#10 Younès Belhanda(ARŞİV) - Sayfa 85 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Siz kimsiniz? Emrah başsan 4 milyon euro alırsa yıllık belhanda ile kıyaslarım. Okuduğunu anlamıyorsun boş yapıyorsun. Belhanda Emrahdan neredeyse 10 katı fazla maaş alıyor. Peki 10 katı kadar oynuyor mu hayır.

e muslerada kaleci altaydan 10 kat iyi oynamıyor ama 4 alıyor. ama musleranın adı var işte piyasa böyle bu sektörde. komik olmayın yıldızlar ve dahası büyük takımdaki yıldızların maaşı bu piyasa böyle kardeşim. o zaman emrah başsanı oynat fener gibi düşmemeye oyna.

zaten ikisini kıyaslaman bile futbol bilgini gözler önüne seriyor

Belhanda 2013'te gelse yarı final yapardık dedin.O maçı almadan nasıl yarı final yapacaktık?Sonra Sneijder yerine Belhanda olsa o maçın farklı sonuçlanmasına sebebiyet verirdi dedin.Ne dediğin gayet açık.

Adem bu forumda birini manipulasyonla suçlayacak son kişi sensin.Asıl manipülasyoncu sensin.Ben böyle bir şey mi dedim? niye böyle bir şey uydurdun kafana göre?

Keza Hamza'ya karşı olan görüşlerimi de bilmene rağmen bunu bana karşı niye yazıyorsun? Ayrıca Sneijder Ordu maçında geri dönüşü başlatan golü,Kayseri'de ilk golü,Karabük'te tek golü atarak ilk yarım sezonunda katkı verdi.Onu niye saymadan geçiyorsun?

Bu Real Madrid'in 2011'de Messi'nin şov yaptığı maçtan 2018'deki Juve'nin geri dönüşüne kadarki Bernabeu karnesi

b3c5aeb8083.png

Bu süreçte orada galibiyet göremeyen bir sürü yıldız var ama sen Sneijder yerine Belhanda olsa maçın farklı sonuçlanacağını iddia ediyorsun.Belhanda bırak maçın gidişatını olumlu olarak değiştirmeyi maçı 90 dakika tamamlasa başarıdır.Pepe höt deyip 1 faul yapsa sinirinden 20 dakikada atılacak bir herifi savunma bana.

Alintiladigin yerlerde öyle bir ifade yok. Yoksa direk Belhanda alirdi maci diye yazardim. O turu gecmemiz icin, takimin ihtiyaci olan bir parcasi ,Belhanda gibi bir oyuncuydu. O ara takimda aradimiz her özellik kendisinde mevcut. Belhanda´dan ziyade, bu özellikleri olan baska oyuncular da vardir, ama ben bizim oyuncumuzu degerlendirerek, onun üzerinden yaziyorum elbet.

Real Madrid´in diger sezon istatistikleri birsey ifade etmez mesela. Real Madrid o sezon, sonraki seneler yakaldigi standartlarina göre iyi degildi, hatta kötüydü. Dortmund´da resmen elek etti kendilerini. O turu real madride karsi gecebilecegimiz bir sezon varsa, bu da o sezondu. Maci orada yenmemize de gerek yoktu, beraberlik, yada 2:1´lik maglubiyet alsaydik, o arenadan real saglam cikamazdi.

-------------------------------------

Ben sana, o dönem senin icin sneijder dünyanin en iyi 10 numarasiydi demedim. MUHTEMELEN senin icin öyleydi diye yazdim. Degilse eger, alinmazsin üzerine. Daha derin düsüncelere dalarsam eger, Sneijder bizdeyken öyle asiri sneijderci oldugunu da hatirlamiyorum, ama o gönderilme süreci ve sonrasinda degisik bir duygusallik ve hirsa kapildigini iyi hatirliyorum. Hersey cok güzel olacak deniliyor, geriye bakarsak sneijder sonrasi hersey cok güzel oldu. (son yillara kiyas olarak, yani relatif anlamda)
O dönem icin belki anlarim, ama artik devam etmesinin bir manasi yok bu hirsin.

