dan fizik olarak cok daha ustun. Ateslenen bir Trabzon'un ikinci yarida cok daha iyi oynamasi bundan kaynakliniyor. Fizik gucuyle ezmeye calistilar. Besiktas'in tek on libero ile oynamasi onlara yardimci oldu.

Pozisyonlara gelince, ilk yari Besiktas zaten maci bitirmeliydi. Ve Simao'nun frikik'i ve Fernandes'in uzak koseye gonderdigi sut'u Aykut olsa, en az ikisinden birini yerdi. Hatta ikisinide yerdi, aynisi Ufuk icin gecerli. Onur'un muthis reflex'lerine duva etsinler. Ikinci yari pozisyon buldular, ama aynisi Besiktas icin gecerli. Onlarin topu direkten dondu, Almeida'nin topu direkten dondu.

Schuster orta sahayi daha dengeli kurdumu, daha fazla POWER ile oynamadi, cok daha kolay gecer maclar.

8 yiyecek diyen mi oldu :D:D sen de adam yerine koyup cevap verdin.Trabzon'un bu maça verdiği önem ilk 11'inden belli.Beşiktaş evet iyi bir kadroya sahip ama 17'de 17 yaparız diyenin sana bu akşam Trabzon 8 atar diyenden farkı yok.Pino gibi 2 adamı sızdırdın mı Beşiktaşı çözersin çünkü Schuster dengeli futbol nedir bilmiyor.

8 yiyecek diyen mi oldu :D:D sen de adam yerine koyup cevap verdin.Trabzon'un bu maça verdiği önem ilk 11'inden belli.Beşiktaş evet iyi bir kadroya sahip ama 17'de 17 yaparız diyenin sana bu akşam Trabzon 8 atar diyenden farkı yok.Pino gibi 2 adamı sızdırdın mı Beşiktaşı çözersin çünkü Schuster dengeli futbol nedir bilmiyor.

Schuster dengeli oyun nedir biliyor. Adam bircok macta Ernst-Necip veya Ernst/Aurelio cikti. Aynisini sezon basinda yapti, Guti/Aurelio yerine Delgado/Ernst ile oynadi. Ondan sonra oynadimi hic ? Hayir. Schuster'a guveniyorum.

Pino konusuna gelince, abartiyorsunuz. Onu birak, Pino gibi oyuncu zaten Anadolu takimlarinda yok. Olsa bile, rakip'te olsa bile, hangi rakipte Guti/Simao/Quaresma var ? Cok basit bir bakis aciniz var kardes. Ben Schuster'e guveniyorum. En azindan, en cok sevindigim nokta ise, takim'i izlerken zevk aliyorum. Her an gol gelebilecel gibi. Schuster bulur bir care.

Schuster dengeli oyun nedir biliyor. Adam bircok macta Ernst-Necip veya Ernst/Aurelio cikti. Aynisini sezon basinda yapti, Guti/Aurelio yerine Delgado/Ernst ile oynadi. Ondan sonra oynadimi hic ? Hayir. Schuster'a guveniyorum.

Pino konusuna gelince, abartiyorsunuz. Onu birak, Pino gibi oyuncu zaten Anadolu takimlarinda yok. Olsa bile, rakip'te olsa bile, hangi rakipte Guti/Simao/Quaresma var ? Cok basit bir bakis aciniz var kardes. Ben Schuster'e guveniyorum. En azindan, en cok sevindigim nokta ise, takim'i izlerken zevk aliyorum. Her an gol gelebilecel gibi. Schuster bulur bir care.

Ben söyleyeyim de sonra hayal kırıklığına uğramayın ,şu an Beşiktaş taraftarı bulutların üzerinde geziyor.Belediye maçına Plzen maçında örneklerini gördük ben buna istinaden söyledim fizik gücü düşük orta saha dizilimini.

Trabzon 47de ikinci golü atsaydı süper olacaktı hem maç daha heyecanlı olurdu.Bu sene bizim için kupanın daha önemli olduğunu düşünürsek Trabzonun turu geçmesi daha iyi olurdu ayrıca.

Trabzonspor Sportoto Süper Ligi de alamazsa Ilk Yarida bosu bosuna okadar ter dökmüs olacak ;)

Üst Alt