19 Mayıs'a MEB Ayarı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

19 Mayıs'a MEB Ayarı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: 19 Mayıs'a MEB Ayarı

‎19 Mayıs 1919'da sadece Samsun'a ayak basılmamış, birilerinin kuyruğuna öyle bir basılmış ki kuyruk acısı hala dinmiyor!

Şimdi doğruya doğru Lise'de, İlköğretim'de 23 Nisan, 19 Mayıs için yapılan törenlerden nefret ederdik, resmen bize zulüm gelirdi öğrenciyken. 19 Mayıs'a "Gençlik Bayramı" derlerdi, protokoldeki hırbolar seyretsin diye aylarca gösteri hazırlardık, 23 Nisan "Çocuk Bayramı" idi ama yine koca herifler oturur biz önlerinden fener alayı gibi geçerdik rap, rap. Sıkıntıyı çeken hep öğrencilerdi, protokol denilen yaşları 40 ila 60 arasında değişen herifler kebab yaparlardı. Sabah resmi törenlerde poz verir, akşam balolarda millet kesesinde yiyip, zımkılanırlardı. Şimdi böyle aynı hamam, aynı tas.

23 Nisan'ın, 19 Mayıs'ın anılmasına karşı değilim. Ama başka türlü de anılabilir bugünler bence. Mesela "Gençlik ve Spor Bayramı"nda çeşitli spor organizasyonları, ödülü bol okullar arası turnuvalar düzenlenebilir vs. Yani illa ki, ergenlere abidik gubidik kıyafetler giydirip, saçma sapan oyunlar oynatmaya gerek yok. :ka21:

Ha törenleri iptal etmenin altında başka bir saik varsa, o zaman şiddetle karşı çıkarım :bansign:

23 Nisan'da fon gösterisi yapacaz diye 15-20 gün ders falan işlenmezdi. O kartonları kaldırmaktan kolumuza ağrılar girerdi. Buz gibi betona otururduk, bayılan bir sürü arkadaş olurdu. Kartonu yamuk tuttum diye dayak yediğimi dün gibi hatırlarım. Bunların hepsi bir tarafa, yaşandı geçti ama acı olan neydi biliyor musunuz? Okartonlarla bütün okul ne yazdığımızı hiç göremedim. Karşı tiribünlerde oturanlar görüyordu sadece.

23 Nisan 19 Mayıs kutlanmaz mı? Elbette kutlanır. Hatta inanılmaz eğlenceli ve gerçekten bir bayram havasında geçirilebilir. Büyüklerimiz inşallah bunu düşünüyordur. Yalnız bunu düşünürken kutlamayı hazırlayanların ve malzeme olanların da eğlenebileceğini gözardı etmesinler yeter...

şu umre meselesine bakıyorum da

genelde karşı tez olarak çanakkale vaa anıtkabir vaa anadolu vaa denmiş

beni okul çanakkaleye anıtkabire kapadokyaya makul fiyatlarla götürdü zamanında

ayrıca belediyeler neredeyse isteyen herkesi çanakkaleye götürüyo

bizim tanıdıklar gitmişti

yani olmayan bişey gibi konuşuyosunuz da

Neyse forumda birçok kişi ile aynı fikri paylaştığıma sevindim. Nasıl eğlence eşittir disko+kız değilse, saygı sevgi eşittir gereksiz tören olmamalı. ;)

ben geçen sene görevliydim yani bzm okul. en az bir ayımız boş geçti üstüne döndüğümüzde hiç çalışmak felan istemedik. çoğu konumuz eksik mesela bn ygs mat konularım baya kötü. güneşin allında bizi saçma saçma güneş ve vapur yaptırdılar. en az 1 saat bekledik. üstüne kıyafetlerimizde iğrençti. birde şu var küçük kentlerde her sene aynı gösteri yapılıyo. farklı biş yokkk . zaten çok kişide gelmiyo . işte programda olanların aileleri geliyo. ha birde bzm yaptığımız sene 1 tane sakat okul vardı hiçbir hareketi yapamıyolardı. birde onların yapmasını felan bekle sonra erkeklerin ağzı küfürlü zaten hocalar söz geçiremiyo vesayree anlıycağınız STAD gösterileri yapanada yaptıranada eziyet.. yanlış anlamayın beni cumhuriyet karşıtı felan değilim ama ben STAD gösterilerinin çok gereksiz olduğunu düşünüyorummm.................

Gençlerin Bayramı adı üstünde ama hakikaten gençlere zulüm oluyordu iki kareografi yapacaklardı diye.. O da gelsin TT Arenada görsünler kareografi isteyen :)

Bunun yerine gençleri motive edici özendirici faaliyetler düzenlenmeli.. Bişeyler araştırsın Spor ve Gençlik Bakanı sağda solda zırvalayacağına yeni birşeyler organize etsin işte..

