Bankalar Birliği’nden Çıkma-Çıkabilme Takip Başlığı - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bankalar Birliği’nden Çıkma-Çıkabilme Takip Başlığı

Bankalar Birliğinden çıkılması demek Banka borçları sıfırlanacak demek değil. BB ile olan sözleşmeden çıkılıyor böylece transferde daha rahat oluruz ama transfer yapmak için yine bankaya borçlanacaksın.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Buraya ödemek için yırtındığımız faiz miktarını direkt olarak transfere harcasan lige ambargo koyar gelecek yıllar için de sürdürebilir yatırımlar yaparız(futbolcu olarak)

Yani buradan bakarsak bir nevi banka borçları sıfırlanacak ve borç almayacaksın da denilebilir.
Aldığın oyuncuların bonservisleri yıllık ödemeler vs derken borç bunlardan oluşuyor, senelik 40 milyon dolara yakın bir maaş ödememiz var bunun üzerine vergiler sgk derken futbolcu yükümlülükleri yıllık 60-70 milyonları buluyor.
O da 2 milyar senelik bir gider demek 3 senelik sözleşmelere vurursan ve senelik de sabit bir bonservis ödemesi var diyelim borcun 6-7 milyar kısmını bu oluşturuyor.
+2.1 milyar lira da bb borcu dersen 10 milyara geliyoruz böylece.

Bb dışındaki ödemeler, temlikler vs ayağını yorgana göre uzat kısmı.
Sözleşmeli oyuncularımızı ve sözleşmelerinden kurtulmak istediklerimizi aslında düşünürsek bb’den çıktığımız an teknik olarak borçsuz kulüp olmak için 1 adım kalıyor.
ş.ligine katıldığında seneye kazanacağın minimum gelir 45 milyon Euro.

Zaniolo satışı kapıda, muhtemelen Kerem + minimum bir stoperimizi de 20 milyon civarı satacağız.
Barış için ne kadar dayanırız bilmiyorum da sağlam bir bonservis teklifi gelirse onu da uğurlarız.

Alacakları bir kenara bırakıp sadece satış odaklı bir transfer sezonu geçirelim dersek eğer belki de satışların toplam bedeli önümüzdeki süreçte ödememiz gereken diğer borçları bile kapatabilecek bir bedel olabilir.
Rivadan bir set 2-3 milyarlık gelir daha gelmesi muhtemel.

Özetle bb tek başına her sene bir boey satışı kadar geliri bizden faiz olarak götüren bir operasyon. Sadece o kısmı bile aradan çıkarsak zaten işleyen bir düzende bizi 2 adım ileri taşır,

BB anlaşmasında transfer gelirinin yarısına çöküyor konsorsiyum ayrıca faiz ödemekten çıkacağız.

Yazın büyük satışlar yapabiliriz çünkü oyuncularımız iyi piyasa yaptılar bu nedenle bu sezon gelecek parayı çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor ki sürdürebilir şekilde devam edelim. ilk 11 e 11 yabancı koyabileceğiz bu bizim için çok büyük avantaj olabilir.

BB anlaşmasında transfer gelirinin yarısına çöküyor konsorsiyum ayrıca faiz ödemekten çıkacağız.

Yazın büyük satışlar yapabiliriz çünkü oyuncularımız iyi piyasa yaptılar bu nedenle bu sezon gelecek parayı çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor ki sürdürebilir şekilde devam edelim. ilk 11 e 11 yabancı koyabileceğiz bu bizim için çok büyük avantaj olabilir.
Kimi satacağız? Zaha ve tete ise olur ama diğerleri bize cok lazim.

Buraya ödemek için yırtındığımız faiz miktarını direkt olarak transfere harcasan lige ambargo koyar gelecek yıllar için de sürdürebilir yatırımlar yaparız(futbolcu olarak)

Yani buradan bakarsak bir nevi banka borçları sıfırlanacak ve borç almayacaksın da denilebilir.
Aldığın oyuncuların bonservisleri yıllık ödemeler vs derken borç bunlardan oluşuyor, senelik 40 milyon dolara yakın bir maaş ödememiz var bunun üzerine vergiler sgk derken futbolcu yükümlülükleri yıllık 60-70 milyonları buluyor.
O da 2 milyar senelik bir gider demek 3 senelik sözleşmelere vurursan ve senelik de sabit bir bonservis ödemesi var diyelim borcun 6-7 milyar kısmını bu oluşturuyor.
+2.1 milyar lira da bb borcu dersen 10 milyara geliyoruz böylece.

Bb dışındaki ödemeler, temlikler vs ayağını yorgana göre uzat kısmı.
Sözleşmeli oyuncularımızı ve sözleşmelerinden kurtulmak istediklerimizi aslında düşünürsek bb’den çıktığımız an teknik olarak borçsuz kulüp olmak için 1 adım kalıyor.
ş.ligine katıldığında seneye kazanacağın minimum gelir 45 milyon Euro.

Zaniolo satışı kapıda, muhtemelen Kerem + minimum bir stoperimizi de 20 milyon civarı satacağız.
Barış için ne kadar dayanırız bilmiyorum da sağlam bir bonservis teklifi gelirse onu da uğurlarız.

Alacakları bir kenara bırakıp sadece satış odaklı bir transfer sezonu geçirelim dersek eğer belki de satışların toplam bedeli önümüzdeki süreçte ödememiz gereken diğer borçları bile kapatabilecek bir bedel olabilir.
Rivadan bir set 2-3 milyarlık gelir daha gelmesi muhtemel.

Özetle bb tek başına her sene bir boey satışı kadar geliri bizden faiz olarak götüren bir operasyon. Sadece o kısmı bile aradan çıkarsak zaten işleyen bir düzende bizi 2 adım ileri taşır,
Bir de gelirlerin %50'sine el koyma mevzusu vardı yanlış biliyor olabilirim tabi

Bir de gelirlerin %50'sine el koyma mevzusu vardı yanlış biliyor olabilirim tabi
Aynen o seneki ödeme tamamlanana kadar %50kesinti yapıyor.
+sgk ve vergi borcu biriktirme ve sonradan yapılandırma gibi şeyler de yapamıyoruz. Koca holdingler şirketler bunu yapabilirsen kulüpsen yapamıyorsun.
Türk gibi kazanıp Avrupalı gibi vergileri günü gününde ödeyen şirketiz bildiğin :asd:

Kimi satacağız? Zaha ve tete ise olur ama diğerleri bize cok lazim.

davinson, kerem, nelsson ve bay dörtlüsüne ilgi olacağını düşünüyorum

onun haricinde tete ve zahadan çıkmaya çalışmalıyız maaş yükleri ile performans verileri arasında çok fark var ziyech ise kendi gitmek isteyebilir diye düşünüyorum.

üstteki ilgi olacak dörtlüden davinson veya nelsson ikilisinden birinden büyük ihtimalle yollar ayrılabilir diye düşünüyorum.

Seçimlerden önce çıkılacağını söylediler. Hatta yeni yönetim BB'den çıkılmış şekilde göreve başlayacak tarzı bir şey de söylediler.
varya umuyorum ki bunun parası hazırdır (ki sadece imza süreci kaldı gibi konuşuluyor) - yani X gelir gelmedi / kur değişti bilmemneyi etkiledi / ismail kartal kutupirt oldu vs. vs. tarzı şeyler bahane olarak gelmez karşımıza.

mayıs içerisinde bitsin gitsin şu iş - yüklenecek faiz çok fatal çünkü , önünü alamayabiliriz çıkamazsak. o açıdan bana göre en kritik durumda olan kulüp biziz kuşlara nazaran. onların halide fena ama bizim anlaşmamız gereği bize giren çok daha fazla olur.

Yönetim bütün bunların hesabını detaylarıyla yapmıştır ve ona göre bir plan hazırlamıştır, hiç kuşkum yok da oluşan bu sanki ''BB haraç kesiyor'' algısının yanlışlığını değinmek gerekiyor yine de.

Şöyle enflasyonist bir ortamda BB nin kulüplere TL bazında faizsiz borç vermesi gerektiğini mi düşünüyordunuz cidden?!..Olayın mantığı budur; kulüplerin on yıllardır birikmiş borçları vardı ve içinden çıkamayacakları duruma gelmişlerdi; esasında hepsi borca batık şirket statüsünde...

BB bu borçları üstlenerek kulüplere bir ödeme planı çıkarttı. Ödediğin sadece faize sayılsa da sonuçta ana para aşağı yukarı enflasyon nispetinde erimiş oluyor. Özetle; şu anki 2 milyar TL, 2-3 yıl sonraki 2 milyar ile aynı olmayacak elbette...

Ha, gelirlerin bir kısmına bir nevi metazori el konulması kulüplerin manevra alanını kısıtlıyor ama böyle yapılmazsa da biliyoruz ki kulüpler sonsuza dek ödemez bu borçları; mevcut yönetimler ''Benden sonra tufan'' anlayışıyla hep sonraki yönetimlere pas etmeyi sürdürür.

İmkanın varsa ekonomik özgürlüğünü elde etmek, ne zaman borçlanacağını, ne zaman ödeyeceğini kendin belirlemek için çıkar kurtulursun. Olaya olmadık anlamlar yüklemeye gerek yok yani...

varya umuyorum ki bunun parası hazırdır (ki sadece imza süreci kaldı gibi konuşuluyor) - yani X gelir gelmedi / kur değişti bilmemneyi etkiledi / ismail kartal kutupirt oldu vs. vs. tarzı şeyler bahane olarak gelmez karşımıza.

mayıs içerisinde bitsin gitsin şu iş - yüklenecek faiz çok fatal çünkü , önünü alamayabiliriz çıkamazsak. o açıdan bana göre en kritik durumda olan kulüp biziz kuşlara nazaran. onların halide fena ama bizim anlaşmamız gereği bize giren çok daha fazla olur.
Diğerlerinin de bizimle aynı faizmiş sanırım. Burada bir kaç arkadaş aynı şartlar demişti.

%50 faizle borç almak istesek gidip 3 milyar borç alır devlete de sgk vb gibi seyler odemeyip senelik 200-300 milyar para atlatırdık.

Zaten borçlar parca parça bankalardaydı. En son cikan yapılandırma kapsaminda sabit düşük faizden borcu kaktırırdık 3 sene sonra kuş gibi ödeme kalirdi.
Şoyle düşünün 0,69dan kredi verildi bu ülkede. Ortalama bir daire o dönem 300di bu evlere abandılar ve sabit faiz artik kac taksitse.
Sonucta onda da hane halkinin gelirinin %40i vs vs gibi seyleri vardi benzer sekilde bunda da %50.
Oraya sabit verebiliyorsa bu tür kurumlara da vermesi lazımdı.
Bana bu olay yanlış geliyor. Bu kulüpler bir şekilde ülkeye doviz de sokuyor, sporun yaygınlaşmasıni devletler teşvik ediyorlar sonuçta.
Kimse demiyor devlet bize transfer yapsın. Hoş keza başakşehire yapilan kıyakları da unutmadık sindirdik, olsun dedik bu spor.
Sadetle devlet altı üstü 10 milyar dolarlik bir meblağ ile çökmezdi.
Bunun yarısını bile kurtarsa muthiş bir bedeli cekmiş olurdu. Kulupler vergilerini eksiksiz ve zamanında odeme yükümlüğündeler + bunu kazandıran bir sistem

30000 maaşı olan adamın, kredi kartlarıyla çarkı çevirmeye çalışıp, biriken taksitlerle aylık 35000 ödeme yapmak noktasına gelip tıkanınca da ''Yandım Allah!'' diye feryat etmesine benziyor bu durum...

Paran ve garanti gelirin varsa, haftada birkaç kez en lüks mekanda suşi yer, en kalite markalardan giyinirsin; kimse de sana bir şey diyemez. Yoksa da en fazla gider basit bir yerde lahmacun yer, pazardan giyinirsin...

Biri gider 15 yıldır para dönüşü devede kulak olan Basketbola yüz milyonlar döker, 15 milyona Cengiz Ünder alır, 40 ına dayanmış heriflere kallavi sözleşmeler verir; öbürü gider yok halinde 13 milyona Al Musrati, 12 milyona Muçi alır, beriki gider onlarsız olmazmış gibi Tarık, Diagne, Falcao gibi adamlara çuvalla para gömer. Sonra ''Devlet bize destek çıksın!''. Oldu canım, sen bu paraları harcarken devlete mi sordun, derler...

Üst Alt