Hamzaoglu konusunda da, belirli bir zihniyet ile mücadele ettigim icin, mesaj caktigim farkli arkadaslarimiz da vardir elbet konu icinde. Orada genele bir seslenis oldugu da, yazdigim sözlerde aciktir.

---------------------------------

Attigi 3 golünü cikardin sneijderin. Diagne 10 gol atti ikinci yari, adama hala nefret mesajlari yagiyor. Futbolda mesele gol atmak felan da degil illaki, yada kimin attigi degil, bir takim iyi ise, biri cikip atiyor zaten, biri de hazirliyor. Bir oyuncu cok gol ve assist yaptigi icin mac aliyor zihiniyetinden de cikmak lazim, alex türkiye liginin tanrisidir o vakit, ama rakiplerine göre cok iyi takimlar ile, cok büyük basarilar yakalayamadi o da. Cok üstün istatistik yapmayip da, bir takim icin cok önemli oyuncular mevcuttur.

------------------------------

Belhanda´nin 10 Numara olmasi tartisiliyor mesela, oyun icinde pasif kaldigi icin, ve birden sneijder optimal 10 numara gibi oynamis gibi yaziliyor burada.
Sneijder´de oyuna hükmeden oyuncu olmadi bizde hic, bunu bizde bir Drogba yapti ki, o 10 Numara da degildi, ama dünya yildizligi akiyordu üzerinden. Sneijder´de cok top ile bulusmuyordu maclarda, genel anlamda son paslari veriyor, ve mac basina 6-7 sut salliyordu rakip kaleye. Bizde görevi genelde buydu. Bunu Hakan Calhanoglu´da basari ile yapar.

Fatih Hoca sneijder icin daha cok forvet/forvet arkasi dedi, Mancini sol kanada, Prandelli ön liberoya kadar koydu. Üc sahisda sneijder icin pozisyon aradi bizde, ve bugün bunlar sanki hic olmamis gibi, sneijder ile optimal 10 numara verimi almisiz gibi yaziliyor.

Zaten sneijder bu tip oyuncu degil, denildigi icin, sneijderden ziyade hep etrafi ve sistem tartisildi.

Nice´ye gitti, birden saha ici görevleri verildi. Daha fazla fonksiyon icine girdigin vakit, bu senin son vuruslarina da, son paslarina da yansir. O verilen görevleri yapamadigi gibi, gol ve assist de yapamadi dogru düzgün, oynadigi her maci neredeyse kaybetti Nice. Ve Sneijder gidince takim nefes aldi.

Bu beni o dönem hic sasirtmadi, resmen koydugum teshisin dogrulugunu canli olarak nice maclarinda teyit etmis oldum. Nice´de olanlar sürpriz degildi.

e muslerada kaleci altaydan 10 kat iyi oynamıyor ama 4 alıyor. ama musleranın adı var işte piyasa böyle bu sektörde. komik olmayın yıldızlar ve dahası büyük takımdaki yıldızların maaşı bu piyasa böyle kardeşim. o zaman emrah başsanı oynat fener gibi düşmemeye oyna.

zaten ikisini kıyaslaman bile futbol bilgini gözler önüne seriyor
Bomboş bir post daha. Galatasaray da f/p olarak göze batan tek oyuncu belhanda aldığı parayı hak etmiyor. Gömdüğümüz Emrah başsan şaka maka küme düşen takımda 12 asist yapmış bu sezon belhandayi geçmiş. Benim demek istediğim de tam olarak bu Koskoca Galatasaray takımının 10 numarası küme düşen takımın oyuncusundan daha az asist yapıyorsa gol sayısı olarak da 4 te kalıyorsa 4 milyon euro almıyacak o zaman.

Bana oynadigi sampiyon bir takimi, en cok gol pozisyonuna sokan oyuncu konumunda, bir tane standart 6 numara söyle o vakit... Sonrasinda hep beraber gülelim. Pirlo´yu kastediyor olabilirsin, standart taniminin genisligine bagli.
Takımda oyun kurma görevi Belhanda' ya verildiği için, rakip takım savunmaya çekilirken (Ya da çekilemezken) ataklar onunla başlıyor genellikle. Hücum anlamında olumlu şeyler yapabiliyor gibi görünmesinin öncelikli sebebi bu. Verilen bu önceliği olumlu kullanabilmesi açısından ''standart bir 6 numara'' seviyesinde buluyorum. Mesela fiziksel yönden diri olduğunda Fernando bile daha efektif olabildi, 8 numara gibi oynadığı maçlarda...

Kısaca % hesabından bahsediyorum. Aynı imkanı sezonda 100 kez bulan adamla 10 kez bulabilen adamı sayısal kıyaslamak adil olmaz. % kıyaslaması yaparsın ve o durumda da Belhanda için tablo hiç de parlak çıkmaz. Şimdi güler misin ağlar mısın bilemem?...

Benim söyleyeceklerim bu kadar. Yarın programım yoğun, seninle sabahlamaya niyetim yok, iyi geceler...

dünyada geri pas yüzdesi 90ın altında olan birkaç topçudan biri bu heriftir bahse girerim

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bomboş bir post daha. Galatasaray da f/p olarak göze batan tek oyuncu belhanda aldığı parayı hak etmiyor. Gömdüğümüz Emrah başsan şaka maka küme düşen takımda 12 asist yapmış bu sezon belhandayi geçmiş. Benim demek istediğim de tam olarak bu Koskoca Galatasaray takımının 10 numarası küme düşen takımın oyuncusundan daha az asist yapıyorsa gol sayısı olarak da 4 te kalıyorsa 4 milyon euro almıyacak o zaman.
asıl bu bomboş post

diagne de 20 gol attı kasımpaşada. bizde 10 gol attı. senin mantığa göre kasımpaşa>galatasaray.

bizim oyun planımızla emrah başsan denilen çöpün oyun planı ve takımı bir değil. Galatasaray daha komple bir oyun oynuyor. bir kaç kişi üzerinden oynamıyoruz. defansımız bile 15 gol katkısı vermiş. aradığımız takım böyle, herkesin katkı verdiği 2011 12deki takım gibi mücadeleci takım. eli belinde olanların işi yok artık

asıl bu bomboş post

diagne de 20 gol attı kasımpaşada. bizde 10 gol attı. senin mantığa göre kasımpaşa>galatasaray.

bizim oyun planımızla emrah başsan denilen çöpün oyun planı ve takımı bir değil. Galatasaray daha komple bir oyun oynuyor. bir kaç kişi üzerinden oynamıyoruz. defansımız bile 15 gol katkısı vermiş. aradığımız takım böyle, herkesin katkı verdiği 2011 12deki takım gibi mücadeleci takım. eli belinde olanların işi yok artık
Diagne doğru transfer olduğunu kim söyledi?. 4 milyon euro yıllık maaş alan bir oyuncu büyük maçlarda EXTRA işler yapması lazım. Bu herif derbilerde ruh gibi geziyor. Deplasmanlarda aynı şekilde. En basit ara paslarını bile yapamıyor. Oyun içindeki disiplinsizliklerini yazmama gerek yok. Yemi sezonda mimlenmiş bir oyuncu olduğu için daha fazla kırmızı kart görebilir. Bir oyuncunun negatif yönleri sürekli artış gösteriyorsa değeri varken satacaksın yoksa elinde patlar.

Diagne doğru transfer olduğunu kim söyledi?. 4 milyon euro yıllık maaş alan bir oyuncu büyük maçlarda EXTRA işler yapması lazım. Bu herif derbilerde ruh gibi geziyor. Deplasmanlarda aynı şekilde. En basit ara paslarını bile yapamıyor. Oyun içindeki disiplinsizliklerini yazmama gerek yok. Yemi sezonda mimlenmiş bir oyuncu olduğu için daha fazla kırmızı kart görebilir. Bir oyuncunun negatif yönleri sürekli artış gösteriyorsa değeri varken satacaksın yoksa elinde patlar.
hayır diyorsun ya emrah daha fazla asist yaptı daha iyi diye
ben de diagne kasımpaşada 20 gol atmış bizde 10 gol atmış. o zaman kasımpaşa daha iyi bi takım ki bu kadar kötü bi oyuncuya 20 gol attırabilirken türkiye şampiyonu takım bu adama 10 gol attırabilmiş.

yani senin mantık bu kapıya çıkıyor onu vurguluyorum

neye gore ustat
istatistige mi yoksa gozlem mi
bel HANDAnin konya deplasmaninda ve bsehir macindaki cornerleri yeter en azindan emrah basan gibi bir duayen sinifinda degerlendirilmek icin. tek celsede aklima gelen 2 mac

belhandanın duran top/tehlike yaratma ratiosu epey düşük diye düşünmekteyim

sezon boyu 160 duran top kullanıp 3 asist yapmak pek mesele değil

GSC App

Alintiladigin yerlerde öyle bir ifade yok. Yoksa direk Belhanda alirdi maci diye yazardim. O turu gecmemiz icin, takimin ihtiyaci olan bir parcasi ,Belhanda gibi bir oyuncuydu. O ara takimda aradimiz her özellik kendisinde mevcut. Belhanda´dan ziyade, bu özellikleri olan baska oyuncular da vardir, ama ben bizim oyuncumuzu degerlendirerek, onun üzerinden yaziyorum elbet.

Real Madrid´in diger sezonlarini sayip, neyi kanitlamak istiyorsun mesela ? Real Madrid o sezon, sonraki seneler yakaldigi standartlarina göre iyi degildi, hatta kötüydü. Dortmund´da resmen elek etti kendilerini. O turu real madride karsi gecebilecegimiz sezon o sezondu. Maci orada yenmemize de gerek yoktu, beraberlik, yada 2:1´lik maglubiyet alsaydik, o arenadan real saglam cikamazdi.

-------------------------------------

Ben sana, o dönem senin icin sneijder dünyanin en iyi 10 numarasiydi demedim. MUHTEMELEN senin icin öyleydi diye yazdim. Degilse eger, alinmazsin üzerine. Daha derin düsüncelere dalarsam eger, Sneijder bizdeyken öyle asiri sneijderci oldugunu da hatirlamiyorum, ama o gönderilme süreci ve sonrasinda degisik bir duygusallik ve hirsa kapildigini iyi hatirliyorum. Hersey cok güzel olacak deniliyor, geriye bakarsak sneijder sonrasi hersey cok güzel oldu. (son yillara kiyas olarak, yani relatif anlamda)
O dönem icin belki anlarim, ama artik devam etmesinin bir manasi yok bu hirsin.

Hamzaoglu konusunda da, belirli bir zihniyet ile mücadele ettigim icin, mesaj caktigim farkli arkadaslarimiz da vardir elbet konu icinde. Orada genele bir seslenis oldugu da, yazdigim sözlerde aciktir.

---------------------------------

Attigi 3 golünü cikardin sneijderin. Diagne 10 gol atti ikinci yari, adama hala nefret mesajlari yagiyor. Futbolda mesele gol atmak felan da degil illaki, yada kimin attigi degil, bir takim iyi ise, biri cikip atiyor zaten, biri de hazirliyor. Bir oyuncu cok gol ve assist yaptigi icin mac aliyor zihiniyetinden de cikmak lazim, alex türkiye liginin tanrisidir o vakit, ama rakiplerine göre cok iyi takimlar ile, cok büyük basarilar yakalayamadi o da.

------------------------------

Belhanda´nin 10 Numara olmasi tartisiliyor mesela, oyun icinde pasif kaldigi icin, ve birden sneijder optimal 10 numara gibi oynamis gibi yaziliyor burada.
Sneijder´de oyuna hükmeden oyuncu olmadi bizde hic, bunu bizde bir Drogba yapti ki, o 10 Numara da degildi, ama dünya yildizligi akiyordu üzerinden. Sneijder´de cok top ile bulusmuyordu maclarda, genel anlamda son paslari veriyor, ve mac basina 6-7 sut salliyordu rakip kaleye. Bizde görevi genelde buydu. Bunu Hakan Calhanoglu´da basari ile yapar.

Fatih Hoca sneijder icin daha cok forvet/forvet arkasi dedi, Mancini sol kanada, Prandelli ön liberoya kadar koydu. Üc sahisda sneijder icin pozisyon aradi bizde, ve bugün bunlar sanki hic olmamis gibi, sneijder ile optimal 10 numara verimi almisiz gibi yaziliyor.

Zaten sneijder bu tip oyuncu degil, denildigi icin, sneijderden ziyade hep etrafi ve sistem tartisildi.

Nice´ye gitti, birden saha ici görevleri verildi. Daha fazla fonksiyon icine girdigin vakit, bu senin son vuruslarina da, son paslarina da yansir. O verilen görevleri yapamadigi gibi, gol ve assist de yapamadi dogru düzgün, oynadigi her maci neredeyse kaybetti Nice. Ve Sneijder gidince takim nefes aldi.

Bu beni o dönem hic sasirtmadi, resmen koydugum teshisin dogrulugunu canli olarak nice maclarinda teyit etmis oldum. Nice´de olanlar sürpriz degildi.

Adem senle ne zaman tartışsam konu başka yerlere gidiyor.Açıkçası bundan bıktım usandım.Bundan sonra seninle fazla muhattap olmamaya karar verdim.Belhanda için ne yazdığın ortada.Hala ben öyle demedim diyorsun.

Real Madrid'in sezonların gösterip Belhanda'ya yüklediğin mananın abartılı olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

Cagne'nin attığı 10 golün 6'sı penaltı,1 tanesi maçı 5-0 yapan gol,1 tanesi Emre Akbaba'nın kafasının Cagne'ye çarptığı gol.Ee ne kaldı bir Kayseri maçında kaleciden seken topa vurduğu şut,bir de Rize'deki kafa golü.Rize'de de ilk yarı karşı karşıya atsa veya penaltıyı atsa maç o kadar zora girmeyecekti.Maç aldığı gol sayısı 1 ya da 2.

Ben sana Belhanda'nın Real maçını nasıl alacağını veya etki edeceğini soruyorum.Sen bana paragraf paragraf Sneijder anlatıyorsun.Konumuz Sneijder mi?

Belhanda Real maçında herhangi bir şeyi olumlu olarak DEĞİŞTİREMEZDİ.

Bir de önceki postumda şu forumda sürekli dillendirilen 2'de 2 olayına cevap verecektim onu unuttum.Şimdi cevap yazayım.

muhtemelen gözünde dünyanin en iyi 10 Numarasi (O dönem cok geciyordu) ile oynayan takimin nasil 4´de1 yapip, les ve kötü dediginiz Belhanda´nin 10 Numara olarak oynadigi takimin nasil 2´de2 yaptigina cevap bulamiyorsunuz.

Melo 4'te 3 yaptı.Fernando 2'de 2.İkisinden birini tercih edecek olsan hangisini istersin?
Keita 1'de 0 yaptı.Feghouli 2'de İkisinden birini tercih edecek olsan hangisini istersin?

Ben ve daha düşük şampiyonluk yüzdeli Melo ve Keita'yı isterim çünkü şampiyonluk tek bir oyuncunun varlığıyla açıklanamaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt