#17 Papa Alioune Ndiaye - Sayfa 49 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
bakiyorum nihayet cogunluk benim bizden ayrildiginda aktardigim dusunceleri yaziyor... Iyi para kazandirdi kiralik olarak idare etti, ama asil handikapli oynamamiza neden oldu

Adamın suçu yok abi. Daha önce dediğim gibi N'diaye topa sahip olma öncelikli hiçbir takımın as oyuncusu olamaz. Rakibe topu vereceksin, öne N'diaye'yi baskıya yollayacaksın anca öyle fark yaratır. Derbi deplasmanları için tam aranan adam mesela. Ama öyle Arena'da gol lazım olan anlarda N'diaye'yle oynarsak 90 dakika ıkınır durursun işte. Oyuncu yetenekleriyle maliyeti çok orantısız. Onyekuru'nun tam tersi bu atletizmiyle İngiltere'de her türlü ekmeğini çıkartır ama bizim ligde hiçbir büyük takımın 11 oyuncusu olamaz. Seneye Suat Kaya gibi hem cımbızla çeker gibi top çalan, hem de 30 metre diagonal pas atabilen yüksek kalite bir 8 numara şart. Geçiş dönemi için iyi emek verdi N'diaye, hakkım helal ama fazlasını isteyen hiçbir takımın ana planları içinde yer almamalı.

Kusura bakmasın ama ahmak herif İngiltere'ye gittikten sonra kas kütlesine dönüşmüş. Taa sezon başlangıcında da aynı yorumu yapmıştım. Garry Rodrigues de bu sezon aynı hatayı yaptı. Siz futbolu zekanizla değil hız ve esnekliğinizle oynayan adamlarsiniz, vücudunuza kas yükleyerek en güçlü özelliklerinizden ödün veriyorsunuz.

Üst Alt