16/17 Son 32 M:2 | Osmanlıspor 0-3 Olympiakos | MS | 23 Şubat | Tivibu Spor 2 - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

16/17 Son 32 M:2 | Osmanlıspor 0-3 Olympiakos | MS | 23 Şubat | Tivibu Spor 2

right

türk denilen, orijin tabanında 'törük', değilse 'türük'tür. törük, “ortaya çıkmak”, veya “yaratılmak” mânasındaki "törü" fiilinden geliyor (bugün, 'türe'-mek diyoruz), bu bileşenin de eski tabletlerde sürekli olarak 'kök' (ö uzatılıyor) ile birlikte kullanıldığı görülüyor: “kök-törük”, bunun da manası; 'yaratılmış olan'..
peki kim tarafından? herhalde allah tarafından değil.. bu bağlamda türk, etnik bir isim de değildir, sadece DİNİ bir kimliktir (törük); töreye-bağlı/töreden olan, “köktengri inancına mensup olan”

bu ne demektir
sen köktengri inancına mensup değilsen, kendine türk demene de gerek kalmıyor pek..

Duydugum sayili sacma cikarimlardan olmus.

Terik toruk mubabbetinden Turke ulasman hani su cocuklar duymasindaki kokorecci cikarimlari gibi olmus.

Fransizlardan, amerikalilardan,,ingilizlerden , almanlardan daha eski bir millettir Turk milleti.

Dili ural altay kaynakli, ismi turk ve tarihin basladigi zamandan bugune devlet kurup yonetiyorlar.

Osmali sacmaligi da komik olmus.

Yabanci hatunlarla evlenme sebebi tahti baska bir Turk ailesine kaptirma korkusudur. Neslin deden , ceddin baban deyip soylarinin babadan ogula gectigine inanirlardi.

Osmanlinin yaptigi tum uluslararasi anlasmalarda "Turk" ibaresi vardir.

Mozartin Turk marsi da 1783 yilinda yazdigi Rondo Alla Turca neydi acaba??

Turk adi kime batiyorsa dibine kadar batsin.

Son düzenleme:

Terik toruk mubabbetinden Turke ulasman hani su cocuklar duymadindaki kokorecci cikarimlari gibi olmud.

Fransizlardan, amerikalilardan,,ingilizlerden , almanlardan daha eski bir millettir Turk.

Dili ural altay kaynakli, ismi turk ve tarihin basladigi zamandan bugune devlet kurup yonetiyorlar.

Yabanci hatunlarla evlenme sebebi tahti baska bir Turk ailesine kaptirma korkusudur. Neslin deden , ceddin baban deyip soylarinin babadan ogula gectigine inanirlardi.

vurgulamaya çalıştığım kavram anlaşılmamış , sanırım... mill(iy)et denilen yapıya etnolojik bağlamda bakmazsanız , anlamanız da zorlaşır. söylenen şu, kültürel anlamda, semantik ve sembol dışında bir şey yoktur. dolayısıyla bugün türkiye topraklarında yaşayan insanların kendilerine “türk” demeleri, sosyokültürel bir durum olup, bu olgunun kendi aslında bir diğer din olan 'türklük' denilen şeyin kavramsal ve kültürel aslıyla herhangi bir bağlantısı bulunmuyor.. bu bağlamda bugün köktengri inancına mensup olmayan (tengrinin-töresine-bağlı-olmayan) herhangi bir toplumun kendisine taktığı/takacağı 'türk' etiketi, ancak anlamsız, politik, tarihsel bir sıvamadan ibaret olabilir.. son kertede, yazıtlara bakıldığında etnik ayrımların, türklük kavramının oluşma aşamasından itibaren zaten var oldukları görülüyor, uygur, moğol, bizim atalarımız oldukları düşünülen oğuz, tacik, kırgız vb., tüm bu türk kavimleri, zaten o dönemlerde de farklı aşiretler, toplumlar.. siz herhalde türk deyince, sadece anadoluya/balkanlara göç etmiş oğuz boyunu [ok-uz bodun] anlıyorsunuz.. benim de söylediğim şu, Türklük, etnik bir isim, ya da belirli bir milleti tanımlamak için kullanılan bir ifade değildir, sadece dini bir inançtır, dindir (yol-dur)..

osmanlı konusu isterseniz ayrı bir başlıkta tartışılabilir

vurgulamaya çalıştığım kavram anlaşılmamış , sanırım... mill(iy)et denilen yapıya etnolojik bağlamda bakmazsanız , anlamanız da zorlaşır. söylenen şu, kültürel anlamda, semantik ve sembol dışında bir şey yoktur. dolayısıyla bugün türkiye topraklarında yaşayan insanların kendilerine “türk” demeleri, sosyokültürel bir durum olup, bu olgunun kendi aslında bir diğer din olan 'türklük' denilen şeyin kavramsal ve kültürel aslıyla herhangi bir bağlantısı bulunmuyor.. bu bağlamda bugün köktengri inancına mensup olmayan (tengrinin-töresine-bağlı-olmayan) herhangi bir toplumun kendisine taktığı/takacağı 'türk' etiketi, ancak anlamsız, politik, tarihsel bir sıvamadan ibaret olabilir.. son kertede, yazıtlara bakıldığında etnik ayrımların, türklük kavramının oluşma aşamasından itibaren zaten var oldukları görülüyor, uygur, moğol, bizim atalarımız oldukları düşünülen oğuz, tacik, kırgız vb., tüm bu türk kavimleri, zaten o dönemlerde de farklı aşiretler, toplumlar.. siz herhalde türk deyince, sadece anadoluya/balkanlara göç etmiş oğuz boyunu [ok-uz bodun] anlıyorsunuz.. benim de söylediğim şu, Türklük, etnik bir isim, ya da belirli bir milleti tanımlamak için kullanılan bir ifade değildir, sadece dini bir inançtır, dindir (yol-dur)..

Türk olma durumunu ilk kelime anlamına göre belirlemek (bence fazla zorlama bir yaklaşım) yerine soy, kültür kısaca şuanda kullanılan (sizin deyiminizle halk arasında doğru olduğu sanılan) ırksal anlamıyla belirlesek tarihsel açıdan daha sağlıklı olmaz mı? Osmanlı'nın Türk devleti olmadığına katılıyorum bu arada Osmanlı'nın durumu farklı..

Bc 3000 de din denilen sey cok tanrili idi!!

Cin kitaplarinda Turk diye bahsedilen topluluk cinlilerin dusmani olarak gecerken mogollari da farkli tanimliyor.

Ustelik o zaman Cinlilerle , mogollarla, perslerle bizim dinimiz ayni :shamanizm!!

Dolayisi ile konunun din ile en ufak bir alakasi olmasi mumkun degil.

Resmi hesaplarının attığı tweet'ler yüzünden kat ve kat nefret ediyordum ardından Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa marşında da ıslıkladılar tamamen nefret etmiştim şimdi çok iyi oldu gitsinler kumda oynasınlar

Millet nefreti biriktirmiş de gelmiş. Şu yazılanları okuyunca dedim ki herhalde Villareal'i yenince Osmanlı buradakiler 3 gün evden çıkmamışlardır üzüntüden. Neyin nefretiymiş bu kadar anlamadım ki. Osmanlıspor saltanatı mı geri getirecekmiş öyle bir iddiaları var da haberimiz mi yok nedir yani?

Terik toruk mubabbetinden Turke ulasman hani su cocuklar duymasindaki kokorecci cikarimlari gibi olmus.

Fransizlardan, amerikalilardan,,ingilizlerden , almanlardan daha eski bir millettir Turk milleti.

Osmanli Hanedanliginda Turkluk mu kalmis? Yillar gecmis irklar birbirine girmis, ne idugu belirsiz bir hanedan olusmus :) Yuzyillar gectikce Turkluk orani cok dusuk kalmis oluyor. Zaten dedigim gibi, Osmanli'da Turk halki genelde ezildi, fakir ve egitimsiz birakildi. Azinliklara iyi haklar verildi. Osmanli oyle sanildigi gibi cok iyi bir devlet de degildi. Fetihlerden kaynakli hep superiz edebiyati yapildi. Egitime ve bilime zerre onem vermedikleri icin de gun geldi Avrupa Osmanli'nin kicina tekmeyi basti.

Millet nefreti biriktirmiş de gelmiş. Şu yazılanları okuyunca dedim ki herhalde Villareal'i yenince Osmanlı buradakiler 3 gün evden çıkmamışlardır üzüntüden. Neyin nefretiymiş bu kadar anlamadım ki. Osmanlıspor saltanatı mı geri getirecekmiş öyle bir iddiaları var da haberimiz mi yok nedir yani?
Siyaset ile dibine kadar ic ice olunca bu kadar tepki normal degil mi sence? Zaten Osmanli'nin parali kopekleri de ulkenin kurucusu icin yapilan tezahurati islikliyorlar. Bu bile kendini Turkiye CUmhuriyeti'ne bagli insanlara yeter Osmanlispor'u sevmemeleri icin.

Osmanlıyı sindiremeyen ne çok adam var yahu.
Kıçı kırık futbol takımından yola çıkıp da yüzyıllardır süregelen Türklüğe,dinsel yaklaşım demek de abesle iştigal etmektir.

Siyaset ile dibine kadar ic ice olunca bu kadar tepki normal degil mi sence? Zaten Osmanli'nin parali kopekleri de ulkenin kurucusu icin yapilan tezahurati islikliyorlar. Bu bile kendini Turkiye CUmhuriyeti'ne bagli insanlara yeter Osmanlispor'u sevmemeleri icin.

Taraftarın içinde binbir türlü adam var onu engelleyemezsin. Galatasaray taraftarının arasında da doğal olarak diğer takımlarda da Pkk sempatizanı Dhkpc'li pislikler de var. Görüyoruz neler yazıyorlar twitterda facebookta, oradan yola çıkarsan bütün kulüplerden nefret etmen lazım.

Melih Gökçek üzerinden konuşuyorsan eğer sevmemen için bir sebebin var. Sevmemeyi anlarım zaten. Ben bu nefreti anlamıyorum. Bir insan ne Atatürk'ten ne de Osmanlı'dan neden nefret eder onu çözemiyorum. Osmanlıspor siyasetle ne kadar iç içe olursa olsun, önünde sonunda bir spor kulübüdür. Ne saltanatı getirebilirler ne Atatürk'ü silebilirler. Hiçbir şeye ne kulübün ne de taraftarının gücü yetmez. Öyle bir niyetleri de olamaz zaten o ayrı konu. En fazla yöneticileri bir iki bir şey söyler antipati toplar. Aynı Aziz Yıldırım gibi yani. Gerçi takip ettiğimden değil ben ilgilenmiyorum medyatiklik kısmıyla.

Ne yapıp edip şu basit meseleyi ya Cumhuriyet ya Osmanlıspor'a getiriyorsunuz ya gerçekten komik oluyor. Kardeşim Osmanlıspor'u Avrupa'da desteklemek için Atatürk'ten nefret etmen, sevmemen gerekmiyor. Ben Osmanlıspor dün elesin tur atlasın diye Cumhuriyet'e bağlılığım azalmıyor. Sapla samanı acayip birbirine karıştırmışsınız.

Son düzenleme:
Çok gereksiz tartışma dönmüş.

Kimse Türk takımı vs diye desteklemek zorunda değil.

Sempati duyar, veya duymazsınız bu kadar basit.

Benim şahsi görüşüm ise Gökçek denen haksız kazanç ile rant ile zengin olmuş ailenin yönetimde bulunduğu bir takımı desteklemem mümkün değil. Öyle saf oğlu vs değil mesele. Ankaraspor varken adını Osmanlıspor koyup, televizyonda Osmanlı dizileri ile millete ucuz milleyetçilik üzerinden duyar kasılan bir ortamda niye desteklemek zorunda olayım kardeşim.

Fener'i, Beşiktaş'ı destekliyor musunuz Yunan, İsrail takımı ile oynadığında oaly bu kadar basit.

Belediye takımları, siyasetin gölgesi takımların suni taraftarlar ile köklü takımların ezilerek elde ettiği mevkiler ortada iken benden hak yiyerek başarı kazananları desteklemesini beklemesin kimse.

Kocaelispor
Sakaryaspor (ki halkının %80'i ülkücü ve muhafazakardır)
Göztepe
Altay
İstanbulspor
Samsunspor
Ç.Dardanelspor (90 ve 2000'lerde futbolcu fabrikasıydı bu kulüp)

alt liglerde can çekişirken yerine Akhisar, Başakşehir, Osmanlı vs gibi suni takımlar bu lige rant için sürüldü. NOKTA.

Çok gereksiz tartışma dönmüş.

Kimse Türk takımı vs diye desteklemek zorunda değil.

Sempati duyar, veya duymazsınız bu kadar basit.

Benim şahsi görüşüm ise Gökçek denen haksız kazanç ile rant ile zengin olmuş ailenin yönetimde bulunduğu bir takımı desteklemem mümkün değil. Öyle saf oğlu vs değil mesele. Ankaraspor varken adını Osmanlıspor koyup, televizyonda Osmanlı dizileri ile millete ucuz milleyetçilik üzerinden duyar kasılan bir ortamda niye desteklemek zorunda olayım kardeşim.

Fener'i, Beşiktaş'ı destekliyor musunuz Yunan, İsrail takımı ile oynadığında oaly bu kadar basit.

Belediye takımları, siyasetin gölgesi takımların suni taraftarlar ile köklü takımların ezilerek elde ettiği mevkiler ortada iken benden hak yiyerek başarı kazananları desteklemesini beklemesin kimse.

Kocaelispor
Sakaryaspor (ki halkının %80'i ülkücü ve muhafazakardır)
Göztepe
Altay
İstanbulspor
Samsunspor
Ç.Dardanelspor (90 ve 2000'lerde futbolcu fabrikasıydı bu kulüp)

alt liglerde can çekişirken yerine Akhisar, Başakşehir, Osmanlı vs gibi suni takımlar bu lige rant için sürüldü. NOKTA.

Kısmen haklısın da köklü kulüp dediğin Kocaeli, Sakarya, ligde şu an olsa da Antep vb. takımların da başarılı olduğu dönemlerinde Belediye Başkanları tarafından yönetildiğini biliyor muydun? Sefa Sirmen, Celal Doğan vb. adamlar kim mesela?Bu kulüplerin de siyasetle köklü hale geldiğini unutmamak lazım.

Bana göre Başakşehir İstanbulspor ile birleşip yola devam etsin yoksa atsınlar. Adını değiştirmezse Osmanlı, Akhisar(saha sebebiyle), Kasımpaşa gibi takımları ben olsam ligden atarım.

Dardanel ve Altay sempati duyduğum takımlar.

Son düzenleme:
Kısmen haklısın da köklü kulüp dediğin Kocaeli, Sakarya, ligde şu an olsa da Antep vb. takımların da başarılı olduğu dönemlerinde Belediye Başkanları tarafından yönetildiğini biliyor muydun? Sefa Sirmen, Celal Doğan vb. adamlar kim mesela?Bu kulüplerin de siyasetle köklü hale geldiğini unutmamak lazım.

Bana göre Başakşehir, adını değiştirmezse Osmanlı, Akhisar(saha sebebiyle), Kasımpaşa gibi takımları ben olsam ligden atarım.

Onları da saymadım zaten. Sefa Sirmen'i unutmuşum doğru. Doğru örnekler değil kesinlikle.

Futbola siyaset girdikçe aldığım zevk 0'a düştü resmen.

2015'de şampiyon oluyoruz, 4. yıldız geliyor 1 gün mutlu oldum ertesi gün heyecan 0.

Bunlara kafam ermezken her şey ne güzeldi.

Onları da saymadım zaten. Sefa Sirmen'i unutmuşum doğru. Doğru örnekler değil kesinlikle.

Futbola siyaset girdikçe aldığım zevk 0'a düştü resmen.

2015'de şampiyon oluyoruz, 4. yıldız geliyor 1 gün mutlu oldum ertesi gün heyecan 0.

Bunlara kafam ermezken her şey ne güzeldi.
Evet kulüp yöneten belediye başkanları oldu ama siyasetin spora(sadece futbol da değil) bu kadar dahlinin olduğu ben başka dönem hatırlamıyorum.Ülkeyi 15 yıldır yöneten kişinin eski futbolcu olması,futbola bu kadar siyasetin girmesini gerektirmiyor ama malesef vıcık vıcık her yer

Siyaset zaten bu tür işlere girince tadı kaçıyor ama gelişimi tamamlamamış, spor kültürü gelişmemiş ülkeler böyle malesef. Büyükler de hep siyasetle rüzgar almışlardır. Tek parti (1940lar Saraçoğlu) ve darbe dönemlerinde Fenerbahçe, Turgut Özal dönemi Malatya ve Beşiktaş, Mesut Yılmaz, Mehmet Ağar etkiliyken biz bir şekilde olumlu etkilendik. İktidar ya da koalisyon ortağı belediyesinin şehirleri hemen her dönem güçlendi. Kocaeli, Antep, Kayseri, Rize, Kasımpaşa örnekleri bu durumun.

Malesef düzen bu.

Üst Alt