Bankalar Birliği’nden Çıkma-Çıkabilme Takip Başlığı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bankalar Birliği’nden Çıkma-Çıkabilme Takip Başlığı

Borçları sıfırlasak bile gelen parayı kasaya gitmez aksine gelir/gider hesaplanır borç artmayacak şekilde yatırıma dönüştürülür işte o zaman yüksek bonservisli genç oyuncuları transfer edebilir hale gelebiliriz.

Şampiyonlar liginde de gelirler 60 m euro'ya dayandı çeyrek finale çıksak 75-80 civarı para getirisi var bu rakamlar böyleyken hedefimiz sürekli oraya kalmak olmalı.

Bankalar Birliğinden çıkılması demek Banka borçları sıfırlanacak demek değil. BB ile olan sözleşmeden çıkılıyor böylece transferde daha rahat oluruz ama transfer yapmak için yine bankaya borçlanacaksın.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Özet;
- Faiz yükünden kurtulursunuz. Söylediğine göre yıllık 950 milyon TL faiz ödüyoruz. 30 milyon doları boşluğa atıyoruz her yıl. Bunu ödemekten kurtulacağız. Böyle olunca istediğin transferi rahat rahat yapar, maaşları rahat rahat ödere, yatırm yaparsın. Mali durumun iyileşir yani.

- Finansal bağımsızlığın artacak. Çünkü borç yükü altındasın. Finansal özgürlüğün yok. İstediğin şeyi yapamıyorsun. Borç yükün kalkınca sana kimse karışamayacak.

- Gelirlerinize bankalar çökemeyecek artık.

- Sponsorluklardan, ticari gelirlerden daha fazla pay alacaksın.

- Marka değerin tavan yapacak.

vs.

İmkansız o sonuçta futbolcuların oldukça yükümlülüklerinde olacak. Önemli olan BB borçları ve faiz giderinden kurtulmaktı. Bundan sonra yapılacak olan gelir ile giderin eşit olması yani zarar edilmemesi. Diğer kulüpler her yıl Cl geliri kadar sadece faize para vermesi gerekirken sen bu parayı vermekten kurtulacaksın.

Florya ve Riva projeleriyle borçlar sonradan sıfırlanmayacak mıydı? Ben mi yanlış hatırlıyorum? Şimdi değil tabii de bu projeler bittiğinde borçlar da bitecek deniyordu sanki.

Sent from my iPhone using GSCimbom Forum

Florya ve Riva projeleriyle borçlar sonradan sıfırlanmayacak mıydı? Ben mi yanlış hatırlıyorum? Şimdi değil tabii de bu projeler bittiğinde borçlar da bitecek deniyordu sanki.

Sent from my iPhone using GSCimbom Forum
Hayır o yükümlülük her zaman olacak. Florya projesi bitince ve satılınca senin büyük bir ana paran olacak o paranın gelirlerini amatör branş, tesis, alt yapıda kullanacağız.

Borcsuz şirket batmış şirkettir zaten. Sürdürülebilir borçla büyür şirketler . BB borcu sürdürülebilir olmaktan çıktığı için çıkıyoruz.
bb borcunda sürdürülebilirlik sorunu yok bence. maliyeti de iyi. esas sorun yapılandırılmış borç oldugu için nakit akışını kontrol edememek. nakit sorunu olmayan bir şirket bb şartarında bir krediyi havada kapar.

Üst Alt