#17 Papa Alioune Ndiaye - Sayfa 47 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Kiralık maliyeti bile yüksek. Takıma liderlik edecek, pas yeteneği yüksek iki orta saha oyuncusunun önünde daha faydalı olacağı kanaatim değişmiş değil, o formatta görme şansımız hiç olmadı, olacağı da yok maalesef...Ancak öyle iki orta saha oyuncumuz olsa Ndiaye bulunmaz hint kumaşı değil zaten; çevre kontrolü ve hücum özellikleri daha gelişkin bir ofansif orta saha oyuncusu daha makbuldür. Olmadı, uygun yapıda forvet oyuncularıyla direkt 4-4-2...

abi adama verilen görev o napsın, bu herifi ben çok takip ettim umar ile bu rakiplerin içinden geçiyorlardı.
Bu herifin esprisi ani presi ile rakibi inanılmaz bozuyor oluşu eger tam verim almak istiyorsak badouyu sürekli ileriye çıkartmak. 8 numarada olsa 8 gol civari katki alırız ama bu adamın asıl mevkisi forvet arkası, evet bizim olup bittigimiz tarzda degil ama italyan takımlarından birinde olsa agzimiz acik izleriz. Ve son yillarda kendini daha gelistirdi bu herif.
Aldigi maasi elestiririm ayni yetenekte oyuncu her turlu buluruz ama gommeyede gerek yok

abi adama verilen görev o napsın, bu herifi ben çok takip ettim umar ile bu rakiplerin içinden geçiyorlardı.
Bu herifin esprisi ani presi ile rakibi inanılmaz bozuyor oluşu eger tam verim almak istiyorsak badouyu sürekli ileriye çıkartmak. 8 numarada olsa 8 gol civari katki alırız ama bu adamın asıl mevkisi forvet arkası, evet bizim olup bittigimiz tarzda degil ama italyan takımlarından birinde olsa agzimiz acik izleriz. Ve son yillarda kendini daha gelistirdi bu herif.
Aldigi maasi elestiririm ayni yetenekte oyuncu her turlu buluruz ama gommeyede gerek yok
En başından beri bunları söyleyegeldim. Bu adamın 9.5-10-SS pozisyonlarında potansiyeli 7.5-8/10 ise, 6 veya defansif 8 numara olarak 5-5.5/10 dur. İyi niyetli gayretinden pek kuşkum yok ama daha fazlasını yapma ihtimali, oyuncu profili itibariyle zaten hiç olmadı...

Yıllardır ''8 numara da 8 numara!'' diyip duruyoruz; ara transfer döneminde yine 2. forvet ve 2. stoperden daha öncelikli ihtiyacın 8 numara transferi olduğunu medyada ve burada pek çok kişi ifade ettik. Sözde dört oyuncu var orası için; Ndiaye oranın adamı değil, Belhanda-Selçuk-Emre nin toplamı tek bir güven veren ''8'' etmiyor, etmeyecek. Hoca da bu konudaki hatasını anlamıştır ama iş işten geçti...

Çok uçuk bedelle kadroda tutulacak bir adam değil makul seviyede olursa düşünülebilir ne oynadığını tam olarak anlamadım gereksiz kart görmesi ve gereksiz faulleri bir türlü bitmedi altyapıdan kaynaklı problemi var belli ki bu konuda ...

Badou' nun pas özelliği kötü değil. Ancak koskoca orta sahanın press yükünü neredeyse tek başına üstlenmeye çalışmaktan iflahı kesilen adamın top kendisinde iken hata yapması doğaldır, o da insan, insaf edin!...

Ayrıca klasik bir 10 numara olarak düşünülmemeli. Oyuncu profilini; ''Çalışkan, bir orta saha oyuncusu kadar takım savunmasına katılan türde second striker'' olarak tarif edebilirim; o formatta izleyebilsek, ortalama bir kadroda 10 gol-10 asist gibi katkı sağlaması muhtemeldi; elbette ispatlayabileceğim bir şey değil, fareziyeden ibaret...

Seneye yine ciddi maliyetle takımda tutulsun diye demiyorum. Tuna' nın görüşlerine katıldığıma dair geriye dönük değerlendirme olarak düşünebilirsiniz. Bu yıl çok kötü bir performans göstermiş olsak da UCL ye katılıp yüklü miktarda para kazanmamıza vesile olmasıyla iyi anacağım bir futbolcu. Satılmamış olsa UEFA cezası kaçınılmazdı zira...

Bence de artık mevkisi net futbolcular tercih edilmeli. ''Onu da yapar, bunu da yapar, her şeyden biraz var, çok yönlü vs'' diye diye transfer edilen sürüyle futbolcunun getirdiği nokta, ne oynamaya çalıştıklarını oynayanların da bilemediği bu garip futbol(?!) dur...

5. golde Selçuk'a müthiş bıraktı gerçekten.

Pek sevmem bu eyşan'ı ama bizim ligde her türlü iş görüyor.

Tabi bize yeter mi bence yetmez ama para yok daha iyisini bulabilir miyiz emin değilim?

10 numarada oynarsa her türlü iş yapar ama tutup yine 6 ya atarsak yine berbat oynar bu adam hücuma yönelik topçu Osmanlı'da da hep öyle oynadı.

Fatih Terim: "Ndiaye'nin kadroda olmaması tamamen yabancı sayısıyla alakalı. Bazı özel işleri için İngiltere'ye gitmişti, onu da dinlendirmiş olduk. Ndiaye, benim sezon sonuna kadar faydalanacağım, hatta diğer sezon için de düşüneceğim bir oyuncu."

Üst Alt