Şimdi doğruya doğru Lise'de, İlköğretim'de 23 Nisan, 19 Mayıs için yapılan törenlerden nefret ederdik, resmen bize zulüm gelirdi öğrenciyken. 19 Mayıs'a "Gençlik Bayramı" derlerdi, protokoldeki hırbolar seyretsin diye aylarca gösteri hazırlardık, 23 Nisan "Çocuk Bayramı" idi ama yine koca herifler oturur biz önlerinden fener alayı gibi geçerdik rap, rap. Sıkıntıyı çeken hep öğrencilerdi, protokol denilen yaşları 40 ila 60 arasında değişen herifler kebab yaparlardı. Sabah resmi törenlerde poz verir, akşam balolarda millet kesesinde yiyip, zımkılanırlardı. Şimdi böyle aynı hamam, aynı tas.

23 Nisan'ın, 19 Mayıs'ın anılmasına karşı değilim. Ama başka türlü de anılabilir bugünler bence. Mesela "Gençlik ve Spor Bayramı"nda çeşitli spor organizasyonları, ödülü bol okullar arası turnuvalar düzenlenebilir vs. Yani illa ki, ergenlere abidik gubidik kıyafetler giydirip, saçma sapan oyunlar oynatmaya gerek yok. :ka21:

Ha törenleri iptal etmenin altında başka bir saik varsa, o zaman şiddetle karşı çıkarım :bansign:

.

O değil de 19 Mayısta çocuklar, gençler üşümesin diye bu kadar duyarlı olan MEB, keşke aynı duyarlılığı yağmurda, karda, soğukta, ayazda yok bakan gelecek, yol vali gelecek diye aynı çocukları yollara dikerken de gösterse.

19 Mayısı naziler gibi mussolini italyası gibi askeri ve faşizm kavramlarıyla bağdaştırmak İNSANLIĞA hakarettir.

19 Mayısın önemi bir insanın bir toprak parçasına adım atmasından ibaret değildir. O adım İNSANLIK için bir adımdır.

19 Mayıs İnsanların yenilmez denilen mağlup edilemez denilen boyun eğmemiz gerek denen EMPARYALİST GÜÇLERE KARŞI ATILMIŞ BİR İNSAN İÇİN KÜÇÜK AMA İNSANLIK İÇİN BÜYÜK BİR ADIMDIR.

19 MAYISIN ANLAMI UMUTTUR AŞKTIR SEVGİDİR BAĞLILIKTIR İNANÇTIR.

19 MAYIS EZİLEN HALKLARIN EZİLEN ANNELERİ TARAFINDAN KOLUNDAKİ SON BİLEZİK KOYNUNDA TAŞIDIĞI SON PARASIDIR.

19 MAYIS OCAĞI TÜTEN EVLERDEKİ SONSUZLUĞA UĞURLANACAK OLAN SON BABADIR SON OĞULDUR.

19 MAYIS YAZILMIŞ OLAN SON İSTİKLAL MARŞININ İLK ADIMIDIR.

19 MAYIS HAKKINDA ONLARCA ŞEY YAZABİLİRİM. ÇÜNKÜ 19 MAYIS BANA STADYUMDA Kİ NAZİ GÖSTERİSİ OLARAK ÖĞRETİLMEDİ AKSİNE SABAH TÖRENDE OKUDUĞUM İSTİKLAL MARŞINDA İÇİMDE KOPAN FIRTINALARIN SEBEBİNİ ANLAYABİLMEM İÇİN ÖZEL GÜN OLARAK SEÇİLDİ.

YENİ DÜNYA GÖRÜŞÜNDE BUNLAR FAŞİZM OLARAK ALGILANIYORSA EVET KABUL EDİYORUM BENDE FAŞİSTİM. BEN GEÇMİŞİMLE YAŞAMAK İSTEMİYORUM AMA HER DAİM HATIRLATILMASINI İSTİYORUM.

HATIRLAMAK HATIRLATMAK ÖNEMLİDİR.

19 Mayısı naziler gibi mussolini italyası gibi askeri ve faşizm kavramlarıyla bağdaştırmak İNSANLIĞA hakarettir.

19 Mayısın önemi bir insanın bir toprak parçasına adım atmasından ibaret değildir. O adım İNSANLIK için bir adımdır.

19 Mayıs İnsanların yenilmez denilen mağlup edilemez denilen boyun eğmemiz gerek denen EMPARYALİST GÜÇLERE KARŞI ATILMIŞ BİR İNSAN İÇİN KÜÇÜK AMA İNSANLIK İÇİN BÜYÜK BİR ADIMDIR.

19 MAYISIN ANLAMI UMUTTUR AŞKTIR SEVGİDİR BAĞLILIKTIR İNANÇTIR.

19 MAYIS EZİLEN HALKLARIN EZİLEN ANNELERİ TARAFINDAN KOLUNDAKİ SON BİLEZİK KOYNUNDA TAŞIDIĞI SON PARASIDIR.

19 MAYIS OCAĞI TÜTEN EVLERDEKİ SONSUZLUĞA UĞURLANACAK OLAN SON BABADIR SON OĞULDUR.

19 MAYIS YAZILMIŞ OLAN SON İSTİKLAL MARŞININ İLK ADIMIDIR.

19 MAYIS HAKKINDA ONLARCA ŞEY YAZABİLİRİM. ÇÜNKÜ 19 MAYIS BANA STADYUMDA Kİ NAZİ GÖSTERİSİ OLARAK ÖĞRETİLMEDİ AKSİNE SABAH TÖRENDE OKUDUĞUM İSTİKLAL MARŞINDA İÇİMDE KOPAN FIRTINALARIN SEBEBİNİ ANLAYABİLMEM İÇİN ÖZEL GÜN OLARAK SEÇİLDİ.

YENİ DÜNYA GÖRÜŞÜNDE BUNLAR FAŞİZM OLARAK ALGILANIYORSA EVET KABUL EDİYORUM BENDE FAŞİSTİM. BEN GEÇMİŞİMLE YAŞAMAK İSTEMİYORUM AMA HER DAİM HATIRLATILMASINI İSTİYORUM.

HATIRLAMAK HATIRLATMAK ÖNEMLİDİR.

kimsenin 19 mayısa bişey dediği yok

konuyu saptırmayalım

kaldırılan 19 mayıs bayramı değil

yapılan gereksiz gösteriler

çocuklara hiçbişey katmayan zorunlu bir uygulama kaldırılıyo o kadar

kimse okulunzda şiir yarışması düzenlemeyin etkinlik yapmayın saygı duruşu yapmayın demiyo

Düz mantık bakıyorsun diyorum ben. Ümre'ye o yaştaki çocuğun gitmesi anlamsız. Dini daha idrak edecek yaşta değil. Din Eğitiminde bahsedilen " blu" çağında bile değiller. Ne Ümresi. Yaşlı iken gidilmeli diye bir kaide elbette yok. O ayrı bir mevzu. Çünkü insanlar dine hayattaki emellerini tamamladığında korkudan ya da toplumsal baskıdan giriyorlar. Hatta boşluktan. Hatta meraktan. Ancak, o yaştaki çocukların gideceği o kadar yer var ki;

Önceki sayfalarda saçmalayan tipler var. "Ne yani ABD, Avrupa'ya mı gitmeliler illa" diye. Hayır o da değil. Kimsede öyle birşey söylemedi. O tamamen maddi ve medeni şartlar ile ilgili birşey. Bizim görülecek yerlerden kastımızı dile getirenler oldu. Saçma sapan "batılılık" kisvesi altından vurup kendinizi öpmeyin. Komik oluyor. Resmen ezberletilmiş laflar bunlar.

Çanakkale var, Doğu var, Karadeniz var, Saraylar var, Müzelere var, Antik Kentler var. Var oğlu var. Ümre nedir yahu:) El kadar çocuklar:)

ilk olarak, bu çocuklar çanakkaleye gitse karşısına şehitlik çıkacak, şehadetten bahsedilecek, sadece savaştan toptan tüfekten, kandan değil. ve bu da din ile alakalı

doğuya, batıya, oraya buraya gitse bir sürü tarihi cami var medrese var külliye var, bu da din ile alakalı.. yani çocukları din bilgisinden alı koyamazsın ki..

ayrıca onlar tam dini idrak edecek yaşta oluyorlar aslında.. o yaşlar bizim ibadeti sevmeye, öğrenmeye başladığımız yaşlar, bir çoğumuz anneannemizin, dedemizin yaptıklarına bakarak onları taklit edip namaz kıldık, veya kılmaya çalıştık.. şimdi namaz kılmayan, hiç bir ibadet yapmayan bir çok tanıdığım küçükken özenip namaza başlamıştır.. sonradan vaz geçer, devam eder o farklı olay.. yani umreye gitti diye kişi direkt olarak yönlendiriliyor diye bi mantık olmaz, özgür iradesiyle ileride ateist bile olabilir..

hem anlamadığım ilkokulda matematik gibi, ingilizce gibi dersleri idrak ediyor da, orda bir kaç dua, bir kaç kuralı mı anlayamayacak bu çocuklar?

ki hangi dinden olursa olsun, ilgisi ne kadar olursa olsun her zaman öyle ya da böyle hayatın içinde olan bişey din.

çocuk orta okulda karşısına çat diye çıkartılan bir din ögesiyle karşılaşsa daha mı iyi olur?

artı bu yazı milli eğitime gönderilmiş, yani sanırsam 12 yılı birden kapsıyor, neden sadece 7 8 yaşa bakıyorsunuz ki? kimse yollamaz zaten oralara velisi olmadan, velisiyle de bi hayli pahalı olur zaten

şimdi bu yazıyı sadece liseler için gönderseydi diyanet, eyvallah mı diyecektiniz?

gerçi dine yaşlılıktan, korkudan yönelildiğini sanan biriyle tartışmam da mantıksız ya..

konuyu saptırmayalım

kimse okulunzda şiir yarışması düzenlemeyin etkinlik yapmayın saygı duruşu yapmayın demiyo

çocuklara hiç bişey katmayan.

gereksiz gereksiz gösteriler.

tabi yersen..

çocuklara hiç bişey katmayan.

gereksiz gereksiz gösteriler.

tabi yersen..

bu mu gerekli

glb_19_mayis_06.JPG

ya da

yapılan danslar manslar hepsi içi boş yabancı kültürlere ait ponpon kız dansı

mesela 23 nisanda bütün ülkelerin folklör ekibi gelir danslarını yapar

bu çok güzel bir etkinliktir

müthiştir

ama ellerine kumaş parçası verip "al bunu salla biz seni uzaktan çekeceğez 5000 kişiye aynı şeyi aynı anda yaptırdığımız için çok güzel gözükecah"

ne kadar içi boş dandirik anlamsız bir etkinlik

söylediğim herşey bayram kutlamaya değil bayramı yanlış kutlamaya karşı

zaten ankarada yapılmaya da devam edecekmiş çok meraklı olanlar zahmet edip trtyi açarsa izler

ki hiç sanmıyorum o gösterileri veliler dışında birilerinin izleyeceğini

4 sene önce bende katıldım 19 mayıs gösterilerine. Derslerden kaytarmak için uça uça giderdik. O gün okul olmadığı için eğlenceli geçiyordu genelde öyle işkence durumları yoktu. Kıyafetlerimiz iğrençti ve yaptığımız gösteri saçma sapan hareketlerden oluşuyordu. Evet yorulduğumuz oluyordu özellikle 19 mayıs günü sıcaktan kavrulmuştuk. Bana göre gösterilerin kaldırılması yerine gösteri değilde çeşitli spor faaliyetleriyle kutlansa daha güzel olur.

yakında 23 nisanda da soğukta küçük çocuklar üşüyor gereksiz deyip kaldırılır.

zaten içi boş gereksiz gereksiz gösteriler olur. çocuklara ne katıyor ki horon tepip halay çekmekten başka.

Hangi çocuğa birşey katmıyorsa o çocuk zaten katılmasın!!! Kendisine birşeyler kattığına inanan çocuklarsa inadına her yerde o gösterileri yapacak ve katılacak. 19 Mayıs gelsin görün bakalım sadece okullara hapsedebilecekmisiniz gençliği, Stadlar olmazsa Caddeler olur Sokaklar olur daha coşkulu olur görüşürüz!!! Ayrıca isteyen at gözlüğü takmakta serbest herkesten aynı şeyi beklemediği müddetçe.

konuyu saptırmayalım

O olmaz çünkü reklam yapacaklar. İşleri güçleri reklam. Dünyanın her yerinden çocuklar geliyor!!!

yakında 23 nisanda da soğukta küçük çocuklar üşüyor gereksiz deyip kaldırılır.

zaten içi boş gereksiz gereksiz gösteriler olur. çocuklara ne katıyor ki horon tepip halay çekmekten başka.

Evet bu gerekli. Orada yapılan şeyin ne olduğunu göremiyorsan aslında sana cevap bile vermeye gerek yok kardeşim. Ayrıca içiboş yabancı kültürlere ait ponpon dansı lafını ancak taliban zihniyetli bir beyin söyler.

bu mu gerekli

glb_19_mayis_06.JPG

ya da

yapılan danslar manslar hepsi içi boş yabancı kültürlere ait ponpon kız dansı

mesela 23 nisanda bütün ülkelerin folklör ekibi gelir danslarını yapar

bu çok güzel bir etkinliktir

müthiştir

ama ellerine kumaş parçası verip "al bunu salla biz seni uzaktan çekeceğez 5000 kişiye aynı şeyi aynı anda yaptırdığımız için çok güzel gözükecah"

ne kadar içi boş dandirik anlamsız bir etkinlik

söylediğim herşey bayram kutlamaya değil bayramı yanlış kutlamaya karşı

zaten ankarada yapılmaya da devam edecekmiş çok meraklı olanlar zahmet edip trtyi açarsa izler

ki hiç sanmıyorum o gösterileri veliler dışında birilerinin izleyeceğini

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt