#10 Younès Belhanda(ARŞİV) - Sayfa 86 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Takımda oyun kurma görevi Belhanda' ya verildiği için, rakip takım savunmaya çekilirken (Ya da çekilemezken) ataklar onunla başlıyor genellikle. Hücum anlamında olumlu şeyler yapabiliyor gibi görünmesinin öncelikli sebebi bu. Verilen bu önceliği olumlu kullanabilmesi açısından ''standart bir 6 numara'' seviyesinde buluyorum. Mesela fiziksel yönden diri olduğunda Fernando bile daha efektif olabildi, 8 numara gibi oynadığı maçlarda...

Kısaca % hesabından bahsediyorum. Aynı imkanı sezonda 100 kez bulan adamla 10 kez bulabilen adamı sayısal kıyaslamak adil olmaz. % kıyaslaması yaparsın ve o durumda da Belhanda için tablo hiç de parlak çıkmaz. Şimdi güler misin ağlar mısın bilemem?...

Benim söyleyeceklerim bu kadar. Yarın programım yoğun, seninle sabahlamaya niyetim yok, iyi geceler...

Iste yanlisin tam olarak burada var. Belhanda sahada oyuna hükmeden, her topun ona atildigi, oyunun onun üzerine kuruldugu topcu degil. Aslinda oyunun yönünden eksikligi olarak da görülebilir Belhanda´nin saha icinde zaman zaman pasif kaldigi, ama topla öyle cok oynayan, cok top kullanan oyuncu degil. Ama ayni zamanda, bundan dolayi, takim arkadaslarindan rol caldigi da söylenemez.
Yani demek istedigim. Fernando´nun ileride etkili olmasi icin yeterince top ile temasi var. Ama mac icinde bunu her daim olumlu kullandigi söylenemez, yoksa profili, geldigi takim geregi, en toz kondurulmayacak oyuncu konumunda takimda. Elestiri aliyorsa, demekki baya bir hayal kirikligi yaratmistir. Cok fazla yan pas ve geri pas atiyor.

Belhanda´nin hücumlarda etkili rol oynamasi, yetenekleri ile alakali bir durum. Onun yaptiklari ile aciliyor genel anlamda takimin hücumu. Belhanda, Feghouli, ve Mariano (bu sezon aksasa da bu konuda) takimin en kreatif oyuncularidir.

hayır diyorsun ya emrah daha fazla asist yaptı daha iyi diye
ben de diagne kasımpaşada 20 gol atmış bizde 10 gol atmış. o zaman kasımpaşa daha iyi bi takım ki bu kadar kötü bi oyuncuya 20 gol attırabilirken türkiye şampiyonu takım bu adama 10 gol attırabilmiş.

yani senin mantık bu kapıya çıkıyor onu vurguluyorum
Ona bakarsan diagne 1 senedir kasımpaşada biz de sezon başı geçirmeden 10 gol attı geçirse belki daha fazla atacak bilemeyiz.Ancak belhanda fiyat performans olarak isteneni vermiyor. Bizim forum balık hafızalı bide sezon boyunca her büyük ya da kritik maçta sonra belhanda başlığına yağmur gibi eleştiri yağıyordu şampiyon olunca kralhanda oldu.

Ona bakarsan diagne 1 senedir kasımpaşada biz de sezon başı geçirmeden 10 gol attı geçirse belki daha fazla atacak bilemeyiz.Ancak belhanda fiyat performans olarak isteneni vermiyor. Bizim forum balık hafızalı bide sezon boyunca her büyük ya da kritik maçta sonra belhanda başlığına yağmur gibi eleştiri yağıyordu şampiyon olunca kralhanda oldu.
yok ben hep övüyodum iyi takip et başlığı ve üyeleri

Savaşları başlatan,
Kaosları yöneten,
Kanlı çarpışmalardan kaçınmayan,
gerekirse o kanlardan göl yapıp içinde yüzen,
durmak nedir bilmeyen bir savaşçı...

nam-ı diğer GALATASARAY'ın ASKERİ!!

Z5L1MA.jpg

neye gore ustat
istatistige mi yoksa gozlem mi
bel HANDAnin konya deplasmaninda ve bsehir macindaki cornerleri yeter en azindan emrah basan gibi bir duayen sinifinda degerlendirilmek icin. tek celsede aklima gelen 2 mac

Emrah'ın bu sene orta ve duran topla 10 asisti var.Belhanda'nın orta ve duran topla yaptığı asist 2.Bir de Başakşehir maçında rakibe de temas ettiği için asist sayılmayan 2 duran topunu ve Donk'un Fener'e attığı golü de eklersek 5 ediyor.

Adem senle ne zaman tartışsam konu başka yerlere gidiyor.Açıkçası bundan bıktım usandım.Bundan sonra seninle fazla muhattap olmamaya karar verdim.Belhanda için ne yazdığın ortada.Hala ben öyle demedim diyorsun.

Ben kimden cekincem de, desem demedim diyeyim ? Öyle düsünüyor olsam hemde bir gider seklinde yazarim, Belhanda Real Madrid macini alirdi diye. Benim zaten futbol degerlendirme tarzima ters bir aciklama olur.

Real Madrid'in sezonların gösterip Belhanda'ya yüklediğin mananın abartılı olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

Yooo, bize teknik olarak iyi, kosan ve mücadele eden oyuncu lazimdi diyorum, bu Belhanda icin abartili degil. Sezonlari ile de bir alakasi yok, biz o sezonun real madridinden bahsediyoruz. O sezon gayet yenilecek kivamda bir takimdilar. Ve bizim o macta yildiz, yada diva eksikligimiz yoktu, bir erkek eksikligimiz vardi.

[/QUOTE]

Cagne'nin attığı 10 golün 6'sı penaltı,1 tanesi maçı 5-0 yapan gol,1 tanesi Emre Akbaba'nın kafasının Cagne'ye çarptığı gol.Ee ne kaldı bir Kayseri maçında kaleciden seken topa vurduğu şut,bir de Rize'deki kafa golü.Rize'de de ilk yarı karşı karşıya atsa veya penaltıyı atsa maç o kadar zora girmeyecekti.Maç aldığı gol sayısı 1 ya da 2.

Velevki öyle bay istatistik, cikar istatistikleri...

- Galatasaray Diagne öncesi kac penalti aldi.
- Kasimpasa Diagne sonrasi kac penalti aldi

O buna carpti, bu buna carpti diyecegine, biraz da futbolun temelini yorumlasan nasil olur ? Cagne ile kavgali denilen feghouli ve Belhanda yorumlari mesela. He diyeceksen ki, bunun Diagne ile bir alakasi yok. Ozaman mac üzerine degil, artik sadece mac özetleri üzerine yorum yapalim ?
Ben sana Belhanda'nın Real maçını nasıl alacağını veya etki edeceğini soruyorum.Sen bana paragraf paragraf Sneijder anlatıyorsun.Konumuz Sneijder mi?

Belhanda Real maçında herhangi bir şeyi olumlu olarak DEĞİŞTİREMEZDİ.

Sneijder bize o macta ayak bagi oldu, bunu anlamanin neresi zor. Konu elbette sneijder ile de ilgili, cünkü o macin ilk yarisini neredeyse 5 kere izledim. Real Madrid gibi takima karsi, bir oyuncu eksik ile oynama lüksümüz yoktu. Orta sahada adamlara nefes verdigimiz her andan istifade ettiler. Merak ediyorsun, git bir daha kendin izle.

Bir de önceki postumda şu forumda sürekli dillendirilen 2'de 2 olayına cevap verecektim onu unuttum.Şimdi cevap yazayım.

Melo 4'te 3 yaptı.Fernando 2'de 2.İkisinden birini tercih edecek olsan hangisini istersin?
Keita 1'de 0 yaptı.Feghouli 2'de İkisinden birini tercih edecek olsan hangisini istersin?

Ben ve daha düşük şampiyonluk yüzdeli Melo ve Keita'yı isterim çünkü şampiyonluk tek bir oyuncunun varlığıyla açıklanamaz.

1. Melo (Cok net)
2. Feghouli (Cok net)

Ek olarak: 4/1 ve 2/2´nin, 4/3 ile 2/2´nin arasinda büyük fark var... Mesela 1´de 0 ada birsey diyemezsin aslinda. Ilk sezon sampiyon olamayabilirsin. Ama Keita göze hos gelen oyunu ile, eksikleri göz ardi edilen bir oyuncuydu.

Emrah'ın bu sene orta ve duran topla 10 asisti var.Belhanda'nın orta ve duran topla yaptığı asist 2.Bir de Başakşehir maçında rakibe de temas ettiği için asist sayılmayan 2 duran topunu ve Donk'un Fener'e attığı golü de eklersek 5 ediyor.

ewt de
dedigim su herifin gol olmayan vuruslari da soz konusu ornegin konya macinda herif 2 tane guzel top atti hatirliyor musun bilmiyorum birine sanirim donk vuramadi digerine marcao genis ozet varsa ordan bakabiliriz
ama herifin on direkteki rakibe nisanladiklari akilda kaliyor
usta bir ortaci demiyorum ama sirf emrah 10 yapti belhanda 5 diye bakarsak arada kacanlari iskalamis oluruz

Ben kimden cekincem de, desem demedim diyeyim ? Öyle düsünüyor olsam hemde bir gider seklinde yazarim, Belhanda Real Madrid macini alirdi diye. Benim zaten futbol degerlendirme tarzima ters bir aciklama olur.

Yooo, bize teknik olarak iyi, kosan ve mücadele eden oyuncu lazimdi diyorum, bu Belhanda icin abartili degil. Sezonlari ile de bir alakasi yok, biz o sezonun real madridinden bahsediyoruz. O sezon gayet yenilecek kivamda bir takimdilar. Ve bizim o macta yildiz, yada diva eksikligimiz yoktu, bir erkek eksikligimiz vardi.

Velevki öyle bay istatistik, cikar istatistikleri...

- Galatasaray Diagne öncesi kac penalti aldi.
- Kasimpasa Diagne sonrasi kac penalti aldi

O buna carpti, bu buna carpti diyecegine, biraz da futbolun temelini yorumlasan nasil olur ? Cagne ile kavgali denilen feghouli ve Belhanda yorumlari mesela. He diyeceksen ki, bunun Diagne ile bir alakasi yok. Ozaman mac üzerine degil, artik sadece mac özetleri üzerine yorum yapalim ?

Sneijder bize o macta ayak bagi oldu, bunu anlamanin neresi zor. Konu elbette sneijder ile de ilgili, cünkü o macin ilk yarisini neredeyse 5 kere izledim. Real Madrid gibi takima karsi, bir oyuncu eksik ile oynama lüksümüz yoktu. Orta sahada adamlara nefes verdigimiz her andan istifade ettiler. Merak ediyorsun, git bir daha kendin izle.

1. Melo (Cok net)
2. Feghouli (Cok net)

Ek olarak: 4/1 ve 2/2´nin, 4/3 ile 2/2´nin arasinda büyük fark var... Mesela 1´de 0 ada birsey diyemezsin aslinda. Ilk sezon sampiyon olamayabilirsin. Ama Keita göze hos gelen oyunu ile, eksikleri göz ardi edilen bir oyuncuydu.

Belhanda-Sneijder-Real hakkında en ufak noktada bile uzlaşamayacağımız çok açık.Bu konuyu daha fazla da uzatmayacağım.

Biz Cagne'den önce ligde 3 penaltı,CL'de 3 penaltı olmak üzere 6 penaltı kullandık.Cagne geldikten sonra 7 ligde 2 kupada olmak üzere 9 penaltı kullandık.

Kasımpaşa Cagne ile 11,Cagnesiz 1 penaltı kazandı.Cagne bizi çok değil de Paşa'yı etkilemiş görünüyor ama konumuz Cagne değildi çünkü konuyu önce Sneijder üzerinden sonra Cagne üzerinden sen Cagne'ye getirdin.Senle tartışırken çok sık oluyor bu.

İyi forumlar

ewt de
dedigim su herifin gol olmayan vuruslari da soz konusu ornegin konya macinda herif 2 tane guzel top atti hatirliyor musun bilmiyorum birine sanirim donk vuramadi digerine marcao genis ozet varsa ordan bakabiliriz
ama herifin on direkteki rakibe nisanladiklari akilda kaliyor
usta bir ortaci demiyorum ama sirf emrah 10 yapti belhanda 5 diye bakarsak arada kacanlari iskalamis oluruz

2.yarı yanlış değilsem Bursa maçında Ndiaye,Hatay maçında Luyindama'nın golü dışında duran toptan gol atamadık yaw.Sadece Belhanda değil Akbaba Selçuk vs. hiçbiri düzgün atamıyordu.

Konya maçında Luyindama 1 tane net kaçırmıştı benim hatırladığım.Ewt 1-2 pozisyon anımsıyorum.Başak maçında bayağı iyi kullandı zaten.Arada bir o maçtaki gibi kullansa kimse bir şey demez.Arada kacanları ıskalamak konusunda belki Emrah'ın da vardır iyi orta açıp da gol olmayan.Sonuçta Erzurum maçlarına tam olarak hakim değiliz ama izlediğim büyük maçlarda Emrah gayet etkili kullanıyordu ortaları.

duran top son 10 yılın kanayan yarası.

boydan çok organizasyon işi daha önemli. duran toptan en çok etkili olan takım bjk, onlarda da gökhan gönül falan kafa golü atıyor.

duran topra boydan çok organizasyon önemli, bu da bizde yok istersen 3 metre boyun olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt